Placuszki z kurczaka

Podforum dla osób, które uwielbiają gotować lub jeść coś pysznego! To miejsce dla tych, którzy chcą się podzielić z innymi swoimi przepisami kulinarnymi oraz pomysłami na przepyszne dania. Uwielbiasz dobrą kuchnię? To miejsce dla Ciebie!

Moderator: GTW

Postautor: Renaldo90 » pt cze 06, 2014 2:37 pm

Wasze wariacje na temat placuszków z kurczaka wydają się bardzo interesujące, ale ciekawi mnie jak długo trzeba smażyć takie placki i jakiej grubości powinny być? zastanawiam się nad ich zrobieniem, ale nie wiem tez czy ma to być smażenie na głębokim oleju?
Renaldo90
 
Posty: 9
Rejestracja: wt maja 27, 2014 8:03 am
Lokalizacja: Wałcz

Re: Placuszki z kurczaka

Postautor: klementynaka » czw sty 15, 2015 11:41 am

Moje dzieciaki uwielbiają kurczaka, a właściwie to nie jedzą innego mięsa. Szukam urozmaiceń dla zwykłych kotletów z kurczaka, więc te placuszki na pewno zrobię w najbliższym czasie.
klementynaka
 
Posty: 8
Rejestracja: wt sty 13, 2015 11:36 am

Przepis na placuszki z kurczaka

Postautor: monka » pn lut 02, 2015 7:39 pm

Mniam! Musze jutro wypróbować. Brak mi pomysłów na obiad a codzienna konieczność przygotowania czegoś do jedzenia gdy planu brak przyprawia mnie o zawrót głowy
monka
 
Posty: 5
Rejestracja: czw sty 29, 2015 7:55 pm

Placuszki z kurczaka i warzyw

Postautor: baskaka80 » pn lut 09, 2015 2:09 pm

placuszki z kurczaka i warzyw
Składniki:

1 podwójna pierś z kurczaka
1 duża papryka czerwona
4-5 pieczarek
garść szczypioru
2 szczypty natki pietruszki
2 jaja
2 łyżki mąki ziemniaczanej
sól, pieprz
olej

Piersi z kurczaka oczyszczamy z błon, kroimy w drobną kostkę. Paprykę i pieczarki również oczyszczamy i kroimy w kosteczkę. Szczypior i natkę pietruszki drobno siekamy, łączymy z pozostałymi składnikami (prócz oleju). Odstawiamy na 15-20 minut do lodówki. Następnie smażymy na dobrze rozgrzanym oleju na rumiano z obydwu stron.

Placuszki podajemy z ziemniakami lub ryżem i ulubioną surówką :)

____________________
Pośpiesz się, zanim inni Cię nie uprzedzą. https://noclegowswiat.wordpress.com/2014/11/03/nocleg-w-trakcie-podrozy-sluzbowej/ Już niedługo promocji kres
Ostatnio zmieniony pn mar 30, 2015 9:04 am przez baskaka80, łącznie zmieniany 1 raz
baskaka80
 
Posty: 11
Rejestracja: pt sty 09, 2015 12:06 pm

Przepis na placuszki z kurczaka

Postautor: Marna97 » pn lut 23, 2015 7:19 pm

~ 1 duża cebula
~ 1 czerwona papryka
~ 250 g pieczarek
~ 1 pojedyncza pierś z kurczaka (300 g)
~ 2 łyżki kukurydzy z puszki
~ 2 jajka
~ 2 płaskie łyżki mąki ziemniaczanej
~ sól, pieprz
~ przyprawa do kurczaka

Cebulę drobno siekamy, paprykę i pierś z kurczaka kroimy w drobną kostkę, a pieczarki ścieramy na tarce. Wszystko mieszamy z kukurydzą i wbijamy 2 jajka. Dodajemy mąkę i mieszamy dokładnie. Doprawiamy. Smażymy z obu stron i podajemy. Smacznego :)
Marna97
 
Posty: 4
Rejestracja: czw lut 12, 2015 11:53 am

Poprzednia

Wróć do Kulinarne szaleństwa mieszkańców

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron