UMiG Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Józef Zalewski

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w gminie Piaseczno, oraz o tym co wydarzyć się może.

Moderator: GTW

Józef Zalewski Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno

Postautor: Redakcja » czw lip 17, 2014 10:35 pm

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Tak Bracie, Józef Zalewski dla Piaseczna!

Postautor: wdolinski » pt wrz 19, 2014 9:34 pm

Józef Zalewski dla Piaseczna a angielski dla dzieci i dorosłych

http://www.youtube.com/watch?v=5Md5-79b ... e=youtu.be
Czuć się lokalnym patriotą to powód do dumy.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Re: UMiG Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Józef Zalewski

Postautor: wdolinski » pt paź 31, 2014 11:14 am

List Józefa Zalewskiego, wieloletniego burmistrza Piaseczna do Mieszkańców.

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele!
Nasza Gmina potrzebuje realnego, oczywistego i wymiernego sukcesu. Sukces można osiągnąć, spełniając kilka warunków. Najważniejszym jest współpraca wybranych z wyborcami, absolutnie szczery i merytoryczny dialog Burmistrza i Rady z ich suwerenem - z Wami, Drodzy Państwo.

Wiem, że największe błędy popełnia ta władza, która działa w izolacji od mieszkańców, która sama sobie wystarcza - chwali się wykonywaniem konstytucyjnych obowiązków, a nie jest w stanie wytworzyć żadnej nowej wartości, żadnej nowej jakości. Jesteśmy PRZECIWKO takiemu modelowi samorządu. Wyznaczyliśmy sobie zupełnie inny nadrzędny cel. Jest nim korzyść dla całej Gminy, interes wspólnoty wszystkich mieszkańców.

W dobrze funkcjonującym życiu społecznym niezbędne jest publiczne stawianie trudnych pytań, wyjawianie wątpliwości i obaw. Niezbędny jest dialog wokół kierunków rozwoju Gminy i realizacji najtrudniejszych życiowo i kompetencyjnie zadań.

W życiu społecznym musi powstać wyczucie wspólnej odpowiedzialności za dobro Gminy. Nie despotia i nie pieniactwo, ale odpowiedzialność, która każdego z nas stawia w roli obserwatora i gospodarza, która mobilizuje do najlepszych możliwych rozwiązań. To ona daje szansę na kolejne, bezpieczniejsze i mądrzejsze lata. Jej efektem jest osiąganie społecznej zgody dla rozwoju dotyczącego tysięcy osób jednocześnie (naszą Gminę zamieszkuje przecież ponad 70 tysięcy osób).

Dlatego w Programie naszego Komitetu Wyborczego tak wielką wagę przywiązujemy do nowego modelu pracy zespołowej, do szybkiej wymiany informacji w kontaktach urząd-obywatel, do funkcjonowania organizacji pozarządowych, do naprawdę niezależnych instrumentów kontroli władzy.

Stąd bierze się planowanie tematycznych debat społecznych, które muszą być metodą pracy na co dzień, a nie sensacją podczas kampanii wyborczej. Stąd dyskusje o budżecie partycypacyjnym, o ładzie przestrzennym, o przestrzeni publicznej, o wykonywaniu działań naprawczych lub projektowych w sposób systemowy.



Drodzy Przyjaciele, Szanowni Państwo!

Wiem doskonale, że praca Burmistrza jest wyższą szkołą kompromisu. Wiem, że każda decyzja budowlana, planistyczna, dotycząca pomocy społecznej czy jakakolwiek inna - zawsze jest różnie rozumiana i odbierana, zawsze wyzwala czyjeś zadowolenie i czyjeś oburzenie...

Biorąc pod uwagę poczucie wspólnoty i społecznej zgody, zwracam się do wszystkich Państwa z prośbą o poparcie mojej kandydatury na Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno. Proszę o poparcie dla mojego zespołu i sztabu najbliższych współpracowników, dla kandydatów na radnych.

Wizja naszej Małej Ojczyzny, która stanowi fundament Programu KW Józefa Zalewskiego i Centrum - daje nam realne możliwości osiągnięcia zgody społecznej i wspólnego sukcesu. Umożliwia nam podwyższenie standardów zbiorowego i indywidualnego życia - bez względu na wiek, płeć, światopogląd czy wykształcenie.

Kiedy z Waszej woli zostanę wybrany na stanowisko Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno, powtórzę Wam to, co mówię teraz: Spotykajmy się na tej samej drodze do sukcesu Gminy! Wychodźmy sobie naprzeciw! To krok możliwy, w pełni demokratyczny, uzasadniony i absolutnie niezbędny.



Proszę o Państwa głos 16 listopada 2014 roku!

Z wyrazami szacunku

Józef Zalewski
Czuć się lokalnym patriotą to powód do dumy.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Re: UMiG Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Józef Zalewski

Postautor: argrabi » pt paź 31, 2014 1:59 pm

wdolinski pisze: Najważniejszym jest współpraca wybranych z wyborcami, absolutnie szczery i merytoryczny dialog Burmistrza i Rady z ich suwerenem - z Wami, Drodzy Państwo.

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/burmistrz-do-zalanych-na-wyspie-ci-mieszkancy-sa,212122.html



Wiem, że każda decyzja budowlana, planistyczna, dotycząca pomocy społecznej czy jakakolwiek inna - zawsze jest różnie rozumiana i odbierana, zawsze wyzwala czyjeś zadowolenie i czyjeś oburzenie...


http://www.kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=5433

https://www.youtube.com/watch?v=ixjJ2aUr5X4


Proszę o poparcie dla mojego zespołu i sztabu najbliższych współpracowników, dla kandydatów na radnych.


http://wybory2014.pkw.gov.pl/pl/komitety/view/2736/0/RDP/1418
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

Re: UMiG Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Józef Zalewski

Postautor: wdolinski » pt paź 31, 2014 8:08 pm

Napracował się Kolega więc moje uznanie :D . Przewiduję taki wynik wyborów, że niektórzy z Kolegi sympatyków będą czekać na audiencję do obecnego starosty by ustalić hierarchię swojej pozycji. Co wtedy napiszesz, czy całkowicie taką sytuację wykluczasz?
Czuć się lokalnym patriotą to powód do dumy.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Re: UMiG Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Józef Zalewski

Postautor: argrabi » pt paź 31, 2014 8:26 pm

Wcale nie trzeba było dużo szukać.. 16-letnie dokonania pana Zalewskiego są widoczne gołym okiem.. I wizja ich powrotu - nie ukrywam - mnie trochę przeraża...
Dlatego kolejny już żenujący list Zalewskiego najlepiej skwitował Zagłoba...
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

Re: UMiG Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Józef Zalewski

Postautor: wdolinski » pt paź 31, 2014 8:41 pm

Czy na pewno Zagłoba? Bo chyba tylko za Zalewskiego to on mógł wypić zdrowie :D
Czuć się lokalnym patriotą to powód do dumy.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Re: UMiG Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Józef Zalewski

Postautor: argrabi » pt paź 31, 2014 9:08 pm

No miał w zwyczaju pić zdrowie każdego, kto mu stawiał. No nie, panie wdoliński??? ;)
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

Re: UMiG Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Józef Zalewski

Postautor: wdolinski » pt paź 31, 2014 9:12 pm

Ok, niech tak zostanie, że to był cytat Zagłoby, bo już myślałem, że Kmicica :(
Czuć się lokalnym patriotą to powód do dumy.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Poprzednia

Wróć do Piaseczno: wydarzenia, informacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron