Rower do miasta - jaki kupić?

Jeżeli masz niepoukładane myśli, które nie pasują do głównych kategorii forum, to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Zamieszczamy tu rozbiegane myśli szalonej głowy. W związku z tym, że to wolna strefa, to ta część forum jest pod ścisłym nadzorem moderatorów.

Moderator: GTW

Rower do miasta - jaki kupić?

Postautor: Melissa » śr kwie 30, 2014 11:45 pm

Hej!

Rozważam kupno roweru do jazdy po mieście. Niestety nie wiem, jaki typ roweru wybrać. co sądzicie o tym - miejskiesporty.pl/product-pol-7387-Rower-Track-Bike-Dark-Black.html ?
Pozdrawiam :)
Melissa
 
Posty: 29
Rejestracja: śr lis 17, 2010 10:52 am

Postautor: Ekogodfryd1409 » pn maja 05, 2014 2:31 pm

ja kupiłam w zeszłym roku za pośrednictwem portalu tablica.pl rowerek, był on sprowadzany z Holandii, podreperowany i za 200 zł odkupiłam.hamulce działają, koła sprawne,lampa jest. tylko koszyk dodać.
Ekogodfryd1409
 
Posty: 8
Rejestracja: pn kwie 28, 2014 5:02 pm

Postautor: Jacenty » pn maja 05, 2014 5:19 pm

Za 1400 na miasto to kupić można rower z pełnym rynsztunkiem a nie takiego golasa jak z linka.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacenty
 
Posty: 2866
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 4:18 pm
Lokalizacja: inąd się znamy...

Postautor: Tulipano_0602 » wt maja 06, 2014 7:29 am

Do miasta - żaden góral rozwalający kręgosłup, w którym jedziemy nadmiernie pochyleni. MTB nadaje się do jazdy z górę albo pod górę, w mieście słabo się sprawdza. Optymalnie - koła większe niż 26'', węższe opony, przekładania planetarna zamiast zewnętrznych przerzutek (czyli piasta wielobiegowa z tyłu, w mieście wystarczą 3-biegi, ale jak komuś brakuje może mieć 5, 7, lub 8-biegową). I najlepiej stalowa rama, a nie aluminiowa - dużo lepiej tłumi drgania.

Polscy producenci robią całkiem sympatyczne rowery (i kasa zostaje w polskiej gospodarce).
Choćby MEDANO (miejska seria Urbico, stylowa Artist), sensowne rowery robi też Kross (i tez ma serię miejską), śliczne i zacne robi trójmiejska manufaktura Creme (Caferacer, damskie Hollymolly, ale też inne modele).

Byle wygodna pozycja wyprostowana. Pochylona i rozciągnięta odbija się na kręgosłupie, a nadaje się w góry lub na szosówki. Do normalnej jazdy w mieście wygodna nie jest.
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

Postautor: Ricarda94 » pn cze 09, 2014 1:35 pm

też mam podobny dylemat. rower miejski przestał mi się opłacać. z tego co widziałam w internecie, to chyba się zdecyduję na jakiś używany holenderski. są w bardzo dobrym stanie i niedrogie. pozdrawiam
Ricarda94
 
Posty: 10
Rejestracja: czw maja 29, 2014 9:56 am

Re: Rower do miasta - jaki kupić?

Postautor: Charlie84 » sob cze 21, 2014 10:28 pm

Tulipano_0602 ma rację z tymi rowerami górskimi
Do miasta tylko holenderka, zeby mieć wyprostowaną sylwetkę, co poprawia komfort jazdy i nie przesila kręgosłupa
Charlie84
 
Posty: 12
Rejestracja: czw maja 22, 2014 5:32 pm

Re: Rower do miasta - jaki kupić?

Postautor: sweetlemon » czw wrz 04, 2014 9:51 am

W mieście sprawdzi się po prostu zwykły rower miejski ;)
sweetlemon
 
Posty: 14
Rejestracja: wt maja 13, 2014 10:29 am

Rower do miasta - jaki kupić?

Postautor: kochamurzadzanie » wt lip 24, 2018 8:20 pm

Mnie osobiście podoba się model Cube 145250 NATURE SL
kochamurzadzanie
 
Posty: 1
Rejestracja: ndz mar 19, 2017 9:07 pm

Rower do miasta - jaki kupić?

Postautor: pistacyjka » czw sie 23, 2018 12:00 pm

Ja mam arkusa trekkingowego rowerzysta.pl/rowery_arkus.html, nie brałam typowo miejskiego bo jednak czasami wyjeżdżam za miasto w trudniejsze tereny. Dobrze wybrałam bo wyposażenie na miasto mam odpowiednie - bagażnik i te sprawy i na wycieczkach też się sprawdza
pistacyjka
 
Posty: 3
Rejestracja: czw kwie 27, 2017 6:23 pm

Rower do miasta - jaki kupić?

Postautor: On_sam » śr sty 30, 2019 8:49 am

Hej,
Rowery do miasta faktycznie często są wybierane źle. Zgadzam się z przedmówcą co do górali. Górski rower niby jest uniwersalny (a przynajmniej tak już się utarło), ale nie nadaje się do jazdy po miejskich drogach ze względu na swoją budowę. :wink:

Jeśli szukasz porządnego roweru miejskiego i chcesz zaoszczędzić, zawsze szukaj promocji. Takie ''czajenie się'' pomoże Ci znaleźć coś naprawdę fajnego, za co nie przepłacisz. Aktualnie, spore promocje możesz znaleźć w sklepie internetowym pmbike.pl. Tam ogólnie możesz dostać dobre rowery marek takich jak Kross, Winora, Cube czy Diamant i inne. Modele są z roku 2018, czyli całkowicie nowe - są to ulepszone wersje dawnych modeli różnych marek. :!: Możesz oszczędzić kilkaset złotych, dlatego myślę, że to się jak najbardziej opłaca.

Z używanymi rowerami wszyscy wiemy jak jest - nie zawsze warto kupować rower ''po kosztach''. Wiem, że mogą być odnowione, ładnie wyglądać, ale zawsze istnieje ryzyko, że coś może być z nimi nie tak. Nigdy nie wiadomo co mogło spotkać rower :o Warto zainwestować w naprawdę dobry, markowy rower, który wytrzyma więcej niż jeden sezon... Mam nadzieję, że pomogłem. 8)

Pozdrawiam :)
On_sam
 
Posty: 35
Rejestracja: wt sie 07, 2018 2:13 pm

Rower do miasta - jaki kupić?

Postautor: dzessie » śr mar 13, 2019 1:07 pm

Rower powinien być dopasowany do indywidualnych potrzeb. Należałoby przetestować, wykonać jazdę próbną - podobnie jak np mierzy się buty przed zakupem.
Warto patrzeć też na takie czynniki jak jakość wykonania czy dostępność do części zamiennych. Ta opcja przydaje się zwłaszcza, gdy trzeba naprawić rower, usunąć jakąś poważna usterkę itd.
Odsyłam jeszcze pod linka, gdzie tematyka ta została trochę szerzej opisana: zico-bike.pl/kierownice
Awatar użytkownika
dzessie
 
Posty: 689
Rejestracja: pt lut 20, 2015 9:47 am

Rower do miasta - jaki kupić?

Postautor: elena » wt cze 04, 2019 12:06 pm

Najlepiej coś lekkiego żeby można go była łatwo transportować. W mieście nie wszędzie są ścieżki rowerowe.
elena
 
Posty: 21
Rejestracja: pn cze 22, 2015 7:47 pm

Rower do miasta - jaki kupić?

Postautor: barbarzyn » pn lip 08, 2019 11:47 am

Import używek z zachodu, na targach maja całkiem niezłe rowery :)
barbarzyn
 
Posty: 43
Rejestracja: pt sie 09, 2013 11:56 am

Re: Rower do miasta - jaki kupić?

Postautor: elena » śr kwie 01, 2020 6:55 pm

W mieście nie tylko jakość roweru się liczy, ale przede wszystkim także nasze bezpieczeństwo. Trzeba zatem pomyśleć co w czasie jazdy rowerem może nam zapewnić bezpieczeństwo. Oprócz kasku i dodatków do ubioru równie przydatnym będzie ubezpieczenie rowerowe, które pomaga w razie awarii lub kontuzji odzyskać pieniądze poniesione na naprawy roweru. https://cuk.pl/ubezpieczenia/rowerowe
elena
 
Posty: 21
Rejestracja: pn cze 22, 2015 7:47 pm

Re: Rower do miasta - jaki kupić?

Postautor: On_sam » ndz lip 05, 2020 5:14 pm

Jak dla mnie najlepsze są rowery szosowe chociaż w mieście może być ciężko takim jeździć. Polecam Ci poprzeglądać oferty sklepów internetowych i dobrać coś do własnych potrzeb. Ja rowery zawsze kupuje ze sklepu https://pmbike.pl/rowery-szosowe i nigdy nie miałem problemu z serwisem czy obsługą dlatego polecam. Mają różne modele i rodzaje rowerów, więc pewnie znajdziesz coś dla siebie.
On_sam
 
Posty: 35
Rejestracja: wt sie 07, 2018 2:13 pm

Następna

Wróć do Wolna strefa forum powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron