Harmonogram odbioru odpadów na terenie gm. Lesznowola

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Lesznowola, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Postautor: Marcin KANIA » pn gru 09, 2013 7:29 pm

Postepowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone było na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2013r., poz. 907), w trybie przetargu nieograniczonego o wartości wyższe niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 (przetarg nieograniczony powyżej progów unijnych).

Oferty oceniane zostały w 2 etapach:

I etap: ocena w zakresie wymagań formalnych i kompletności oferty.
Oferty nie spełniające wymagań określonych ustawą i SIWZ zostały odrzucone.

II etap: ocena merytoryczna.
W II etapie rozpatrywane zostały oferty niepodlegające odrzuceniu, złożone przez Wykonawców niepodlegających wykluczeniu.

Jak zawsze więcej i dodatkowych informacji znajdziesz w http://www.marcinkania.pl/images/www/siwz20142015.pdf

Pozdrawiam
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Postautor: Kamil M » wt gru 10, 2013 9:29 pm

Marcinie, a przypomnij mi ile wynosiło kryterium ceny wyznaczony przez gminę Lesznowola na ten przetarg?

Wynosiła ono 8 000 000,00 zł, a oferta Jarpera przewyższyła oczekiwaną kwotę przez gminę Lesznowola. Przy poprzednim przetargu oferta Jarpera mimo, że była droższa od Lekaro to spełniała kryterium oczekiwanej ceny przez UG Lesznowola.
Awatar użytkownika
Kamil M
 
Posty: 716
Rejestracja: śr lip 04, 2012 4:49 pm
Lokalizacja: Łazy, Lesznowola

Postautor: Marcin KANIA » śr gru 11, 2013 9:34 am

Oferta "SITA Piaseczno" nie spełniła wymagań I etapu, tj. oceny w zakresie wymagań formalnych i kompletności oferty.

Postepowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone było na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2013r., poz. 907), w trybie przetargu nieograniczonego o wartości wyższe niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 (przetarg nieograniczony powyżej progów unijnych).

Wybór oferty firmy "JARPER" był możliwy, ponieważ Samorząd Gminy Lesznowola zabezpieczył odpowiednią kwotę w projekcie budżetu gminy i WPF.

Pozdrawiam
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Postautor: Kamil M » śr gru 11, 2013 12:54 pm

Zgadza się w projekcie budżetu na rok 2014 jest zapisane, aż 5 100 000,00 zł co daje możliwość na zapłatę dla Jarpera, opłatę funkcjonowania referatu gospodarki odpadami komunalnymi i jest możliwość stworzenia rezerwy celowej.

Jednak nadal to nie zmienia mojego zdania, bo w pierwszym przetargu oferta firmy SITA Piaseczno była na 3 miejscu pod względem ceny. Wówczas jedyną odrzuconą ofertą była tylko propozycja firmy Lekaro, a nie SITY. Minęło tylko pół roku i oferta SITY jest odrzucana i wybierana jest oferta dużo droższa pod względem ceny.

Nie zapominaj także, że wybór firmy SITA dałby możliwość zmniejszenia ceny dla mieszkańców czy też na zbudowanie w pełni profesjonalnego gminnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Aktualnie funkcjonuje przy firmie Jarper. Gmina także mogłaby dać w ramach obowiązującej ceny przy wyborze niższego oferenta - SITA Piaseczno darmowe worki czy też pojemniki. Trudno zdecydowaliście się na wybór oferenta bardzo drogiego. Będę z wielką atencją przyglądał się na ich prace w nowym roku 2014 i 2015.

Dodam tylko, że błędem był pół roczny kontrakt z oferentem śmieciowym na realizowanie gospodarki komunalnej na terenie gminy Lesznowola. Powód jest prozaiczny - cena. Za pół roczny od lipca 2013 do grudnia 2013 kontrakt firma Jarper wynosił 905 tyś zł. Po nowym przetargu te same pół roku będzie nas kosztowało 1 125 000,00 zł. Różnica jest bardzo widoczna. Wszystko dlatego, że firmy przez pół roku nauczyły się ile realnie ich kosztuje cały system śmieciowy realizowany przez ich przedsiębiorstwo.

Z wyrazami szacunku
Kamil Myszyński
Stowarzyszenie Dom Wszystkich Polska
Awatar użytkownika
Kamil M
 
Posty: 716
Rejestracja: śr lip 04, 2012 4:49 pm
Lokalizacja: Łazy, Lesznowola

Postautor: Marcin KANIA » śr gru 11, 2013 1:20 pm

Kamil M pisze:Wówczas jedyną odrzuconą ofertą była tylko propozycja firmy Lekaro

Ze względu na fakt, iż Wykonawca: Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowo - Usługowe "LEKARO" Jolanta Zagórska z siedzibą: Wola Ducka 70A, 05-408 Glinianka, który złożył najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego (uzyskał łącznie: 100,00 pkt.) odmówił zawarcia umowy na realizację przedmiotowego zamówienia, Zamawiający, czyli Gmina Lesznowola działając na podstawie art. 94 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych (tj. z 2010r., Dz. U. Nr 113, poz. 759 z późn. zm.) dokonał wyboru oferty najkorzystniejszej spośród pozostałych ofert przedłożonych w postępowaniu przetargowym bez przeprowadzania ich ponownego badania i oceny.

Kamil M pisze:Minęło tylko pół roku i oferta SITY jest odrzucana

Oferta "SITA Piaseczno" nie spełniła wymagań I etapu, tj. oceny w zakresie wymagań formalnych i kompletności oferty.

Kamil M pisze:czy też na zbudowanie w pełni profesjonalnego gminnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych

Adres gminnego PSZOK: £azy, ul. Rolna 20. Wyposażenie PSZOK-u w pojemniki/kontenery będzie obowiązkiem Wykonawcy - Operatora.

Postepowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone było na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2013r., poz. 907), w trybie przetargu nieograniczonego o wartości wyższe niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 (przetarg nieograniczony powyżej progów unijnych). Polecam jej lekturę :D

Pozdrawiam
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Postautor: Kamil M » śr gru 11, 2013 3:41 pm

Marcinie znowu nie czytasz ze zrozumieniem :) Otóż w pierwszym marcowym przetargu oferta firmy SITA Piaseczno nie została odrzucona z postępowania przetargowego !. W drugim przetargu otwartym w listopadzie br. oferta firmy SITA Piaseczno została już odrzucona z powodów o jakich piszesz powyżej. Ty z uporem maniaka dajesz paragrafy ustaw, które są mało precyzyjne. Z resztą znam bardzo dobrze te przepisy, bo wnikliwie je sprawdziłem :)

Dla mnie nadal w sprawie tego przetargu będzie sporo wątpliwości, bo firmy odrzucone w przetargu wygrywają w Warszawie, a w Lesznowoli mają problem z przejściem pierwszego etapu postępowania przetargowego !. Poza tym w pierwszym przetargu śmieciowym oferta firmy SITA nie została wykluczona z postępowania. Także spełniała kryterium jakie zostało zapisane w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia na zagospodarowanie odpadów komunalnych na terenie gminy Lesznowola !.

Co do nowego PSZOKa to widziałem zapisane środki w projekcie budżecie na 2014 rok w wysokości 30 tyś zł, ale w tym temacie o niczym nie informowaliście mieszkańców. Ciekawe czy mieszkańcy sołectwa £azy wiedzą o tej inwestycji?.
Awatar użytkownika
Kamil M
 
Posty: 716
Rejestracja: śr lip 04, 2012 4:49 pm
Lokalizacja: Łazy, Lesznowola

Postautor: Marcin KANIA » śr gru 11, 2013 4:53 pm

Kamil M pisze:w pierwszym marcowym przetargu oferta firmy SITA Piaseczno nie została odrzucona z postępowania przetargowego

Dokładnie. Zaliczyła oba etapy. Oferta została przygotowana zgodnie z treścią SIWZ.


Kamil M pisze:Dla mnie nadal w sprawie tego przetargu będzie sporo wątpliwości, bo firmy odrzucone w przetargu wygrywają w Warszawie, a w Lesznowoli mają problem z przejściem pierwszego etapu postępowania przetargowego

Oferta "SITA Piaseczno" została odrzucona z postępowania przetargowego, ponieważ oferent nie zastosował się do SIWZ - po prostu podał (wziął do kalkulacji) inne prognozowane ilości odpadów niż te określone w SIWZ.

Chcę podkreślić, że treść złożonej oferty musi odpowiadać treści SIWZ.

Pozdrawiam
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Postautor: Kamil M » śr gru 11, 2013 8:53 pm

Z tej ciekawej rozmowy wyszedł bardzo fajny temat: Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w £azach przy ul. Rolnej 20. Wykonałem kilka telefonów i nikt nic nie wie. Także decyzja nie był konsultowana z mieszkańcami naszego sołectwa, bądź sołectwa £az II. Ciężko mi powiedzieć dokładnie w którym miejscu będzie, ale nie wykluczone, że przy Stacji Uzdatniania Wody przy ul. Rolnej w £azach, a to jest już teren sołectwa £azy II.

Dziękuję za przyznanie mi racji odnośnie firmy SITA. Zwłaszcza w kwestii pierwszego przetargu. Skoro spełnili kryteria poprzednim razem to tym trudniej mi jest zrozumieć czemu zrobili błędy związane ze Specyfikacją Istotnych Warunków Zamówienia. Dlatego tego nie rozumiem.
Awatar użytkownika
Kamil M
 
Posty: 716
Rejestracja: śr lip 04, 2012 4:49 pm
Lokalizacja: Łazy, Lesznowola

Postautor: Marcin KANIA » śr gru 11, 2013 9:46 pm

Kamil M pisze:Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w £azach przy ul. Rolnej 20

Co najmniej od września było wiadomo, że PSZOK powstanie przy ul. Rolnej. świetna lokalizacja, centralne miejsce gminy. Link do widoku mapy: http://lesznowola.e-mapa.net?x=629587&y ... 6,553,1354
Lokalizacja gminnego PSZOK została wskazana w dokumentacji przetargowej.

Kamil M pisze:Dziękuję za przyznanie mi racji odnośnie firmy SITA

Stwierdziłem fakt. Komisja przetargowa również oceniła pozytywnie ofetę w pierwszym przetargu.

Kamil M pisze:Skoro spełnili kryteria poprzednim razem to tym trudniej mi jest zrozumieć czemu zrobili błędy związane ze Specyfikacją Istotnych Warunków Zamówienia. Dlatego tego nie rozumiem

Oferent tym razem nie zastosował się do SIWZ - po prostu przyjął (wziął do kalkulacji) inne (mniejsze) prognozowane ilości odpadów niż te określone w SIWZ. Podkreślę ponownie, treść oferty nie odpowiadała treści SIWZ.

Tym razem "oczywiste omyłki" spowodowałyby istotne zmiany w treści oferty.

Zapoznałem się z ofertami osobiście, Komisja podjęła słuszną decyzję. Umowa zostanie podpisana ok. 16.12.2013 r.

Pozdrawiam
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Postautor: Marcin KANIA » czw gru 12, 2013 1:06 pm

W uzpełnieniu powyższej informacji dodam, że przy ul. Rolnej 20 w £azach zlokalizowana jest tylko i wyłącznie oczyszczalnia ścieków "£azy".

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pt gru 13, 2013 4:11 am przez Marcin KANIA, łącznie zmieniany 1 raz
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Postautor: Kamil M » pt gru 13, 2013 1:07 am

W uzupełnieniu informacji dodam, że po drugiej strony ulicy powstaje duże osiedle mieszkalne. Marcinie jak nie wierzysz to zapraszam do sołectwa £azy i £azy II :)
Awatar użytkownika
Kamil M
 
Posty: 716
Rejestracja: śr lip 04, 2012 4:49 pm
Lokalizacja: Łazy, Lesznowola

Postautor: Marcin KANIA » pt gru 13, 2013 4:10 am

Kamil M napisał:
Warto przypomnieć, że nowy PSZOK będzie zlokalizowany przy Stacji Uzdatniania Wody Lesznowolskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego

Napisałeś nieprawdę :!:

Jeszcze raz podkreślam - przy ul. Rolnej 20 w £azach zlokalizowana jest tylko i wyłącznie oczyszczalnia ścieków "£azy".

Pozdrawiam
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Postautor: Kamil M » pt gru 13, 2013 5:11 pm

Marcinie, a kto to napisał?:

Adres gminnego PSZOK: £azy, ul. Rolna 20. Wyposażenie PSZOK-u w pojemniki/kontenery będzie obowiązkiem Wykonawcy - Operatora.

Na pewno nie ja !. Sam podkreśliłeś, że od września było wiadomo, że PSZOK tam będzie. Nie wiem czemu zmieniasz zdanie?. Mogłeś nic o tym nie pisać. Wiem, że w projekcie budżetu na rok 2014 jest wpisane 30 tyś zł na PSZOK i tyle. Sam podkreśliłeś, że będzie to ten adres. Ja sobie go nie wymyśliłem.

Powiem szczerze, że mam już dosyć tych waszych gierek.
Awatar użytkownika
Kamil M
 
Posty: 716
Rejestracja: śr lip 04, 2012 4:49 pm
Lokalizacja: Łazy, Lesznowola

Postautor: Marcin KANIA » pt gru 13, 2013 11:18 pm

Kamil M napisał:
"PSZOK będzie zlokalizowany przy Stacji Uzdatniania Wody Lesznowolskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego."

Jest to nieprawdą. Wprowadzasz mieszkańców i opinię publiczną w błąd. Proszę o sprostowanie.

Jeszcze raz podkreślam - przy ul. Rolnej 20 w £azach zlokalizowana jest tylko i wyłącznie oczyszczalnia ścieków "£azy" nie ma tam stacji uzdatniania wody (SUW). To właśnie na terenie oczyszczalni będzie zlokalizowany PSZOK.

Pozdrawiam
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Postautor: Kamil M » sob gru 14, 2013 9:14 am

Marcin to ty napisałeś o tej lokalizacji. Tak tam jest oczyszczalnie ścieków rzeczywiście się pomyliłem, a to z racji ogromnej pracy na rzecz Wigilii Pełnej Prezentów :) Aha dodam, że wy nas jako mieszkańców w ogóle o tym nie poinformowaliście. Ja nie mam akurat nic przeciwko tej lokalizacji, ale powinno odbyć się zebranie sołeckie i poinformowanie mieszkańców o takiej inwestycji na terenie naszego sołectwa. Tak działa się w nowoczesnej demokracji gdzie mieszkaniec nie jest tylko petentem, ale także ma wpływ na decyzję. Ciekawe czy w marcu wyodrębnicie fundusz sołecki na 2015 r ?.
Awatar użytkownika
Kamil M
 
Posty: 716
Rejestracja: śr lip 04, 2012 4:49 pm
Lokalizacja: Łazy, Lesznowola

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Lesznowola

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości