Jaki piec wybrać?

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Góra Kalwaria, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Jaki piec wybrać?

Postautor: joko » sob lis 09, 2013 8:11 pm

Witajcie. Zastanawiamy się właśnie jaki wybrać piec do ogrzewania domu, wiemy już raczej na 100%, ze to będzie piec na ekogroszek. Ostatecznie przekonał nas argument, że to najtańszy opał na rynku, ale tez i inne względy. Teraz pozostaje tylko wybór, jaki piec. I faktycznie, tak jak jest tu napisane http://www.budujeiurzadzam.com.pl/2013/09/jaki-wybrac-kocio-na-ekogroszek-do.html jest to problematyczne, a nawet bardzo problematyczne. Niestety nie jesteśmy w stanie sie do końca polapać, tyle tego jest na rynku. Wolałabym jakiegoś konkretnego producenta, z polecenia. Wiecie, cos w stylu "mam piec X i działa bez zarzutu". Wiec kieruję do Was takie wlaśnie pytańko (do osób palących ekogroszkiem) - jakie piece macie? Co możecie o nich napisać (wady/zalety). Z góry dzięki za wszystkie opinie!!!
joko
 
Posty: 11
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:48 pm

Jaki piec wybrać?

Postautor: Robo_warrior » ndz lis 17, 2013 11:48 pm

budujeiurzadzam pisze:Ekogroszek mimo ostatnich podwyżek cen węgla, nadal jest najtańszym paliwem dostępnym na rynku. Według moich szacunków, w ciągu sezonu, grzejąc tylko przez zimę przy średnim, docieplonym domu na ekogroszek powinienem wydać 2,5-3 tyś zł. Gdybym chciał ogrzewać dom olejem opałowym lub gazem z butli (ziemnego nie mam w okolicy), to koszt ten byłby nawet 3 razy większy.
Nie wiem skąd te rewelacje wziął autor artykułu, bo ogrzewając dom o powierzchni 220 m2 (z czego połowa ogrzewana, reszta wyłączona -pozamykana) przez okres zimowy, kotłem ze zbiornikiem podgrzewającym, gazem ziemnym, a czasem dogrzewając kominkiem, moi bliscy płacą ok 2-3 tysiące zł. Nawet zważywszy na wyższe ponoć ceny na gaz skroplony z butli (niektórzy podają na forach ok 30/40%) nie będzie to różnica kosztów x3. Mając do tego elektroniczny regulator na ścianie można te koszty ograniczyć, nie palić cały dzień, a tylko pozwolić mu pracować np. przez 2 godziny rano i wieczorem, gdy jest się w domu.
Robo_warrior
 
Posty: 261
Rejestracja: pt lip 23, 2010 11:58 am
Lokalizacja: Piaseczno (Staszica)


Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron