Powódź w gminie Góra Kalwaria

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Góra Kalwaria, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Powódź w gminie Góra Kalwaria

Postautor: waldek » sob lip 23, 2011 12:50 pm

Witam,
Jestem właścicielem działki rekreacyjnej w Bronisławowie a dokładnie pomiędzy Czarnym Lasem a Krępą..Od 2 lat po większych opadach deszczu działka jest podtapiana a właściwie jest zalewana.Faskt ,że przez 20 lat nic się nie działo świadczy , że przyczyną nie jest pogoda.
Od zakupu (i wybudowania domku) nigdy nikt nie konserwował rzeki i połączonych z nią kanałów odwadniających pola. Mam kilka pytań.:
1. Jaka jest oficjalna nazwa rzeki(cieku wodnego) przepływającej przez Czarny Las i Krępę?
2. Kto jest odpowiedzialny za konserwację tej rzeki i systemu kanałów odwadniających?
3. Ile osób jest zainteresowanych problemem ?
Na problem nazwy tego cieku wodnego natrafiłem szukając odpowiedzi na pytanie 2.
Na (dwóch mostkach) w Krępie ten ciek wodny nie jest oznakowany. Mieszkańcy Krępy nazywają go rzeką Czarną.W Wojewódzkim Zarządzie Melioracji i Urządzeń Wodnych (oddział w Piasecznie) nazywa się kanałem zrzutowym.W gminie Prażmów w wydziale Geodezji od tygodnia nikt nie odbiera telefonów.Zastanawiam się czy nie jest to przypadek:
- ktoś zapomniał w dokumentach zapisać istnienie tego obiektu, a więc jeśli go nie ma to nikt się nim nie zajmuje. Stąd pytanie nr 3, bo jeśli problem dotyczy tylko jednej osoby to znaczy, że go nie ma.
waldek
 
Posty: 2
Rejestracja: pt lip 22, 2011 5:03 pm

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron