PKP Góra Kalwaria - dla kogo to istnieje??

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Góra Kalwaria, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

PKP Góra Kalwaria - dla kogo to istnieje??

Postautor: reduta123 » pt gru 17, 2010 7:55 pm

Witam,

zamierzam za 2-3 lata przeprowadzić się do GK. Postanowiłem sprawdzić jaki jest stąd dojazd do Warszawy.

Zacząłem do PKP. I szok!!!! Tylko 8 pociągów na dzień!!! Pracuję od 8-16 w Centrum Warszawy.

Pociąg z Góry do śródmieścia jedzie ok 1h i 10 min. Pociąg 6.53 zajeżdza na 7:53 choć znalazłem na innej stronie że na 8:03 - więc odpada. Wcześniejszy jest o 5:57!!!

Pociągi powrotne są 3!!!
16:39
17:29
21:00

Czasem w pracy trzeba zostać dłuzej i jak się nie zdązy na ten po 16 to trzeba czekać 1h.
W poniedziałki pracuję do 18 więc pociąg jest o 21!!!!! TRAGEDIA!!!!

Obecnie mieszkam w Kobyłce - kierunek Wołomin. Z Kobyłki jest 20 km a z GK 30 km do Warszawy. Pociągi z KOBY£KI jadą ok 22 min.

Na mojej trasie pierwsze pociągi jadą od godz.4 z minutami do 23!! w godzinach szczytu czyli 6-8 i 15-18 są co 10-15 minut. Ludzie jeżdzą do pracy, szkoły, na studia itd. Miasto robi wokół stacji parkingi z cyklu park and drive. Pociąg jest w 2 strefie ZTM więc bilet wychodzi taniej!!! Do stacji ludzie sami dochodzą bądź dojeżdżają i zostawiają samochody w bocznych uliczkach.

Są jeszcze autobusy prywatne ale jada ok 2-3 razy dłużej niż PKP. Oczywiście mówię o dojeżdzie do dworca Warszawa Wileńska - największy punkt przesiadkowy na Pradze albo w całej Wawie nawet.

Pytanie?

Jak dojeżdżacie do Warszawy? Pociągiem? Ile jedzie autobus PKS do Warszawy? jadą one wszystkie przez Piaseczno? A może samochodem do Konstancina i przesiadka do autobusu 700 czy innego?
Samochodem do Piaseczna i do pociągu (jak często i ike trwa podróż z Piaseczna do Warszawy PKP?)? Słyszałem że do CZACHÓWKA czy gdzies obok dojeżdzą się samochodem i przesiadka w PKP??


Rozwój GK bez częstszej kolei jest nie możliwy!!! Słyszałem, że parę osób zrezygnowało z pracy bo nie mają jak dojeżdzać? Młodzież co chce się uczyć w Warszawie?? Wg mnie Gminy z Powiatu piaseczyńskiego, tak samo jak z WO£OMIńSKIEGO powinny dokładać się do przewozu osób tak aby zachęcić ludzi do kolei i odciążyć drogi!!

Ja za bilet normalny w strefie 2 za kwartał płacę ok 270 zł!! Nie całe 100 zł na miesiąc!! Czyli tyle ile samochodem w tydzień na paliwo!! W GK można zrobić 3 strefę.

Chocby PU£AWSKA miała po 4 pasy i tak bedzie korek. Wg mnie motorem napędowym tych terenów może być tylko współpraca z PKP.

Zachęcam do merytorycznej dyskusji i proszę o porady!!

P.S. Dzięki dobremu dojazdowi w mieście Kobyłka działało ostatnio ok 8 deweloperów. Miasto ma oficjalnie ok 18 tys. mieszkańców, nieoficjalnie ponad 20 tys.
reduta123
 
Posty: 2
Rejestracja: pt gru 17, 2010 7:30 pm

PKP Góra Kalwaria - dla kogo to istnieje??

Postautor: fotomigawka » pt gru 17, 2010 8:24 pm

Połączenie kolejowe Góra Kalwaria - Warszawa jest całkiem świeże, chyba dopiero od roku.
Najlepiej samochodem do Czachówka, potem PKP. Samochodem lub autobusem do Wawy nie polecam, chyba że jakoś wcześnie rano.
Awatar użytkownika
fotomigawka
 
Posty: 476
Rejestracja: pn kwie 14, 2008 8:15 am
Lokalizacja: Piaseczno

PKP Góra Kalwaria

Postautor: reduta123 » pt gru 17, 2010 9:04 pm

który Czachówek jest tą główną stacją na, której staje najwięcej pociągów? grny, południowy czy wschodni?
reduta123
 
Posty: 2
Rejestracja: pt gru 17, 2010 7:30 pm

PKP Góra Kalwaria

Postautor: Marcin z Uwielin » pt gru 17, 2010 11:21 pm

Sporo osób z Góry Kalwarii (jeśli nie pasuje im godzina odjazdu pociągu z Góry Kalwarii) dojeżdża do Zalesia Górnego samochodami, ponieważ po pierwsze tu zaczyna się druga strefa, po drugie jest gdzie zaparkować po 8.00, a po trzecie żeby dojechać do Piaseczna trzeba nieraz postać w korkach.

Dojazd do Góry Kalwarii jest tak rzadko ponieważ jest to stacja na uboczu (nie jest na "nitce" Warszawa-Radom).
Awatar użytkownika
Marcin z Uwielin
 
Posty: 192
Rejestracja: sob mar 03, 2007 1:05 pm
Lokalizacja: Uwieliny



Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron