Spadek po "£ubnej II"

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Góra Kalwaria, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Spadek po "£ubnej II"

Postautor: Goszczyn » sob lip 26, 2008 11:33 pm

"Nad Wisłą" pisze:Budowa zakładu utylizacji w £ubnej to wciąż temat otwarty

Samorząd gminy kupił 22-hektarową działkę, na której spółka „£ubna II” chciała niegdyś budować zakład utylizacji odpadów.

Góra Kalwaria miała prawo pierwokupu terenu od upadłej spółki po cenach sprzed kilku lat i skrzętnie z tego skorzystała. Płacąc nieco ponad 4 mln zł, gmina zyskała grunt wart co najmniej czterokrotnie więcej. Nie dość tego – do budżetu gminy powróci około 800 tys. zł, ponieważ Góra Kalwaria była jednym z udziałowców spółki „£ubna II” i należy się jej zwrot części majątku firmy.

– Jakie mają państwo dalsze plany związane z tą działką? – zapytaliśmy burmistrz Barbarę Samborską.

– Myślę, że wspólnie z radnymi podejmiemy decyzję o jej sprzedaży. Zainteresowanie inwestorów działkami w Baniosze jest ogromne, drzwi od mojego gabinetu się nie zamykają. To duży obszar, osobiście byłabym za jego podziałem na mniejsze działki przed zbyciem – słyszymy.

– A czy jest możliwe powstanie w tym miejscu zakładu utylizacji odpadów? Plan miejscowy na to pozwala...

– Kwestia zakładu utylizacji jest tematem otwartym, bo problem z gospodarką odpadami cały czas narasta. Gdyby taki zakład miał powstać w £ubnej, to na pewno nie na całej kupionej przez nas powierzchni i musiałby spełniać ostre normy unijne... Ale równie dobrze na tym terenie może się rozwinąć każda inna działalność usługowo-produkcyjna – odpowiada burmistrz Samborska. (pc)
Goszczyn
 
Posty: 230
Rejestracja: wt lip 24, 2007 12:12 am
Lokalizacja: Warszawa

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron