O odwołaniu władz Spółdzielni Mieszkaniowej

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Góra Kalwaria, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

O odwołaniu władz Spółdzielni Mieszkaniowej

Postautor: Goszczyn » sob lip 26, 2008 11:28 pm

"Nad Wisłą" pisze:"Zarzutów jest więcej, czyli o odwołaniu władz Spółdzielni Mieszkaniowej

Szanowna Redakcjo, chciałbym odnieść się do artykułu o tym, co obecnie dzieje się w Spółdzielni Mieszkaniowej, a szczególnie do kuriozalnego listu Pana Mieczysława Molskiego.

Panie Molski! Poświadczając po raz kolejny fakt jednoosobowego podpisywania przez Pana wniosków premiowych, przyznaje się Pan do absolutnej nieznajomości prawa spółdzielczego oraz statutu Spółdzielni Mieszkaniowej, w której drugą kadencję (aczkolwiek na szczęście niepełną) przewodniczył Pan radzie nadzorczej. Paragraf 68. tegoż statutu jasno określa te zasady (odsyłam do jego lektury). To, że uwag do pracy zarządu na posiedzeniach rady nadzorczej nie było wcale, mnie nie dziwi. W układzie wzajemnego wspierania się być ich nie mogło. Natomiast dziwi mnie Pańskie stwierdzenie o opinii prawnej o rzeczonym jednoosobowym podpisywaniu wniosków premiowych – prawnika, który wydał taką opinię, należałoby wykluczyć z palestry! Jak, będąc tyle lat przewodniczącym rady nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej, można być ignorantem w prawie spółdzielczym i bezkrytycznie przyznawać się do tego na łamach prasy?

Konieczne jest też moje odniesienie się do informacji w „NW” co do ewentualnej ponownej kandydatury Mirosława Markowskiego na prezesa spółdzielni. W obliczu nieudzielenia absolutorium zarządowi przez walne zebranie członków spółdzielni i odrzuceniu sprawozdań finansowych, dziesięciu lat niejasnych „interesów” byłego prezesa zarządu, ukrywania finansów wobec członków spółdzielni (oczywiście nie tych zaprzyjaźnionych i hołubionych przez zarząd) i nie tylko, preferowania zaprzyjaźnionych firm wykonujących remonty i inne prace na rzecz spółdzielni (może były prezes opowie, ile tych firm było, jakie i dlaczego akurat te?)... Niezbędnym jest także w tej sytuacji poinformowanie członków spółdzielni, że wszczęte zostało przez Prokuraturę Rejonową w Piasecznie śledztwo dotyczące niegospodarności w spółdzielni – i to nie omawiane wcześniej wnioski premiowe są głównym wątkiem tego śledztwa! Na zakończenie apeluję do członków spółdzielni, którzy chcą zmienić obraz i władze Naszej Spółdzielni – przyjdźcie na nadzwyczajne walne i oddajcie swój głos za zmianą.

Krzysztof Rychlewski
Goszczyn
 
Posty: 230
Rejestracja: wt lip 24, 2007 12:12 am
Lokalizacja: Warszawa

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości