Góra Kalwaria nie chce imigrantów

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Góra Kalwaria, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Góra Kalwaria nie chce imigrantów

Postautor: Redakcja » wt sty 19, 2016 10:38 pm

Obrazek

24 stycznia 2016 roku w godzinach 13:00 - 15:00 odbędzie się protest Góra Kalwaria nie chce imigrantów
http://www.powiat-piaseczynski.info/gor ... imigrantowNie zgadzamy się na przyjęcie w Lininie, w Górze Kalwarii żadnych imigrantów z Bliskiego Wschodu.
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Góra Kalwaria nie chce imigrantów

Postautor: iTV Piaseczno News » ndz sty 24, 2016 9:45 pm

Obrazek

Protest mieszkańców Góry Kalwarii. Nie dla uchodźców z Syrii na terenie Gminy Góra Kalwaria. W Lininie przebywają Czeczeńcy http://itvpiaseczno.pl/reportaze,1,43.48,1822
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Mieszkańcy Góry Kalwarii nie chce imigrantów

Postautor: Kowal » ndz sty 24, 2016 10:01 pm

Góra Kalwaria pod Warszawą znalazła się na liście miast, do których trafić ma jedna z pierwszych grup uchodźców rozlokowywanych na terenie Unii Europejskiej. Przeciwko tym decyzjom protestowali w niedzielę m.in. mieszkańcy Góry Kalwarii, którzy podkreślają, że już teraz mają problemy z przebywającymi w tym mieście imigrantami.

Poza Warszawą, około 70 pierwszych uchodźców trafi do Białegostoku, Zalesia, Wohynia i Ustronia. Ośrodki wybrane zostały w drodze przetargu przez Urząd do Spraw Cudzoziemców.

Dzienny koszt zakwaterowania wyniesie od 40 do 60 złotych. Polska przyjmie osoby, które obecnie przebywają w ośrodkach w Grecji i Włoszech. W najbliższych dniach rozpocznie się sprawdzanie uchodźców pod względem bezpieczeństwa.

Bosak: uważamy że ten proces należy powstrzymać

- Tu, niedaleko Góry Kalwarii, w Lininie jest ośrodek w którym mają znaleźć się pierwsze grupy uchodźców sprowadzane do Polski przez rząd, pod presją Unii Europejskiej. Lokalna społeczność i organizacje zainicjowali przeciwko temu protest. Mieszkańcy obawiają się większej grupy imigrantów ponieważ już teraz mają problem z tymi, którzy dotychczas w ośrodku w Lininie mieszkali - powiedział Polsat News wiceprezes Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak.

Współorganizator Marszów Niepodległości podkreślił, że przyjechał na manifestację po to, "aby wesprzeć ten protest oraz wygłosić przemówienia". - To co dzieje się tutaj w Górze Kalwarii jest elementem szerszej operacji, czyli tzw. relokacji imigrantów nielegalnie przybywających do Grecji czy Włoch. My uważamy, że ten proces jest negatywny i należy go powstrzymać - dodał Bosak.

Po raz pierwszy dyskusja o imigrantach w Górze Kalwarii została nagłośniona pół roku temu. Do sieci trafił wówczas film wideo, na którym widać, jak Czeczeńcy z ośrodka w Lininie grożą Ukraińcom i Gruzinom, którzy nie chcą ubierać się zgodnie z zasadami islamu. - Tu jest państwo islamskie – krzyczał jeden z widocznych na filmiku mężczyzn.

http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2016 ... uchodzcow/
Awatar użytkownika
Kowal
 
Posty: 742
Rejestracja: śr lut 24, 2010 12:07 pm

Góra Kalwaria nie chce imigrantów

Postautor: iTV Piaseczno News » ndz sty 24, 2016 10:14 pm

Obrazek

Wypowiedzi mieszkańców Góry Kalwarii. Lider ONR Tomasz Kalinowski oraz mieszkańcy Góry Kalwarii mówią dlaczego protestują przeciwko uchodźcom. http://itvpiaseczno.pl/reportaze,1,43.48,1823
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Demonstracja antymigrancka w Górze Kalwarii

Postautor: Filip » ndz sty 24, 2016 10:19 pm

"Płaczą Niemcy, płacze Francja - tak się kończy tolerancja" - skandowali w Górze Kalwarii uczestnicy manifestacji przeciwko przyjmowaniu imigrantów. Działacze organizacji narodowych, które były organizatorem demonstracji, przekonywali, że obecność uchodźców to zagrożenie, a Polak powinien "być mądry przed szkodą".

Protestujący oczekują, że rząd wycofa się z deklaracji poprzedników i odmówi przyjmowania imigrantów. Przekonują, że obawiają się ich sąsiedztwa i, że są to obawy uzasadnione.

Mieszkańcy Góry Kalwarii tłumaczą, że problem jest im znany, bo w Lininie znajduje się ośrodek dla uchodźców z Czeczenii. Ich zdaniem, obcokrajowcy mają ogromne oczekiwania socjalne. Żądają mieszkań i zasiłków, ale prawie żaden z nich nie chce podjąć pracy.

Po ostatnich zamachach w Paryżu i napadach na kobiety w Niemczech uznali, że obecność imigrantów stwarza realne zagrożenie dla nich i dla ich rodzin, dlatego nie czekają biernie na to, co się wydarzy, zdecydowali się wyjść na ulice i głośno mówić o swoich obawach.

Zdaniem Krzysztofa Bosaka z Ruchu Narodowego, w protestach lokalnych społeczności jest ogromna siła. Przekonuje, że tacy ludzie powinni być zapraszani do debat na temat udzielania azylu np. uciekinierom z Syrii. Poza organizacjami narodowymi, protestujących wspierali także samorządowcy.

Podczas manifestacji zbierano podpisy pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum, dotyczącego przyjmowania w Polsce imigrantów.

Demonstracja antymigrancka w Górze Kalwarii http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... aid=1165bf
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Góra Kalwaria nie chce imigrantów

Postautor: Filip » ndz sty 24, 2016 10:21 pmW styczniową niedzielę na terenie Góry Kalwarii odbyła się pikieta antyimigrancka zorganizowana przez środowiska narodowe, skupione wokół Obozu Narodowo-Radykalnego, Ruchu Narodowego oraz Stowarzyszenia Rodzin Mieszkańców Góry Kalwarii „Polska Pamięć i Tożsamość”. Treścią protestu jest niechęć mieszkańców miasta oraz jego najbliższych okolic do rozmieszczenia na terenie gminy tzw. uchodźców wojennych, pochodzących z terenów Bliskiego Wschodu oraz Afryki.

Punktualnie o godzinie 13 przed miejskim ratuszem na ulicy 3 Maja zebrała się liczna grupa manifestantów, wśród których większość stanowili zwykli mieszkańcy miasta. Tak duża frekwencja tłumaczona jest realnymi obawami lokalnej społeczności o dalsze losy swoje i najbliższych, wobec planu osiedlenia imigrantów pochodzących z obozów przejściowych we Włoszech i Grecji. Również władze Góry Kalwarii rozumiejąc zagrożenie płynące z takich poczynań władz centralnych, solidaryzowały się z organizatorami i uczestnikami pikiety.

Zgromadzenie przebiegło w spokojnej atmosferze. Centralnymi punktami były przemówienia organizatorów oraz ich gości, między innymi: Krzysztofa Bosaka i przedstawicieli Obozu Narodowo – Radykalnego, Organizacji Rodzin „Polska Pamięć i Tożsamość”, Narodowej Organizacji Kobiet oraz radnych miasta. Pomiędzy poszczególnymi wystąpieniami manifestanci skandowali antyimigranckie, patriotyczne i katolickie hasła. Protest zakończył się odśpiewaniem hymnu narodowego.

Godna uwagi jest postawa służb porządkowych, w tym przede wszystkim policji, która w przeciwieństwie do ubiegłych lat, nie inwigilowała członków zgromadzenia. Dziwnym zbiegiem okoliczności, od czasu zmiany partii rządzącej w Polsce i tym samym zmianie na stanowisku szefa MSWiA, policja nie nagrywa, nie fotografuje, ani nie zatrzymuje w celu wylegitymowania przypadkowych uczestników pikiet patriotycznych.

Zapraszam do obejrzenia skrótu najważniejszych wydarzeń z manifestacji.

fot. Jarosław Szeler – wMeritum.pl

Obrazek

więcej zdjęć http://wmeritum.pl/gora-kalwaria-nie-ch ... tow/133856
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Manifestacja przeciw imigrantom Góra Kalwaria

Postautor: Ireneusz » pn sty 25, 2016 1:44 pm

Obrazek

W sobotę, 24 stycznia na rynku w Górze Kalwarii odbyła się manifestacja przeciwko imigrantom, zorganizowana przez Stowarzyszenie Rodzin „Polska Pamięć i Tożsamość” oraz Obóz Narodowo-Radykalny. Licznie zgromadzeni uczestnicy manifestacji mogli wysłuchać przemówień oraz podpisać się pod wnioskiem o referendum w sprawie nieprzyjmowania imigrantów, zbieranym przez Ruch Kukiz '15

O godzinie 13 rynek w Górze Kalwarii wypełnił się uczestnikami manifestacji, z których część przyniosła biało-czerwone flagi oraz transparenty, wyrażające sprzeciw wobec przyjmowania do Polski imigrantów.
- Ci ludzie reprezentują inną kulturę i religię, gdy ich przyjmiemy oni nigdy się z nami nie zasymilują, a im więcej ich będzie, tym bardziej będą chcieli narzucić nam swoje zwyczaje – mówi pan Piotr, mieszkaniec Góry Kalwarii, który na manifestację przyszedł z całą rodziną.
- To dzikusy i nieroby – dodaje Krzysztof, który na manifestacje przejechał z kolegami z Warszawy. - Nie chce im się pracować, więc szukają wygodnego życia w Europie myśląc, że to my będziemy robić na nich.

Obrazek

Chcemy być bezpieczni!

Licznie zgromadzonych uczestników manifestacji powitał Marcin Gwardys ze Stowarzyszenia Rodzin „Polska Pamięć i Tożsamość”.
- To jest manifestacja pokojowa, nie wnosimy żadnych petard ani pirotechnicznych zabawek, żadnych ostrych narzędzi i niebezpiecznych rzeczy – zapowiedział na wstępie. - Boimy się o Linin. Jako mieszkańcy Góry Kalwarii i okolic gorąco myślimy o tym co się będzie działo, jeśli władze mimo naszego sprzeciwu zafundują nam w Górze Kalwarii tzw. „mulitikulti”. Ale protestujemy też jako Polacy. Przede wszystkim protestujemy jako Polacy, bo nie zgadzamy się nie tylko na narzucanie nam obcych kulturowo ludzi, ale przeciwstawiamy się narzucaniu Polakom zagrożenia, jakie niosą imigranci.
- Jako mieszkańcy gminy Góra Kalwaria wiemy już z jakimi problemami borykamy się, mając ośrodek w Lininie – mówiła radna Góry Kalwarii Danuta Rechnia. - Wiemy z jakimi problemami borykają się nauczyciele, rodzice w szkołach, do których uczęszczają dzieci z rodzin islamskich. Nie wspominając już o tym, jakie koszty ponosi z tego tytułu nasza gmina. Wmawia się nam, że powinniśmy przyjąć ich tutaj do Polski, że powinniśmy dać im mieszkania. A przecież tylko w naszej gminie dwieście polskich rodzin czeka na przydział tych mieszkań – podkreśliła radna. - To przede wszystkim im powinniśmy pomóc, zapewnić godne życie. Polacy nigdy nie uciekali ze swojego kraju, Polacy zawsze walczyli o swoją ojczyznę. Jak patrzę na tę masę uchodźców w wieku poborowym, to zastanawiam się czego oni tutaj chcą? Dlaczego nie walczą o swoją ojczyznę? Europa powinna każdemu z nich dać karabin do ręki i powiedzieć: „Idź człowieku walcz o swój kraj, tak jak my walczyliśmy!”

Obrazek

Wypowiedź radnej została przerwana gromkimi brawami.

- Pani Merkel sprowadziła ich do siebie, bo chciała mieć tanią siłę roboczą – mówiła radna. - Naiwność i głupota? Trudno powiedzieć. Teraz ma problem i ten problem próbuje rozwiązać naszym kosztem i naszymi rękoma. Dzięki mediom wiemy jak bardzo niebezpieczni są ci ludzie i jak bardzo zagrażają naszemu społeczeństwu. Wszystko nas dzieli. Mają inną kulturę, inną religię, inną moralność i inne obyczaje. My mieszkańcy Góry Kalwarii nie jesteśmy rasistami. Nie jesteśmy ksenofobami. Przyjmowaliśmy, przyjmujemy i będziemy przyjmować wielu imigrantów z Ukrainy. My po prostu chcemy być bezpieczni w swojej gminie i w swoich domach. Chcemy bezpieczeństwa dla naszych rodzin i naszych dzieci w szkołach.

Obrazek

Pomagać najpierw swoim, później obcym

W podobnym duchu utrzymane były także inne wystąpienia podczas manifestacji.
- My jako kobiety powinnyśmy stawiać na miłość, a mądra miłość to mądre wymagania – mówiła Edyta Luty z Narodowej Organizacji Kobiet. - Jakie wymagania są stawiane dwudziestoparoletnim chłopcom, którzy przyjeżdżają i żalą się, że nie mają ładowarki do iphona? To nie jest mądra miłość. Mądra miłość stawia na pierwszym miejscu swoją własną rodzinę, następnie sąsiadów, otoczenie, swój naród, a dopiero później innych. Za wschodnią granicą czeka na powrót do kraju ok. dwóch milionów Polaków. Środki na to, by pomóc im wrócić są skandalicznie małe. Liceum polonijne co roku żebrze o to, by móc sprowadzić trochę polskiej młodzieży. To nie jest mądra miłość, gdy porzucimy pomoc dla naszych rodaków, a sprowadzimy sobie te osoby, których nie chce niemiecka gospodarka, bo już się naprawdę do niczego nie nadają.
- Jednoczmy się i działajmy wspólnie, również w organizacjach narodowych – apelował Tomasz Kalinowski, lider ONR Piaseczno, który wspomniał, że niedawno zbierano podpisy przeciwko przyjmowaniu imigrantów, które złożono w starostwie powiatowym, a dziś znów powraca temat przyjęcia ich do Linina. - Wstępujmy do organizacji narodowych by działać wspólnie przeciw dyktatowi Angeli Merkel! Razem wspólnie przeciw imigrantom!
- Jeśli jest jakiś imigrant to może być traktowany z tolerancją, bo to jest jeden na 10 tysięcy, a nie jeden na 10. Wszędzie tam, gdzie pojawiają duże grupy osób obcych kulturowo, dochodzi do konfliktów – mówił Krzysztof Bosak, poseł na Sejm V kadencji. - To, co próbuje realizować Unia Europejska, jest prostą drogą by zafundować nam te same problemy jakie są w Berlinie, Paryżu, Londynie, a często już i w mniejszych miastach. Niemcy leczą swoje kompleksy po drugiej wojnie światowej. Chcą udowodnić całemu światu, że nie są już rasistami, że są tolerancyjni, że nie są tymi samymi Niemcami, którzy nie są zdolni do holokaustu. I my, przyczepieni do Unii Europejskiej stajemy się ofiarami niemieckiej polityki leczenia kompleksów – ocenił Bosak i podkreślił ważną rolę lokalnych protestów, które dają wsparcie dla kierunków polityki rządu.Podpisy wciąż są zbierane

W manifestacji w Górze Kalwarii wzięło udział ok. 700 osób – z uwagą wysłuchali wystąpień zaproszonych gości, w przerwach skandując hasła przeciw przyjęciu imigrantów z Syrii oraz przeciw imigracyjnej polityce UE. Zgromadzenie miało bardzo spokojny przebieg i odbyło się bez żadnych zakłóceń. Ustawiła się długa kolejka chętnych, aby podpisać wniosek o referendum w sprawie nieprzyjmowania imigrantów.
- W Górze Kalwarii mamy już problemy związane z obecnością Czeczeńców w Lininie – podkreślali mieszkańcy podpisujący wniosek. - Obecność imigrantów z Syrii może okazać się jeszcze bardziej dotkliwa.
- Dokładnie nie powiem, ale szacujemy że zebraliśmy ok. 400 podpisów – mówi Marcin Gwardys. - Oczywiście broni nie składamy i akcja wciąż trwa. Wszyscy, którzy są zainteresowani by złożyć podpis, mogą kontaktować się ze Stowarzyszeniem Rodzin „Polska Pamięć i Tożsamość. Jeżeli ktoś chciałby się włączyć w zbieranie podpisów to zapraszam też na stronę internetową dzienreferendalny.pl

Adam Braciszewski http://www.kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=16208
Awatar użytkownika
Ireneusz
 
Posty: 1161
Rejestracja: pt cze 04, 2010 1:36 pm

Góra Kalwaria nie chce imigrantów

Postautor: iTV Piaseczno News » pn sty 25, 2016 8:27 pm

Obrazek

Lider Ruchu Narodowego w Górze Kalwarii. Jednym z przemawiających na manifestacji w Górze Kalwarii był Krzysztof Bosak, lider Ruchu Narodowego. Warto posłuchać, co powiedział do końca http://itvpiaseczno.pl/reportaze,1,13.18,1825
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Imigranci wszczęli awanturę w szkole w Coniewie

Postautor: Redakcja » ndz kwie 23, 2017 8:58 pm

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyńskiTo enklawa patologii i bezprawia

Postautor: Filip » pt maja 05, 2017 12:49 pm

Stowarzyszenie Rodzin „Polska Pamięć i Tożsamość” i Stowarzyszenie Razem dla Góry zbierają podpisy pod apelem o zamknięcie ośrodka dla uchodźców w Lininie.

Lokalne organizacje zamierzają wysłać pismo do ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka.

Dlaczego stowarzyszenia chcą likwidacji istniejącej od 2004 r. placówki? Autorzy petycji motywują prośbę do ministra troską o bezpieczeństwo mieszkańców gminy. Zwłaszcza uczniów szkół, do których uczęszczają dzieci z Czeczenii (w Cendrowicach, Coniewie, Czachówku i Czaplinku).

„Przez te wszystkie lata grożono nam i naszym dzieciom czy to pobiciem, czy podpaleniem. Nasiliły się kradzieże i włamania. Dużym zagrożeniem są również kolizje drogowe powodowane przez mieszkańców ośrodka” – brzmi fragment apelu (podpisanego: mieszkańcy).

W piśmie czytamy też, że placówka w Lininie stała się „enklawą patologii oraz bezprawia spowodowanego poczuciem bezkarności wynikającym z pobłażania ze strony władz i policji”. Autorzy dodają, iż czarę goryczy przelało kwietniowe zajście w szkole w Coniewie: Czeczen zaatakował nauczyciela (jak wynika z ustaleń policji, „najprawdopodobniej go popchnął”).

Poniżej cała treść apelu. Poprosimy o ustosunkowanie się do niego Urząd ds. Cudzoziemców. http://www.wpi24.net/spoleczenstwo-i-po ... -bezprawia

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Mieszkańcy Góry Kalwarii żądają zamknięcia ośrodka dla uchod

Postautor: Filip » ndz maja 07, 2017 9:49 am

Obrazek

Mieszkańcy Góry Kalwarii żądają zamknięcia ośrodka dla uchodźców. „Bierzemy sprawy w swoje ręce”. https://ndie.pl/mieszkancy-gory-kalwari ... woje-rece/

Mieszkańcy gminy Góra Kalwaria zaczęli zbierać podpisy pod listem do ministra Mariusza Błaszczaka w sprawie zamknięcia Ośrodka dla Cudzoziemców w Lininie. Uważają, że nie mogą liczyć na pomoc władz gminy i policji, dlatego muszą brać sprawy w swoje ręce.

Zbiórkę podpisów prowadzi Stowarzyszenie Rodzin Polska Pamięć i Tożsamość oraz stowarzyszenie „Razem dla Góry”. Mieszkańcy mają dość problemów związanych z tzw. uchodźcami. Zaniepokoiły ich ostatnie wydarzenia z udziałem Czeczenów, gdzie napadli na nauczyciela i ochroniarza szkoły.

„Zwracamy się do Pana z prośbą o zamknięcie ośrodka dla uchodźców w Lininie. Motywujemy ją troską o bezpieczeństwo nasze, ale przede wszystkim naszych dzieci, które w wyniku obowiązującego prawa, są skazana na uczęszczanie do szkoły wraz z dziećmi uchodźców” – czytamy w piśmie skierowanym do ministra MSWiA Mariusza Błaszczaka.

Rodzicie uzasadniają, że „największy ośrodek w Polsce stał się enklawą patologii i bezprawia spowodowanego poczuciem bezkarności wynikającym z pobłażania ze strony władz i policji. Nasza komenda jest mała i właściwa interwencja w ośrodku nie jest możliwa z prostej przyczyny – policjanci obawiają się o własne bezpieczeństwo” – piszą mieszkańcy w oficjalnym liście. W treści listu opisywane są również ostatnie wydarzenia z udziałem Czeczenów w szkole w Coniewie.

„Ośrodek w Lininie funkcjonuje od 13 lat. Przez te wszystkie lata grożono nam i naszym dzieciom pobiciem, czy to pobicie, czy podpaleniem. Nasiliły się kradzieże i włamania” – skarżą się mieszkańcy gminy.

Po raz pierwszy dyskusja o imigrantach w Górze Kalwarii została nagłośniona w 2015 roku. Do sieci trafił wówczas film wideo, na którym widać, jak Czeczeńcy z ośrodka w Lininie grożą Ukraińcom i Gruzinom, którzy nie chcą ubierać się zgodnie z zasadami islamu. – Tu jest państwo islamskie – krzyczał jeden z widocznych na filmiku mężczyzn.

List do ministra Mariusza Błaszczaka mogą podpisać mieszkańcy gminy Góra Kalwaria w następujących miejscach:

– AL-DOM ul. Sobieskiego 21 Góra Kalwaria
– eMK Med ul. por. Jana Białka 5 Góra Kalwaria
– Restauracja Marysieńka ul. Dominikańska 7 Góra Kalwaria
– Punkt DPD ul. Armii Krajowej 5i Góra Kalwaria
– Biuro Usług Płatniczych ul. Dominikańska 7 Góra Kalwaria
– Sklep EDEN Dominikańska 1
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Rodzice przeciwko Ośrodkowi dla Uchodźców w Lininie

Postautor: Filip » śr maja 17, 2017 8:54 pm

Obrazek

W piątek odbyło się spotkanie w szkole w Coniewie, podczas którego rodzice ponownie zażądali zamknięcia Ośrodka dla Uchodźców w Lininie.

W Coniewie rodzice spotkali się z policją, strażą graniczną, dyrekcją Ośrodka w Lininie, wiceburmistrzem Góry Kalwarii, radnymi z Góry Kalwarii oraz dyrektorką szkoły. Spotkanie było spowodowane listem do ministra Błaszczaka z prośbą o zamknięcie Ośrodka, który z kolei był skutkiem zdarzenia w szkole, z 5 kwietnia (o zdarzeniu pisaliśmy w poprzednim numerze).

Rodzice żądają zamknięcia Ośrodka

Katarzyna Zielińska, która jest przewodniczącą rady rodziców, powiedziała na spotkaniu, że po tym zdarzeniu nie ma już odwrotu i Ośrodek należy zamknąć.

– Na tym spotkaniu nie zadecydujemy o zamknięciu Ośrodka. Nawet jak zamkną to nie jutro. Porozmawiajmy więc, co zrobić, aby w szkole było bezpieczniej – stwierdził wiceburmistrz Jan Wysokiński.
Dyrektor Ośrodka stwierdził, że można dzieci z Ośrodka rozlokować w różnych szkołach, co zresztą Gmina robi od dawna, chociaż faktycznie w Coniewie jest ich najwięcej (28). Dopiero jednak od niedawna nie łamie tym samym prawa oświatowego, ponieważ od zeszłego roku za sprawą rozporządzenia ministra to organ prowadzący szkołę ma prawo decydować o umiejscowieniu ucznia w danej placówce. Do tej pory za sprawą rejonizacji uczniowie byli z góry przypisani do danej szkoły. Zmiana prawa oświatowego w Polsce jest zresztą spowodowana długoletnim staraniem Gminy Góra Kalwaria, dyrekcji szkoły w Coniewie oraz rodziców.

Rodzice konsekwentnie twierdzą, że policja zachowała się w dniu zdarzenia skandalicznie, nie zatrzymując na miejscu Czeczena, którego zatrzymała po 2 tygodniach i oskarżyła o napaść na funkcjonariusza publicznego. Policja natomiast, również konsekwentnie, twierdzi, że zachowała się zgodnie z procedurami i zatrzymała Czeczena dopiero po przesłuchaniu świadków i obejrzeniu materiału z monitoringu.

Komendant Powiatowy Policji w Piasecznie Robert Kokoszka obiecał dodatkowe patrole ruchu drogowego w okolice Ośrodka, ponieważ rodzice i mieszkańcy uważają, że mieszkańcy Ośrodka nie posiadają dokumentów, praw jazdy ani OC. Zwiększona liczba patroli w jego okolice jest skierowana już od jakiegoś czasu.

Wiceburmistrz Wysokiński stwierdził, że jeżeli podpisani pod listem „Mieszkańcy” wykreślą z listu zdanie o bezkarności mieszkańców Ośrodka wynikającym m.in. z pobłażania władz, podpisze list z prośbą o zamknięcie Ośrodka, w którym mieszkańcy retorycznie pytają ministra, czy może im zagwarantować, że do szkoły nie zapukają islamscy terroryści.
Dzień otwarty w Lininie

W sobotę natomiast odbył się dzień otwarty w Ośrodku w Lininie.

– Dni otwarte w ośrodkach dla cudzoziemców mają na celu przybliżenie lokalnej społeczności warunków pobytu cudzoziemców ubiegających się o ochronę międzynarodową, pracy wykonywanej przez personel ośrodków oraz podnoszenie wiedzy na temat funkcjonowania tego typu placówek. Mieszkańcy, dziennikarze, przedstawiciele instytucji publicznych mogą wówczas swobodnie wejść do ośrodka i porozmawiać z jego mieszkańcami – czytamy w komunikacie Urzędu ds. Cudzoziemców.

Chociaż w trakcie wydarzenia było pełno ludzi (Urząd współpracuje z wieloma instytucjami i fundacjami), mieszkańcy gminy Góra Kalwaria się nie pojawili. http://www.przegladpiaseczynski.pl/aktu ... -osrodkowi
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Jak wygląda życie wśród uchodźców?

Postautor: Filip » wt maja 30, 2017 8:11 pm

Obrazek

Jak naprawdę wygląda życie wśród uchodźców? Mieszkańcy gminy z największym ośrodkiem dla imigrantów w Polsce zabierają głos. Na kanale YouTube Media Narodowe został opublikowany poruszający reportaż pod tytułem „Jak naprawdę wygląda życie wśród uchodźców?”. W filmie została przedstawiona historia ludzi, którzy mieszkają w pobliżu największego ośrodka dla imigrantów w Polsce. Chodzi o mieszkańców Linina w gminie Góra Kalwaria.

26 maja 2004 roku w Lininie koło Góry Kalwarii otwarto Ośrodek dla Cudzoziemców Ubiegających się o Nadanie Statusu Uchodźcy i Azyl. Ośrodek powstał w środku lasu,na terenie kompleksu koszarowego byłych nadwiślańskich Jednostek Wojskowych MSWiA, kilka kilometrów za Górą Kalwarią.

W reportażu głos zabierają mieszkańcy gminy Góra Kalwaria, który wskazują, że nie już dawno nie czują się bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania. Nasza sytuacja może być przykładem dla innych, żeby nie pozwalali zwyczajnie w swoim sąsiedztwie na to, żeby takie ośrodki powstawały – podkreślają.

Sprawy zaczynają przybierać coraz gorszy obrót. Ludzie mieszkający tam nie asymilują się zupełnie w naszym społeczeństwie. Żyją we własnej enklawie, stwarzają problemy – mówi Andrzej Krupa, Sołtys Tomic, prezes Stowarzyszenia Razem dla Góry.

Jest wszechobecna agresja, ci ludzie mają taki sposób bycia, bardzo agresywny – wskazuje jeden z mieszkańców.

Ja od początku byłam przeciwna takim ośrodkom w całej Polsce, bo uważam, ze to jest wielka krzywda i dla mieszkańców i dla tych ludzi tam mieszkających – mówi Danuta Rechnia, radna gminy Góra Kalwaria. Proszę sobie wyobrazić, jak można zgromadzić taką ilość młodych mężczyzn, którzy powinni pracować i nie dać im nic do pracy? Oni biorą pieniądze, nie mają nic do roboty… – dodaje.

Tego nie widać może jakoś tak na ulicy, natomiast każdy się boi – wskazuje jedna z mieszkanek gminy Góra Kalwaria.Mieszkańcy gminy Góra Kalwaria mają dość problemów związanych z tzw. uchodźcami. Zaczęli zbierać podpisy pod listem do ministra Mariusza Błaszczaka w sprawie zamknięcia Ośrodka dla Cudzoziemców w Lininie. Uważają, że nie mogą liczyć na pomoc władz gminy i policji, dlatego muszą brać sprawy w swoje ręce. Zbiórkę podpisów prowadzi Stowarzyszenie Rodzin Polska Pamięć i Tożsamość oraz stowarzyszenie „Razem dla Góry”.

Rodzicie uzasadniają, że „największy ośrodek w Polsce stał się enklawą patologii i bezprawia spowodowanego poczuciem bezkarności wynikającym z pobłażania ze strony władz i policji”. Nasza komenda jest mała i właściwa interwencja w ośrodku nie jest możliwa z prostej przyczyny – policjanci obawiają się o własne bezpieczeństwo – piszą mieszkańcy w oficjalnym liście.

Góra Kalwaria (do 1954 gmina Kąty) to gmina miejsko-wiejska w województwie mazowieckim, w powiecie piaseczyńskim 42 kilometry od centrum Warszawy. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie warszawskim. Siedziba gminy to Góra Kalwaria. Według danych z 30 czerwca 2004 gminę zamieszkiwały 23 824 osoby, a według spisu powszechnego z 2011 roku 25 563.

Źródło: YouTube.com/MediaNarodowe, wikipedia.org, magnapolonia.pl
http://wmeritum.pl/naprawde-wyglada-zyc ... deo/185905
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Następna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość