TVN Uwaga w obronie Piędziów z Baniochy

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Góra Kalwaria, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

TVN Uwaga w obronie Piędziów z Baniochy

Postautor: Kacperek » wt mar 13, 2018 7:23 pm

Obrazek

Obejrzyjcie reportaż TVN UWAGA! o sytuacji państwa Piędzio z Baniochy http://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/staruszkowie-musieli-wchodzic-do-domu-oknem,254901.html

- Prędzej, czy później ci ludzie umrą. Raczej prędzej niż później, bo warunki, w których mieszkają są przerażające. Albo ten dom się zawali na ich głowy, albo będą musieli się stamtąd wyprowadzić, bo ktoś ich do tego zmusi – mówi Joanna Grela, dziennikarka „Przeglądu Piaseczyńskiego”.
- Jestem rozgoryczony. Ta sytuacja pokazuje, jak można gardzić drugim człowiekiem, bo dla nich celem nie jest zapewnienie realizacji umowy dożywocia. Ich celem jest to, żeby tych ludzi stamtąd wyrzucić – dodaje Adwokat Michał Rosa

artykuł w przeglądzie: http://www.przegladpiaseczynski.pl/aktu ... e-piedziow
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1692
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

TVN Uwaga w obronie Piędziów z Baniochy

Postautor: Kacperek » pt mar 16, 2018 8:18 pm

Obrazek

Uwaga! po Uwadze 12 III 2018 w obronie Piędziów z Baniochy https://uwaga.tvn.pl/uwaga-po-uwadze,2680,n/uwaga-po-uwadze-12-iii-2018,255137.html

W Uwadze! po Uwadze dramat dwojga starszych ludzi ze wsi Baniocha pod Warszawą. Ich życie zamieniło się w gehennę, po tym, jak sprzedany został dom, w którym mają prawo pozostać do śmierci. W programie także o pomyłce wymiaru sprawiedliwości, przez którą niewinny człowiek odsiaduje wyrok 25 lat więzienia za brutalny gwałt i morderstwo.
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1692
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Państwo D. usłyszeli zarzuty

Postautor: Kacperek » wt mar 20, 2018 7:32 pm

Obrazek

W zeszłym tygodniu właściciele nieruchomości, w której mieszkają państwo Piędzio, usłyszeli zarzuty z art. 191 § 1a kodeksu karnego. Paragraf stworzono z myślą o „czyścicielach kamienic”.

W lutym informowaliśmy, że adwokat Michał Rosa, pełnomocnik Anny i Michała Piędziów, w listopadzie złożył do Prokuratury Rejonowej w Piasecznie zawiadomienie dotyczące możliwości popełnienia przestępstwa na szkodę pokrzywdzonych. 12 grudnia prokurator wszczął dochodzenie w sprawie fizycznego i psychicznego znęcania się nad pokrzywdzonymi oraz narażenia ich na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.
– Zebrany w toku dochodzenia materiał dowodowy dał podstawy do przedstawienia Beacie D. oraz Wojciechowi D. zarzutów popełniania przestępstwa, polegającego na podejmowaniu przez podejrzanych w okresie od stycznia 2016 r. do marca 2018 r. szeregu zachowań wobec Anny i Michała P., które w sposób istotny utrudniały pokrzywdzonym korzystanie z zajmowanego przez nich lokalu mieszkalnego – poinformował nas prokurator Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej. – Chodziło o takie zachowania, jak: odłączanie energii elektrycznej, ograniczanie swobody w korzystaniu z zajmowanego przez nich lokalu mieszkalnego, nieprzeprowadzenie niezbędnych napraw i remontów budynku co powodowało, że budynek pozostawał w stanie nienadającym się do zamieszkania i zagrażał bezpieczeństwu ludzi i mienia, tj. czynu z art. 191 §1a kk.

Artykuł 191 § 1a, to tzw. paragraf „na czyścicieli kamienic”. Pojawił się w wyniku nowelizacji kodeksu karnego z 7 stycznia 2016 r. (stąd zarzuty nie dotyczą wcześniejszego okresu, bo nie można byłoby go zastosować). Paragraf określa uporczywe utrudnianie korzystania z lokalu jako przestępstwo.

Państwo D. nie przyznali się do zarzucanych im przestępstw.

– Złożyli wyjaśnienia sprzeczne z zebranym w sprawie materiałem dowodowym – mówi nam Łukasz Łapczyński.

Śledztwo prowadzone było od połowy grudnia, w lutym pisaliśmy o tej sprawie, ponieważ śledztwo nie posuwało się naprzód, a warunki życia państwa Piędzio wciąż się pogarszały. Na artykuł zareagowała redakcja programu TVN Uwaga, która w ubiegły poniedziałek nagrała na żywo program w Baniosze. D. usłyszeli zarzuty kilka dni po interwencji programu TVN Uwaga. http://www.przegladpiaseczynski.pl/aktu ... li-zarzuty
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1692
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński


Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron