SKATEPARK W GÓRZE KALWARII

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w Góra Kalwaria, oraz o tym co wydarzyć się może.

Moderator: GTW

SKATEPARK W GÓRZE KALWARII

Postautor: Beata » czw mar 28, 2013 11:29 am

Obrazek

Grupa nastolatków jeżdżących na deskorolce namawia władze do budowy skateparku. Zebrano 700 podpisów. O planach budowy placu, na którym młodzież mogłaby się wyszaleć na deskorolkach, samorządowcy opowiadają od przeszło dekady. Co tylko gmina planowała zaprojektowanie obiektu, pojawiały się ważniejsze wydatki. W latach 2009 – 2010 wydawało się już, że powstanie skateparku nieopodal basenu jest bliskie. Ale kiedy włodarze usłyszeli od fachowców, że budowa może pochłonąć kilkaset tysięcy złotych, zarzucili pomysł. Woleli powiększyć plac zabaw.

Kreatywność młodych

Na obietnicach, że w Górze Kalwarii powstanie raj dla deskorolkowców, zdążyło wyrosnąć nowe pokolenie. 16-letni Ernest Smereczyński wraz z ósemką przyjaciół nie chcą czekać na skatepark kolejne 10 lat, dlatego wzięli sprawy w swoje ręce.

Pod powstałą przed miesiącem petycją zaadresowaną do burmistrza Dariusza Zielińskiego zdołali zebrać w szkołach 700 podpisów. Przekonują w niej, że inwestycja byłaby „niezwykle korzystna dla całego miasta”.

„Skatepark byłby nie tylko obiektem sportowym, ale też miejscem szeroko powiązanej z tym stylem życia kreatywności młodych ludzi; miejscem wystaw tematycznych, koncertów; miejscem, gdzie powstają i prezentowane są produkcje filmowe” – czytamy w piśmie. Nastolatki dodają, że skatepark byłby wizytówką Góry Kalwarii.

Jak przyznaje Ernest Smereczyński, obecnie skejterzy trenują głównie na parkingach dużych sklepów i na ulicach miasta. Nie kryje, że wykonując akrobacje, niszczą murki, ławki i barierki wykorzystywane jako pochylnie i rampy. Z tego powodu dochodzi do scysji z mieszkańcami.

Na razie ten sport systematycznie trenuje 15 osób. – Jeździłoby więcej, gdyby były do tego warunki – przekonuje Ernest.

Potrzeba determinacji

W poniedziałek grupa deskorolkowców spotkała się z Komisją Oświaty, Zdrowia, Kultury i Sportu rady miejskiej, żeby lobbować na rzecz powstania obiektu. – Jesteśmy zbudowani tą oddolną inicjatywą. Jako komisja w ubiegłym roku zawnioskowaliśmy do burmistrza o wpisanie do budżetu budowy skateparku, ale zabrakło pieniędzy. Myślę, że apel młodzieży wzmocni nasz głos – uważa Dariusz Rytko, przewodniczący komisji.

Burmistrz Dariusz Zieliński jeszcze nie rozmawiał ze skejterami, nie dostał też od nich petycji. Póki co wypowiada się o inicjatywie z dystansem. – Jeżeli jest tak duże zainteresowanie tym sportem i skateparkiem, przeanalizujemy budowę tego obiektu – mówi.

Tomasz Nowicki z Konstancina-Jeziorny trzy lata zaczął przekonywać władze uzdrowiska do budowy skateparku. Skutecznie: w tym roku powstanie. – Skejterzy z Góry Kalwarii nie powinni się poddawać, ale cały czas wykazywać determinację i dowodzić burmistrzowi i radnymi, że taki obiekt jest potrzebny – radzi Nowicki.

PIOTR CHMIELEWSKI http://nadwisla.pl/index.php?pokaz=tekst&id=1596
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej - na miotle:)
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

SKATEPARK W GÓRZE KALWARII

Postautor: Justi » pn kwie 29, 2013 9:54 pm

Obrazek

Burmistrz nie obiecał deskorolkowcom, że szybko powstanie dla nich plac. Być może mieszkańcy zdecydują o tym samodzielnie. Na piątkową sesję przyszła grupa nastolatków, aby odczytać i wręczyć władzom miasta petycję (pisaliśmy o niej tutaj: http://www.gorakalwaria.net/news-skejte ... ,2097.html). Skejterzy zapowiedzieli również, że aby promować budowę skateparku, wspólnie z lokalną organizacją PAT (Profilaktyka a Ty) zorganizują akcję dla dzieci promującą bezpieczeństwo na drogach.

Wystąpienie skejterów cześć radnych nagrodziła oklaskami. Głównie za ich odwagę.

Burmistrz Dariusz Zieliński powiedział, że już wcześniej spotkał się z grupą skejterów i w rezultacie tych rozmów gmina poczyniła rozeznanie, ile kosztuje budowa skejtparku na dobrym poziomie. Wiceburmistrz Jan Wysokiński obejrzał taki obiekt w Nowej Iwicznej w gminie Lesznowola, który kosztował około 200 tys. zł.

– Myślę, że najbliższe miesiące pokażą, czy taka inwestycja może w Górze Kalwarii zaistnieć – stwierdził burmistrz, komentując apel młodzieży, i dodał, że temat skateparku rada miejska przedyskutuje, tworząc budżet na rok 2014.

Zieliński zdradził przy tej okazji, że w przyszłorocznym budżecie samorząd chce wyodrębnić około 500 tys. zł, na wzór funduszu sołeckiego we wsiach, o przeznaczeniu których zdecydowaliby mieszkańcy Góry Kalwarii. – Chcielibyśmy, żeby były to istotne inwestycje, które służyłyby mieszkańcom całego miasta – tłumaczy burmistrz. http://www.gorakalwaria.net/news-radni- ... ,2123.html
Awatar użytkownika
Justi
 
Posty: 588
Rejestracja: wt sty 01, 2013 3:42 pm

SKATEPARK W GÓRZE KALWARII

Postautor: Redakcja » czw kwie 03, 2014 9:50 pm

Obrazek

SKATEPARK - PIERWSZA INWESTYCJA OBYWATELSKA W GÓRZE KALWARII

Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji rozpoczęła się budowa skateparku, powstającego na wniosek młodych mieszkańców Góry Kalwarii. To pierwsza inwestycja realizowana w ramach budżetu obywatelskiego, która w głosowaniu mieszkańców otrzymała największą ilość głosów. Młodzi pomysłodawcy budowy skateparku zaangażowani byli również w proces przygotowania projektu. Na ich wniosek większość urządzeń wykonana zostanie z betonu lanego. Na powierzchni blisko 620m2 (33.5 x 18,5) rozlokowanych zostanie 10 urządzeń m. in. ławki, grindboxy, quartery, poręcze i schody. Wokół placu zaprojektowano 4 słupy oświetleniowe. Koszt budowy obiektu wyniesie 353 tys. zł. Budowę realizuje firma DOMBUD Ryszard Zadrożny z Gliwic. Zakończenie robót planowane jest na początek maja a oficjalne otwarcie na 1 czerwca 2014 r.
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Postautor: argrabi » pt kwie 04, 2014 5:47 am

Co tam za te marne 353 tysiące zrobią??
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

SKATEPARK W GÓRZE KALWARII

Postautor: Redakcja » czw cze 12, 2014 11:25 pm

SKATEPARK W GÓRZE KALWARII
Otwarcie Skateparku https://www.youtube.com/watch?v=0XMVLb-lu7M

<object width="853" height="480"><param name="movie" value="//www.youtube.com/v/0XMVLb-lu7M?version=3&amp;hl=pl_PL&amp;rel=0"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="//www.youtube.com/v/0XMVLb-lu7M?version=3&amp;hl=pl_PL&amp;rel=0" type="application/x-shockwave-flash" width="853" height="480" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

SKATEPARK W GÓRZE KALWARII

Postautor: Kacperek » sob paź 18, 2014 1:20 pm

Obrazek
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński


Wróć do Góra Kalwaria: wydarzenia, informacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron