Czy pod Górą Kalwarią powstanie elektrownia wiatrowa ?

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w Góra Kalwaria, oraz o tym co wydarzyć się może.

Moderator: GTW

Czy elektrownia wiatrowa powinna powstać?

Tak
9
75%
Nie
3
25%
 
Liczba głosów : 12

Postautor: gru » pt paź 23, 2009 5:48 pm

@ewi, sorki za kwi
gru
 
Posty: 5
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 3:36 pm
Lokalizacja: Obręb

Postautor: ZuSka » śr paź 28, 2009 6:53 pm

Miły EWI :D
jak widać wiedzę masz i dobrze, że dzielisz się nią, a jeszcze lepiej, że zauważasz, że cytuję Ciebie "...jestem zdania, ze farmy powinny powstawac tam, gdzie jest na to miejsce i tam, gdzie ich zlokalizowanie ma sens. Przyklad: FW Kamiensk, projekt zlokalizowany na sztucznej gorze (odpady kopalniane)..."
Ja też jestem takiego zdania jak wyżej, ale niestety chcą mi wybudować wiatraki pod domem (nawet nie wierzę w 500m!, o których mówią - bo mówią, a tyle miejsca tu nie ma). Może nie mam wiedzy ogromnej, ale już coś wiem, a najważniejsze, że miałam okazję być na farmie wiatrowej i stać 100m, 300m, 600m i powiem, że z takich odległości, i jeszcze dalej...:
1/ to uciążliwie i monotonnie hałasuje
2/ to 'stroboskopuje'
3/ to jest ogromne i bardzo przygnębiające
4/ i niesie wiele innych zapewne znanych Ci okropności

ta tak zawsze jest, że teoria i praktyka nie zawsze idą w parze...

Zatem mam prośbę, czy z całą Twoją wiedzą i doświadczeniem wiatrakowym, UMIESZ i masz odwagę mi odpowiedzieć najuczciwiej jak potrafisz, tak żeby Cię sumienie nie zjadło, czy chciałbyś mieszkać pod farmą wiatrową???? Wybierz A lub B.
A - TAK
B - NIE

Pozdr,
ZuSka
 
Posty: 1
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 8:07 pm

Postautor: kolobrzeg2000 » czw wrz 16, 2010 2:51 pm

Prąd z elektrowni wiatrowych jest o 3-4 razy droższy niż prąd z konwencjonalnych Źródeł.
Pieniądze która zapłacą konsumenci prądu czyli ty i ja wyładuje w Kieszeni Inwestora i Gminy.
Wiatraki stoją przez 20 Lat w tym czasie Inwestor zarobi na 8 Wiatrakow 20 milionów Euro .
Całkowite przychody sumują się na 33 milionów euro ( inwestycja, przygotowania, koszty za wiatraki i serwisowanie)

Czyli wasze pieniądze które wy zapłaciliście wędrują na Zachód do Niemiec, Hiszpanii itd.

Tutaj znajdziecie Link Inwestora z rozłożeniem Budżetu i kwota Zyśków w Broszurce po Niemiecku

http://www.profina.at/download/vienna-e ... dpower.pdf

Pozdrawiam

Kolobrzeg2000@hotmail.com
kolobrzeg2000
 
Posty: 1
Rejestracja: czw wrz 16, 2010 2:51 pm

Postautor: tvpiaseczno » czw wrz 16, 2010 3:04 pm

Wczoraj była pikieta przeciwników budowy farm wiatrowych pod Urzędem Rady Ministrów. Była także delegacja z Góry Kalwarii. Zebrało się kilkadziesiąt osób z całej Polski. Delegacja zaniasła pismo do premiera.
Kilkadziesiąt metrów dalej kilka osób demonstrowało z kolei poparcie dla farm wiatrowych w Polsce.
My też tam byliśmy. Wkrótce relacja filmowa
www.itvpiaseczno.pl
iTV Piaseczno http://www.itvpiaseczno.pl
itvpiaseczno@wp.pl tel. 501-206-789
Awatar użytkownika
tvpiaseczno
 
Posty: 1108
Rejestracja: pn mar 17, 2008 8:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Poprzednia

Wróć do Góra Kalwaria: wydarzenia, informacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron