Ulice w Czersku będą jednokierunkowe?

Pisz tutaj o wszystkim co działo się przez ostatnich parę tygodni w Góra Kalwaria, oraz o tym co wydarzyć się może.

Moderator: GTW

Ulice w Czersku będą jednokierunkowe?

Postautor: Beata » pt sie 21, 2015 9:29 pm

Są przymiarki, by w czasie dużych imprez na czerskim zamku główne ulice wsi były jednokierunkowe. To problem, który czeka na rozwiązanie od lat. Podczas turniejów rycerskich organizowanych w Czersku ulice prowadzące na rynek i sam plac są zastawione setkami aut. Wiele jest zaparkowanych wbrew przepisom i utrudnia przejazd.

– Jest grupa mieszkańców bardzo niezadowolona z tego powodu. Odbieramy mnóstwo skarg i próśb o interwencję. Nie ma się czemu dziwić, skoro niektórzy kierowcy z Warszawy potrafią zastawiać autami wyjazdy z posesji – informuje Robert Durka, komendant straży miejskiej. – Ale nie wszyscy czerszczanie narzekają. Są tacy, którzy udostępniają na parkingi swoje posesje i zarabiają na tym – podkreśla sołtys Urszula Wroniewicz.

Burmistrz Dariusz Zieliński zapowiada, że po tym, jak dobiegnie końca przebudowa ulic Wareckiej i Książąt Mazowieckich w Czersku, gmina przystąpi do opracowania organizacji ruchu na głównych ulicach miejscowości, która będzie obowiązywać jedynie w trakcie imprez.

– Najlepszym rozwiązaniem będzie wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ulicach Warszawskiej i Książąt Mazowieckich oraz zakazu parkowania na rynku – proponuje dyrektor Ośrodka Kultury Dariusz Falana. Uzupełnieniem miałoby być wytyczenie kilku czasowych parkingów.

PIOTR CHMIELEWSKI http://nadwisla.pl/index.php?pokaz=tekst&id=4515
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej - na miotle:)
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Wróć do Góra Kalwaria: wydarzenia, informacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron