Uciekinierzy z Jedności...łączmy się w radości.

Podforum dla mieszkańców, którzy mieszkają w Spółdzielniach oraz we Wspólnotach mieszkaniowych, na terenie gminy Piaseczno.

Moderator: GTW

Uciekinierzy z Jedności...łączmy się w radości.

Postautor: anuleksa » wt lut 04, 2014 12:02 am

Stało się, drugi blok z Al. Róż opuścił spółdzielnię. Niewiele jeszcze mogę powiedzieć, bo mija trzeci dzień dopiero...ale potrzebuję Waszej pomocy.
Mam wątpliwości jak rozliczyć się z SM w temacie ciepła. Sezon grzewczy trwa od czerwca do maja. Miesięcznie płacimy 5600 (w tym abonament) * 8 m-cy (06'2013 DO 01'2014) = 44800. Tyle wpłaciliśmy zaliczek do kasy SM. Sezon grzewczy 2013/2014 zaczął się dość ciepło i nie sądzę byśmy przekroczyli zaliczki, baaa, spodziewam się nadpłaty o zwrot której (oczywiście mojej części) wystąpiłam w styczniu, ale też zaproponowałam możliwość pokrycia z niej zaległości wynikających z dopłaty za zeszły sezon (z tyt. rozliczania z m2, a nie jak do tej pory podzielników). Co o tym myślicie?
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Uciekinierzy z Jedności...łączmy się w radości

Postautor: stokrotka » wt lut 04, 2014 3:28 pm

Ja czekam na zwrot już pół roku więc życzę powodzenia ;)
Jest szansa jak pojawi się nowy prezes ale.... pożyjemy zobaczymy.

Spółdzielnia ma problemy z płatnościami dla powstałych wspólnot za mieszkania które są w zasobach spółdzielni, więc zakładam że czas SM Jedność się powoli kończy.
Awatar użytkownika
stokrotka
 
Posty: 90
Rejestracja: sob lut 01, 2014 10:47 pm

Uciekinierzy z Jedności...łączmy się w radości

Postautor: anuleksa » wt lut 04, 2014 4:28 pm

stokrotka pisze:Ja czekam na zwrot już pół roku więc życzę powodzenia


Dlatego też mam zaległość wobec spółdzielni za ogrzewanie. Można pokryć z nadpłaty.
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: anuleksa » czw lut 13, 2014 9:56 am

Może mi ktoś powie czy po odłączeniu się od Jedności spotykają Was z jej strony złośliwości?
U mnie przed blokiem (działka między naszym terenem, a ulicą) przestali sprzątać. Butelki się walają (nieopodal sklep 24h), papiery fruwają, jak to tak?
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: argrabi » czw lut 13, 2014 10:06 am

Macie pas ziemi niczyjej?? Taka linia demarkacyjna??
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

Postautor: anuleksa » czw lut 13, 2014 10:12 am

Heh, gdyby to był pas ziemi gminnej byłoby dobrze. Mam nadzieję, że wezmą go razem z tą parszywą uliczką.

Edycja: Straż Miejska obiecała zobowiązać Jedność do uprzątnięcia śmietniska. Zobaczymy...aparat foto leży na parapecie :).
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: anuleksa » śr lut 19, 2014 2:18 pm

Interwencja zakończona sukcesem. Teren "niczyj" (nie należy do żadnego z okolicznych bloków) jest systematycznie sprzątany :good: .
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Obserwator2 » pt maja 23, 2014 10:02 pm

Patrząc na sprawę Spółdzielni w Łodzi to dobrze, że zdążyliście się ewakuować.

SM Śródmieście ma 37 mln zł długu. Ok. 10 tys. mieszkańców od wtorku nie ma ciepłej wody, a wkrótce odcięta może zostać zimna woda oraz prąd. Emocje wśród spółdzielców są coraz większe, we wtorek doszło nawet do rękoczynów. Interweniowała policja.


Oszuści, złodzieje - takimi epitetami lokatorzy SM Śródmieście w Łodzi obrzucili we wtorek członków rady nadzorczej, która zamierzała przesłuchać kandydatów do czwartego już zarządu od jesieni 2013 r. Wówczas postawiono zarzuty niegospodarności Krzysztofowi D., wieloletniemu prezesowi SM Śródmieście.


- Władze spółdzielni nie liczą się z nami, nie obchodzi ich, że nie mamy ciepłej wody, a wkrótce może nawet odetną nam zimną - zaznacza Zofia Jasińska, która w SM Śródmieście mieszka od 30 lat. We wtorek lokatorzy udali się do władz spółdzielni, by zapytać, gdzie się podziały ich pieniądze. Jednak nikogo nie zastali. Dlaczego? Bo obecnie ich nie ma. Pozostała tylko rada nadzorcza, która zamierza powołać już czwarty z kolei zarząd. Akurat we wtorek próbowała przepytać kandydatów na stanowisko prezesa SM Śródmieście. Zgłosiło się ich 16.



Czytaj więcej: http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/34 ... a-material

Ciekawe kiedy to czeka SM Jedność?


Z Polsatu - wydarzenia:

http://www.ipla.tv/2014-05-21-ukarani-z ... od-5945720
Awatar użytkownika
Obserwator2
 
Posty: 103
Rejestracja: pn paź 22, 2012 8:08 pm

Uciekinierzy z Jedności...łączmy się w radości

Postautor: Obserwator2 » śr kwie 22, 2015 10:08 pm

Co raz bardziej ten konkurs na Prezesa mi wygląda mi na ustawkę, po zamieszczeniu harmonogramu spotkania Rady Nadzorczej.

Obrazek

Obrazek


Jak ktoś chce powiększyć niech wciśnie przycisk control z "+"



"Z uwagi na planowane omówienie spraw dotyczących członków Rady Nadzorczej oraz wyboru Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej Jedność posiedzenie odbędzie się bez udziału publiczności(członków spółdzielni)"



Już nie mówię że zły jest porządek obrad. Najpierw jest odwołanie Prezesa P. O. Zawadzkiego, sprawozdanie komisji konkursowej z konkursu na Prezesa , przesłuchanie kandydatów , wybór i powołanie nowego, a na końcu sprawozdanie obecnego Zarządu ze sprawozdania i bilansu za 2014 rok. :rozpacz:
Awatar użytkownika
Obserwator2
 
Posty: 103
Rejestracja: pn paź 22, 2012 8:08 pm

Re: Uciekinierzy z Jedności...łączmy się w radości.

Postautor: Obserwator2 » sob kwie 25, 2015 10:51 pm

Zapraszam członków spółdzielni na posiedzenie Rady Nadzorczej na godzinę 17 w dniu 27.04.2015 r. Więcej informacji na kartkach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zapraszam też lokalne media.
Awatar użytkownika
Obserwator2
 
Posty: 103
Rejestracja: pn paź 22, 2012 8:08 pm


Wróć do Spółdzielnie i Wspólnoty Mieszkaniowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości