Kontrakt dla Osiedla Słowicza

Podforum dla mieszkańców, którzy mieszkają w Spółdzielniach oraz we Wspólnotach mieszkaniowych, na terenie gminy Piaseczno.

Moderator: GTW

Kontrakt dla Osiedla Słowicza

Postautor: Ireneusz » sob lis 27, 2010 11:44 am

Filmik powinien zainteresować mieszkańców Os. Słowicza: http://www.itvpiaseczno.pl/laduj_film.php?id=908
Awatar użytkownika
Ireneusz
 
Posty: 1161
Rejestracja: pt cze 04, 2010 1:36 pm

Kontrakt dla Osiedla Słowicza

Postautor: malarczyk » sob lis 27, 2010 12:06 pm

Są też i inne kwiatki:
"Poprawa obsługi komunikacyjnej osiedla poprzez budowę ulicy Bocianiej w kierunku ulicy Powstańców Warszawy.
Poprawa obsługi komunikacyjnej osiedla poprzez budowę ulicy Tukanów na odcinku od ul. Powstańców Warszawy do ul. Jarząbka na podstawie odpowiednich porozumień z gminą Lesznowola.
Modernizacja ulicy Mleczarskiej.(...) Projekt jest na ukończeniu, realizacja powinna nastąpić w latach następnych."
O przebudowie Tukanów i Mleczarskiej rozmowy z gminą Lesznowola trwają od 2004roku, a o przebudowę Powstańców Warszawy występowali mieszkańcy już w 1999r. Zapisy w Kontrakcie to tylko realizacja wniosków z lat wcześniejszych. Chcę zaznaczyć, że są to wnioski mieszkańców , a nie partii czy stowarzyszeń.
malarczyk
 
Posty: 141
Rejestracja: czw sty 14, 2010 6:50 pm

Kontrakt dla Osiedla Słowicza

Postautor: Spartacus 999 » sob lis 27, 2010 1:46 pm

To są jakieś jaja z tymi parkingami, przecież wzdłuż ul. Tukanów ma przebiegać trasa z wiaduktem nad torami kolejowymi?!

I dlaczego nie można zdradzić co ma powstać , panie wiceburmistrzu? Kiedy będzie można się dowiedzieć czegoś więcej na temat planowanych inwestycji?
"Look into my eyes, you'll see who I am
My name is Lucifer, please take my hand"- N.I.B.
Awatar użytkownika
Spartacus 999
 
Posty: 839
Rejestracja: wt sty 26, 2010 2:29 pm
Lokalizacja: Ze Squerów

Kontrakt dla Osiedla Słowicza

Postautor: malarczyk » sob lis 27, 2010 2:21 pm

Słoneczna Bis od skrzyżowania z Powstańców Warszawy dochodzi do Tukanów dopiero na wysokości Centum Logistycznego. Pozostaje pas gruntu w kształcie dużego klina, podzielony na dwie działki. Parking może powstać na działce pomiędzy Tukanów, Słoneczną Bis i Jarząbka. Wjazdy od Tukanów i Jarząbka. Wjazd na Słoneczną Bis bezpośrednio pasem włączeniowym z Jarząbka, a powrót pod wiaduktem przy torach kolejowych.
W sprawie inwestycji mogę powiedzieć tylko tyle, że nie będzie to zabudowa mieszkaniowa. Inwestycja niska z parkingiem na ok. 300 miejsc.
malarczyk
 
Posty: 141
Rejestracja: czw sty 14, 2010 6:50 pm

Kontrakt dla Osiedla Słowicza

Postautor: ola » sob lis 27, 2010 2:25 pm

Kolejne osiedle ? A tam nie jest już za dużo tego ?
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Kontrakt dla Osiedla Słowicza

Postautor: Tulipano_0602 » sob lis 27, 2010 4:14 pm

A nie mógłby powstać w Piasecznie jeden czy drugi zakład produkcyjny? Taki zakład rozwija region, w przeciwieństwie do centrów handlowych. Zakład produkcyjny to wyższe pensje dla pracowników niż w sklepach, zostaje w okolicy jakieś sensowne know-how (pracownicy czegoś się uczą, więcej wartego niż umiejętność sprzedaży w sklepie), powstają lokalni dostawcy dla takiego zakładu produkcyjnego.

Galeria handlowa to kiepskie pensje dla personelu, zyski transferowane za granicę, towary przyjeżdżające w większości spoza regionu i mizerny klient dla lokalnych dostawców, za to znacznie większy ruch samochodowy.
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

Kontrakt dla Osiedla Słowicza

Postautor: malarczyk » sob lis 27, 2010 7:08 pm

Do Oli.
Podkreślam jeszcze raz - przy Tukanów nie jest planowane żadne osiedle mieszkaniowe.
malarczyk
 
Posty: 141
Rejestracja: czw sty 14, 2010 6:50 pm

Kontrakt dla Osiedla Słowicza

Postautor: ola » sob lis 27, 2010 8:08 pm

A ja będę dociekliwa jeśli Pan pozwoli ?
To może kolejny sklep np. Biedronka ? Bo ja pisze Pan że inwestycja niska z parkingiem na około 300 miejsc, to moze to ??Czemu nie chce Pan ujawnić co, czy to coś niewygodnego dla Mieszakańców ?
Nie fair jest powiedzieć: wiem ale nie powiem. Chcecie walczyć o głosy a trzymacie coś w zanadrzu, znów niespodziankę dla Mieszkańców.


To dopiero mieszkańcy Osiedla Słowicza będą zachwyceni :) jak nie dość że nie mają parkingów to jeszcze postawią im sklep ( który zwiększy ruch ) lub jakiś usługowy obiekt.
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Kontrakt dla Osiedla Słowicza

Postautor: malarczyk » ndz lis 28, 2010 7:55 pm

Inwestor wystąpił do Gminy Lesznowola o wyrażenie zgody na wybudowanie centrum usługowo-handlowego z częścią kulturalno-rozrywkową. Są to ogólniki dlatego nie chciałem upubliczniać tej informacji. W planie miejscowym teren ten jest przewidziany na usługi nieuciążliwe.
malarczyk
 
Posty: 141
Rejestracja: czw sty 14, 2010 6:50 pm

Kontrakt dla Osiedla Słowicza

Postautor: ola » ndz lis 28, 2010 9:07 pm

malarczyk pisze:Inwestor wystąpił do Gminy Lesznowola o wyrażenie zgody na wybudowanie centrum usługowo-handlowego z częścią kulturalno-rozrywkową. Są to ogólniki dlatego nie chciałem upubliczniać tej informacji. W planie miejscowym teren ten jest przewidziany na usługi nieuciążliwe.


No to taką nieuciążliwą usługą jest, Biedronka, Lidl, Komis samochodowy na 300 miejsc itp.
ładnie mi nieuciążliwe, i już współczuje mieszkańcom okolicznych bloków, bo w Osiedla Słowicza już sie nie wyjedzie, teraz jest już źle.
Jaka to poprawa sytuacji mieszkańców ? Jaka to współpraca z Gminą Lesznowola ?
A w wywiadzie całkiem inaczej było to przedstawione, jako "wybawienie" mieszkańców z kłopotu.
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Kontrakt dla Osiedla Słowicza

Postautor: Agusia » ndz lis 28, 2010 9:16 pm

ola pisze:A w wywiadzie całkiem inaczej było to przedstawione, jako "wybawienie" mieszkańców z kłopotu.

Nie wierzmy w "cuda", że ktoś chce zadbać o mieszkańców. Wciska się równo kit co by nikt nie podniósł głosu, a jak podniesie to już będzie za późno. Pewnie i w tej sprawie już jest za późno.
Awatar użytkownika
Agusia
 
Posty: 256
Rejestracja: ndz maja 31, 2009 10:13 pm
Lokalizacja: z Wenus

Kontrakt dla Osiedla Słowicza

Postautor: malarczyk » ndz lis 28, 2010 9:37 pm

"Wybawieniem" będzie POSZERZENIE do 12m Tukanów i dodatkowe ogólnodostępne miejsca parkingowe. Tyle możemy zrobić reszta to bajki.
malarczyk
 
Posty: 141
Rejestracja: czw sty 14, 2010 6:50 pm

Kontrakt dla Osiedla Słowicza

Postautor: ola » ndz lis 28, 2010 9:57 pm

Ale centrum usługowo - handlowe już nie, i jest realne a nie bajką :(
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Kontrakt dla Osiedla Słowicza

Postautor: malarczyk » ndz lis 28, 2010 10:02 pm

To decyzja Lesznowoli.
Trwają rozmowy na temat poszerzenia granic Gminy Piaseczno do torów kolejowych i ul. Raszyńskiej. Wtedy my będziemy mogli decydować o inwestycjach na tym terenie.
malarczyk
 
Posty: 141
Rejestracja: czw sty 14, 2010 6:50 pm

Postautor: ola » ndz lis 28, 2010 10:15 pm

To decyzja Lesznowoli.
Trwają rozmowy na temat poszerzenia granic Gminy Piaseczno do torów kolejowych i ul. Raszyńskiej. Wtedy my będziemy mogli decydować o inwestycjach na tym terenie.


Ja to wiem, niestety że to teren Lesznowoli, ale przecież obie Gminy leżą w ramach jednego powiatu i współpraca, próby rozmów itp. powinny być ?

Mam pytanie czy próbowaliście rozmawiać z Lesznowolą o zmianie planów ?
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Następna

Wróć do Spółdzielnie i Wspólnoty Mieszkaniowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron