Wspólnoty Mieszkaniowe w Piasecznie - jakość zarządzania

Podforum dla mieszkańców, którzy mieszkają w Spółdzielniach oraz we Wspólnotach mieszkaniowych, na terenie gminy Piaseczno.

Moderator: GTW

Wspólnoty Mieszkaniowe w Piasecznie - jakość zarządzania

Postautor: skryba » śr maja 12, 2010 1:08 pm

Mam nadzieję że trafiłam na forum dla tych, którym zależy i nie są obojętni na wszystkie aspekty życia w Piasecznie. Mieszkam w Piasecznie od 5 lat (wcześniej na Ursynowie). Jest w Piasecznie taki obszar, nazwijmy go osiedlem Ptasim. Ulice: Albatrosów, Strusia, Pelikanów,Jarząbka, Tukana, Bociania,i...PAWIA. Ja mieszkam przy Pawiej.

Liczę na waszą pomoc w przekazaniu mi info związanymi z tematem wspólnot mieszkaniowych w Piasecznie. Dzisiaj proszę czytających o podanie jaki jest koszt z m kwadratowego tzw.zaliczki A-koszty eksploatacji w waszych wspólnotach. Mam wrażenie że w mojej wspólnocie jest najwyższy w Piasecznie, a może i w Warszawie. Wskaźnik ten wynosi 3,98 zł z m kwadratowego.

I tak mam nadzieję, że zaczniemy rozmawiać o zarządach i zarządcach wspólnot mieszkaniowych w Piasecznie Tease
masz głos, masz wybór
skryba
 
Posty: 6
Rejestracja: wt maja 11, 2010 11:35 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: ola » śr maja 12, 2010 2:50 pm

No to u mnie ten wskaźnik jest zdecydowanie wyższy :( ja mam, jesli dobrze się orientuje opłatę powyżej 4 zł
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: sanchez » śr maja 12, 2010 8:18 pm

Skryba, pisanie suchych kwot, bez słowa o tym, co w skład zaliczek wchodzi nie ma najmniejszego sensu. Co chcesz w ten sposób porównać ?

Podaj jakie macie koszty we wspólnocie tego, czy owego, albo jakie płacicie stawki za śmieci, administrację, utrzymanie czystości, to będzie można coś porównać.
Awatar użytkownika
sanchez
 
Posty: 673
Rejestracja: pt cze 22, 2007 2:53 pm

Od czegoś trzeba zacząć

Postautor: skryba » sob maja 15, 2010 9:35 am

Za wodę i ścieki płacimy pewnie tak samo (PWiK Piaseczno).
śmieci mamy naliczane od metra kwadratowego p.m + pp. a w większości wspólnot w Polsce liczone są od osoby.
Najbardziej dziwi mnie fakt zatrudniania ochrony (0,45 zł od m kw.) od godz.19:00 do 7:00 (nocna) w budynku w którym są bramy garażowe, garaże są pod budynkiem i ogrodzone podwójnym ogrodzeniem. Koszty ochrony liczone są od m kw. mieszkań i garaży. Budynek jest położony na otwartym osiedlu.
Bardziej zależy mi na podjęciu tematu wspólnot z uwagi na fatalne zarządzanie (u nas z epoki Alternatywy 4) a wręcz niegospodarność ocierająca się o działania niezgodne z prawem.
Oczekuję kontaktu z osobami, które znają Ustawę o Własności Lokali. Nie ukrywam, że chętnie skorzystam z podpowiedzi jak przygotować wniosek o zarząd przymusowy w naszej wspólnocie. Może ktoś z forumowiczów ma doświadczenie w tym temacie, a może są osoby na forum które są w trakcie studiów obejmujących zarządzanie nieruchomościami lub je ukończyły.
masz głos, masz wybór
skryba
 
Posty: 6
Rejestracja: wt maja 11, 2010 11:35 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: sanchez » pn maja 17, 2010 2:13 pm

śmieci mamy naliczane od metra kwadratowego p.m + pp. a w większości wspólnot w Polsce liczone są od osoby


Wszystkie koszty powinny być ROZLICZANE "z metra". Taki obowiązek nakłada wspomniana przez Ciebie Ustawa o własności lokali. śmieci we wspólnocie są kosztem, a wszystkie koszty mają być rozliczane proporcjonalnie do udziałów. Jeśli macie rozliczanie "z metra", to jak najbardziej prawidłowo.

To samo z ochroną, windami, zielenią i wszystkimi innymi kosztami, które ponosi wspólnota.

A tak poza tym to piszesz bardzo chaotycznie i chyba dość emocjonalnie. Jeśli masz dowody na niegospodarność to trzeba iść do sądu, ale - nieco ostudzę Twoje emocje. Zarząd komisaryczny we wspólnocie to straszny porażka. Chciałbyś aby decyzje w Twojej wspólnocie podejmował ktoś, kto od zera musi się wgryźć w wasze problemy ?
Awatar użytkownika
sanchez
 
Posty: 673
Rejestracja: pt cze 22, 2007 2:53 pm

nie zgadzam się

Postautor: skryba » pn maja 17, 2010 4:23 pm

w większości wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych śmieci liczone są od osoby, w Warszawie w 100%.
Nie należy obawiać się zarządu przymusowego, kiedy ma się dowody na niegospodarność. W naszej wspólnocie innym sposobem nie dojdzie się do inwentaryzacji prawnej, finansowej (audyt) i budowlanej. Przez 6 lat zrobiono taką demolkę, że trudno o inny sposób, a zarząd cały czas trzyma się bo ma jakiś interes. Tylko co się stanie jak dojdzie do bankructwa? Wtedy wszyscy właściciele solidarnie odpowiadają, a zarządowi włos z głowy nie spadnie. :roll:
masz głos, masz wybór
skryba
 
Posty: 6
Rejestracja: wt maja 11, 2010 11:35 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: sanchez » pn maja 17, 2010 11:44 pm

ZALICZKI mogą być naliczane od mieszkańca, natomiast ROZLICZANIE kosztów jest zawsze z metra. A tak wogóle to nie chce mi się już z Tobą gadać bo bredzisz jakieś głupoty. Jakie bankructwo wspólnoty ? Masz wogóle jakieś pojęcie o ubezpieczeniu wspólnoty, o takich sprawach jak OC Zarządu i wogóle jako takie pojęcie o UoWL ?

Brednie wypisujesz takie, że to się to wogóle kupy nie trzyma. Przez 2 lata byłem członkiem Zarządu, więc laikiem nie jestem, natomiast Ty sprawiasz wrażenie jakbyś do Ustawy o Własności Lokali nawet nigdy nie zajrzał ...
Awatar użytkownika
sanchez
 
Posty: 673
Rejestracja: pt cze 22, 2007 2:53 pm

Re: Wspólnoty Mieszkaniowe w Piasecznie - jakość zarządzania

Postautor: Stowarzyszenie » śr paź 29, 2014 9:00 pm

Problemem we Wspólnotach (w skrócie rzecz ujmując, i nieco więcej niż odrobinę uogólniając) jest niestety:

po pierwsze:
przypadkowy dobór mieszkańców do Zarządu Wspólnoty
lub też przeciwnie - "wysokiej jakości cwaniactwo" osób chcących wejść do społecznego zarządu...

po drugie:
oszczędzanie wspólnot na wynagrodzeniu dla administratora ("zapłaćmy mu 0,47 zł a nie o,58 zł za 1 m2 powierzchni użytkowej budynku"), a więc niedbanie właścicieli o wysoką jakość zarządzania. ale dbanie o oszczędność mieszkańca na poziomie 7 zł miesięcznie. Nie tędy droga do oszczędności we Wspólnotach gdzie koszty roczne dużej Wspólnoty to czasami 1 mln zł lub więcej.

Zle opłacani administratorzy nie dbają o oszczędności we wspólnocie, i kombinują na każdym kroku. Uczą o tym na kursach dla zarządców nieruchomości :o
A przypadkowo dobrani - społecznie działający członkowie zarządu, po roku działania, mają głęboko w poważaniu "wykazywanie się" przed resztą sąsiadów. Nie dbają o nic. Lub przeciwnie - dbają wyłącznie o własny interes (niektórzy doskonale wiedzą jak to zrobić).

Po trzecie:
mieszkańcy nie znają swoich praw we wspólnocie, więc przeważnie administrator, a czasami i zarząd - mogą robić co chcą... Nabijając tzw. członków w butelkę :|

I kółko się zamyka.

Zachęcamy do skorzystania z porad Stowarzyszenia na Rzecz Praw Członków Wspólnot Mieszkaniowych
audyt- wspolnoty.pl
Awatar użytkownika
Stowarzyszenie
 
Posty: 4
Rejestracja: wt paź 28, 2014 4:56 pm
Lokalizacja: Warszawa i cała Polska

Wspólnoty Mieszkaniowe w Piasecznie - jakość zarządzania

Postautor: Jarecka » czw sie 18, 2016 1:10 am

Co racja, to racja. Mam złe doświadczenia w małej wspólnocie 20 mieszkań. Poszukiwanie oszczędności sprowadzało się do współpracy z 1 osobowymi zarządcami, którzy w krótkim czasie przestawali interesować się tym co dzieje się w budynku. Głownie obliczali koszty i wyliczali wysokość opłat. Zwykle najlepiej pilnowali terminowości wpłat czynszów. Ja bym chciała, żeby zarządzanie nieruchomością wyglądało tak jak jest to opisane na houseplus.pl
Jarecka
 
Posty: 3
Rejestracja: czw sie 11, 2016 4:05 pm


Wróć do Spółdzielnie i Wspólnoty Mieszkaniowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron