Fabryczna będzie jednokierunkowa

Podforum dla mieszkańców, którzy mieszkają w Spółdzielniach oraz we Wspólnotach mieszkaniowych, na terenie gminy Piaseczno.

Moderator: GTW

Fabryczna będzie jednokierunkowa

Postautor: justynka » pt sty 22, 2010 2:52 pm

Na ulicy Fabrycznej zawsze tworzyły się zatory, jednak po opadach śniegu sytuacja jeszcze się pogorszyła. Ulica blokuje się zwłaszcza rano na odcinku od przychodni do skrzyżowania z ul. Puławską. Wkrótce jednak - jak zapewnia wiceburmistrz Dariusz Malarczyk - ma się to zmienić.

- Mieszkam przy ulicy Fabrycznej i muszę powiedzieć, że od jakiegoś czasu wyjazd z niej w okolicach godziny 8 rano jest prawdziwym koszmarem - mówi Wanda Borkowska. Pani Wanda przyszła do naszej redakcji w akcie desperacji, po kolejnym nerwowym poranku spędzonym za kierownicą.
Ulica Fabryczna, nie dość że wąska, to po obydwóch stronach zastawiona jest często nieprawidłowo parkującymi samochodami. Po obfitych opadach śniegu samochody te jeszcze przybliżyły się w kierunku osi jezdni. Spowodowało to, że dwa auta, zwłaszcza na odcinku od ulicy Puławskiej do przychodni, już się na ul. Fabrycznej nie miną. Wjeżdżający od ulicy Puławskiej kierowcy często muszą wycofywać, w ruch idą klaksony, tworzą się korki, dochodzi do przepychanek słownych, a nawet drobnych kolizji. Wkrótce jednak, jak udało nam się ustalić, sytuacja na ul. Fabrycznej ma się poprawić.

Gmina ma plan

- W ciągu najbliższych miesięcy na Fabrycznej zostanie zmieniona organizacja ruchu - mówi wiceburmistrz Dariusz Malarczyk.
- Ulica ta będzie jednokierunkowa, a wjeżdżać będzie się w nią od strony Puławskiej. Nie możemy zmienić organizacji ruchu od razu, ponieważ wiąże się to z postawieniem nie tylko znaków pionowych, ale także poziomych których wymalowanie uniemożliwia zalegający na ulicy śnieg. Po lewej stronie drogi zamierzamy wytyczyć także miejsca parkingowe, z prawej strony jest chodnik i tam nie będzie można parkować. Ostrzegam, że straż miejska będzie to egzekwować.


Kurier Południowy wydanie nr 326, 2010-01-22
justynka
 
Posty: 1096
Rejestracja: pt sty 18, 2008 11:04 am
Lokalizacja: Piaseczno

Fabryczna będzie jednokierunkowa

Postautor: Agnieszka_G » pt sty 22, 2010 3:20 pm

To samo się dzieje z ul. Szkolną na odcinku od. ul. Puławskiej do Wojska Polskiego do świateł. Zostaje praktycznie jeden pas do ruchu bo pojazdy parkują na całej długości ulicy, nie ma się jak minąć a do tego ludzie chodzą jak po chodnikach i nie uważają, że weszli na ulicę.
Uważam, że powinna być jednokierunkowa a zakaz skrętu powinien być z ul. Wojska Polskiego. Zezwolili na parkowanie to teraz jest następny problem.

Poza tym Fabryczna na całym odcinku a szczególnie przy bazarku jest jedną wielką pomyłką. Jest za ciasno i przez to brak zatoczek parkingowych. Obok przedszkola i zabudowane osiedle.
Awatar użytkownika
Agnieszka_G
 
Posty: 640
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:01 am
Lokalizacja: Z wioski

Fabryczna będzie jednokierunkowa

Postautor: suzanna » pt sty 22, 2010 4:57 pm

Przydało by się jeszcze, żeby miejsca parkingowe były przeznaczone dla mieszkańców, bo to co się dzieje po powrocie z pracy to jest żenujące - przez to że postawiłam samochód przy chodniku (brak miejsca tam gdzie powinno być) ktoś inteligentny mi w niego wjechał :/
____________________________________
"w noce pełne inspiracji zmieniam swe bezsenne noce"
suzanna
 
Posty: 17
Rejestracja: pn sty 18, 2010 12:55 am
Lokalizacja: Piaseczno

Fabryczna już jednokierunkowa

Postautor: iza » pt mar 12, 2010 3:33 pm

Na ulicy Fabrycznej od jakiegoś czasu tworzyły się zatory, często dochodziło do kolizji. Najgorzej było w godzinach porannych - wtedy ulica była praktycznie nieprzejezdna. Kilka tygodni temu wiceburmistrz Dariusz Malarczyk zapewniał, że wkrótce Fabryczna będzie jednokierunkowa. Gdy stopniał śnieg, zapewnienia te zostały zrealizowane.

- Mieszkam przy ulicy Fabrycznej i muszę powiedzieć, że od jakiegoś czasu wyjazd z niej w okolicach godziny 8 rano jest prawdziwym koszmarem - mówiła jeszcze kilka tygodni temu pani Wanda Borkowska.
W odpowiedzi wiceburmistrz Dariusz Malarczyk obiecywał rychłe rozwiązanie tego problemu. - Ulica ta będzie jednokierunkowa, a wjeżdżać będzie się w nią od strony Puławskiej. Nie możemy zmienić organizacji ruchu od razu, ponieważ wiąże się to z postawieniem nie tylko znaków pionowych, ale także poziomych których wymalowanie uniemożliwia zalegający ulicę śnieg - mówił zimą wiceburmistrz.

Spełnione obietnice

Na początku marca, gdy tylko nieco się ociepliło, drogowcy zaczęli realizować zalecenia wiceburmistrza, ustawiając na Fabrycznej, Puławskiej i Ludowej nowe znaki. Teraz w ulicę Fabryczną można wjechać tylko od strony Puławskiej, co jednak nie wszyscy przyjęli ze zrozumieniem. - W ostatnich dniach zauważyliśmy, że wielu kierowców łamie przepisy, jeżdżąc Fabryczną „pod prąd” - mówi Halina Kędziora-Kula z KPP w Piasecznie. - Przypominam, że za złamanie zakazu wjazdu grozi 6 punktów karnych i mandat w wysokości do 500 zł.
Jednak, pomimo zapewnień, policjanci pojawiają się w rejonie Fabrycznej rzadko. Częściej można tu spotkać patrole mieszane, złożone z policjanta i strażnika miejskiego (strażnicy miejscy mogą zatrzymywać samochody, będące w ruchu tylko wówczas, gdy zakaz wjazdu obowiązuje w dwóch kierunkach). - Na razie ograniczamy się do pouczeń - mówi komendant straży miejskiej w Piasecznie Roman Kornacki. - Jednak już wkrótce zaczniemy wlepiać mandaty kierowcom nie stosującym się do przepisów ruchu drogowego.

autor: Tomasz Wojciuk
źródło: Kurier Południowy wydanie nr 333, 2010-03-12
iza
 
Posty: 735
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 3:22 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: stentonik » pt mar 12, 2010 5:20 pm

To tylko brak egzekwowania prawa, bo znaki są w dziesiatkach miejsc z zakazem parkowania w całym Piasecznie i moznaby zrobić choć niewielki porządek, ale jest wolna amerykanka i wszyscy przepisy mają w [cenzura] bo nic za to nie grozi i parkują nawet pod nosem straży miejskiej na pasach. Obłęd. Prawie cała Warszawska jest oznakowana zakazami parkowania aparkuje tam tłum samochodów oczywiście równiez na ścieżce rowerowej (przy LOK-u). Cała Szkolna jest oznakowana nakazami parkowania wzdłuż a wszyscy parkują w poprzek. Ja nie wiem po co utrzymujemy tych darmozjadów Straż Miejską, bo mogliby poprzez egzekwowanie prawa poprawic sytuację w kilku chociaż procentach.

Sytuacja jaka jest kazdy widzi. Domów/bloków przybywa a ulic nie,np w kwadracie przy bazarku są wolne miejsca garazowe ale niewielu na nie stać, więc mieszkańcy stawiają samochody gdzie popadnie i kółko się zamyka. Ja sie ludziom nie dziwię w sumie, skoro cena garażu podziemnego jest niewiele mniejsza od kawalerki, ale...co mnie to obchodzi, skoro nie mogę zaparkować ani przejść swobodnie po ulicy a nawet nie moge zaparakowac na własnym miejscu które ktos zastawił.

Co do okolic bazarku przy Szkolnej 13 to Bazarek od Szkolnej i od Fabrycznej jest właścicielem 16 miejsc parkingowych dla SWOICH KLIENTÓW , które w 80 procentach są zajęte są przez cały dzień przez mieszkańców okolicznych bloków. Opłata miesięczna za te miejsca kosztuje nas kolosalne pieniądze. I co? Pani z apteki w kwadracie dzień w dzień zostawia auto na tym prywatnym miejscu dla klientów bazarku i smieje się w oczy. Obecnie czynimy starania aby parkowanie było dozwolone do 30 minut (na czas zakupów na bazarku) i auta będą odholowywane na pobliski parking strzeżony. Znaki już są zawieszone, ale póki co nic nie możemy zrobić i nikt nam nie może pomóc, ani policja ani straż miejska. Takie państwo prawa mamy kuurrr...
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: gucio » pt mar 12, 2010 6:19 pm

stentonik pisze:Co do okolic bazarku przy Szkolnej 13 to Bazarek od Szkolnej i od Fabrycznej jest właścicielem 16 miejsc parkingowych dla SWOICH KLIENTÓW , które w 80 procentach są zajęte są przez cały dzień przez mieszkańców okolicznych bloków.

To co w tej chwili dzieje sie na bazarku na szkolnej w kwesti parkowania to "wolna amerykanka".Straty legalnych (płacących podatki,dających zatrudnienie) handlowców są oczywiste.Klient "z buta" jest z przyczyn naturalnych (ciężar) mniej "chętny" do zakupów a z drugiej strony gdzie zaparkować samochód ma klient zmotoryzowany.Parkingi czy te za które płacą handlowcy czy inne sa całkowicie okupowane przez mieszkańców czy też handlarzy sprzedających towar z samochodu.Będzie niedługo jak na bazarku przy Wałbrzyskiej gdzie niema możliwości parkingu.A co na to straż miejska [na podstawie artykułu...paragraf... usunięto ze względu na treści niecenzuralne]. :shock:
gucio
 
Posty: 71
Rejestracja: czw sty 28, 2010 8:56 pm

Postautor: ola » sob mar 13, 2010 1:33 pm

stentonik pisze:Pani z apteki w kwadracie dzień w dzień zostawia auto na tym prywatnym miejscu dla klientów bazarku i smieje się w oczy.



ale oni mają swoje miejsca na parkingu podziemny, wiec nie wiem czemu zajmuje wasze

stentonik pisze:Obecnie czynimy starania aby parkowanie było dozwolone do 30 minut (na czas zakupów na bazarku) i auta będą odholowywane na pobliski parking strzeżony. Znaki już są zawieszone, ale póki co nic nie możemy zrobić i nikt nam nie może pomóc, ani policja ani straż miejska. Takie państwo prawa mamy kuurrr...


wystarczy odpowiednie oznakowanie, bo moja wspólnowa (jak to piszesz kwadrat) zrobiła to samo, bo kupujący na bazarku zajmują miejsca :) ale nawet nie o to chodzi ze je zajmują tylko że zastawiają wjazdy do garaży, i co teraz możemy ich odholować

ps. część Fabrycznej jest własnością w/w wspólnoty
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Rowerklub » ndz mar 14, 2010 9:30 am

Fabryczna jednokierunkowa to dobry pomysł, ale według mnie źle zrobiony. Bo jednokierunkowa powinna być od strony Ludowej do Puławskiej. Co Wy na to?
Rowerklub
Rowerklub
 
Posty: 27
Rejestracja: śr wrz 03, 2008 8:39 am

Postautor: Jacenty » ndz mar 14, 2010 10:44 am

Rowerklub pisze:Fabryczna jednokierunkowa to dobry pomysł, ale według mnie źle zrobiony. Bo jednokierunkowa powinna być od strony Ludowej do Puławskiej. Co Wy na to?


Też jestem tego zdania.

Jeszcze jako ciekawostka:jednokierunkowa jest tylko Fabryczna.
Ludową można jeździć normalnie :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacenty
 
Posty: 2866
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 4:18 pm
Lokalizacja: inąd się znamy...

Postautor: lewin39 » sob mar 20, 2010 8:55 pm

Rowerklub pisze:Fabryczna jednokierunkowa to dobry pomysł, ale według mnie źle zrobiony. Bo jednokierunkowa powinna być od strony Ludowej do Puławskiej. Co Wy na to?
tez tak uważam ... bo aby wjechać w Fabryczną od Puławskiej gdy np. jedzie się od strony Zalesia to trzeba pół miasta objechać , bo Puławska na tym odcinku jest jednokierunkowa ....
Jeszcze jako ciekawostka:jednokierunkowa jest tylko Fabryczna.
Ludową można jeździć normalnie Razz
i to jest beznadziejne , bo dokąd można nia dojechać ... pod znak zakazu wjazdu ??????? Też ktoś się namyślał nad takim rozwiązaniem, całą długą wyjątkowo w tym roku zimę ..... :lol:
Piaseczno i jego okolice to moja mała ojczyzna .
Awatar użytkownika
lewin39
 
Posty: 65
Rejestracja: wt paź 23, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Krzysztof Tarchalski » czw mar 25, 2010 8:44 am

W czasie Sesji Rady Miejskiej w dniu 24 marca złożyłem wniosek do burmistrza o zmianę organizacji ruchu na tej części ul. Fabrycznej. Mam nadzieję, że burmistrz posłucha głosu mieszkańców.
Krzysztof Tarchalski
 
Posty: 49
Rejestracja: czw cze 25, 2009 8:34 pm

Re: Fabryczna będzie jednokierunkowa

Postautor: Artus » pn mar 29, 2010 1:43 pm

suzanna pisze:Przydało by się jeszcze, żeby miejsca parkingowe były przeznaczone dla mieszkańców, bo to co się dzieje po powrocie z pracy to jest żenujące - przez to że postawiłam samochód przy chodniku (brak miejsca tam gdzie powinno być) ktoś inteligentny mi w niego wjechał :/


Również zaliczyłem sporą szkodę;( W zasadzie 3 razy w ciągu pół roku :cry:
Artus
 
Posty: 52
Rejestracja: ndz mar 28, 2010 7:49 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Fabryczna będzie jednokierunkowa

Postautor: pminnesota » pn mar 29, 2010 4:58 pm

Artus pisze:
suzanna pisze:Przydało by się jeszcze, żeby miejsca parkingowe były przeznaczone dla mieszkańców, bo to co się dzieje po powrocie z pracy to jest żenujące - przez to że postawiłam samochód przy chodniku (brak miejsca tam gdzie powinno być) ktoś inteligentny mi w niego wjechał :/


Również zaliczyłem sporą szkodę;( W zasadzie 3 razy w ciągu pół roku :cry:


Dziwi Was to, skoro parkujecie przy chodniku? I to zapewne na zakazie...

Wracając do tematu wątku, to mimo iż jest tam ruch jednokierunkowy, to co drugi kierowca to pie...li i jeździ pod prąd, "bo do piekarni, przychodni itd.". Dzisiaj zwróciłem uwagę jadąc na rowerze od Puławskiej trzem kierowcom, to nastąpiła wymiana "uprzejmości" między nami i tak pojechali dalej. Barany nie patrzą na znaki lub jadą z czystą premedytacją...
Awatar użytkownika
pminnesota
 
Posty: 732
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 3:41 pm
Lokalizacja: Ze świata :)

Postautor: Artus » pn mar 29, 2010 8:21 pm

Niestety codziennie stoję z kimś maska w maskę :?
Artus
 
Posty: 52
Rejestracja: ndz mar 28, 2010 7:49 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: pminnesota » pn mar 29, 2010 10:40 pm

Artus pisze:Niestety codziennie stoję z kimś maska w maskę :?


To jak masz jakieś luzy w zawieszeniu w przodu, lub zarysowany zderzak - WAL takiego idiotę!!! Za darmo sobie naprawisz...
Awatar użytkownika
pminnesota
 
Posty: 732
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 3:41 pm
Lokalizacja: Ze świata :)

Następna

Wróć do Spółdzielnie i Wspólnoty Mieszkaniowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron