Strona 1 z 1

McDonald's w Konstancinie

Post: ndz maja 18, 2014 10:19 am
autor: amigo27
Chyba w Konstancinie mieszkańcy szybciej doczekają się restauracji McDonalds niż w Piasecznie. Właśnie rozpoczęła się budowa maca przy ulicy Warszawskiej przy siedzibie energetyki tuż przy wylocie na Warszawę.

MCDONALD'S W KONSTANCINIE - RUSZYŁA BUDOWA

Post: sob maja 31, 2014 10:31 am
autor: Filip
Obrazek

W maju rozpoczęła się budowa restauracji McDonald's w Konstancinie-Jeziornie. Restauracja z charakterystycznym żółtym M w logo powstaje przy ulicy Warszawskiej, na wylocie z Konstancina do Warszawy. W połowie czerwca restauracja rozpocznie nabór pracowników. Otwarcie zaplanowano na wrzesień 2014 roku.

Budowa każdej restauracji McDonald's to średni koszt ok. 6-7 mln złotych. Nie są to już placówki z dominującym czerwonym kolorem. Firma wychodząc naprzeciw nowym trendom w architekturze zmieniła wystrój wewnętrzny lokali, ich kolorystykę, a także same bryły budynków. Miejsce tradycyjnej czerwieni zajęła bogatsza paleta kolorów, w których dominuje żółć, biel, głęboka zieleń, a także kolory drewna i kamienia. Restauracje stają się bardziej zróżnicowane w swoim wyglądzie, by lepiej dostosować się do specyfiki danego miejsca i klienteli. Wyższy standard lokali, komfort, łatwość korzystania, swobodna, sprzyjająca relaksowi atmosfera wiążą się ze zmianą filozofii McDonald's, którą ujmuje hasło przejścia od "Fast Food" do "Good Food Fast".

Budowa restauracji McDonald’s w Konstancinie rozpoczęła się na początku maja 2014 roku. Pierwsza placówka światowego koncernu w naszym mieście powstaje przy ulicy Warszawskiej, na wylocie z Konstancina do Warszawy. Zakończenie budowy i otwarcie zaplanowano po wakacjach. W internecie pojawiła się już informacja o naborze pracowników. W serwisie Lento.pl opublikowano ogłoszenie o spotkaniu rekrutacyjnym, które odbędzie się 18 czerwca w Konstancińskim Domu Kultury przy ul. Sobieskiego 6 - przeczytaj ogłoszenie http://konstancin-jeziorna.lento.pl/now ... 93880.html

Restauracje McDonald's

Post: pn cze 02, 2014 8:08 pm
autor: Beata
McDonalds w Bielawie (przy Szkole Amerykańskiej) wyglądać na tak:
http://www.dmkprojekt.pl/index.php?id=30

Obrazek

McDonald's w Konstancinie

Post: ndz cze 29, 2014 10:22 pm
autor: Filip
Obrazek

McDonald's ok, ale bez słupa reklamowego niszczącego krajobraz. Przy wyjeździe do jedynego na Mazowszu uzdrowiska jakim jest Konstancin-Jeziorna powstaje restauracja McDonald's. I nie byłoby to żadnym problemem w końcu jest też takowa kilkaset metrów od pałacu w Wilanowie. Ale reklamuje ją słup jak przy autostradzie kompletnie rujnujący estetykę otoczenia. https://podpisz.to/petycja/mcdonalds-ok ... ajobraz,49

Re: McDonald's w Konstancinie

Post: pn cze 30, 2014 8:00 am
autor: argrabi
Tytuł petycji: McDonald's ok, ale bez słupa reklamowego niszczącego krajobraz

Treść petycji:]Apeluję do firmy odpowiedzialnej za budowę o natychmiastową likwidację słupa reklamowego. Szanujcie miejscową społeczność, to będzie znakomita cześć Waszych klientów.

No jaja jakieś, jeśli chodzi i o treść petycji, i o formę, i o sprzeciw.. Że niby co? Tężnie znaczek M na słupie przesłania? Czy cumulusy??

Re: McDonald's w Konstancinie

Post: czw lip 10, 2014 12:28 pm
autor: SergiuszMuszynski
Pod szyldem Forum Młodych Prawo i Sprawiedliwość zebraliśmy kilkadziesiąt podpisów przeciw słupowi McDonalds i wysłaliśmy te podpisy do ich centrali wraz z pismem:

"Szanowni Państwo,
wraz z mieszkańcami gminy Konstancin-Jeziorna, którzy swoimi podpisami poparli treść niniejszej petycji, zwracam się do Państwa z prośbą o usunięcie dużego słupa reklamowego Państwa restauracji, znajdującego się przy wjeździe do miasta Konstancin-Jeziorna w sołectwie Bielawa.

Swoją prośbę argumentujemy uzdrowiskowym charakterem gminy Konstancin-Jeziorna, którego zachowanie leży na sercu zdecydowanej większości mieszkańców. Nie mamy nic przeciw budowie restauracji Mc Donald's w Konstancinie-Jeziornie, pragniemy jednak by wizytówką gminy były jej walory turystyczne, a nie wyrastający ponad inne obiekty słup reklamujący chyba najpopularniejszą sieć restauracji na świecie.

Mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna będą prawdopodobnie stanowili znakomitą większość klientów budowanego lokalu restauracji Mc Donald's. Bardzo prosimy o szacunek dla lokalnej społeczności i zamianę "autostradowego" słupa z logo Państwa firmy na coś mniej inwazyjnego.

Sergiusz Muszyński
W załączniku podpisy mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna."

Więcej informacji o akcji tutaj: http://sergiuszmuszynski.pl/smuszynski-slup-mcdonalds-szpeci-wjazd-konstancina-jeziorny-petycja.blog

Gigantyczne logo McDonald's zostanie zdjęte

Post: wt wrz 02, 2014 8:25 pm
autor: Majkel
Gigantyczny pylon informacyjno-reklamowy jednej z sieci restauracji powstającej w Bielawie zostanie zdjęty. W tej sprawie już w lipcu interweniowały władze gminy Konstancin-Jeziorna. Prośba została rozpatrzona pozytywnie.


Logo popularnej restauracji stanęło w Bielawie kilkanaście tygodni temu. Gigantyczny pylon informacyjno-reklamowy wywołał prawdziwą burzę wśród mieszkańców, władz gminy i samorządowców. W lipcu konstancińscy urzędnicy skierowali w tej sprawie pismo do zarządu sieci McDonald's w Warszawie (treść w załączniku). Odpowiedź przyszła pozytywna. – Mając na względzie Państwa stanowisko oraz podjęte przez Radę Miejską Konstancin-Jeziorna uchwały pragniemy wyrazić jednoznaczną wolę usunięcia pylonu – czytamy w piśmie skierowanym do Kazimierza Jańczuka, burmistrza gminy. – Ponieważ nasza inwestycja realizowana jest w oparciu o prawomocne pozwolenie na budowę, do czasu jej zakończenia nie możemy samowolnie zmieniać istotnych elementów budowlanych.

Prace związane z usunięciem pylonu mają rozpocząć się natychmiast po zakończeniu prac budowlanych restauracji i koniecznych odbiorach. Pełna treść pisma do pobrania http://www.konstancinjeziorna.pl/index. ... &menu_id=0

McDonald's w Konstancinie już otwarty!

Post: pt wrz 05, 2014 8:47 pm
autor: Majkel


McDonald's w Konstancinie już otwarty!

Od południa czynna jest już restauracja McDonald's w Bielawie. Pomimo braku wcześniejszej informacji o otwarciu, w środku było dużo klientów. Restauracja jest czynna codziennie od 6 do 23.

Obrazek

McDonald's w Konstancinie

Post: śr lut 04, 2015 8:23 pm
autor: Redakcja
Filip pisze:McDonald's ok, ale bez słupa reklamowego niszczącego krajobraz.

Jednak firma McDonald’s dotrzymuje słowa i dziś w godzinach rannych rozpoczął się demontaż wysokiego słupa reklamowego. Trzeba podkreślić, że zaangażowanie mieszkańców przy zbieraniu podpisów pod petycją do firmy McDonald’s przyniosło skutek https://www.youtube.com/watch?v=-dHRbmvnGaM