LODOWISKO W PIASECZNIE

To miejsce jest do opisywania ciekawych miejsc w gminie Piaseczno. Znasz nowe, ciekawe, atrakcyjne miejsca w Piasecznie i gminie Piaseczno? Podziel się nimi ze wszystkimi. Rozrywka, kultura, sztuka i tym podobne...

Moderator: GTW

Lodowisko w Piasecznie

Postautor: looky » pn gru 12, 2011 7:29 pm

Na Stegnach jestem co roku, chętnie wyrobiłbym sobie zdanie o Figlowisku, więc kiedy proponujesz?
Pozdrawiam
£ukasz Rakowski


GG: 1195018

Drodzy Ludzie Tego świata,
Nie chcę zabrzmieć dziwkarsko, ale korzystajcie ze mnie kiedy chcecie.

Z poważaniem,
Gramatyka
Awatar użytkownika
looky
 
Posty: 1886
Rejestracja: czw lis 29, 2007 7:36 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Lodowisko w Piasecznie

Postautor: Invidia » pt gru 16, 2011 12:14 pm

Polecam lodowisko przy Multikinie. Jeździmy tam od 2 lat i jest wszystko OK.
Co do Piaseczna to nie bardzo wiem o co chodzi bo niedawno widziałem jak rozkładają i już nawet bandy były ustawione prawie kompletnie a wczoraj widziałem tylko podkład i leżące obok bandy... :shock:
Nie nadążam...
Invidia
 
Posty: 106
Rejestracja: czw lut 07, 2008 4:57 pm
Lokalizacja: Piaseczno

LODOWISKO Powiatowe w Piasecznie

Postautor: Redakcja » czw gru 22, 2011 3:20 pm

Ostatnio zmieniony pt paź 26, 2012 9:22 am przez Redakcja, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

LODOWISKO Powiatowe w Piasecznie

Postautor: Paulina » pt paź 26, 2012 9:20 am

Obiło mi się o uszy, że w tym roku nie będzie lodowiska na boisku przy Starostwie. Są gdzieś na ten temat oficjalne informacje?
Awatar użytkownika
Paulina
 
Posty: 604
Rejestracja: pn wrz 05, 2011 12:12 pm
Lokalizacja: okolice

Re: LODOWISKO Powiatowe w Piasecznie

Postautor: tvpiaseczno » pt paź 26, 2012 11:48 am

Paulina pisze:Obiło mi się o uszy, że w tym roku nie będzie lodowiska na boisku przy Starostwie. Są gdzieś na ten temat oficjalne informacje?


Wg moich informacji w tym roku może być problem z uruchomieniem lodowiska. Jak zwykle chodzi o pieniądze. Starostwo boryka się z problemami finansowymi, szuka oszczędności, a uruchomienie i koszty eksploatacji lodowiska tylko do końca roku to koszt ponad 25000zł i to pod warunkiem sprzyjającej aury.

Pieniądze są szukane, a czy się znajdą będzie wiadomo na początku listopada.
iTV Piaseczno http://www.itvpiaseczno.pl
itvpiaseczno@wp.pl tel. 501-206-789
Awatar użytkownika
tvpiaseczno
 
Posty: 1108
Rejestracja: pn mar 17, 2008 8:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: LODOWISKO Powiatowe w Piasecznie

Postautor: Paulina » pt paź 26, 2012 12:35 pm

Dziękuję za bardziej potwierdzone informacje.
Awatar użytkownika
Paulina
 
Posty: 604
Rejestracja: pn wrz 05, 2011 12:12 pm
Lokalizacja: okolice

Re: LODOWISKO Powiatowe w Piasecznie

Postautor: Filip » śr paź 31, 2012 3:52 pm

Co roku było lodowisko, więc doskonale wiedzieli, że ludzie będą na czekali na lodowisko również w tym roku. Nie zaplanowali tych pieniędzy w budżecie? Wykorzystali te pieniądze na inny cel?
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Lodowisko w Piasecznie

Postautor: Martin » śr gru 12, 2012 11:13 pm

Kamil Myszyńsk pisze:UM Piaseczno: Gmina Piaseczno pomoże Starostwu Powiatowemu w zorganizowaniu ogólnodostępnego lodowiska dla mieszkańców !

To już kolejna wspólne działanie Starostwa Powiatowego w Piasecznie z gminą Piaseczno. W tym tygodniu mogliśmy się przekonać o realizacji inwestycji w sygnalizację świetlną w Chylicach. Teraz oba samorządy lokalne zorganizują lodowisko dla mieszkańców Piaseczna. Koszt inwestycji to 32 tysiące złoty. Każdy z samorządów na ten cel przeznaczył po 16 tysięcy złoty. Jednak jak zwykle bywa na sesji Rady Miejskiej w Piasecznie nie odbyło się bez głosów krytycznych i dyskusji na temat dotacji.

Dyskusję otworzył radny Zbigniew Mucha, który stwierdził, że jest to kolejny dowód na bezradność powiatu. Jeżeli ktoś nie jest wstanie czegoś zrobić to nie powinien tego wykonywać. Jestem ciekawy rozliczenia kwoty dotacji 1 800 000,00 złoty przyznaje Starostwu Powiatowemu na budowę ulicy Cyraneczki. Z kolei radna Katarzyna Nowocin – Kowalczyk wskazywała, że jest to już kolejna inwestycja jaka jest robiona staroście Dąbkowi. W związku z tym powinien być baner gminy Piaseczno mówiący o pomocy przy inwestycji. Zupełnie inaczej do całej sprawy podszedł radny Andrzej Hubl, który powiedział, że lepiej jest dofinansować lodowisko w kwocie 16 000,00 złoty, niż samemu pokrywać całość inwestycji. Do sprawy odniósł się także Piotr Obłoza, który powiedział Radzie Miejskiej, że na komisji sportu była dyskusja o ulokowaniu lodowiska na terenie Stadionu Miejskiego. Możliwe, że lodowisko byłoby w całości zakryte. Jednak w tym roku zabrało czasu na realizacji tej inwestycji. W związku z tym podjęto decyzję o wsparciu Starostwa Powiatowego i zrobienie lodowiska razem. Do całej sprawy odniósł się burmistrz Zdzisław Lis, który stwierdził, że gmina pomaga biedniejszemu. Burmistrz także podkreślił, że dla niego liczy się uśmiech dzieciaków, a nie splendor płynący z reklam co proponowali radni podczas dyskusji. Podniesiona została także kwestia budowy w gminie większej ilości lodowisk. W końcu jedno ogólnodostępne to zdecydowanie za mało na 70 tysięcy mieszkańców. Burmistrz Zdzisław Lis wspomniał o dwóch lodowiskach na terenie gminy zbudowanych we własnym zakresie z prywatnych środków finansowych. Jedno znajduje się na Wólce Kozodawskiej, a drugie u radnego Józefa Wierzchowskiego na osiedlu Patronat. Na sam koniec dyskusji głos zabrał radny Wojciech Kaczorowski, który wspomniał, że także w Zalesiu Górnym zorganizowano lodowisko ze środków Rady Sołeckiej.

Na sam koniec warto wspomnieć, że lodowisko dla mieszkańców ma być zorganizowane przy ulicy Chyliczkowskiej. Także jak widać dzisiejsza decyzja Rady Miejskiej w Piasecznie cieszy wszystkich. Przede wszystkim dzieci, bo to one mają zawsze najwięcej frajdy z zabawy na łyżwach.

Pozdrawiam Kamil Myszyński


http://piaseczynskie-rozprawki.blog.one ... eszkancow/
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Lodowisko w Piasecznie

Postautor: looky » śr gru 12, 2012 11:53 pm

Ja uważam, że powinni zrobić jedno, ale konkretne, duże lodowisko.
Ile czasu można jeździć w kółku o średnicy 10 metrów :) ?

I wcale nie musi być kryte, w końcu jest zima to musi być zimno, nie?
Pozdrawiam
£ukasz Rakowski


GG: 1195018

Drodzy Ludzie Tego świata,
Nie chcę zabrzmieć dziwkarsko, ale korzystajcie ze mnie kiedy chcecie.

Z poważaniem,
Gramatyka
Awatar użytkownika
looky
 
Posty: 1886
Rejestracja: czw lis 29, 2007 7:36 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Lodowisko w Piasecznie

Postautor: Kacperek » czw gru 13, 2012 12:46 am

Kamil Myszyńsk pisze:Do sprawy odniósł się także Piotr Obłoza, który powiedział Radzie Miejskiej, że na komisji sportu była dyskusja o ulokowaniu lodowiska na terenie Stadionu Miejskiego. Możliwe, że lodowisko byłoby w całości zakryte. Jednak w tym roku zabrało czasu na realizacji tej inwestycji. W związku z tym podjęto decyzję o wsparciu Starostwa Powiatowego i zrobienie lodowiska razem.

Ciekawa perspektywa na przyszłe lata, że lodowisko mogłoby być zrobione na terenie Stadionu Miejskiego. Oby nie było takie małe jak to przy Starostwie.
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Lodowisko w Piasecznie

Postautor: Spartacus 999 » czw gru 13, 2012 9:45 am

Hej czy na Górkach Szymona wylewa ktoś ślizgawkę czasami?
"Look into my eyes, you'll see who I am
My name is Lucifer, please take my hand"- N.I.B.
Awatar użytkownika
Spartacus 999
 
Posty: 839
Rejestracja: wt sty 26, 2010 2:29 pm
Lokalizacja: Ze Squerów

lodowisko na Górkach Szymona

Postautor: Majkel » czw gru 13, 2012 10:04 am

Spartacus 999 pisze:czy na Górkach Szymona wylewa ktoś ślizgawkę czasami?

Przy niskich temperaturach woda sama zamarza i ludzie to wykorzystują, jeżdżąc na łyżwach po stawach. Do odważnych świat należy. :)
Awatar użytkownika
Majkel
 
Posty: 1378
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 8:52 pm
Lokalizacja: okolice

Lodowiska na terenie powiatu piaseczyńskiego

Postautor: Beata » pt gru 14, 2012 10:41 am

Z dzisiejszej gazety Kurier Południowy

Obrazek
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej - na miotle:)
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Lodowisko w Piasecznie

Postautor: Ireneusz » śr gru 26, 2012 12:11 pm

Lodowisko w Piasecznie jest już czynne. Ciekawe czy będzie jakieś oficjalne odpalenie, bo na razie uruchomili je po cichu, nie informując o niczym na swoich stronach (Starostwa i Gminy). :)
Awatar użytkownika
Ireneusz
 
Posty: 1161
Rejestracja: pt cze 04, 2010 1:36 pm

Lodowisko w Piasecznie

Postautor: wdolinski » śr gru 26, 2012 12:21 pm

Wczorajsze popołudnie.

Obrazek
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

PoprzedniaNastępna

Wróć do Rozrywka w gminie Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron