GALERIA OKNO W PIASECZNIE

To miejsce jest do opisywania ciekawych miejsc w gminie Piaseczno. Znasz nowe, ciekawe, atrakcyjne miejsca w Piasecznie i gminie Piaseczno? Podziel się nimi ze wszystkimi. Rozrywka, kultura, sztuka i tym podobne...

Moderator: GTW

GALERIA OKNO W PIASECZNIE

Postautor: Redakcja » pn paź 29, 2018 9:43 pm

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

GALERIA OKNO W PIASECZNIE

Postautor: Kacperek » wt lis 06, 2018 7:45 pm

Zajrzyj do Galerii OKNO Piaseczno przy ul. Nadarzyńskiej tzw. olejarnia kolejki wąskotorowej

Obrazek
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

GALERIA OKNO W PIASECZNIE

Postautor: Kacperek » pt lis 09, 2018 8:43 pm

Obrazek

Nowa galeria sztuki otworzyła się w starej olejarni na terenie wąskotorówki.

Niewielki budynek na rogu ulicy Nadarzyńskiej od kilkunastu dni budził wzmożone zainteresowanie przechodniów. A wszystko to za sprawą porządkowania przestrzeni na najniższym poziomie budynku dawnej kolejkowej olejarni. Mieszkający w Zalesiu Górnym grafik Wiesław Szamocki wraz z przyjaciółmi przygotowywał tu bowiem nową galerię sztuki współczesnej „Okno”. Stało się to możliwe dzięki życzliwości i wsparciu zarówno Piaseczyńsko-Grójeckiego Towarzystwa Kolei Wąskotorowej, jak i władz gminy.

– Ten budynek zwrócił moją uwagę już 30 lat temu – mówił na otwarciu galerii w środę 31 października Wiesław Szamocki. – W tym roku miałem okazję realizować tu warsztaty w ramach projektu „Do dzieła! Edukacja przez sztukę ulicy” i pomieszczenia tego budynku aż się prosiły o wykorzystanie ich na galerię sztuki.

Wielkie płótna z grafiką artysty doskonale wkomponowały się w surowe pomieszczenie wykonane z cegły. Galeria „Okno” nie wymagała wielkich nakładów finansowych. Trzeba było odnowić okna, dociągnąć prąd i zamontować drzwi. Podobnie jest w górnym pomieszczeniu, które również mogłoby stać się salą wystawową, do czego przekonywał zebranych Szamocki.

– Chciałbym tu przede wszystkim prezentować sztukę współczesną, myślę o jakichś instalacjach – mówi o dalszych planach „Okna”. Na razie do końca listopada przez okienka budynku przy ul. Nadarzyńskiej można podziwiać wielkoformatowe grafiki Wiesława Szamockiego. Idea jest taka, żeby każdy mógł przechodząc zerknąć na sztukę, bez konieczności wchodzenia do galerii i kupowania biletów.

– Cieszy mnie każde nowe ciekawe miejsce w mieście, bo to szczegół czyni piękno – powiedział podczas wernisażu wiceburmistrz Daniel Putkiewicz. https://www.przegladpiaseczynski.pl/kul ... na-sztuke/
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński


Wróć do Rozrywka w gminie Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości

cron