Szaradziarskie Mistrzostwa Piaseczna

To miejsce jest do opisywania ciekawych miejsc w gminie Piaseczno. Znasz nowe, ciekawe, atrakcyjne miejsca w Piasecznie i gminie Piaseczno? Podziel się nimi ze wszystkimi. Rozrywka, kultura, sztuka i tym podobne...

Moderator: GTW

Szaradziarskie Mistrzostwa Piaseczna

Postautor: Redakcja » pn lut 19, 2018 12:25 pm

Obrazek

24 lutego 2018 roku w Zalesiu Dolnym odbędą się I Szaradziarskie Mistrzostwa Piaseczna o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno
http://www.powiat-piaseczynski.info/pia ... -piaseczna
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Dawid Kupiec Mistrz I Szaradziarskich Mistrzostw Piaseczna

Postautor: Redakcja » ndz lut 25, 2018 7:37 pm

Redakcja pisze:24 lutego 2018 roku w Zalesiu Dolnym odbędą się I Szaradziarskie Mistrzostwa Piaseczna o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno[/b]

Obrazek

Krzyżówki, rebusy, układanki, anagramy, przesuwanki i logografy – z tymi zadaniami zmierzyli się uczestnicy I Szaradziarskich Mistrzostw Piaseczna o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno.

Obrazek

W sobotnie przedpołudnie 24 lutego w filii w Zalesiu Dolnym pojawili się miłośnicy rozrywek umysłowych. I Szaradziarskie Mistrzostwa Piaseczna składały się z trzech rund – rozgrzewki i dwóch rund punktowanych. Wśród zadań znalazły się tłumaczenie gwary warszawskiej (trzeba było popisać się znajomością słów takich jak iwany, jojczyć, bałanda, uchol czy urka), liczne wersje krzyżówek i grafów, a także anagramy. Autorem zadań był Józef Piotr Wrona, a pomysłodawcą piaseczyńskiego turnieju – Zdzisław Łoś.

– Jestem na tego typu zawodach pierwszy raz, ale już mogę powiedzieć, że zadania są bardzo trudne – mówiła podczas Mistrzostw pani Jadwiga, uczestniczka. – Mimo że rozwiązuję krzyżówki, na przykład taki zbiór trzystu mam na dzień-dwa, to te tu są bardzo trudne. Ale to nic, sprawdziłam się, spróbowałam swoich sił, poznałam miłych ludzi i nawet ostatnie, honorowe miejsce nie będzie wstydem. Najprostsze były dla mnie hasła dotyczące dzielnic Warszawy – podkreślała uczestniczka.

Obrazek

W Mistrzostwach wzięło udział 27 osób – 9 pań i 18 panów. Wygrał Dawid Kupiec, który otrzymał tytuł Mistrza I Szaradziarskich Mistrzostw Piaseczna o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno. Przyznano także nagrodę dla najlepszego uczestnika z gminy Piaseczno – trafiła ona do Stanisława Wójtowicza z Prac Dużych. Specjalne wyróżnienie otrzymał Józef Górecki, czyli uczestnik, który przyjechał do Zalesia Dolnego aż z Legnicy. Nagrody ufundowali Urząd Miasta i Gminy Piaseczno oraz magazyn „Rozrywka”, a wręczyła je pani Burmistrz Hanna Kułakowska-Michalak.

źródło: ​Agnieszka Deja - Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński


Wróć do Rozrywka w gminie Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości