Młodzieżowa Rada Gminy Piaseczno

Informacje na temat działalności Młodzieżowej Rady Gminy Piaseczno.

Moderator: GTW

Młodzieżowa Rada Gminy Piaseczno

Postautor: Martin » pn lip 28, 2008 11:00 pm

Platforma Obywatelska w Piasecznie rozpoczyna debatę dotyczącą powołania młodzieżowej rady gminy w Piasecznie. Co myślicie, na temat powołania Młodzieżowej Rady Gminy w Piasecznie???

Obrazek

więcej informacji: Młodzieżowa Rada Gminy w Piasecznie???

Poinformujcie o tym swoich kolegów i koleżanki - uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, mających swą siedzibę w mieście / gminie Piaseczno. Zachęcam wszystkich mieszkańców do wyrażania swojej opinii na ten temat! Przyłączcie się do rozmowy.
:pisze:
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Młodzieżowa Rada Gminy Piaseczno

Postautor: iza » wt lip 29, 2008 6:32 am

Fajny pomysł, ale czy realny do zrealizowania w Piasecznie? Nie zauważyłam raczej wielkiego zaangażowania młodzieży w sprawy lokalne. Raczej nie widać, aby młodzież udzielała się w rozmowach na forach, na tematy związane z rozwojem regionu. Może czegoś nie dostrzegam?
iza
 
Posty: 735
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 3:22 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Młodzieżowa Rada Gminy Piaseczno

Postautor: teresa » wt lip 29, 2008 7:26 am

Pomysł jest super, jednak jak słusznie zauważyła to Edyta z Piaseczna w komentarzu pod informacją, na jej temat powinni wypowiedzieć się przede wszystkim w wieku gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym. To do nich skierowana jest oferta i to oni będą zasiadać w Młodzieżowej Radzie Gminy (jeżeli powstanie). Osoby w naszym wieku, mogą mieć całkiem inne podejście do tematu, dlatego oferta powinna być wysłana do wszystkich szkół w regionie, aby poinformowali o tym we wrześniu młodzież.

Sejm na dzień dziecka organizuje, możliwość stworzenia dziecięcego parlamentu i jest ogromne zainteresowanie wśród młodzieży, tak więc może i Młodzieżowa Rada Gminy spotka się z poparciem wśród piaseczyńskiej młodzieży(?)
Teresa
teresa
 
Posty: 1076
Rejestracja: wt lis 06, 2007 11:32 am
Lokalizacja: Piaseczno

Młodzieżowa Rada Gminy Piaseczno

Postautor: Krystian Marciniak » wt lip 29, 2008 12:55 pm

Czy Platforma Obywatelska w Piasecznie, robiła już badanie zainteresowania wśród młodzieży? Temat wydaje się bardzo ciekawy z punktu widzenia nas - dorosłych, ale czy młodzież chce uczestniczyć w pracach samorządowych i dbać o rozwój gminy Piaseczno? Po wakacjach myślę, ze PO uzyska na to odpowiedź, jak zapyta o to samych uczni. To oni będą tworzyć Młodzieżową Radę Miejską i to oni powinni wyrazić swoje opinie. Ja jestem ZA!!!
Awatar użytkownika
Krystian Marciniak
 
Posty: 585
Rejestracja: pt lip 11, 2008 1:40 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Młodzieżowa Rada Gminy Piaseczno

Postautor: Jankes » śr lip 30, 2008 9:26 am

Do rozmowy powinien włączyć się £ukasz Krawczyński, który jest autorem informacji.
Bez jego udziału i informacji, co zostało zrobione i jakie kroki poczynione, to możemy sobie gdybać...
Awatar użytkownika
Jankes
 
Posty: 1647
Rejestracja: czw mar 22, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Młodzieżowa Rada Gminy Piaseczno

Postautor: Martin » śr lip 30, 2008 9:37 am

Jankes pisze:Do rozmowy powinien włączyć się £ukasz Krawczyński, który jest autorem informacji.

Wczoraj napisałem do £ukasza, że pojawiły się komentarze zarówno pod informacją, jak i na forum.
Mam nadzieję, że dołączy do rozmowy na forum.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Młodzieżowa Rada Gminy Piaseczno

Postautor: teresa » śr lip 30, 2008 9:39 am

Jankes pisze:Do rozmowy powinien włączyć się £ukasz Krawczyński

Czy £ukasz Krawczyński nie jest przypadkiem również Radnym Powiatu Piaseczyńskiego?
Teresa
teresa
 
Posty: 1076
Rejestracja: wt lis 06, 2007 11:32 am
Lokalizacja: Piaseczno

Młodzieżowa Rada Gminy Piaseczno

Postautor: kameleon » śr lip 30, 2008 10:40 am

iza pisze:Nie zauważyłam raczej wielkiego zaangażowania młodzieży w sprawy lokalne.

Dopóki sama młodzież nie wyrazi chęci zaangażowania się w tematy samorządowe, to nie wiem czy będzie szansa na ten temat. Chyba, że już jest młodzież zaangażowana i teraz trzeba to zalegalizować ustawami i rozpocząć funkcjonowanie. Może £ukasz Krawczyński nam odpowie.
Kameleon
Awatar użytkownika
kameleon
 
Posty: 548
Rejestracja: pn mar 26, 2007 6:05 pm
Lokalizacja: Warszawa (Ursynów)

Młodzieżowa Rada Gminy Piaseczno

Postautor: Palec » czw lip 31, 2008 9:14 am

Ja jako uczeń Piaseczyńskiego LO byłbym zainteresowany :)
Artur Paluszek

Hurtownia zniczy - ceny producenta
Baniocha ul. Lipowa 3
022-727-52-13
Palec
 
Posty: 81
Rejestracja: ndz lip 27, 2008 2:06 pm
Lokalizacja: Baniocha

Młodzieżowa Rada Gminy Piaseczno

Postautor: Jakub » czw lip 31, 2008 10:31 pm

Artur Paluszek pisze:Ja jako uczeń Piaseczyńskiego LO byłbym zainteresowany

Brawo za odwagę i chęć uczestniczenia w takim przedsięwzięciu!
Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Młodzieżowa Rada Gminy Piaseczno

Postautor: Kinga Panasiuk » śr sie 06, 2008 7:30 pm

W najnowszej gazecie CO i JAK również pojawiła się informacja o inicjatywie £ukasza Krawczyńskiego i Michała Szweycera z piaseczyńskiego PO. Oprócz tej samej informacji o Młodzieżowej Radzie Gminy w Piasecznie, pojawił się komentarz Magdaleny Woźniak (Radna Gminy Piaseczno oraz Redaktor gazety Co i Jak).

Magdalena Woźniak napisała: przyznam, że początkowo pomysł moich młodych kolegów z PO mnie nie zachwycił. Po pierwsze - uznałam go za populistyczny. Po drugie - uważam, że powinien wyjść od samych ewentualnych zainteresowanych. Po trzecie - ze znużeniem wyobraziłam sobie kolejne ciało, które uprawia nic nie przynoszące pobożnożyczeniowe dyskusje nie poparte żadną wiedzą merytoryczną. Po czwarte - uważam, ze społeczeństwo jest już wystarczająco wyposażone w narzędzia do wyrażania swojej woli, opinii i do wpływania na rzeczywistość - narzędzia tymi są wybory radnych i burmistrzów oraz media – trzeba tylko chcieć i umieć je wykorzystać. Po piąte - uważam, że jeśli ktoś odczuwa nieodpartą potrzebę działania, to zwykle znajduje sposób, żeby ją zrealizować, tymczasem jak do tej pory nie zauważyłam ze strony naszej młodzieży jakiejś specjalnej aktywności i chęci uczestnictwa w życiu publicznym - udział ten sprowadza się raczej do anonimowego formułowania na różnych forach internetowych żądań, życzeń, krytyki a czasem obelg.

Ale właśnie dyskusja, którą przypadkowo prześledziłam na jednym z forów spowodowała, że zmieniłam zdanie w sprawie ewentualnego powołania młodzieżowej rady. Opinie wygłaszane przez internautów, którzy jak zakładam są ludźmi młodymi, świadczą o bowiem kompletnym braku orientacji, w tym co się dzieje naokoło. Co gorsza świadczy także o braku chęci podjęcia jakikolwiek prób, żeby się w tej rzeczywistości zorientować. Dyskutanci z dużą łatwością zgłaszają dziesiątki pretensji, pytań i odkrywczych uwag, na które żądają natychmiastowej reakcji i odpowiedzi, a kto nie odpowie ten jaśnie pan i obibok. Tymczasem odpowiedź znaleźliby łatwo w lokalnej prasie czy na samorządowych stronach WWW, które jakie by nie były, to jednak stanowią źródło szczegółowych informacji na wszystkie związane z życiem gminy tematy. Znaleźliby, gdyby tylko chcieli… Z całym szacunkiem ale z ludźmi, którym nie chce się wykonać elementarnego wysiłku poznawczego, dyskutować mi się nie chce.

Dlatego niech młodzieżowa rada powstanie, koniecznie! Niech młodzi zderzą się z urzędniczą i prawniczą rzeczywistością, niech poznają sposób konstrukcji i ograniczenia gminnego budżetu, niech dowiedzą się co i jak działa, i kto jakie ma kompetencje. I niech wtedy przewrócą świat do góry nogami. A ja im życzę szczęścia. Wiem, że teraz oberwę, ale proszę zwrócić uwagę, że swoje poglądy zgłaszam pod imieniem i nazwiskiem, a nie pod anonimowym Nickiem. Z pozdrowieniami Magda Woźniak.

CO WY NA TO?
Kinga Panasiuk
Awatar użytkownika
Kinga Panasiuk
 
Posty: 676
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 12:31 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Młodzieżowa Rada Gminy w Piasecznie

Postautor: lukasz » śr sie 06, 2008 8:08 pm

Magda Woźniak pisze:dyskusja, którą przypadkowo prześledziłam na jednym z forów spowodowała, że zmieniłam zdanie w sprawie ewentualnego powołania młodzieżowej rady

Czyżby Pani Magda Woźniak, miała na myśli nasze forum e-mieszkańców? Ostatnio przecież w podobnym tonie komentowała wypowiedzi pod opinią o pracy samorządu i rewolucji komunikacyjnej Klubu Rozwoju. Ci co śledzą forum, będą wiedzieli o czym piszę.
Magda Woźniak pisze:Opinie wygłaszane przez internautów, którzy jak zakładam są ludźmi młodymi, świadczą o bowiem kompletnym braku orientacji, w tym co się dzieje naokoło.

To źle Pani Magda Woźniak zakłada. Nie jestem, aż takim młodym człowiekiem (zapewne jestem równolatkiem Pani Magdy), a chętnie wypowiadam się na łamach forum oraz w komentarzach pod informacjami. Za krótko chyba Pani Magdalena przeglądała nasze forum, a może chodziło jej o inne forum. Szkoda, że nie podany został adres forum w artykule, wtedy nie byłoby niejasności i niedomówień.
Magda Woźniak pisze:Co gorsza świadczy także o braku chęci podjęcia jakikolwiek prób, żeby się w tej rzeczywistości zorientować.

Chęć rozmowy i wypowiadania się na forum, to według mnie jest właśnie próba, orientowania się w rzeczywistości i chęć wyrażania swoich poglądów. Brak jakiejkolwiek chęci poznania rzeczywistości wyrażają osoby, które nigdzie się nie wypowiadają. Tacy w ogóle nie interesują się sprawami Piaseczna i okolic.
Magda Woźniak pisze:Dyskutanci z dużą łatwością zgłaszają dziesiątki pretensji, pytań i odkrywczych uwag, na które żądają natychmiastowej reakcji i odpowiedzi, a kto nie odpowie ten jaśnie pan i obibok.

Dyskutanci wyrażają jedynie swoją opinię na określone tematy. Według mnie, właśnie brak reakcji Radnych Gminy Piaseczno, źle o nich świadczy, ponieważ powinien istnieć dialog między mieszkańcami (wyborcami) a samorządowcami.
Magda Woźniak pisze:Tymczasem odpowiedź znaleźliby łatwo w lokalnej prasie czy na samorządowych stronach WWW, które jakie by nie były, to jednak stanowią źródło szczegółowych informacji na wszystkie związane z życiem gminy tematy.

Lokalna prasa jest cenzurowana i nie porusza tematów tabu, które właśnie poruszane są m.in. na tym forum e-mieszkańców. Prasa lokalna jedynie informuje i nie czytałem jeszcze nigdy w Kurierze Południowym czy w gazecie Nad Wisłą złego słowa na temat pracy piaseczyńskich samorządowców. Prasa lokalna boi się chyba, poruszać tematy ważne z punktu widzenia mieszkańców. Strona gminy jest również oszczędna w informowaniu o ważnych sprawach a jak już się przekonaliśmy w jednym z wątków o komunikacji, nie są umieszczane na stronach gminy Piaseczno (piaseczno.eu) wszystkie interpelacje Radnych itp. W takim razie skąd mieszkańcy mają uzyskać najważniejsze informacje, skoro z każdej strony spotyka ich ograniczenie? Cieszę się, że powstał serwis www.powiat-piaseczynski.info dzięki któremu wiem co dzieje się w naszym regionie.
Magda Woźniak pisze:Z całym szacunkiem ale z ludźmi, którym nie chce się wykonać elementarnego wysiłku poznawczego, dyskutować mi się nie chce.

Po takich wypowiedziach Magdaleny Woźniak, tracę jakąkolwiek pozytywną opinię do tej Radnej Gminy Piaseczno. Radna wybrana została przez mieszkańców Piaseczna w wyborach samorządowych, teraz napisała w swojej gazecie, że nie chce jej się z nami dyskutować - to po co została Radną? Gdzie rozmowa z mieszkańcami a zarazem jej wyborcami?
Magda Woźniak pisze:Dlatego niech młodzieżowa rada powstanie, koniecznie!

Jedyne pozytywne zdanie w wypowiedzi Pani Magdaleny na łamach jej gazety.
JA TEż JESTEM ZA UTWORZENIEM M£ODZIEżOWEJ RADY GMINY W PIASECZNIE!
Magda Woźniak pisze:Wiem, że teraz oberwę, ale proszę zwrócić uwagę, że swoje poglądy zgłaszam pod imieniem i nazwiskiem, a nie pod anonimowym Nickiem.

Tak - swoją opinię wyraziłem komentując poszczególne zdania wypowiedzi. Pani Magdaleno, proszę zwrócić uwagę, że ja też podpisuję się imieniem i nazwiskiem. Mam nadzieję, że redaktor Co i Jak oraz Radna Gminy Piaseczno przeczyta mój komentarz i może jednak przyłączy się do rozmowy na naszym forum.
£ukasz £abuda
Awatar użytkownika
lukasz
 
Posty: 310
Rejestracja: pt maja 16, 2008 5:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Młodzieżowa Rada Gminy w Piasecznie

Postautor: lucja » śr sie 06, 2008 10:05 pm

Szkoda, że Pani Magdalena Woźniak, wyraża swoje komentarze jedynie po przypadkowym zapoznaniu się z wypowiedziami na forum. Czy nie lepiej byłoby przyłączyć się do rozmowy z mieszkańcami, tak jak zrobił Radny Mariusz Słowik i porozmawiać z nami a potem wypisywać takie komentarze na łamach swojej gazety?


Odnośnie powstania Młodzieżowej Rady Gminy w Piasecznie, to jestem ZA, jednak przydałaby się opinia młodych ludzi, którzy zajęliby miejsce w młodzieżowej radzie. Czy wśród młodych ludzi jest zainteresowanie tym tematem?
Pozdrawiam serdecznie
Łucja
Awatar użytkownika
lucja
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz kwie 08, 2007 3:50 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Młodzieżowa Rada Gminy Piaseczno

Postautor: Krystian Marciniak » pt lip 03, 2009 9:59 am

Utworzenie Młodzieżowej Rady Miejskiej zaproponował burmistrzowi oraz radnym szef „dorosłej” rady miejskiej Michał Szweycer. – Cel MRM to danie możliwości wypowiedzenia się młodym ludziom w ważnych kwestiach związanych z funkcjonowaniem miasta i gminy. Z drugiej strony, my, radni, będziemy mieć lepszy kontakt z młodzieżą – argumentuje przewodniczący. Po wewnętrznych konsultacjach w gronie samorządu do dyskusji zostaną zaproszeni uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Szweycer ma już gotowy statut MRM przygotowany przez Ogólnopolską Federację Młodzieżowych Samorządów Lokalnych. Według jego zapisów MRM wybierana byłaby w szkołach na dwuletnie kadencje. Opiniowałaby uchwały „dorosłej” rady miejskiej w sprawach istotnych dla młodzieży, inicjowała działania dotyczące życia młodych ludzi w mieście i m.in. inspirowała i koordynowała inicjatywy młodzieży. Rada miałaby swoje organy, podobne do tych wybieranych w samorządzie gminnym.

źródło: gazeta Nad Wisłą nr 13 (279) - 2 lipca 2009
Awatar użytkownika
Krystian Marciniak
 
Posty: 585
Rejestracja: pt lip 11, 2008 1:40 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Młodzieżowa Rada Gminy Piaseczno

Postautor: krawczynskilukasz » ndz sie 02, 2009 5:10 pm

Witam

Chcemy z Michałem po wakacjach przeprowadzić uchwałę dotyczącą MR w Piasecznie. Chcemy przygotować konsultację w tej sprawie. Czy są chętni, którzy włączyliby się w tą inicjatywę? Szczególnie zależy nam na uczniach szkół ponadgimnazjalnych.

pozdrawiam
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

Następna

Wróć do Młodzieżowa Rada Gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron