Budżet Gminy - nie dla szkół, przedszkoli i żłobka

Podforum dedykowane stacji lokalnej - Sołtys TV. Krzysztof Dynowski SO£TYS TV stacja lokalna na YouTube.

Moderatorzy: Krzysztof Dynowski, GTW

Budżet Gminy - nie dla szkół, przedszkoli i żłobka

Postautor: Krzysztof Dynowski » śr sty 04, 2012 9:27 am

O budżetowych szaleństwach słów kilka, czyli gdzie ile stracimy na edukacji i który radny otrzyma z tego tytułu remont drogi pod domem?

Klik
Awatar użytkownika
Krzysztof Dynowski
 
Posty: 237
Rejestracja: czw paź 21, 2010 10:00 am
Lokalizacja: Księstwo Chyliczki

Postautor: wdolinski » śr sty 04, 2012 9:59 am

Ciekawie się przeczytało lecz pozostał mały niesmak :( . Dlaczego Krzysztof nie napisał o konkretnie którego radnego chodzi? Doskonale znam ulicę Kauna ale nigdy nie interesowało mnie kto tam mieszka. No co innego, gdyby były tam jakieś dziury jak np na Chyliczkowskiej czy Przesmyckiego to napewno od czasu do czasu bym szpetnie zaklął zastanawiając się kto jest za to odpowiedzialny.
Czuć się lokalnym patriotą to powód do dumy.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Postautor: Krzysztof Dynowski » śr sty 04, 2012 8:25 pm

Gdzieś tam liczyłem, że starzy wyjadacze, nie tylko forum ale i Piaseczna, zgadną od razu, że chodzi o radnego Muchę. Przewodniczącego komisji edukacji, żeby było weselej :)
Awatar użytkownika
Krzysztof Dynowski
 
Posty: 237
Rejestracja: czw paź 21, 2010 10:00 am
Lokalizacja: Księstwo Chyliczki

Postautor: stentonik » śr sty 04, 2012 9:06 pm

Radny Mucha to mało zaradny jest, bo w kolejnej kadencji dopiero teraz remontu swojej ulicy się dorobił ;) A i to jeszcze nie wiadomo jak będzie. Aaaale za to sąsiad radny z rady sportu dwie ulice dalej już ma gotową po kilku miesiącach kadencji :))) i pytanie, z kim gadać w sprawach ważkich dla mieszkańców, he? ;)
Powiem szczerze, że mi to nie przeszkadza. Sam gdybym został radnym to w pierwszej kolejności urządziłbym swoim sąsiadom i sobie porządne, bezpiecznie skrzyżowanie pod chałupą. Wyobrażacie sobie, co powiedzieliby najbliżsi sąsiedzi o swoim radnym, gdyby przez cztery lata nie utwardził jedynej w okolicy własnej w dodatku ulicy? że to d..a jest a nie radny. Ot co.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: wdolinski » śr sty 04, 2012 9:13 pm

Krzysztof Dynowski pisze:Gdzieś tam liczyłem, że starzy wyjadacze, nie tylko forum ale i Piaseczna, zgadną od razu, że chodzi o radnego Muchę. Przewodniczącego komisji edukacji, żeby było weselej



Popatrz pan jak to łatwo kogoś posądzić. Każdego radnego brałem pod uwagę ale nigdy Zbigniewa :( .
Jako od niedawna nawrócony na wiarę, uczestnicząc w wieczornych sobotnich mszach z dumą patrzyłem spod chóru na pierwszą ławkę przed ołtarzem, gdzie zawsze on siedział myśląc, kiedy ja, taki grzesznik znajdę odwagę, by swoje miejsce przesunąć o kilka metrów. A tu Bóg mnie znowu wystawia na ciężką próbę zwatpienia w ludzi udających głęboko wierzących na pokaz. No bo co innego mogę napisać o bracie w wierze, który jest za likwidacją żłobka być może tylko po to, by osiągnąć płytki cel, jakim jest niepotrzebny remont przyzwoitej drogi przy swoim domu? A gdzie nauki Kościoła i J.P.II, gdzie hasła, że Rodzina jest Najważniejsza? Pozostaję w modlitwie, by Bóg przywrócił mu zdrowy rozsądek i wiarę w Niego.
Czuć się lokalnym patriotą to powód do dumy.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Postautor: Krzysztof Dynowski » śr sty 04, 2012 10:25 pm

Nie chcę nikomu odebrać palmy pierwszeństwa i właściwych orderów i zasług, toteż precyzuję:

Radny Mucha jest beneficjentem cięć. Z tego co wiem, z jego inicjatywy obcina się wynagrodzenia osobowe. Likwidacja żłobka, a docelowo likwidacja także przedszkoli gminnych, to zdaje się pomysł radnej Elżbiety Markowskiej, przewodniczącej Komisji Finansów.

Niestety, nikt się pod tym bezpośrednio nie podpisuje, jest to ogólny wniosek Komisji. Jak gdzieś dorwę protokół z Komisji Oświaty i Finansów to doprecyzuję dokładnie ile kogo oświata boli.

Póki co możemy przyjąć umowny podział zasług pół na pół pomiędzy Radnych Markowską i Muchę.

Co nie zmienia faktu, że Radnej Markowskiej pod nosem drogi nie wyremontują :)
Awatar użytkownika
Krzysztof Dynowski
 
Posty: 237
Rejestracja: czw paź 21, 2010 10:00 am
Lokalizacja: Księstwo Chyliczki

Postautor: stentonik » śr sty 04, 2012 10:30 pm

Krzysztof Dynowski pisze:
Co nie zmienia faktu, że Radnej Markowskiej pod nosem drogi nie wyremontują :)


A przydałoby się :)))
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)


Wróć do SO£TYS TV stacja lokalna na YouTube

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron