Sołtys TV - Nazapki

Podforum dedykowane stacji lokalnej - Sołtys TV. Krzysztof Dynowski SO£TYS TV stacja lokalna na YouTube.

Moderatorzy: Krzysztof Dynowski, GTW

Sołtys TV - Nazapki

Postautor: Krzysztof Dynowski » wt maja 31, 2011 8:24 am

Nazapki, czy też NZP, to spolszczona wersja popularnego FAQ. Tzw Najczęściej Zadawane Pytania brzmią bardziej swojsko i są zdecydowanie bliżej akademickiej poprawności i etykiety językowej.

Może właśnie dlatego - wspominając jednego z profesorów ze studiów, który upierał się (już ładnych parę lat temu), iż nazapki wchodzą do powszechnego użytku na stronach - ja jeszcze nigdzie nie trafiłem, więc może będę prekursorem :D


Nazapki:

- Skąd w ogóle pomysł na własną "telewizję"?

- Cóż, trzeba oddać studiom co studyjne i Panu Mariuszowi Kujaszewskiemu co jego. Raz, że na dziennikarstwie kamera i własne „dzieła” się pojawiały, dwa, że mi się to spodobało, trzy, że dzięki propozycji ze strony ITV Piaseczno i tym kilku zrealizowanym wspólnie programom okazało się, że rzeczy w miarę mądre i czasami trochę śmieszne można opowiadać nie tylko dzieciom do snu :) Koniec końców wyszło na to, że wolę zrobić to po swojemu – ot i bajka cała.

- Po co Ci to?

- Heh, stwierdzenie „aby zaspokoić potrzebę serca” jest zapewne zbyt patetyczne, ale coś w tym jest – robię to, bo mam z tego radochę (mam zresztą nadzieję, że nie tylko ja), bo czasem mam coś wartego przekazania, bo cieszę się jak dziecko, gdy uda mi się popełnić coś, przy czym sam się potem nie raz uśmiechnę :)

- Mówisz głównie o polityce – nie ma ciekawszych tematów?

- Na pewno są. Sam lubię obejrzeć wyścig F1, w którym Hamilton przeszarżuje i wbije się w innego kierowcę albo zajedzie opony i zacznie go rzucać po całym torze. Lubię obejrzeć dobry kabaret, choć te zdecydowanie lepiej wypadają na żywo w Centrum Kultury niż na Youtub-ie. Ale ale: Sołtys TV nie jest sprofilowany na podawanie najciekawszych wydarzeń, wypadków, czy relacji z festynów. Jakkolwiek takie zdarzenia mogą się kiedyś pojawić, nie będą nigdy zajmowały głównego miejsca na „antenie”.

Uważam, że warto, a nawet trzeba mówić przede wszystkim o rzeczach ważnych. Im dłużej w tym siedzę – nawet nie do końca w polityce, a w samorządzie – im więcej wiem, im więcej osób poznaję, tym bardziej dochodzę do wniosku, że te tematy, że ta określona wiedza na temat lokalnego prawa i uwarunkowań które sprawiają, że od 10 lat nie możemy się doprosić o chodnik – warta jest poznania i przekazania dalej.

- Witam, nazywam się Marian Mąciwoda, reprezentuję interesy pewnej grupy politycznej, która chciałaby zmienić swój negatywny obraz w mediach poprzez cykl sponsorowanych peanów pochwalnych. Ile coś takiego kosztuje?

- Won. Nie było, nie ma i nie będzie miejsca na politykę na zamówienie. I fakturę VAT. Polityka jest okiem sołtysa – tym prawym, z astygmatyzmem, lekkim minusem lub plusem i skręceniem nerwu wzrokowego. Czyli subiektywnie :)

- Jak tam działalność charytatywno – medialna? :)

- Póki co, działalność – de facto non profit – poza pewnymi ograniczeniami, daje też dużo swobody. Nie muszę codziennie czy co tydzień wymyślać tematu niejako „na siłę”, jak znajdzie się coś ciekawego do omówienia, jest akurat czas i ochota – popełniam. Stąd program „swobodnie cykliczny”.

Inna sprawa, że pojawiają się od pewnego czasu małe „zleconka” na zasadzie przyjacielskiej przysługi czy symbolicznego barteru. Stąd też, słowem kluczem będzie tu wzmiankowane na samym początku „póki co” :)

- Czy mogę zaproponować Ci temat do programu a Ty się wszystkiego dowiesz i temat poruszysz?

- Jasne. Warunki są dwa – temat nie może być za bardzo „pod krawatem”. A jeśli już będzie, to ja mu i tak ten krawat zdejmę :)

- Chcę się z Tobą skontaktować „prywatnie” - ale nie wiem jak :(

- Przy odrobinie dobrej woli Dobry Wujek Gugl wskaże Ci wszystkie namiary na Sołtysa z Chyliczek :)
Awatar użytkownika
Krzysztof Dynowski
 
Posty: 237
Rejestracja: czw paź 21, 2010 10:00 am
Lokalizacja: Księstwo Chyliczki

Wróć do SO£TYS TV stacja lokalna na YouTube

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron