Jeżeli są do mnie pytania zapraszam M.Bernacka Rheims

Wybory samorządowe na terenie powiatu piaseczyńskiego! W tej części proszę umieszczać informacje na temat wyborów samorządowych na terenie powiatu piaseczyńskiego, oraz tylko tutaj dopuszczalna jest reklama sztabów wyborczych i poszczególnych kandydatów.

Moderator: GTW

Postautor: Jacenty » sob lis 27, 2010 11:27 am

A ja pozwolę z Panią się nie zgodzić.

Jestem pasjonatem kolei,daleko mi od kolejowego oszołomstwa,ale uważam że porównanie kolei piaseczyńskiej do sochaczewskiej jest daleko krzywdzące.
Jakie to "rzetelne modernizacje" zostały poczynione w Sochaczewie,że pociąg snuje się 10 km/h?
Dla przypomnienia:w Piasecznie obowiązuje limit 15km/h.
Poza tym zostały zmodernizowane odcinki torów na stacji Piaseczno Miasto,Zalesie Dolne,Zalesinek...

Druga kwestia:obsługa.
W Piasecznie niedopuszczalne jest,żeby pociąg jechał z otwartymi drzwiami.
Sochaczew?Pełen przedsionek ludzi w lipcu tego roku.Drzwi otwarte.Obsługa przy sprawdzaniu biletów nie reaguje...


Maria Bernacka-Rheims pisze:Znam również kolejarzy, którzy mnie wspierają, co więcej, to oni mnie uświadamiają o nieprawidłowościach na kolejce wąskotorowej i grożącym niebezpieczeństwie dalszego użytkowania bez rzetelnej modernizacji linii.


Czy to są Ci sami kolejarze co podpowiadają Pani puszczenie szynobusu po linii Siekierkowskiej,która nie jest przystosowana do ruchu pasażerskiego i nigdy nie była w tym celu projektowana?
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacenty
 
Posty: 2866
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 4:18 pm
Lokalizacja: inąd się znamy...

Postautor: amasoft » sob lis 27, 2010 11:47 am

Szynobusu do Zachodniej lub Gdańskiej czyli z ominięciem centrum, bowiem do średnicy PLK szynobusu nie wpuści. :wink:
Tak nawiasem, idea szynobusu jest ciekawa tylko czy się sprawdzi ? Zakładając, że zbudowano perony w Konstancinie, przy Julianowskiej oraz w Iwicznej, to czy mieszkańcy gminy Konstancin będą chcieli jeździć do Warszawy (przypomnę, że nie do samego centrum) na około ? Drogą jest bliżej. Chyba, żeby zelektryfikować bocznice do EC Siekierki. Ale koszty tej inwestycji byłyby znaczne.
pozdrawiam
Moje GG: 8932250.
Awatar użytkownika
amasoft
 
Posty: 201
Rejestracja: śr mar 03, 2010 1:21 am
Lokalizacja: żabieniec

Poprzednia

Wróć do Wybory samorządowe na terenie powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości