Bądź sprytny wybierz Lisa!

Wybory samorządowe na terenie powiatu piaseczyńskiego! W tej części proszę umieszczać informacje na temat wyborów samorządowych na terenie powiatu piaseczyńskiego, oraz tylko tutaj dopuszczalna jest reklama sztabów wyborczych i poszczególnych kandydatów.

Moderator: GTW

Postautor: Karla » wt lis 02, 2010 2:21 pm

krawczynskilukasz a ja tam się cieszę, że moi znajomi wreszcie dostaną kasę na czas i nic więcej mnie nie obchodzi.
Poza tym, gdzie jest napisane, że radni koniecznie muszą głosowac przeciw? Znasz takie powiedzenie "trafiło się ślepej kurze ziarno"? Może nie warto potępiać w czambuł wszystkiego, co ma cokolwiek wspólnego z Zalewskim? I czy jesteś w stanie podać mi źródło, na podstawie którego twierdzisz, że porządek Sesji był ustalany przez Zalewskiego?
Piaseczno to straszne miasto. Ale lepszego nigdzie nie znalazłam.
Awatar użytkownika
Karla
 
Posty: 136
Rejestracja: pt wrz 10, 2010 12:05 pm

Postautor: krawczynskilukasz » wt lis 02, 2010 2:27 pm

Nie znam tej uchwały więc nie czuję się uprawniony do komentowania, ale wydaję mi się, że w tak trudnej sytuacji wszelkie nagrody i podwyżki należy odłożyć na lepsze czasy. Dotyczy to zwłaszcza Zalewskiego...
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

Postautor: Karla » wt lis 02, 2010 2:34 pm

krawczynskilukasz na ile orientuję się w sytuacji, to nie nagrody czy podwyżki, tylko wypłata zaległych wynagrodzeń...
Piaseczno to straszne miasto. Ale lepszego nigdzie nie znalazłam.
Awatar użytkownika
Karla
 
Posty: 136
Rejestracja: pt wrz 10, 2010 12:05 pm

Postautor: krawczynskilukasz » wt lis 02, 2010 2:42 pm

To jest gorzej niż myślałem...POtrzeba zmian i to radykalnych
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

Postautor: AsgAarD_xxx » wt lis 02, 2010 2:48 pm

krawczynskilukasz pisze:Karla tylko, że jeżeli radni zagłosują przeciw to będzie taka jazda jak ze sportowcami na sesji budżetowej. Z radnych zrobiono największe szumowiny, a nikt nawet nie zauważył jak kluby dostały obiecane dodatkowe 500 000 zł.


Zauważyłem, odnotowałem (na tym samym joggerze, na którym wcześniej się po radnych przejechałem).
Tyle że jeśli ktoś najpierw zabiera milion, a potem daje pół miliona, to i tak - suma sumarum - jednak zabiera...
Awatar użytkownika
AsgAarD_xxx
 
Posty: 776
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 2:05 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: krawczynskilukasz » wt lis 02, 2010 2:58 pm

Szkoda, że radni chcieli odpowiedzialnie ratować finanse gminy, powinni wszystko klepnąć, ba nawet dać więcej, cięcia w budżecie obciążyłyby Zalewskiego, a kasy i tak by nie było... głupi Ci radni:-)
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

Postautor: AsgAarD_xxx » wt lis 02, 2010 3:26 pm

A pewnie, że głupi, bo np. na projekt boiska ze sztuczną nawierzchnią nie mieli 20 (słownie: dwudziestu) tysięcy złotych, za to dla pana Słowika zabezpieczyli - jeżeli dobrze pamiętam - 250 tysięcy.

Ja doskonale rozumiem trudną sytuację gminy, ale jak jest ciężko, to gospodarujmy finansami z głową. Zabierzmy pieniądze z metra, nie róbmy radnemu drogi do lasu, a przed zrobieniem jakiejś drogi zastanówmy się dwa razy, czy za miesiąc nie będzie trzeba jej zrywac, bo zapomnieliśmy o kanalizacji...
Awatar użytkownika
AsgAarD_xxx
 
Posty: 776
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 2:05 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: krawczynskilukasz » wt lis 02, 2010 3:32 pm

Fakt tu się zgodzę... pomysły Słowika to nieporozumienie... inne inwestycje to kwestia subiektywna...
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

Postautor: Karla » wt lis 02, 2010 4:48 pm

Może warto zacząć budować większą świadomość społeczności lokalnej - wiele osób nie zdaje sobie sprawę z jawności i łatwości dostępu części informacji. Sesje również są otwarte, każdy może przyjść, każdy może zgłosić wnioski.
Może kluczem do dobrego gospodarowania gminą jest pilnowanie, czy nasi reprezentanci aby na pewno nas reprezentują?
Piaseczno to straszne miasto. Ale lepszego nigdzie nie znalazłam.
Awatar użytkownika
Karla
 
Posty: 136
Rejestracja: pt wrz 10, 2010 12:05 pm

Postautor: krawczynskilukasz » śr lis 03, 2010 8:53 am

to jest istota społeczeństwa obywatelskiego, żeby samorząd dobrze funkcjonował, w jego życie muszą zostać włączeni mieszkańcy. Nie tylko jako dodatkowy "organ" kontrolny, ale także podmiot inicjujący wszelkiego rodzaju aktywności, powoli to się zmienia...wydaje mi się że idziemy w dobrym kierunku:-)
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

Postautor: krawczynskilukasz » śr lis 03, 2010 9:45 pm

Dziś w restauracji Zawrotnica odbyło się spotkanie kandydata na Burmistrza Piaseczna Zdzisława Lisa z przedstawicielami wspólnot mieszkaniowych z oś. Słowicza i Jarząbka.
Po dyskusji został podpisany "Kontrakt dla oś. Słowicza". Platformę Obywatelską, poza Zdzisławem reprezentowali: M.Woźniak, M.Sankowski, K.Rawa oraz moja skromna osoba. Więcej szczegółów o spotkaniu i programie w "POtrzebie zmian", która pojawi się już w przyszłym tygodniu:-)

pozdr

£
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

Postautor: AsgAarD_xxx » śr lis 03, 2010 10:59 pm

Pomysł ze wspólnotami zgapiony od stowarzyszenia Nasz Sport i Kultura, czy może - jak zawsze - autorski? ;)
Awatar użytkownika
AsgAarD_xxx
 
Posty: 776
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 2:05 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: MarcinWojtecki » śr lis 03, 2010 11:11 pm

W Komitecie Wyborczym Nasz Sport i Kultura przedstawiciele wspólnot mieszkaniowych mają realny wpływ na udział radzie, wysokie miejsca na listach, nie są traktowane jak mięso armatnie. U nas są pasjonaci sportu, kultury, przedstawiciele wspólnot mieszkaniowych i społecznych.
MarcinWojtecki
 
Posty: 69
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 7:57 pm

Postautor: krawczynskilukasz » śr lis 03, 2010 11:18 pm

Asgaard - akurat z osobami poszkodowanymi przez bezprawne decyzje administracyjne współpracuje od jakiegoś czasu... a mówienie o tym jako o pomyśle jest co najmniej dziwne i dziecinne.
Od 2008 r po wyroku NSA słowicza jako osiedle stanowi samowole budowlaną, nie ma pozwoleń na budowę, pomimo tego mieszkania są sprzedawanę. Wspólnoty nie mogą remontować bloków. Wyjścia są dwa - legalizacja lub rozbiórka...

Ja bym sobie z tego nie robił jaj bo za chwile to osiedle będzie największym problemem Piaseczna. Mimo prób porozumienia, mieszkańcy byli zbywani przez obecne władze Piaseczna

Więcej o problemie i kontrakcie w "POtrzebie zmian"
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

Postautor: AsgAarD_xxx » śr lis 03, 2010 11:22 pm

krawczynskilukasz pisze:a mówienie o tym jako o pomyśle jest co najmniej dziwne i dziecinne.


Podobnie jak wplątywanie tego faktu w kampanię Lisa :roll: .
Awatar użytkownika
AsgAarD_xxx
 
Posty: 776
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 2:05 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PoprzedniaNastępna

Wróć do Wybory samorządowe na terenie powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

cron