Wyniki wyborów 2018 w powiecie piaseczyńskim

Wybory samorządowe na terenie powiatu piaseczyńskiego! W tej części proszę umieszczać informacje na temat wyborów samorządowych na terenie powiatu piaseczyńskiego, oraz tylko tutaj dopuszczalna jest reklama sztabów wyborczych i poszczególnych kandydatów.

Moderator: GTW

Wyniki wyborów 2018 w powiecie piaseczyńskim

Postautor: Kacperek » pn paź 22, 2018 12:22 pm

Nieoficjalne wyniki wyborów w powiecie piaseczyńskim!
Góra Kalwaria - wiele wskazuje na dogrywkę pomiędzy Arkadiuszem Strzyżewskim i Dariuszem Zielińskim.
Konstancin-Jeziorna - tu prawdopodobnie wybory zakończą się na I turze zwycięstwem Kazimierza Jańczuka, ale dopóki głosy są liczone, nie można wykluczyć II tury. Jeśli do tego dojdzie, aktualny burmistrz zmierzy się z Jerzym Wojdakiem.
Lesznowola - Maria Jolanta Batycka-Wąsik pozostaje na stanowisku wójta na kolejną kadencję.
Piaseczno - dane z większości komisji wskazują na drugą turę pomiędzy Danielem Putkiewiczem i Wojciechem Ołdakowskim.
Prażmów - tu także czeka nas II tura pomiędzy Janem Dąbkiem i Maciejem Michalskim.
Tarczyn - Barbara Galicz najprawdopodobniej pozostanie na stanowisku burmistrza na kolejną kadencję. Śledźcie nasze informacje, będziemy informować o wszystkim na bieżąco!
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Czy zwycięska Koalicja Obywatelska przetrwa podział stanowis

Postautor: iza » śr paź 24, 2018 9:42 am

Czy zwycięska Koalicja Obywatelska przetrwa podział stanowisk w powiecie?

Obrazek

Starosta może być jeden, a jest już dwóch lokalnych liderów – Zdzisław Lis i Ksawery Gut – którzy mają ambicje do objęcia tego stanowiska. A to może być niejedyna sporna kwestia.

Jeden z rozmawiających z nami lokalnych działaczy, który kandydował ze wspólnych list Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej jest pełen obaw, czy krucha większość (15 na 29 radnych), którą uzyskała w radzie powiatu koalicja wyborcza przetrwa trudne rozmowy o podziale stanowisk przede wszystkim w nowym zarządzie powiatu.

– Liczę, że nasza grupa radnych wykaże się spójnością i lojalnością, z naciskiem na to ostatnie – mówi ustępujący burmistrz Piaseczna i jeden z najpoważniejszych kandydatów na nowego starostę.

Można śmiało powiedzieć, że Zdzisław Lis jest jednym z ojców sukcesu wyborczego koalicji. Zdobył najwięcej w powiecie, bo 4691 głosów, dzięki czemu z listy, na której był „jedynką” radnymi zostało aż 4 kandydatów (w tym okręgu wybierano 7 radnych). Stąd czuje się uskrzydlony tak dużym zaufaniem społecznym.

– Spodziewałem się dobrego wyniku wyborczego, ale nie aż takiego – przyznaje i zdradza, że przed 21 października lokalne struktury PO zastanawiały się, z kim nawiążą silniejszą współpracę w przyszłej radzie powiatu. – Nie chciałem przez następne 5 lat grzać ławy – tłumaczy.

Niespodziewany sukces wyborczy i brak potrzeby dzielenia się łupami z innymi ugrupowaniami sprawił, że w zwycięskiej ekipie pojawił się entuzjazm, a wraz z nim co najmniej kilka doświadczonych osób gotowych do pracy w zarządzie powiatu. Jednym z tych, którzy również czują się architektem lokalnego triumfu wyborczego Platformy i Nowoczesnej (głównie dzięki wytężonej pracy w starostwie w ubiegłej kadencji) jest Ksawery Gut, który w wyborach uzyskał 2706 głosów. On też nie kryje, że „chciałby popracować na swoje nazwisko” jako starosta.

Sytuację dodatkowo komplikuje fakt, że w koalicji, choć w mniejszości, są też działacze Nowoczesnej i im również zależy na przyłożeniu ręki do zarządzania powiatem.

Na wewnętrzne, niełatwe ustalenia zwycięska piętnastka ma jeszcze trzy tygodnie. Obecna kadencja samorządu trwa do 16 listopada, dopiero po tej dacie na forum rady oficjalnie zostaną rozdzielone funkcje i stanowiska. Obecnie – jak oznajmia Zdzisław Lis – zwycięskie ugrupowanie nie planuje zawiązywania koalicji w radzie powiatu i „do zarządu czy prezydium rady nie zamierza ściągać osób spoza wybranej do rady 15-tki”. https://piasecznonews.pl/czy-zwycieska- ... -powiecie/
iza
 
Posty: 735
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 3:22 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Wyniki wyborów 2018 w powiecie piaseczyńskim

Postautor: iza » śr paź 24, 2018 10:09 am

Obrazek

W minioną niedzielę ruszyliśmy do urn i wybraliśmy włodarzy na kolejną kadencję. Jak wyglądają wyniki i gdzie czeka nas dogrywka? Prezentujemy podsumowanie niedzielnego głosowania.

Tak jak w całym kraju, w powiecie piaseczyńskim także padły rekordy frekwencji. To dobra wiadomość, choć do prawdziwie obywatelskiego społeczeństwa, którego zdecydowana większość bierze udział w głosowaniu, jeszcze wiele nam brakuje. Oto, jak rozłożyły się nasze głosy w niedzielnych wyborach.

Powiat piaseczyński

W powiecie niewątpliwie zajdzie zmiana. Samodzielną większość uzyskała Koalicja Obywatelska zdobywając 15 mandatów. Pozostałymi czternastoma miejscami w Radzie Powiatu podzielą się po równo Prawo i Sprawiedliwość oraz Nasza Gmina Nasz Powiat. Najwięcej głosów zdobył urzędujący burmistrz Piaseczna Zdzisław Lis – 4691. To on i Ksawery Gut są najbardziej prawdopodobnymi kandydatami na stanowisko starosty piaseczyńskiego, choć nie można wykluczyć, że Gut otrzyma też propozycję objęcia stanowiska wiceburmistrza w swej rodzimej gminie. W skład rady weszli też były i obecny wójt Prażmowa, Grzegorz Pruszczyk i Sylwester Puchała oraz wiceburmistrz Konstancina-Jeziorny Ryszard Machałek. Obecny skład osobowy rady prawdopodobnie ulegnie jeszcze zmianie. Wiele będzie zależało od tego, kto wygra drugą turę wyborów w gminach Piaseczno, Góra Kalwaria i Prażmów. Niektórzy nowo wybrani radni obejmą bowiem prawdopodobnie stanowiska wiceburmistrzów i swój mandat przekażą kolegom. Frekwencja w skali powiatu wyniosła 60,02 % i była najwyższa w historii wyborów samorządowych.

Gmina Piaseczno

Ze swojego prawa wyborczego skorzystało w gminie Piaseczno 60,58% uprawnionych. Wybory na burmistrza Piaseczna przyniosły sporo emocji. Obecnemu wiceburmistrzowi Danielowi Putkiewiczowi (KO) brakowało bowiem naprawdę niewiele do wygranej w pierwszej turze, a liczenie głosów trwało aż do poniedziałkowego wieczoru. Ostatecznie skończył z wynikiem 48,80% i przeszedł do II tury wraz z obecnym starostą Wojciechem Ołdakowskim (PiS), który zdobył 23,14% poparcia. Monika Jaroszewska dostała 15,92% głosów, a największym przegranym w stawce okazał się były burmistrz Józef Zalewski, na którego zagłosowało tylko 12,13% uprawnionych. Jego komitet nie zdołał też zdobyć miejsc w radzie gminy, co oznacza, że Zalewski nie zdobył żadnego mandatu we władzach samorządowych. Koalicja Obywatelska zdobyła aż 15 mandatów w radzie miasta, co daje jej silną, samodzielną władzę w gminie. Swoich radnych będą też miały PiS – 5 mandatów, oraz Nasz Sport i Kultura – 3. Większość radnych zasiądzie w sali obrad po raz kolejny. Ostateczny skład będzie pewny dopiero po drugiej turze wyborów na burmistrza, ponieważ jeśli wygra Daniel Putkiewicz to zarówno on, jak i Hanna Kułakowska-Michalak, której zgodnie z przedwyborczymi obietnicami powierzy stanowisko wiceburmistrza, przekażą swoje mandaty kolejnym osobom, które uzyskały najwyższą liczbę głosów w danym okręgu z listy KO.

Gmina Lesznowola

W Lesznowoli jedynym kandydatem na stanowisko wójta była piastująca to stanowisko nieprzerwanie od 1998 r. Maria Jolanta Batycka-Wąsik. Tym razem uzyskała 78,42% głosów popierających jej kandydaturę, jednak jej ugrupowanie nie uzyskało większości w radzie. KWW Marii Jolanty Batyckiej-Wąsik otrzyma 10 mandatów, 6 dostanie KO, 4 PiS oraz 1 Nowa Lesznowola. Frekwencja w gminie wyniosła 63,90% i była najwyższa w całym powiecie.

Gmina Konstancin-Jeziorna

Bezapelacyjnym zwycięzcą wyborów okazał się urzędujący burmistrz Kazimierz Jańczuk. Wygrał w I turze uzyskując poparcie 62,72% głosujących mieszkańców. Jego kontrkandydaci zostali daleko w tyle. Kandydaturę Sławomira Stoczyńskiego z PiS poparło 19,22% głosujących, a Jerzego Wojdaka 18,06%. W Konstancinie-Jeziornie niewątpliwie konieczne będzie stworzenie koalicji. Najwięcej, bo 8 mandatów zdobył Konstancin Jutra, po 5 miejsc przypadnie KO i PiS, a 3 zajmą przedstawiciele KWW Jerzego Wojdaka – Rodziny Konstancińskie. Do urn poszło 60,23% uprawnionych do głosowania.

Gmina Tarczyn

Obecna burmistrz Tarczyna Barbara Galicz uzyskała w I turze 63,53% głosów. Jej kontrkandydatką była Justyna Bochyńska, którą trudno nazwać przegraną. Dostała się bowiem do rady miejskiej, uzyskując 132 głosy.

Z poprzedniej rady pozostało 8 radnych: Grzegorz Augustynowicz, Zygmunt Bęza, Andrzej Pszczółka, Miosław Faliszewski, Tomasz Dębski, Krzysztof Olczak, Iwona Kozmana, Anna Burakowska. Nowymi radnymi będą Justyna Bochyńska, Sławomir Brzeziński, Adam Przyborowski, Stanisław Małczyński, Tadeusz Płużyczka, Daniel Płużyczka oraz Marek Ciecierski.

Komitet Wspólny Sukces zdobył 9 mandatów, Gospodarna Gmina 4 mandaty, a PiS 2 mandaty.

Gmina Góra Kalwaria


W Górze Kalwarii 4 listopada odbędzie się druga tura wyborów, w której wybierzemy między obecnym burmistrzem Dariuszem Zielińskim (30,44% głosów), a wicestarostą piaseczyńskim Arkadiuszem Strzyżewskim, który zdobył 46,58% głosów.

W radzie znalazło się wiele nowych twarzy, jednak nie zabrakło też znanych wszystkim radnych. W nowej radzie zasiądą: Zenon Nadstawny, Tomasz Ura, Danuta Rechnia, Bożena Molak, Urszula Wroniewicz, Zbigniew Adamczyk, Jan Rokita, Andrzej Posiewka, Teresa Jędral, Rozalia Zdulska, Łukasz Baran, Jakub Rącz, Czesława Książek, Aleksandra Fedynicz-Komosa, Arkadiusz Strzyżewski (jeżeli zostanie burmistrzem, na jego miejsce wejdzie Szymon Krupa), Beata Mika, Monika Bolek, Jacek Gliński, Iwona Szymańska, Wojciech Kochański oraz Piotr Walczak.

Komitety Bezpartyjni oraz Nowa Kalwaria otrzymały po 5 mandatów. Komitety Razem dla Góry oraz Nasza Gmina – Nasz Powiat w nowej radzie będą mieć po 4 mandaty. Komitet Prawo i Sprawiedliwość otrzymał 3 mandaty.

Gmina Prażmów

W Prażmowie natomiast druga tura odbędzie się między obecnym wicewójtem Janem Adamem Dąbkiem (43,5%), a poprzednim wicewójtem, obecnie sekretarzem powiatu, Maciejem Michalskim (32,16%). Łukasz Żywek, trzeci kontrkandydat, zostanie natomiast radnym.

Do rady dostali się także: Marta Wencławiak, Tomasz Raczek, Włodzimierz Ptaszyński, Danuta Błaszczyk, Michał Tokaj, Tadeusz Pawlak, Mirosława Borowska, Ewa Fiuczek, Jacek Dąbrowski, Teresa Gielecińska, Aleksandra Habiera-Węcławek, Sylwester Zwęgliński, Elżbieta Bugalska oraz Krzysztof Wiśniewski.

Zdecydowana większość mandatów, bo aż 9, należeć będzie w nowej kadencji do ugrupowania Nasza Gmina – Nasz Powiat. Komitet Wspólnie Ożywimy Prażmów zdobył 3 mandaty. Komitet Macieja Michalskiego otrzymał 2 mandaty. https://www.przegladpiaseczynski.pl/akt ... we-wladze/
iza
 
Posty: 735
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 3:22 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Podsumowanie wyborów samorządowych 2018

Postautor: Redakcja » sob lis 10, 2018 6:07 pm

Obrazek

Podsumowanie wyborów samorządowych 2018 https://www.facebook.com/sokzburaka/videos/1398402506957433/ (relacja na żywo ze spotkania w sali konferencyjnej UMiG Piaseczno).
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński


Wróć do Wybory samorządowe na terenie powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron