Wybory samorządowe 2018 w gminie Konstancin-Jeziorna

Wybory samorządowe na terenie powiatu piaseczyńskiego! W tej części proszę umieszczać informacje na temat wyborów samorządowych na terenie powiatu piaseczyńskiego, oraz tylko tutaj dopuszczalna jest reklama sztabów wyborczych i poszczególnych kandydatów.

Moderator: GTW

Wybory samorządowe 2018 w gminie Konstancin-Jeziorna

Postautor: Kacperek » pn lut 26, 2018 1:25 pm

Według Państwowej Komisji Wyborczej wybory samorządowe powinny się odbyć miedzy 17 października a 9 listopada 2018 roku. W gminie Konstancin-Jeziorna padły już pierwsze deklaracje wyborcze. Jako pierwszy o swojej decyzji poinformował obecny burmistrz Kazimierz Jańczuk i zapowiedział, że ponownie powalczy o fotel burmistrza.

Sporym zaskoczeniem jest wczorajsze oświadczenie radnego Tomasza Nowickiego, który zapowiedział, że nie zamierza ponownie startować w wyborach samorządowych. Tomasz Nowicki to najmłodszy radny gminy Konstancin i chyba śmiało można go zaliczyć do najbardziej pracowitych radnych. Oświadczenie Tomasza Nowickiego https://www.facebook.com/radnynowicki/v ... 312786928/
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Tomasz Nowicki nie chce być radnym Konstancina

Postautor: Beata » wt lut 27, 2018 8:06 pm

Obrazek

Tomasz Nowicki jesienią zakończy krótką, choć intensywną przygodę z gminnym samorządem.
– Długo nosiłem się z tą decyzję, ale w końcu postanowiłem przeciąć kierowane do mnie pytania i rodzące się pogłoski – mówi najmłodszy konstanciński rajca. – Od miesięcy słyszę, również w radzie miejskiej, że jestem taki aktywny, ponieważ szykuję się na burmistrza. Nie, nie będę ubiegał się ani o fotel burmistrza, ani o mandat radnego – dementuje Tomasz Nowicki.

Szef rady: Jestem naprawdę zaskoczony

26-latek jest w radzie miejskiej głosem sporej grupy konstancińskich społeczników i osób, które biorą udział w lokalnym życiu m.in. zgłaszając swoje projekty do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego. Gorzko jednak przyznaje: – Pojedynczy radny ma niewielkie pole do działania i możliwości. Od wielu znajomych słyszę, że poza radą będę mógł zrobić więcej niż będąc radnym – mówi rajca. Póki co chce skończyć bieżącą kadencję i w tym czasie „zająć się najważniejszymi projektami”. To Nowicki namawiał władze Konstancina-Jeziorny, aby zgodziły się na sfinansowanie rozszerzenia pierwszej strefy biletowej warszawskiego Zarządu Transportu Miejskiego na całą gminę. Aby zyskać argumenty w dyskusjach z burmistrzem i kolegami w radzie miejskiej sam zorganizował społeczne konsultacje w tej sprawie. Wcześniej upierał się, żeby powołać podkomisję rady miejskiej do spraw komunikacji miejskiej i został jej szefem, aby dopilnować m.in. zmian w kursowaniu autobusów po otwarciu nowej drogi do stacji metra na Kabatach. Wykazał się też odwagą, kiedy stał się twarzą grupy próbującej w ubiegłym roku – bezskutecznie – odwołać szefa rady miejskiej Andrzeja Cieślawskiego. Obecnie szef rady chwali najmłodszego kolegę z rady:

– To bardzo aktywny radny, podejmował wiele ciekawych inicjatyw. Naprawdę jestem zaskoczony jego decyzją. Z drugiej strony rozumiem, że kończy studia i to jest czas nas karierę zawodową i zdobywanie doświadczenia. To człowiek z dużym potencjałem i być może jeszcze go kiedyś w samorządzie zobaczymy – wyraża nadzieję Andrzej Cieślawski.

Nie tylko przewodniczący był zaskoczony. Wielu internautów ze zdziwieniem komentowało decyzję radnego.

Obrazek

Zapowiada powołanie nowego stowarzyszenia

Tomasz Nowicki nie wziął się w radzie miejskiej znikąd. Mieszkańcy Jeziorny i części Skolimowa północno-zachodniego oddali na niego 225 głosów w wyborach w 2014 roku, ponieważ był on aktywny w mieście już jako 16-latek. To on budował poparcie i nacisk na władze, by utworzyły w mieście pierwszy skate park przy ul. Bielawskiej. Potem angażował się w powstanie lodowiska w Parku Zdrojowym oraz wypożyczalni Konstancińskiego Roweru Miejskiego. – Minione 10 lat było czasem realizacji pasji, marzeń o naszym Konstancinie-Jeziornie – tłumaczy.

Po zakończeniu kadencji, chce powrócić do działalności społecznej i zapowiada powołanie nowego lokalnego stowarzyszenia.

– W niedługim czasie przedstawię koncepcję jego funkcjonowania, ale do czasu wyborów będę w nim pełnił marginalną rolę – zapowiada. http://piasecznonews.pl/mowili-o-nim-be ... ie-radnym/
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej - na miotle:)
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Wybory samorządowe 2018 w gminie Konstancin-Jeziorna

Postautor: Filip » śr lut 28, 2018 7:34 am

W Piasecznie zapewne żaden Radny dobrowolnie nie zrezygnuje z ponownego kandydowania w najbliższych wyborach.
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Wybory samorządowe 2018 w gminie Konstancin-Jeziorna

Postautor: Kacperek » pt paź 12, 2018 12:29 pm

Obrazek

Spotkanie wyborcze z kandydatem na burmistrza w Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści. :D Idealne miejsce na spotkanie wyborcze z obiecywaniem gruszek na wierzbie… :lol:
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Kazimierz Jańczuk będzie burmistrzem przez kolejne 5 lat

Postautor: Kacperek » pn paź 22, 2018 1:16 pm

Obrazek

Kazimierz Jańczuk będzie burmistrzem przez kolejne 5 lat. Zebrał 62,7 proc. głosów! Miejska Komisja Wyborcza oficjalnie podała nam, że nie będzie drugiej tury w mieście uzdrowiskowym.

Kontrkandydaci obecnego burmistrza uzyskali bardzo zbliżone wyniki. Sławomir Stoczyński popierany przez Prawo i Sprawiedliwość otrzymał 19,2 proc. głosów, natomiast Jerzy Wojdak (startujący z własnego komitetu) – nieco ponad 18 proc.

– Nie ukrywam, że jestem zadowolony z decyzji mieszkańców. Myślę, że docenili moją pracę przez ostatnie osiem lat i uznali, że będę kontynuował przyjętą strategię. Potwierdzam, tak będzie. Zamierzam jak najwięcej funduszy przeznaczać na inwestycje oraz oświatę, aby poprawiać poziom życia w naszej gminie, a także coraz więcej pieniędzy przekazywać klubom sportowym, a także na zajęcia rekreacyjne i kulturalne oraz działać na rzecz szeroko rozumianej integracji społecznej – powiedział nam na gorąco zwycięzca wyborów, Kazimierz Jańczuk. https://piasecznonews.pl/kazimierz-janc ... oc-glosow/
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński


Wróć do Wybory samorządowe na terenie powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron