Co zrobili radni podczas dwóch lat swojej kadencji?

Wybory samorządowe na terenie powiatu piaseczyńskiego! W tej części proszę umieszczać informacje na temat wyborów samorządowych na terenie powiatu piaseczyńskiego, oraz tylko tutaj dopuszczalna jest reklama sztabów wyborczych i poszczególnych kandydatów.

Moderator: GTW

Co zrobili radni podczas dwóch lat swojej kadencji?

Postautor: Filip » pt lis 18, 2016 8:03 pm

Obrazek

Poprosiliśmy radnych ze wszystkich gmin i powiatu o podsumowanie połowy swojej kadencji. O to, co zrobili przez te dwa lata dla swojego okręgu i gminy oraz powiatu. To trudne zadanie, dla nas również, ponieważ jesteśmy ograniczeni miejscem. Trudno wypunktować dwuletnią działalność, nie sposób wymienić wszystkich załatanych dziur, telefonów, pism i rozmów, z których faktycznie coś wyniknęło. Nie sposób nawet napisać czego dotyczyły wszystkie złożone interpelacje. Wraz z radnymi postaraliśmy się więc naprawdę skondensować to, co zrobili przez połowę kadencji. Prosimy też pamiętać, że wiele działań (często tych najbardziej istotnych i trudnych) wciąż jest w toku, w końcu to dopiero połowa kadencji.

Konstancin-Jeziorna

Andrzej Cieślawski (Przewodniczący Rady Miejskiej Konstancina-Jeziorny)

Najważniejsze inwestycje realizowane w czasie tej kadencji to dalszy rozwój gminnej sieci wodno-kanalizacyjnej, budowa ratusza, oddanie do użytku sali gimnastycznej w szkole w Opaczy oraz inwestycje drogowe.
W ramach inwestycji wod.-kan. wybudowano sieć na terenie Skolimowa Płn., części osiedlowej sołectwa Czarnów, Parceli, Słomczyna i Łyczyna. Wybudowano ponadto kanał przesyłowy Obory – oczyszczalnia ścieków, gminne ujęcia wody pitnej przy ul. Wareckiej i w Opaczy, kolektor ściekowy od ronda „Inki” do Borowiny.
Budowa nowego ratusza jest prowadzona od 2014 roku, nie bez kłopotów wykonawczych. Z firmą hiszpańska Coprosa, która wygrała pierwszy przetarg, zmuszeni byliśmy rozwiązać umowę, wobec niewywiązywania się przez nią z warunków kontraktu. Opóźniło to oczywiście tę inwestycję. Po koniecznym przeprowadzeniu nowego przetargu obecnie budowa została wznowiona przez polską firmę, która ten przetarg wygrała. Jest to kubaturowo i kosztowo największa inwestycja gminna.
Drugim po rozbudowie sieci wod.-kan. priorytetem inwestycyjnym są remonty gminnych dróg i ulic. Kompleksowo wyremontowano ul. Wąską, ul. Zakopane, ul. Literatów, odwodniono ul. Kopernika.
Na terenie okręgu wyborczego, z którego zostałem wybrany, wyremontowane zostały ul. Jagiellońska, ul. Jasiowa i ul. Matejki. Ponadto uważam za osiągnięcie rozpoczęcie budowy nowego przedszkola na Placu Sportowym, do którego przeniesione zostanie przedszkole z ul. Wareckiej „Leśna Chatka”.

Lesznowola

Marcin Kania, radny Rady Gminy Lesznowola

Przy ul. Okrąg doprowadziłem do przebudowy ulicy, budowy infrastruktury światłowodowej, budowy placu zabaw (wspólnie z Centrum Sportu), budowy chodnika pomiędzy blokami 9 a 11, przebudowy boiska do piłki siatkowej i koszykówki, budowy dodatkowych miejsc parkingowych. Ponadto udało się zrealizować plany budowy alejek nad stawem rekreacyjno-wędkarskim (wspólnie z radą sołecką), realizacji nowych nasadzeń, wykonania projektu budowy wodociągu i kanalizacji w ul. Poprzecznej, wykonania projektu budowy kanalizacji deszczowej ul. Poprzecznej, ul. Zakręt, ul. Goździków i ul. Wiejskiej, budowy rowerowego Park&Ride przy ul. Osiedlowej i ul. Puławskiej, udrożnienia i konserwacji kolektora B-4, odłowienia dzików. Również od lat wspólnie z Klubem Wędkarskim „MYSIADŁO” dbamy o czystość i porządek wokół naszego stawu rekreacyjno-wędkarskiego w Mysiadle.

Pracowałem także na rzecz wszystkich mieszkańców Gminy Lesznowola, i tak, zabiegałem m.in. w sprawie rozbudowy ul. Mleczarskiej, na odcinku od ul. Okulickiego do ul. Raszyńskiej w Piasecznie, budowy trasy S7, budowy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 721 (ul. Słonecznej) z ul. Szkolną w Lesznowoli, budowy ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Puławskiej, poprawy komunikacji autobusowej i kolejowej, utrzymania aktualnej częstotliwości odbioru odpadów i pozostawienia w budynku UG Lesznowola Wydziałów Architektury i Komunikacji Starostwa Powiatowego w Piasecznie.

Piaseczno

Hanna Krzyżewska, radna Rady Miejskiej w Piasecznie

Powstała sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Julianowskiej/Kombatantów/Wenus, o którą występowałam w odpowiedzi na duże zapotrzebowanie społeczne. Wyremontowana i odwodniona została ul. Sybiraków w Julianowie na odcinku 100 m od ul. Cyraneczki. Zbudowany został też chodnik przy tym kawałku ulicy. Czekamy na zakończenie remontu skrzyżowania Cyraneczki z ul. Julianowską oraz dobudowanie ok. 70 m brakującej ulicy, co wpłynie zarówno na poprawę ruchu kołowego i bezpieczeństwa ruchu pieszego, a także na lepsze odwodnienie obu tych ulic. Wprowadzone zostały zmiany komunikacyjne na terenie Julianów/Józefosław, o które zabiegałam od dłuższego czasu. Powstała nowa linia „dojazdowa” L39, a częstotliwość kursowania miejskiego autobusu 739 uległa znacznemu zwiększeniu, szczególnie w godzinach szczytu komunikacyjnego. Na mój wniosek sporządzona i skonsultowana z mieszkańcami została koncepcja budowy ul. Wenus w Józefosławiu. W chwili obecnej jest już pozwolenie na budowę, która ma się rozpocząć wiosną 2017 roku. W Chylicach udało się wykonać nakładkę asfaltową na ul. Przejazd od Smoczej do Starochylickiej. Na prośbę mieszkańców i sołtys Chyliczek uzyskałam obietnicę przesunięcia budowy ul. Polnej w Chyliczkach z 2018 na 2017 rok, pod warunkiem jednak uzyskania na czas wszelkich pozwoleń wodno-prawnych dotyczących ul. Moniuszki, w kierunku której skierowane ma być odwodnienie. Budowa ul. Polnej ujęta jest w WPF. Z pomocą niemałego mojego wkładu powstał i funkcjonuje Klub Seniora dla mieszkańców Józefosławia i Julianowa.

Powiat

Ksawery Gut, członek Zarządu Powiatu reprezentujący w radzie powiatu Konstancin-Jeziornę

Jedną z ważniejszych obietnic wyborczych było ocalenie konstancińskiego „Reymonta”. Nie tylko udało się szkołę ocalić przed likwidacją, ale dziś może się pochwalić bardzo dobrym naborem i to z tzw. „pierwszego wyboru” – uruchomiono m.in. pożądane na lokalnym rynku pracy specjalności związane z uzdrowiskowym charakterem Konstancina. Powiat zainwestował też w kotłownie i remont instalacji grzewczej.
Kolejną obietnicą była poprawa infrastruktury drogowej. Kończymy budowę mostu przez Jeziorkę w Obórkach, przebudowaliśmy drogę powiatową w Oborach, Parceli i Słomczynie, dokończyliśmy remont drogi w Piaskach, wyremontowaliśmy nawierzchnię drogi w Kępie Okrzewskiej i na odcinku Bielawa-Obórki. Budujemy również drogę Baniocha – Konstancin, w tym roku na odcinku od Baniochy do Szymanowa, w przyszłym roku prace będą kontynuowane w kierunku Konstancina. Ta ostatnia to najbardziej widoczna zmiana – z nową nawierzchnią, chodnikami i ścieżką rowerową.
Jeśli chodzi o działania na rzecz całego powiatu, największym sukcesem jest wzrost wydatków na inwestycje, zwłaszcza drogowe i oświatowe. Praktycznie w każdej szkole jakieś prace zostały już wykonane i planujemy kolejne. Niewątpliwie powiat przeżywa też bum, jeśli chodzi o drogi. Wiele odkładanych latami remontów udało się już w ciągu tych dwóch lat zrealizować. Poza nowymi mostami i nawierzchniami pojawiły się poprawiające bezpieczeństwo chodniki czy ścieżki rowerowe. A w wielu przypadkach udało się na te inwestycje pozyskać również środki zewnętrzne. http://www.przegladpiaseczynski.pl/aktu ... j-kadencji
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Wróć do Wybory samorządowe na terenie powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości