Okręg wyborczy numer 5 - kandydaci do Rady Miejskiej

Wybory samorządowe na terenie powiatu piaseczyńskiego! W tej części proszę umieszczać informacje na temat wyborów samorządowych na terenie powiatu piaseczyńskiego, oraz tylko tutaj dopuszczalna jest reklama sztabów wyborczych i poszczególnych kandydatów.

Moderator: GTW

Okręg wyborczy numer 5 - kandydaci do Rady Miejskiej

Postautor: argrabi » wt lis 11, 2014 11:03 am

1. ŻEGLIŃSKI JACEK STEFAN, lat 75, kandydat KW Prawo i Sprawiedliwość.
Człowiek zagadka
2. Katarzyna Wypych, lat 33, kandydatka KW Platforma Obywatelska.
źródło: http://www.piaseczno.platforma.org/ / http://www.katarzyna-wypych.pl/

Mam 33 lata, posiadam wykształcenie wyższe prawnicze, od 2007 roku jestem Członkiem Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej Arkadia, w tym roku po 7 latach zaciętej walki doprowadziłam do wyroku zasądzającego 2,6 mln zł plus odsetki na rzecz mojej Wspólnoty od developera spółki Multi Hekk za wady budowlane.

PRIORYTETY DLA NASZEGO OKRĘGU:

Edukacja i oświata – NOWA SZKOŁA

Kosztem kilku milionów złotych, po wielu negocjacjach z właścicielami, udało się gminie w tej kadencji pozyskać działki, które wspólnie tworzą atrakcyjny obszar z przeznaczeniem pod budowę kompleksu edukacyjno-sportowego przy ulicy Jana Pawła II.

Została przygotowana koncepcja zagospodarowania terenu, na którym powstanie szkoła podstawowa, przedszkole na 100 dzieci, biblioteka, centrum multimedialne oraz kompleks sportowy. Dodatkowo stworzono propozycję zagospodarowania na nowo targowiska miejskiego, które sąsiaduje z działką przeznaczoną pod budowę szkoły. Wspólnie obszar leżący pomiędzy ulicami Jana Pawła II, torami kolejowymi, kanałem Perełki oraz ulicą Dworcową tworzyć będzie przyjazną przestrzeń publiczną z dodatkowymi funkcjami m. in. pod organizację imprez plenerowych.

Obecnie pracownia architektoniczna LOCUM S.K. tworzy projekt budowlany i wykonawczy Centrum Edukacyjno-Multimedialnego. Według wartej 320 tys. zł umowy LOCUM S.K. do 2 marca 2015 roku musi wykonać projekt oraz uzyskać pozwolenie na budowę. Kolejnym etapem będzie wyłonienie wykonawcy i budowa obiektu. I tak we wrześniu 2016 roku szkoła przyjmie ponad 800 uczniów a przedszkole 100 maluchów.

Całkowity koszt inwestycji to ok. 30-40 mln zł.

Bezpieczeństwo – ODWODNIENIA I NOWE MOSTY

Wszyscy pamiętamy tę noc w czerwcu 2010 roku kiedy to po nawalnych opadach deszczu wody Kanału Piaseczyńskiego czyli Perełki zalały m. in. osiedla Nad Perełką, Kniaziewicza, Dworcową, domy prywatne na Nadarzyńskiej. Wielu z nas utraciło dobytek swojego życia. Był to efekt wieloletnich zaniedbań oraz błędnej polityki planistycznej, która pozwoliła zabudować teren wzdłuż Kanału.

Stawiając czoło problemowi w tej kadencji wydaliśmy ponad 10 mln zł na odwodnienia i modernizację Kanału. Obecnie trwa przebudowa przepustów pod ulicami Kniaziewicza i Wojska Polskiego. Nowe mosty pozwolą płynąć wodzie całą szerokością koryta zapobiegając nagłym spiętrzeniom i podtopieniem. Inwestycja ta kosztuje około 2,6 mln zł.

Mam świadomość że jeszcze wiele w tej materii jest do zrobienia ale dziś już możemy spać spokojnie, że sytuacja z lata 2010 roku już się nie powtórzy.

Komunikacja – REWITALIZACJA DWORCA

Wszyscy wiemy jak ważna jest dziś komunikacja i ograniczenie do minimum czasu poświęcanego na dojazdy do pracy. Wychodząc naprzeciw tym problemom, po długich negocjacjach wiosną 2013 roku Gmina Piaseczno podpisała z PKP wieloletnią umowę dzierżawy budynku dworca PKP w Piasecznie. Nareszcie można było przystąpić do rewitalizacji zniszczonego i zaniedbanego budynku. Wykonany został projekt modernizacji budynku i wiosną tego roku ruszyły prace remontowe. W odnowionym budynku znajdzie się kasa biletowa, poczekalnia, toalety oraz drobne punkty usługowe. Będziemy mogli w końcu w godnych warunkach oczekiwać na swój pociąg.

Koszt inwestycji to 4 mln zł, całkowicie finansowany ze środków Gminy Piaseczno.

Nie mniej ważna niż sam remont dworca jest dla nas budowa cywilizowanego parkingu w otoczeniu dworca. Ze względu na planowaną przez PKP inwestycję polegającą na przebudowie torów kolejowych i budowy toru końcowego dla SKM oraz rozliczenia tej inwestycji finansowanej częściowo ze środków unijnych niemożliwe było wydzielenie i uzyskanie prawa użytkowania do potrzebnego Gminie terenu gdyż wchodził on w zakres inwestycji kolejowej. Było to możliwe dopiero w momencie uzyskania przez PKP niezbędnych decyzji. Dlatego w przyszłym roku rozpoczniemy modernizację i przebudowę ulicy Towarowej, planujemy wykonanie zatoki na 20 miejsc parkingowych przed samym dworcem oraz parkingu na 200 pojazdów wzdłuż ulicy Towarowej. W ramach przebudowy tej ulicy wykonamy pętlę dla autobusów komunikacji miejskiej. Oczywiście nadal będą funkcjonowały parkingi naprzeciw dworca na około 80 pojazdów.

Po wybudowaniu nowej szkoły oraz wykonaniu drugiej części ulicy Żytniej równoległej do targu będzie możliwe uruchomienie komunikacji zbiorowej od dworca ulicą Towarową, Żytnią do ulicy Jarząbka o co będę zabiegać jako Radna.


Jako Radna Gminy Piaseczno będę:
- wnioskować o poprawę jakości istniejących w naszym okręgu ulic i chodników
- wnioskować o uruchomienie dodatkowych połączeń SKM, modernizację transportu publicznego wzdłuż Puławskiej i wdrożenie bus-pasa
- wnioskować o wdrożenie komunikacji publicznej łączącej ulicę Jarząbka z dworcem PKP
- wnioskować o zwiększenie liczby miejsc w przedszkolach oraz wykupienie przez Gminę większej liczby miejsc w prywatnych żłobkach (ponad 79 w chwili obecnej)
- wnioskować o zwiększenie dostępności sportowych obiektów przyszkolnych dla mieszkańców
- wnioskować o wprowadzenie budżetu obywatelskiego dla każdego okręgu
- aktywizować wspólnoty mieszkaniowe, wprowadzać konsultacje przy podejmowaniu kluczowych decyzji dla naszego okręgu
- promować akcję meldowania się mieszkańców w gminie i płacenie tu podatków poprzez wprowadzenie karty mieszkańca (preferencje dla osób płacących podatki w gminie Piaseczno)
- promować ideę budowy Traktu Nad Perełką
- wnosić o zorganizowanie Biura Obsługi Mieszkańca oraz wydłużenie godzin przyjmowania wniosków do godz. 20.


Program, choć nie najlepszy, to jednak na głowę bije panującą u pozostałych kandydatów mizerię..

3. SABAŁA KAROLINA MARTA, lat 20, kandydatka KW Klub Rozwoju
Człowiek zagadka

4. SCHWEIZER KONRAD ALEKSANDER, lat 47, kandydat KWW Józefa Zalewskiego i Centrum
źródło: http://stowarzyszeniecentrum.pl/
lat 47
w Piasecznie mieszkam od 8 lat
żonaty, dwoje dzieci (9 i 10 lat)
wykształcenie wyższe
obecnie pracuję w firmie budowlanej (budownictwo drogowe i kolejowe)

PROPOZYCJE KANDYDATA NA RADNEGO
BĘDĘ REALIZOWAĆ: program KWW Józefa Zalewskiego i Centrum.
MOJE PRIORYTETY:
EDUKACJA i KULTURA: uczestnictwo w pracach nad stworzeniem strategii oświatowej Gminy, budowa nowej szkoły podstawowej, która odciąży przeludnioną SP nr 5, wprowadzenie kompleksowej oferty wychowania przedszkolnego i opieki nad dzieckiem na terenie Gminy.
SPORT i REKREACJA: budowa i rozbudowa obiektów sportowych w Gminie, coroczna organizacja lodowiska miejskiego, rozbudowa systemu dróg rowerowych na terenie Gminy, kontynuacja rozpoczętych procedur własnościowych i rewitalizacyjnych Parku Chyliczkowskiego.
POLITYKA SPOŁECZNA i MIESZKANIOWA: zrównoważenie rozwoju budownictwa mieszkaniowego z rozwojem infrastruktury komunikacyjnej, technicznej i socjalnej.
BĘDĘ LOBBOWAĆ ZA: budową drogi S7, modernizacją dróg DK79, DW721 i DW722.
OPTUJĘ ZA: otwarciem parkingu przy dworcu kolejowym PKP w Piasecznie.
UWAŻAM ZA KONIECZNE: przygotowanie i wprowadzenie programów wspierających lokalną przedsiębiorczość, a także pomoc małym i średnim firmom.
POPIERAM: walkę ze wszystkimi przejawami nepotyzmu w administracji samorządowej.
BĘDĘ PROMOWAĆ: lokalny patriotyzm i płacenie podatków w miejscu zamieszkania.
TYLKO DO PRZODU! TYLKO REALNIE! TYLKO ODPOWIEDZIALNIE!

Rozbudowana sterta ogólników i pustych haseł ładnie opakowanych. Bo ja nie wiem, co np. oznacza "zrównoważenie rozwoju budownictwa mieszkaniowego z rozwojem infrastruktury komunikacyjnej, technicznej i socjalnej". Jakie konkretne działania Radny chciałby podjąć? Jak będzie promował lokalny patriotyzm? Jak chce wspierać lokalną przedsiębiorczość? Realnie i odpowiedzialnie oczywiście :)

5. Maksymilian Barcik, lat 19 kandydat KW Mazowiecka Wspólnota Samorządowa
źródło: https://www.facebook.com/maksymilian.barcik
Obrazek

Kuriozum.... Bez komentarza.

6. ZIĘCINA KATARZYNA IWONA, lat 36, kandydatka KWW WSPÓLNE RAZEM
źródło: http://wspolnerazem.pl/
36 lat, zamężna, wykształcenie wyższe niepełne, prowadzi własną działalność gospodarczą, działaczka społeczna
W radzie miejskiej chce się zajmować pracą społeczną oraz komisją mieszkaniową

Prawie zagadka. Zapytałem kandydata Wspólne Razem na burmistrza (prywatnie jest poważnym menadżerem w dużej, niemieckiej spółce), czy zatrudniłby kogoś, kto by mu przysłał takie CV. Odpowiedział, że oczywiście nie. Więc dlaczego ja miałbym zatrudnić tego człowieka?

7. BĄKOWSKI PIOTR GRZEGORZ, lat 37, kandydat KWW NASZA GMINA-NASZ POWIAT.
Człowiek zagadka.

8.CZAPIŃSKA AGNIESZKA,
lat 65, kandydatka KWW Stowarzyszenie Centrum
źródło: http://www.stowarzyszeniecentrum.pl/

lat: 65.
mieszkanka Piaseczna od 50 lat.
wykształcenie: średnie.
życie zawodowe związane z oświatą i szkolnictwem.


PROPOZYCJE KANDYDATKI NA RADNĄ
MÓJ PROGRAM WYBORCZY: KWW Józefa Zalewskiego i Centrum
MOIM PRIORYTETEM jest: kompleksowa oferta wychowania przedszkolnego i opieki nad małym dzieckiem na terenie gminy.

BĘDĘ SPRZYJAĆ:
konkurencyjności oferty oświatowej szkół;
programom preferencji dla najlepszych wyników pracy pedagogicznej, programom stypendialnym dla najzdolniejszych uczniów.

LICZY SIĘ DLA MNIE:
innowacyjność w nauczaniu;
wprowadzanie nowych przedmiotów i zajęć edukacyjnych, które rozwijają świadomość obywatelską.
JESTEM ZA: wprowadzeniem zajęć z powszechnej edukacji architektonicznej, urbanistyki i ładu przestrzennego;
POPIERAM: szkolne think tanki.
POTWIERDZAM: konieczność zapewnienia dzieciom i młodzieży odpowiednich warunków kształcenia i rozwoju (nowoczesne wyposażenie dydaktyczne szkół).
NIE ZAPOMINAM O: obowiązkach Gminy wobec pokolenia seniorów - emerytów i rencistów.
POPIERAM:
konieczność przyciągania nowych inwestorów do Gminy i Miasta Piaseczna;
ułatwienia proceduralne dla podmiotów gospodarczych tworzących nowe miejsca pracy.

PO PIERWSZE: WSPÓŁPRACA BURMISTRZA Z RADĄ MIEJSKĄ!
PO DRUGIE: DIALOG SAMORZĄDU Z MIESZKAŃCAMI!
PO TRZECIE: ODPOWIEDZIALNOŚĆ!


Jak w przypadku chyba wszystkich kandydatów Stowarzyszenia Centrum. Puste, pięknie opakowane hasła...
Ja też jestem za wprowadzeniem zajęć z powszechnej edukacji architektonicznej. Np. na Uniwersytecie Wrocławskim. I te popieram konieczność przyciągania nowych inwestorów do Piaseczno. I co z tego? Ja nie wiem, jak to zrobić. I idę o zakład, że kandydatka też nie...

Panie premierze, jak głosować???
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

Wróć do Wybory samorządowe na terenie powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

cron