Zdzisław Lis - kandydat na burmistrza 2014

Wybory samorządowe na terenie powiatu piaseczyńskiego! W tej części proszę umieszczać informacje na temat wyborów samorządowych na terenie powiatu piaseczyńskiego, oraz tylko tutaj dopuszczalna jest reklama sztabów wyborczych i poszczególnych kandydatów.

Moderator: GTW

Zdzisław Lis - kandydat na burmistrza 2014

Postautor: argrabi » pt lis 07, 2014 9:41 am

Jest wątek o Zalewskim, jest wątek o Kandybie, to warto porozmawiać też o obecnym burmistrzu, starającym się o reelekcję... (pozostali kandydaci są dla mnie prawie zupełnie anonimowi)..
Obietnice Lisa, tak jak i Zalewskiego łatwo można zweryfikować, gdy popatrzy się na ich dokonania... Tak samemu, bez słuchania sztabowców, którzy tłumaczą wszystko z polskiego na nasze...
Punktem wyjścia może być spot wyborczy sprzed czterech lat:





Popatrzmy na obietnice:
1. Dojazd do Warszawy: więcej pociągów i autobusów. Udało się? Dla mnie nie. Ani liczba pociągów, ani autobusów jeżdżących do Warszawy raczej nie uległa zdecydowanej poprawie. A nawet jeśli, to komfort podróżowania się nie zmienił. Wciąż w tłoku i ścisku, często z opóźnieniami. A skoro to nie od Lisa zależy, to po co obiecywał? Na plus warto chyba zapisać rosnąca liczbę "eLek" poprawiających komunikację lokalną.
2. Modernizacja dworca. Z bardzo dużym opóźnieniem, z różnymi "kłodami rzucanymi pod nogi", ale się zaczęła. Więc jest poważna szansa, że się skończy.
3. Parkingi. Wokół dworca trochę miejsca zagospodarowano, co prawda prowizorycznie, ale jakiś mały plus jest. No i namalowano parkingi na Kościuszki. Ale jakby nie patrzeć, problem parkowania w Piasecznie to problem bardzo trudny i poważny.
4. Nowe drogi. W liczbie 300 metrów nowego asfaltu. Czy to sukces? Szczególnie, że to chyba nie na Bocianiej Lis tak ochoczo - niczym sarenka - przeskakiwał wyrwy i kałuże.
5. Ład przestrzenny. Jeśli chodziło o wymianę normalnej roślinności na dziwactwa w donicach w ramach Systemu Zieleni Miejskiej, to się udało. Ale ja to trochę inaczej zrozumiałem, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę "słowicze tło" burmistrza podczas składania tej obietnicy. I nie zauważyłem zmian na lepsze.
6. Nowe szkoły. Chyba najbardziej "palący" problem Piaseczna. Coś tam się buduje na Kameralnej w Józefosławiu... A w Piasecznie przez cztery lata nowa szkoła wciąż "w koncepcjach", choć chyba powinien być kończony właśnie przetarg na Wykonawcę budowy.. A mogę podać wiele przykładów, że szkołę da się w 4 lata wybudować - od koncepcji do przecięcia wstęgi.
7. Kanały Perełki i Jeziorki. I chyba zostaliśmy wpuszczeni w kanał :) Szczególnie ten Jeziorki :) Bo poza kończonymi właśnie mostami w ciągu ulic Kniaziewicza i Wojska Polskiego nic w temacie się nie dzieje...
8. Rewitalizacja centrum miasta. O donicach i namalowanych miejscach parkingowych na Kościuszki już wspominałem. Warto jeszcze dołożyć Biedronkę, która tak pięknie i na żółto "zamyka oś miasta". Reszta to nieustanne koncepcje.
9. Likwidacja ruder. Miała się chyba zacząć w maju. Miała... Złomiarze pozabierali co bardziej łakome kąski, pozostałości - z gestem triumfu - zagospodarowali miejscy włodarze. A może jakoś zabezpieczyć i skansen otworzyć??

No dobra, obietnic ze spotu już koniec. A kilka rzeczy jeszcze zrobiono, na czele ze słynnym skateparkiem i renowacją boisk. Czyżby nasi obecni włodarze uznali, że ludowi trzeba igrzysk, nie chleba??
I czy to wystarcza, by zaufać Lisowi na kolejne 4 lata?
Ja mam poważne wątpliwości.
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

Re: Zdzisław Lis - kandydat na burmiostrza 2014

Postautor: wdolinski » pt lis 07, 2014 9:47 am

Ta czy inna władza wymaga aktywności społecznej. Wczoraj pan burmistrz Lis miał spotkanie w J&J na które przyszła garstka mieszkańców. Podobnie jak to Kolega zauważył takie dyskusje nie cieszą się popularnością w necie. I jak tu po fakcie wymagać od władzy że jest tak a nie inaczej?
Czuć się lokalnym patriotą to powód do dumy.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Re: Zdzisław Lis - kandydat na burmistrza 2014

Postautor: argrabi » pt lis 07, 2014 9:53 am

Bo bycie aktywnym wcale nie oznacza biegania w dresie ze spotkania na spotkanie.. I ja wciąż się dziwie, ze zarówno kandydaci, jak i ich sztabowcy nie zauważyli, ze czasy Commodore 64 to już czasy zamierzchłe.. I wciąż biegają na spotkania dla kilku bądź kilkunastu osób. Albo zaśmiecają miasto i nasze skrzynki pocztowe ulotkami..
Parafrazując klasyka: Nie idźcie tą drogą...
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

Re: Zdzisław Lis - kandydat na burmistrza 2014

Postautor: wdolinski » pt lis 07, 2014 10:04 am

argrabi pisze:Albo zaśmiecają miasto i nasze skrzynki pocztowe ulotkami..
Parafrazując klasyka: Nie idźcie tą drogą...

No ale chyba nas to nie dotyczy?
Czuć się lokalnym patriotą to powód do dumy.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Re: Zdzisław Lis - kandydat na burmistrza 2014

Postautor: sanchez » pt lis 07, 2014 3:08 pm

To i ja do gara dorzucę ...

Pięć rzeczy, które chciałby pan zrobić w ciągu najbliższych czterech lat…

Wiem, jakie są oczekiwania mieszkańców. Najważniejsze są inwestycje oświatowe. Chciałbym wybudować szkołę w centrum Piaseczna i rozbudować szkołę w Józefosławiu. Kolejne zadanie to remont stacji kolejowej i wykonanie wokół niej parkingów, aby mieszkańcy mogli bezpiecznie zostawiać w jej sąsiedztwie swoje samochody. Trzecia sprawa to sport w Piasecznie. Mam zamiar powołać Radę Sportu współpracującą z komisją sportu. W Radzie tej będą zasiadać ludzie bezpośrednio związani ze sportem, tacy, którzy naprawdę znają problemy i potrzeby tego środowiska. Rada Sportu będzie służyła mi pomocą merytoryczną. Będę też chciał wspólnie stworzyć wieloletni plan inwestycyjny. Najlepszym źródłem informacji są sami mieszkańcy, a ich reprezentantami - sołtysi. W styczniu, gdy spotkam się z sołtysami, uczulę ich, aby w ciągu najbliższych miesięcy przedstawili najistotniejsze potrzeby inwestycyjne na swoim terenie.
Nie będę stawiał żadnych ograniczeń. Wszystkie propozycje zostaną później skonsultowane z odpowiednimi jednostkami merytorycznymi. Na tej podstawie powstanie później wieloletni program inwestycyjny, który będę mógł zacząć realizować już od roku 2012.


Pięć propozycji ograniczył do trzech. Nie zakończona przez 4 lata ani jedna. Słabiusieńko ...
Awatar użytkownika
sanchez
 
Posty: 673
Rejestracja: pt cze 22, 2007 2:53 pm

Re: Zdzisław Lis - kandydat na burmistrza 2014

Postautor: iTV Piaseczno News » pt lis 07, 2014 8:57 pm

iTVPiaseczno https://www.facebook.com/itvpiaseczno/p ... 7295483924 pisze:Pismo na naszą pocztę.

Nauczycielskie Mięcho czyli chamstwo stołków i foteli.

Przepraszam wszystkich, ale tego listu nie mogę podpisać swoim nazwiskiem. Jeśli to zrobię, dostanę dyscyplinarkę i wywalą mnie z pracy. A jestem jedynym żywicielem rodziny. Więc nie podpiszę. Zgłosiłem się jednak do gazety i mam nadzieję, że mój głos nie będzie odosobniony.

Otóż, od 1 listopada mam od burmistrza Lisa prezent wyborczy – 10 procent podwyżki. Wcześniej specjalne nagrody na dzień edukacji narodowej dostała nowo mianowana dyr. Pyszyńska (7 tys. zł), a E. Woźniak z ZEAS-u otrzymała 17 tys. zł.

To nie o to chodzi, że buldogi burmistrza i zbrojne ramiona jego władzy dostały kupę forsy, a ja „mizerię z widełek”. Nie. Chodzi o to, że po całym - świeżym jeszcze - personalnym zamieszaniu w gminnej oświacie, po głupim zakazie spotkań z mieszkańcami w budynkach szkół - TERAZ – pracownicy oświaty dostają podwyżkę ze wskazaniem, kto jest jedynym, kochanym wodzem i na kogo trzeba głosować. TO JEST KORUPCJA POLITYCZNA. To jest kompletna bezczelność i bezkarność. TO JEST CHAMSTWO STOŁKÓW I FOTELI.

Ogarnia mnie rozpaczliwa wściekłość, że dla pana Lisa i całej tej ferajny z ZEAS-u stałem się wyborczym mięchem, z którym można zrobić wszystko. Nie liczą się moje kwalifikacje, mój staż pracy, sympatia uczniów, szacunek ze strony środowiska akademickiego mojej alma mater...

W oparach gminnego chamstwa jestem tylko śmieciem. A tzw. opinia publiczna dla obecnej władzy nie ma żadnego znaczenia, bo NIKT NIE SŁUCHA i NIKT NICZEGO NIE WIDZI. Ktoś tylko czasem szczeknie, zawyje lub ubije nieco piany... Tak jesteśmy postrzegani. I pewnie dlatego, że dajemy się tak postrzegać. A może tacy jesteśmy? Nie daj, Boże...

Szanowni czytelnicy, nasze nauczycielskie środowisko w gminie Piaseczno jest chore. Nie wiem, jak jest w sąsiednich gminach. Wiem, jak jest u nas. Jesteśmy przez ZEAS traktowani jak bydło, jak worek treningowy lub niespodzianka opakowana w ulotkę wyborczą. Tak, czasami można się nami pochwalić. Raz do roku wysłać nam laurkę. Przed wyborami dać nam podwyżkę.

Ale wszystko to zbiera się w tak obrzydliwy obraz, że wybory, które się niebawem odbędą, jawią się szansą na zbawienie. Idę do wyborów! I wszystkich was proszę o wysoką frekwencję! Pomóżmy sobie nawzajem! Muszą przyjść szybkie zmiany. Nasze obywatelskie społeczeństwo trzeba zacząć wreszcie budować. I to od mądrych podstaw.

N.M.
(prawdziwe nazwisko znane redakcji)
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Zdzisław Lis - kandydat na burmistrza 2014

Postautor: argrabi » sob lis 08, 2014 7:42 am

Dość ponury obraz.. I całkowicie odmienny od tych lansowanych w mediach gminnych...

I jak tu głosować??
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

Zdzisław Lis - kandydat na burmistrza 2014

Postautor: wdolinski » sob lis 08, 2014 10:10 am

argrabi pisze:Dość ponury obraz.. I całkowicie odmienny od tych lansowanych w mediach gminnych...

I jak tu głosować??


Dobre pytanie, jak głosować? Następne bez odpowiedzi po pytaniu "jak żyć panie premierze? :D
Czuć się lokalnym patriotą to powód do dumy.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki


Wróć do Wybory samorządowe na terenie powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość