Kto burmistrzem w Gminie Piaseczno?

Wybory samorządowe na terenie powiatu piaseczyńskiego! W tej części proszę umieszczać informacje na temat wyborów samorządowych na terenie powiatu piaseczyńskiego, oraz tylko tutaj dopuszczalna jest reklama sztabów wyborczych i poszczególnych kandydatów.

Moderator: GTW

Kto zostanie burmistrzem w Gminie Piaseczno?

Postautor: Martin » śr lis 26, 2014 12:23 pm

Oburzenie mieszkanki i członka zarządu jednej ze wspólnot mieszkaniowych Osiedla Słowicza w Piasecznie, wybudowanego w sposób urągający wszelkim zasadom budownictwa, faktem poparcia przez Wicepremiera Janusza Piechocińskiego w II turze wyborów samorządowych byłego Burmistrza Piaseczna Józefa Zalewskiego, który podpisał osobiście zgody na użytkowanie większości budynków. Na osiedlu brakuje do dnia dzisiejszego około 1400 miejsc parkingowych, a właściciele ponoszą ogromne koszty remontów i usuwania usterek budynków https://www.youtube.com/watch?v=-mX2OU2d9zc

Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Kto burmistrzem w Gminie Piaseczno?

Postautor: Tulipano_0602 » śr lis 26, 2014 2:07 pm

Dlaczego mieszkańcy osiedla Słowicza się tak bulwersują, że ich dobrodziej Zalewski chce znów być burmistrzem?
Przecież podobno wyjaśniał sprawę, jak to opisano na innym piaseczyńskim forum:

http://forumpiaseczno.info/topic/607-znani-na-słowiczej/

wg tego wpisu to opinię o tym osiedlu ten kandydat ma wyrobioną:


"Kilka cytatów z jego wypowiedzi, które padły na oficjalnych spotkaniach z przedstawicielami Osiedla Słowicza:
2008r. - „Jak się kupuje mieszkanie w familokach, to trzeba się liczyć z konsekwencjami” i „Widziały gały co brały”.
2010r. -„Jeśli na tym osiedlu miałyby powstać parkingi to mieszkania nie byłyby tak tanie”
2004r. - „Inwestor musi rozliczyć się z miejsc parkingowych po zakończeniu całości inwestycji (...). Dopiero kiedy to się stanie będzie można zbadać zgodność bilansu miejsc parkingowych z nałożonymi na inwestora warunkami."


mimo iż podobno jest (a może był), sąsiadem ze Słowiczej:

"Dziwnym zrządzeniem losu od momentu gdy "stali się naszymi sąsiadami", to znaczy weszli w posiadanie mieszkań na osiedlu ( wpisane w oświadczenia majątkowe ), w jednym budynku, w którym są też inne ciekawe nazwiska z piaseczyńskiego świecznika, Multi-Hekk nie miał już trudności z uzyskaniem pozwoleń na użytkowanie kolejnych budynków, stawianych z rozmachem na miejscu wcześniej zaplanowanych parkingów."
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

Poparcie dla Zdzisława Lisa od Kandyby i Rudzińska-Mękal

Postautor: Redakcja » śr lis 26, 2014 2:55 pm

Obrazek

Informacja o poparciu, pojawiła się w dzisiejszej gazecie Przegląd Piaseczyński.
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Re: Kto burmistrzem w Gminie Piaseczno?

Postautor: wdolinski » śr lis 26, 2014 3:18 pm

Mój szok i niedowierzanie Piotrze Kandyba, że popierasz opcję, z której jeszcze nie tak dawno kto chciał, to Twoim nazwiskiem wycierał sobie tyłek lub twarz. Przeczytaj, przypomnij sobie, co pisałeś i mówiłeś o swoim wyjściu z PO. Jesteś osobą, na której ostatnio się najmocniej zawiodłem, jesteś bez honoru. Sprawdziło się powiedzenie, że człowieka poznaje się po wyborach a nie przed.

http://www.itvpiaseczno.pl/kandyba-rezy ... ,1891.html

OŚWIADCZENIE

Jestem członkiem Platformy Obywatelskiej od 2010 roku, od czasu wyborów samorządowych, podczas których, jako sympatyk Platformy Obywatelskiej zostałem radnym powiatu piaseczyńskiego.

Od samego początku bycia radnym współpracuję z mieszkańcami dla ich dobra, poprzez udział i współorganizację wielu akcji społecznych. Poświęcam swój czas i energię na budowanie zgody i współpracy międzyludzkiej w Piasecznie, realizuję to poprzez otwarte rozmowy i interwencje, dialog grupowy, debaty społeczne. Poprzez współpracę z wieloma organizacjami pozarządowymi wspieram prywatnie wiele inicjatyw lokalnych w edukacji, kulturze, sztuce, ekologii i sporcie. Przez ostatnie 3 lata odbyłem ponad 1000 spotkań z mieszkańcami .

W swoich działaniach nie dzielę ludzi ze względu na ich przynależność partyjną, ich przeszłość, ich zasoby materialne, wiek, statut społeczny czy światopogląd.

Niestety moja praca z mieszkańcami, od samego początku budziła zazdrość, niechęć ze strony rządzących Piasecznem. Zaczęła się nagonka na moją osobę, wykluczenie mnie z akcji społecznej, wyrzucenia mojej osoby jako partnera z plakatów, nie umieszczania na stronie Gminy Piaseczno wpisów z akcji społecznych, gdzie było moje nazwisko lub nazwa portalu dla mieszkańców wspolnerazem. pl, którego jestem współzałożycielem. Doszło do tego, że organizacje pozarządowe obawiały się współpracy ze mną, ze względu na ryzyko utraty funduszy lub „gniew” rządzących.

Moje propozycje współpracy z lokalnym PO, w tematach piaseczyńskich były obśmiewane, upolityczniane i blokowane. Kuriozalnym dla mnie był brak decyzji burmistrza wywodzącego się z PO, aby wywiesić w szkołach podstawowych i gimnazjach plakatów z akcji współorganizowanej przez portal wspolnerazem.pl z powiatową policją w temacie „Bezpieczna droga do szkoły”. Wybrano rywalizację partyjną i utrzymanie wpływów ponad bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

Czarę goryczy przelały wyniki wyborów do struktur powiatowych i gminnych piaseczyńskiej Platformy Obywatelskiej. Były nadzieje, że wygra opcja spokojna, wywarzona, budująca kapitał na zgodzie, współpracy, otwartości i transparentności. Niestety wygrała grupka ludzi, która buduje swoją siłę w oparciu o konflikt, zastraszenie, manipulacje i wymuszone posłuszeństwo.

Nadrzędnym celem liderów obecnie rządzących w Piasecznie jest realizacja głównie swoich celów i utrzymanie się przy władzy. Brak jest długofalowej strategii dla Piaseczna, która ustępuje strategii pod tytułem co wystarczy zrobić, gdzie i z kim, aby zdobyć poparcie w kolejnych wyborach.


Długo wierzyłem (może zbyt długo) w to, że razem z PO możemy zmieniać Piaseczno na lepsze. Po wyborach władz powiatowych nie widzę takiej możliwości, dlatego zdecydowałem się odejść z Platformy Obywatelskiej.


Wziąłem na siebie odpowiedzialność bycia radnym by reprezentować mieszkańców - w tej kwestii nic się nie zmienia, nadal pozostaję do Państwa dyspozycji i zapraszam do współpracy.

Z wyrazami szacunku
Piotr Kandyba
Czuć się lokalnym patriotą to powód do dumy.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Re: Kto burmistrzem w Gminie Piaseczno?

Postautor: argrabi » śr lis 26, 2014 4:18 pm

Nie rozumiem. Mógł kontynuować pracę z WR jako kandydat niezależny. Mógł patrzeć władzy na rękę i spokojnie budować swoją pozycję. Mógł za 4 lata być jedyną alternatywą.
Nie rozumiem. Te wybory i tak są "pozamiatane". I poparcie Kandyby nie ma praktycznie żadnego znaczenia. Jedyna szansa Zalewskiego to niska frekwencja, w której zwolennicy z "brylantami i kamerą" będą większością.
Nie rozumiem.
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

Debata na żywo z kandydatami na burmistrza na YouTube

Postautor: Redakcja » czw lis 27, 2014 5:47 pm

Debata na żywo: https://www.youtube.com/watch?v=yml-o5ih6vo#t=908



Debata wyborcza: Zdzisław Lis vs. Józew Zaleswski - Piaseczno 27.11.2014 - cz. 1/3
https://www.youtube.com/watch?v=z7sX1809AzY

Debata wyborcza: Zdzisław Lis vs. Józef Zalewski - Piaseczno 27.11.2014 - cz. 2/3
https://www.youtube.com/watch?v=LuEtV0lhgUs

Debata wyborcza: Zdzisław Lis vs. Józef Zalewski - Piaseczno 27.11.2014- cz. 3/3
https://www.youtube.com/watch?v=JdRpSowVw-U
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Kto burmistrzem w Gminie Piaseczno?

Postautor: Majkel » czw lis 27, 2014 7:51 pm

wdolinski pisze:Prawdopodobnie dziś zostanie złożone odwołanie od wyroku

Odwołanie zostało odrzucone:
Obrazek
Platforma Obywatelska Piaseczno https://www.facebook.com/permalink.php? ... 9652596086 pisze:SĄD APELACYJNY: JÓZEF ZALEWSKI KŁAMAŁ PODCZAS SWOJEJ KAMPANII! Dziś Sąd Apelacyjny w Warszawie wydał prawomocne postanowienie, w którym podtrzymuje orzeczenie sądu I instancji nakazujące Józefowi Zalewskiemu oraz KWW Józef Zalewski i Centrum przeproszenia Zdzisława Lisa za kłamstwa oraz zakazuje ich dalszego kolportowania. Warto zaznaczyć, że apelacja dotyczyła tylko KWW. Orzeczenie wobec Józefa Zalewskiego jest prawomocne od wczoraj, 26.11, od godz. 16.00. Brak wiarygodności został potwierdzony sądownie. Czy Józef Zalewski będzie respektować prawo ? Panie Józefie, czekamy na przeprosiny!!

Krzysztof Sołtys Dynowski https://www.facebook.com/krzysztof.solt ... nref=story pisze:Jezeli burmistrza poznaje sie po tym, jak konczy - wygral Lis. Sytuacja:
Kandydaci zadali sobie po ostatnim pytaniu. Odpowiedzieli.
Lis wreczyl Zalewskiemu wyrok Sadu Apelacyjnego i stwierdzil, ze to doskonala okazja, aby ten publicznie przeprosil. Zalewski powiedzial "Do widzenia".
Awatar użytkownika
Majkel
 
Posty: 1378
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 8:52 pm
Lokalizacja: okolice

Re: Kto burmistrzem w Gminie Piaseczno?

Postautor: argrabi » czw lis 27, 2014 8:09 pm

"Widziały gały, co brały"
"Czy mieszkacie na wyspie?"
A teraz "Do widzenia" człowieka ponoć honorowego, o wysokiej kulturze.
Oj, Wojtek znów musi świecić oczami ;-)
Żenada w wykonaniu kandydata i jego sztabu. Naprawdę z wielkim zażenowaniem czytałem odwołanie.
Mało elegancko kandydat pożegnał się z wyborami i kampanią.
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

Re: Kto burmistrzem w Gminie Piaseczno?

Postautor: wdolinski » czw lis 27, 2014 11:16 pm

Masz trudny charakter i szukasz dziury w całym. Przeprosiny zostały wysłane na wskazane portale o 15,51. To już od nas nie zależy, że nie zostały jeszcze opublikowane. Jednak wolę Twój trudny charakter od takiego, reprezentowanego przez Dynowskiego. Chętnie bym się dowiedział coś więcej o jego sympatii do mnie i usunięcia bez żadnego powodu z grupy znajomych? Czyżby solidarność w ruchu Ludzi bez twarzy?
Czuć się lokalnym patriotą to powód do dumy.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Re: Kto burmistrzem w Gminie Piaseczno?

Postautor: argrabi » pt lis 28, 2014 7:50 am

Żadna dziura w całym, tylko moja opinia o żenującym odwołaniu i użytych w nim argumentach...
I o tym, ze skoro Zalewski jest honorowy i o wysokiej kulturze, to mógł zdobyć się na słowo "zgodnie z wyrokiem sądu - przepraszam".

A co do Sołtysa i usuwaniu oponentów ze znajomych, to się nie chcę wypowiadać, bo to sprawa miedzy Wami. Dla mnie różnice w poglądach na wiele spraw - dopóki potrafimy o tym w miarę normalnie rozmawiać - nie są powodem do zrywania znajomości.
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

Kto burmistrzem w Gminie Piaseczno?

Postautor: iTV Piaseczno News » pt lis 28, 2014 9:09 am

Obrazek

Nasze miejsce w Piasecznie. Mieszkańcy Ptasiego Osiedla czyli ulic Strusia, Pelikanów itp. bardzo sobie chwalą mieszkanie w tym miejscu, w przeciwieństwie do opinii osób zarządzających tym osiedlem. Z naszej sondy wynika że jest super. Dlaczego taka rozbieżność? http://itvpiaseczno.pl/reportaze,1,13.18,1654
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Debata LIS vs ZALEWSKI - kto zostanie burmistrzem Piaseczna?

Postautor: iTV Piaseczno News » pt lis 28, 2014 9:12 am

WYBORY SAMORZĄDOWE - Debata LIS - ZALEWSKI

Obrazek

Każdy kandydat na burmistrza zadał jedno pytanie. Co z tego wyszło? http://itvpiaseczno.pl/wybory-samorzadowe,1,13.14,1655
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Lis czy Zalewski? Kto zostanie burmistrzem w Gminie Piaseczn

Postautor: Filip » pt lis 28, 2014 9:07 pm

W Piasecznie, w drugiej turze wyborów na burmistrza spotka się dotychczasowy burmistrz Zdzisław Lis (PO) z doskonale znanym mieszkańcom burmistrzem poprzednich kadencji Józefem Zalewskim (związanym z PSL). W pierwszej turze triumfował kandydat Platformy Obywatelskiej. Jak będzie tym razem? Wszystko w rękach wyborców.

Podobnie było cztery lata temu – wówczas również w drugiej turze Zdzisław Lis spotkał się z Józefem Zalewskim, z tą różnicą, że wówczas ten drugi walczył z pozycji sprawującego władzę burmistrza, a jego rywal głosił hasło „Potrzeba zmian”. Czy zmiany proponowane w ciągu ostatnich czterech lat przez Zdzisława Lisa przekonały mieszkańców na tyle, że w najbliższą niedzielę znów poprą jego kandydaturę, czy może będą woleli by na stanowisko powrócił Józef Zalewski?
Bardzo prawdopodobne, że w drugiej turze wyborów na burmistrza frekwencja będzie niższa niż w pierwszej. Jak zachowają się ci, którzy w poprzednim głosowaniu nie poparli żadnego z tych dwóch kandydatów? Trudno przewidzieć, wiemy natomiast jakie stanowisko prezentuje pozostałych pięcioro kandydatów, którzy odpadli w pierwszej turze.

- W drugiej turze będę głosował na Zdzisława Lisa – mówi Piotr Kandyba, który w pierwszej turze otrzymał trzeci wynik. - To on w moim przekonaniu daje większą szansę na realizację postulatów zawartych w programie Ruchu Miejskiego Wspólne Razem. To przekonanie wzmaga fakt posiadania przez obecnego burmistrza większości w przyszłej radzie miejskiej.
- Zdecydowaliśmy się na poparcie w drugiej turze Zdzisława Lisa – oświadczyła Barbara Rudzińska-Mękal ze Wspólnoty Samorządowej, która w pierwszej turze osiągnęła czwarty wynik. - Uważamy, że oddany na niego głos będzie w tej sytuacji najlepszym wyborem dla Piaseczna i wszystkich mieszkańców miasta i gminy.
- Nie udzielam poparcia żadnemu z kandydatów, wyborcy, którzy zagłosowali na mnie w pierwszej turze powinni kierować się własnym rozsądkiem i przekonaniami – mówi Wojciech Ołdakowski, kandydat PiS-u na burmistrza, który w pierwszej turze uzyskał piąty wynik.
- Zarówno ja, jak i Klub Rozwoju, popieramy kandydaturę Józefa Zalewskiego – mówi Mariusz Słowik, który w pierwszej turze, w wyścigu o fotel burmistrza, zajął szóste miejsce. - Jest młodszy, ma większe doświadczenie samorządowe i gwarantuje rozdział pomiędzy zdominowaną przez Platformę Obywatelską radą miejską. Poza tym ma zdecydowanie lepsze kontakty z administracją rządową.
- W drugiej turze będę głosował na Józefa Zalewskiego, bo on gwarantuje wiedzę i ogromne doświadczenie – mówi Paweł Dziekanowski, który w pierwszej turze dostał najmniej głosów spośród wszystkich kandydatów na burmistrza. - Zdzisław Lis przez całą swoją kadencję nie potrafił pozyskać środków unijnych, Józef Zalewski wcześniej udowodnił już swoją skuteczność i dlatego postanowiłem mu zaufać.

Czy mieszkańcy, którzy wezmą udział w drugiej turze zagłosują zgodnie z podpowiedziami swoich faworytów z pierwszej tury? Elektorat którego z kandydatów okaże się bardziej zdyscyplinowany i ruszy w najbliższą niedzielę do urn wyborczych? Kto przez najbliższe cztery lata będzie pełnił funkcję burmistrza? To pytania, na które dziś jeszcze nikt nie zna odpowiedzi.

Adam Braciszewski http://kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=14344
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Lis został burmistrzem w Gminie Piaseczno

Postautor: Redakcja » pn gru 01, 2014 9:16 am

Komentarz Zdzisława Lisa - Burmistrza Piaseczna - po wygranych wyborach samorządowych 2014 https://www.youtube.com/watch?v=a2poqCRP7rs



Zdzisław Lis 9437:7291 Józef Zalewski. Lis został Burmistrzem Gminy Piaseczno!

http://wybory2014.pkw.gov.pl/pl/wyniki/ ... iew/141804
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Re: Lis został burmistrzem w Gminie Piaseczno

Postautor: Filip » pn gru 01, 2014 9:27 am

Redakcja pisze:Zdzisław Lis 9437:7291 Józef Zalewski. Lis został Burmistrzem Gminy Piaseczno!

Panie Zdzisławie - gratuluję!

PO ma większość w Radzie, teraz burmistrz z PO. Zobaczymy jak rozdane będą karty w Starostwie. Liczę na to, że zaczną robić to co do nich należy i nie będziemy słyszeć, że się czegoś nie da.
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

PoprzedniaNastępna

Wróć do Wybory samorządowe na terenie powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości