Kandydaci na burmistrza Góry Kalwarii

Wybory samorządowe na terenie powiatu piaseczyńskiego! W tej części proszę umieszczać informacje na temat wyborów samorządowych na terenie powiatu piaseczyńskiego, oraz tylko tutaj dopuszczalna jest reklama sztabów wyborczych i poszczególnych kandydatów.

Moderator: GTW

Kandydaci na burmistrza Góry Kalwarii

Postautor: Filip » pt wrz 05, 2014 2:03 pm

Obrazek

W wyborach na burmistrza Góry Kalwarii wystartują matka i syn – Bożena i Piotr Zarzeczni. O przedłużenie swoich rządów zamierza się ubiegać burmistrz Dariusz Zieliński (55 lat). – Rozpocząłem pewne działania i cztery lata to za krótko, żeby je zakończyć – uzasadnia. Zanim został, w 2010 roku, gospodarzem gminy, przez sześć lat był wiceburmistrzem.

Potrzebna energia

Zmierzyć się z nim chce 35-letni Arkadiusz Strzyżewski, radny powiatowy i doradca burmistrza Piaseczna. Cztery lata temu był konkurentem Zielińskiego w drugiej turze i zdobył 44,8 proc. głosów. – Góra Kalwaria potrzebuje energii, nowego spojrzenia i pomysłu na rozwój w dłuższej perspektywie. Nie wyłącznie administrowania, ale sprawnego zarządzania. W gminie niewiele się dzieje, władze nie słuchają mieszkańców, nie rozmawiają z nimi. Uważam, że rozwiązań, pomysłów, ale też energii trzeba szukać właśnie u mieszkańców – mówi Strzyżewski.

Jego niezadowolenie z sytuacji panującej w gminie podziela kolejny kandydat – Stefan Dunin (44 lata), członek zarządu powiatu piaseczyńskiego. – Zdecydowałem się na udział w wyborach, choć to ogromna odpowiedzialność, ponieważ wiele osób mnie do tego namawiało. Góra Kalwaria jest obecnie źle zarządzana, ta gmina się nie zmienia – tłumaczy samorządowiec z 16-letnim stażem. Wierzy, że jest w stanie „sprostać wyzwaniu”, jakim jest poprawa warunków życia mieszkańców.

W ostatnich wyborach Dunin był kandydatem Prawa i Sprawiedliwości. Tym razem wystartuje z lokalnego komitetu.

Ożywić biznes

Poparcie PiS-u ma natomiast 56-letnia Bożena Zarzeczna. Obecnie jest opozycyjną radną gminy, wcześniej zasiadała w radzie powiatu. W 2011 r. kandydowała do Sejmu z listy PiS i uzyskała 1357 głosów. – Ubiegam się o stanowisko burmistrza, ponieważ obecne władze robią niewiele, żeby do gminy ściągnąć inwestycje, które dadzą pracę mieszkańcom – tłumaczy.

Na karcie do głosowania pojawi się również nazwisko jej syna – Piotra Zarzecznego, który jest szefem lokalnych struktur Kongresu Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego. – To, że ja i mama kandydujemy z różnych komitetów, świadczy o pewnej niezależności poglądów i ideowości, jakie zostały mi zaszczepione w domu. Zarówno moja mama, jak i ja jesteśmy od wielu lat zaangażowani w działalność społeczną. Chęć współuczestniczenia w życiu politycznym i współdecydowania jest naturalną konsekwencją takich działań – tłumaczy 32-letni Zarzeczny.

Jako burmistrz chciałby „wcielić w życie idee wolnościowe na poziomie samorządowym”: obniżyć lokalne podatki, żeby ożywić biznes, i dać jak najwięcej własności mieszkańcom. – Wówczas Góra Kalwaria będzie zadbana, bo o swoje każdy dba, jak umie – uważa kandydat KNP.

Nie można się narzucać

Nad udziałem w wyborach na burmistrza zastanawia się 65-letnia Barbara Samborska. Piastowała ten urząd w latach 2002 – 2010, a wcześniej była przewodniczącą rady miejskiej i wiceburmistrzem. W ostatnim głosowaniu odpadła w pierwszej turze, z poparciem 1/5 wyborców.

O najważniejsze stanowisko nie będzie się starać 67-letni Jerzy Kongiel. – Już trzykrotnie kandydowałem i nie było na mnie zapotrzebowania. Nie można się narzucać – stwierdza były starosta piaseczyński. Nie wyklucza udziału w wyborach do rady powiatu.

Piotr Chmielewski
Gazeta „Nad Wisłą”
http://www.gorakalwaria.net/news-zielin ... ,2621.html
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Kandydaci na burmistrza Góry Kalwarii

Postautor: Redakcja » czw lis 06, 2014 9:50 pm

Kandydaci na Burmistrza - plik do pobrania
http://bip.gorakalwaria.pl/public/get_f ... ?id=311664
Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Zieliński kontra Strzyżewski kto burmistrzem Góry Kalwarii

Postautor: Filip » pt lis 28, 2014 9:14 pm

W niedzielę rozstrzygnie się, kto przez najbliższe cztery lata będzie sprawował funkcję burmistrza Góry Kalwarii. Zarówno Dariusz Zieliński, urzędujący burmistrz, jak i jego kontrkandydat Arkadiusz Strzyżewski liczą na zwycięstwo i namawiają mieszkańców do wzięcia udziału w wyborach.

W pierwszej turze wyborów, która odbyła się 16 listopada, wygrał urzędujący burmistrz Dariusz Zieliński, który otrzymał 4040 głosów. Drugi był radny powiatowy Arkadiusz Strzyżewski, którego poparło 2302 mieszkańców. To właśnie oni, już drugi raz z rzędu, spotkają się 30 listopada w drugiej turze wyborów.

Arkadiusz Strzyżewski pragnie zmian

Zarówno Dariusz Zieliński jak i Arkadiusz Strzyżewski od początku byli wymieniani jako główni faworyci do objęcia funkcji burmistrza. Za dwa dni czeka ich dogrywka. - Liczę na poparcie wszystkich wyborców, którym leżą na sercu zmiany – mówi Arkadiusz Strzyżewski. - W pierwszej turze wyborów za zmianami opowiedziało się 60 proc. mieszkańców Góry Kalwarii. Liczę na ich głosy. Zmiany są potrzebne i możliwe. Podobnie uważa zresztą Stefan Dunin, jeden z kandydatów startujących w pierwszej turze, który udzielił mi swojego poparcia.
- Walczymy z istniejącym układem – potwierdza Stefan Dunin. - Dlatego komitet „Przyjazny Samorząd” zdecydował się poprzeć pana Arkadiusza Strzyżewskiego.

Przedwyborcze kompromisy

Stefan Dunin otrzymał w pierwszej turze 2095 głosów. Teraz namawia swoich wyborców, aby poparli Arkadiusza Strzyżewskiego. Jeśli by do tego doszło, Strzyżewski miałby w sumie ponad 4 tys. głosów i mógłby nawiązać realną walkę z Dariuszem Zielińskim. Inną liczącą się siłą polityczną w Górze Kalwarii są zwolennicy byłej burmistrz Barbary Samborskiej (prawie 1,3 tys. osób). Sama Barbara Samborska, zapytana o to, na kogo zamierza zagłosować w niedzielnych wyborach, unika konkretnych deklaracji, ale po chwili odpowiada krótko: - Jestem za zmianami. Z kolei Bożena Zarzeczna, która otrzymała w pierwszej turze 343 głosy, deklaruje, że na niedzielne wybory wprawdzie się wybiera, ale jeszcze nie wie na kogo odda swój głos. - Każdy z wyborców powinien sam podjąć decyzję – dodaje.
Urzędujący burmistrz Dariusz Zieliński również zamierza wziąć udział w wyborach i zachęca do tego samego mieszkańców. Zapytany o to czy liczy na głosy elektoratu swoich kontrkandydatów z pierwszej tury mówi: - Trzeba kontynuować działania, które przyczyniają się do pozytywnych zmian w Górze Kalwarii. Wierzę, że większość mieszkańców jest tego samego zdania.

Tomasz Wojciuk http://kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=14342
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice


Wróć do Wybory samorządowe na terenie powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron