Piaseczyńska Deklaracja Samorządowa

Wybory samorządowe na terenie powiatu piaseczyńskiego! W tej części proszę umieszczać informacje na temat wyborów samorządowych na terenie powiatu piaseczyńskiego, oraz tylko tutaj dopuszczalna jest reklama sztabów wyborczych i poszczególnych kandydatów.

Moderator: GTW

Piaseczyńska Deklaracja Samorządowa

Postautor: lucja » pn kwie 09, 2018 7:35 am

Obrazek

Łączą siły przed wyborami samorządowymi. W sali konferencyjnej urzędu miasta trwa spotkanie podczas, którego zostanie podpisana Piaseczyńska Deklaracja Samorządowa sygnowana przez Platformę Obywatelką, Nowoczesną, KOD, Wspólne Razem, Nasz Sport i Kultura oraz Kobiety Piaseczna.

Obrazek

źródło i zdjęcia: http://piasecznonews.pl/lacza-sily-prze ... rzadowymi/
Pozdrawiam serdecznie
Łucja z Piaseczna
Awatar użytkownika
lucja
 
Posty: 635
Rejestracja: ndz kwie 08, 2007 3:50 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Demokratyczny pakt w Piasecznie

Postautor: Kacperek » wt kwie 10, 2018 7:29 am

Obrazek

"Głęboko wierzymy w Polskę opartą o europejskie rozumienie i tradycje państwa prawa..." - tak zaczyna się tekst deklaracji, którą w niedzielę podpisali zgodnie piaseczyńscy działacze Nowoczesnej, Platformy Obywatelskiej, KOD i lokalnych stowarzyszeń. Ich celem jest współpraca - a może nawet wspólna lista - w wyborach samorządowych.

więcej: http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7, ... cznie.html
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1344
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Piaseczyńska Deklaracja Samorządowa

Postautor: Kacperek » śr kwie 11, 2018 8:35 pm

Obrazek

Platforma Obywatelska z Nowoczesną oraz lokalnymi stowarzyszeniami łączą siły i deklarują współpracę przed jesiennymi wyborami samorządowymi.

Piaseczyński KOD zainicjował współpracę ugrupowań, którym przyświecają podobne cele, przynajmniej w kluczowej kwestii, czyli zachowania demokratycznych standardów i zatrzymania ekspansji Prawa i Sprawiedliwości.

Podczas zorganizowanego w niedzielę 8 kwietnia w Urzędzie Gminy Piaseczno spotkania przedstawiono ogólny cel tej przedwyborczej „koalicji”.

– Ponad podziałami łączy nas miłość do demokracji i miłość dla naszej małej ojczyzny – mówiła prowadząca spotkanie Zofia Sanejko z KOD Piaseczno. – Ta deklaracja jest zobowiązaniem do współdziałania w obronie tej małej ojczyzny przed odebraniem jej prawa do samostanowienia w samorządach – wyjaśniła i nazwała tę koalicję „małżeństwem z rozsądku”. Główną troską inicjatywy jest właśnie obrona samorządów przed zakusami PiS do centralizacji władzy.

Mowa była też o samych wyborach, a konkretnie o konieczności dokonania obywatelskiego nadzoru nad prawidłowością ich przebiegu. O inicjatywie „Wolontariusze Wolnych Wyborów” mówił poseł PO Andrzej Halicki. Lokalny pomysł na nadzór polega na zaangażowaniu zwolenników „koalicji demokratycznej”, jak sami się nazywają, w roli członków wszystkich komisji wyborczych na terenie powiatu. Ma to pozwolić nadzorować cały proces wyborczy „od środka” i na każdym etapie.

Kulminacją spotkania było podpisanie „Piaseczyńskiej Deklaracji Samorządowej” przez reprezentantów sześciu ugrupowań, które dotychczas wykazały chęć współpracy przy starcie w najbliższych wyborach samorządowych w Powiecie Piaseczyńskim. Oprócz partii politycznych reprezentowanych przez Daniela Putkiewicza (PO) i Piotra Kandydę (Nowoczesna) dokument podpisali członkowie lokalnych stowarzyszeń: Katarzyna Matuszewska (Grupa Lokalna KOD), Szymon Kowalewski (Nasz Sport i Kultura), Katarzyna Zięcina (Wspólne Razem) i Ewa Kacak-Niemczuk (Inicjatywa Kobiety Piaseczno).

Deklaracja współpracy w obronie demokracji, samorządności, wartości europejskich oraz miejsca Polski w Unii Europejskiej to pierwszy krok. Teraz członkowie „koalicji demokratycznej” rozpoczną prace nad wspólnym programem. Najtrudniejszym krokiem jednak będzie zapewne etap wyłaniania ewentualnych „wspólnych” kandydatów na listy wyborcze.

– Wynik tych wyborów samorządowych będzie zależał od nas, bo to są wybory, w których nie decydują barwy partyjne tylko opinie ludzi, których znamy: naszych sąsiadów, przyjaciół, znajomych, współpracowników, a zatem będzie zależał od naszej determinacji i zaangażowania – podkreśliła Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej, gratulując Piasecznu tej inicjatywy. http://www.przegladpiaseczynski.pl/aktu ... z-rozsadku
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1344
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

PO i Nowoczesna razem do wyborów samorządowych

Postautor: Justi » ndz kwie 15, 2018 6:02 pm

Obrazek

PO i Nowoczesna razem do wyborów samorządowych. Powstała Koalicja Obywatelska. W trakcie spotkania liderzy ugrupowań podpisali porozumienie koalicyjne. Już wiadomo, że wspólny komitet wyborczy będzie nosił nazwę "Koalicja obywatelska".

– Jesteśmy zjednoczeni, tutaj tworzymy wspólnotę, choć to zjednoczenie programowe. Chcemy dać Polakom nadzieję. Nasza współpraca wywołała frustrację PiS i Kaczyńskiego, dlatego rozpoczął się sezon polowania na polityków opozycji. Ta reakcja jest spóźniona, to jest za późno panie Kaczyński bo Polacy was poznali i zobaczyli jacy jesteście. Przegracie następne wybory, wszystko w tej sprawie zrobimy – mówił podczas konwencji lider PO Grzegorz Schetyna. Zaznaczył, że wybory te będą symbolem, tak jak wybory samorządowe w 1990 roku, które były pierwszymi w pełni demokratycznymi. – Przywrócimy wolność i suwerenność. Pogonimy PiS – zaznaczył Schetyna.

Lider PO odniósł się do kwestii potencjalnego obniżenia pensji samorządowców. – Kreatywny księgowy Morawiecki próbował ograniczać samorządy. Samorządy to nie CBOS, im nic nie można kazać! Ich trzeba szanować. Pensje samorządowców ustalają wybrane przez ludzi rady, nie komitet centralny – podkreślił.

Podczas konwencji Koalicji Obywatelskiej PO i Nowoczesnej głos zabrała również lider Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Zaznaczyła, że koalicja "nie pozwoli PiS-owi przejąć samorządów". – Jesteśmy by chronić przed zarazą PiS. Nie pozwolimy na zainfekowanie tłumem Misiewiczów i zajmowaniem się historią, nie problemami Polaków, nie pozwolimy na to w samorządach! – zapewniała. Według Lubnauer, wybory samorządowe staną się impulsem do zmiany władzy w całej Polsce. – Chcemy Polski, która nie tkwi w okowach historii. Którą rządzą gospodarze a nie nieodpowiedzialne pany, którym się należy – mówiła. https://www.wprost.pl/polityka/10117751 ... elska.html
Awatar użytkownika
Justi
 
Posty: 507
Rejestracja: wt sty 01, 2013 3:42 pm


Wróć do Wybory samorządowe na terenie powiatu piaseczyńskiego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 2 gości