Mieszkania Socjalne Piaseczno

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Mieszkania Socjalne Piaseczno

Postautor: Kinga Panasiuk » sob sie 30, 2008 8:33 pm

Mieszkania socjalne w Piasecznie zbudzają ogromne kontrowersje i nikt nie chce mieć ich w swojej okolicy.
Przecież z mieszkań socjalnych korzystają również normalni ludzie i normalne rodziny, tak więc muszą gdzieś mieszkać.
Kinga Panasiuk
Awatar użytkownika
Kinga Panasiuk
 
Posty: 676
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 12:31 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Joniec » śr wrz 10, 2008 7:31 pm

Czy ktoś może wie co się dzieje teraz z mieszkaniami socjalnymi?
Słyszałam wczoraj, że wszystkie te kontenery chcą postawić w Gołkowie. Jest to informacja zasłyszana i usiłuję ją potwierdzić.

Czy ktoś coś wie?????
Awatar użytkownika
Joniec
 
Posty: 235
Rejestracja: pn lip 30, 2007 10:46 am
Lokalizacja: Pno

Mieszkania Socjalne Piaseczno

Postautor: teresa » czw wrz 11, 2008 7:22 am

Joniec pisze:Czy ktoś może wie co się dzieje teraz z mieszkaniami socjalnymi?

Ja swoją wiedzę czerpię głównie z gazet i serwisu Martina, tak więc nic nie wiem...
Teresa
teresa
 
Posty: 1076
Rejestracja: wt lis 06, 2007 11:32 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Joniec » wt wrz 16, 2008 9:46 am

OK. Dobra, ja już wiem. W Gazecie Piaseczyńskiej napisali, że rada przyznała dodatkowe pieniądze na projekty i takie tam formalne rzeczy domów socjalnych w Bąkówce, Gołkowie i Piasecznie, tak więc nie wiadomo jeszcze nic.
Tak to jest: plotki należy sprawdzać ;)
Awatar użytkownika
Joniec
 
Posty: 235
Rejestracja: pn lip 30, 2007 10:46 am
Lokalizacja: Pno

Postautor: tvpiaseczno » wt wrz 16, 2008 6:28 pm

W przygotowaniu relacja ze spotkania wiceburmistrza p. Lisa i radnych z mieszkańcami Głoskowa i okolic w sprawie budowy mieszkań socjalnych, które miało miejsce 11.09 w szkole w Głoskowie.
iTV Piaseczno http://www.itvpiaseczno.pl
itvpiaseczno@wp.pl tel. 501-206-789
Awatar użytkownika
tvpiaseczno
 
Posty: 1108
Rejestracja: pn mar 17, 2008 8:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: tvpiaseczno » czw wrz 18, 2008 8:01 am

Relacja ze spotkania mieszkańców Głoskowa z wiceburmistrzem i radnymi z tego terenu ,na którym ostro sprzeciwiali się budownictwu socjalnemu na terenie Bąkówki. Działka darowana gminie przez właściciela na cele oświatowe ma być przeznaczona na cele socjalne. Kto ma rację władza czy mieszkańcy? Rozstrzygnięcie do końca września. Zapraszamy do ogladania.
iTV Piaseczno http://www.itvpiaseczno.pl
itvpiaseczno@wp.pl tel. 501-206-789
Awatar użytkownika
tvpiaseczno
 
Posty: 1108
Rejestracja: pn mar 17, 2008 8:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Mieszkania Socjalne Piaseczno

Postautor: Krystian Marciniak » pt paź 10, 2008 12:24 pm

Publiczna awantura o lokalizację mieszkań socjalnych w Bąkówce trwa. Tymczasem setki osób czekają na to, aż gmina zapewni im godziwe warunki lokalowe. - Chciałabym normalnie żyć. Jedni marzą o samochodzie, wycieczce w dalekie strony, a ja po prostu o łazience - żali się nam jedna z mieszkanek budynku socjalnego przy
ul. Jerozolimskiej 17. Tam wygodami nazywa się własny prysznic czy wc.


-Od kilku lat gmina obiecuje, że budynek zostanie wyremontowany, ale niestety na obietnicach się kończy - mówi Anna, która w budynku socjalnym przy ul. Jerozolimskiej 17 mieszka od ośmiu lat. - Jesteśmy normalną rodziną, mąż pracuje, ja wychowuje niepełnosprawne dziecko. Poszłambym chętnie do pracy, ale na razie nie mogę posłać córki do przedszkola, bo nie ma gdzie. Obecnie nie stać nas na kupno mieszkania.

Szczury w toalecie. W mieszkaniu Anny jest tylko pokój i kuchnia, w której z przymusu stoi rower - z piwnicy strach korzystać. Podobnie jak ze wspólnej toalety, która mieści się na podwórku. - Latem z wychodka wyskoczył szczur, bałam się tam później wchodzić - opowiada Anna. - W mieszkaniu na własny koszt założyliśmy wodę, ale mamy tylko zimną, nie mamy odpływu. W zimę ogrzewamy mieszkanie kuchnią węglową. Podczas większego wiatru nie mamy prądu, a podczas wichury parę miesięcy temu z dachu spadła belka. Dobrze że nikomu nic się nie stało. Tutaj prysznic czy wc to wygoda, nie można się normalnie wykąpać - dodaje, wskazując na stojące w kuchni wiadro. - Płacimy 100 zł czynszu, ale możemy płacić więcej, tylko żeby zapewniono nam godne warunki mieszkaniowe.

Na remont czekają też inni mieszkańcy budynku - nawet ci, którym przed laty udało się podłączyć wodę i mają „wygody”. - Nie każdego na to stać, nie w każdym mieszkaniu jest techniczna możliwość podłączenia wody, ale nam się udało. Tylko że takich rodzin na cały budynek jest chyba pięć - mówi jedna z mieszkanek. - Inna sprawa, że to stary budynek i musi zostać wyremontowany. W ogóle administracja nic tu nie robi, gdyby nie mój mąż, który ułożył na wejściu jakieś płyty chodnikowe, to w deszczową pogodę wszyscy by się w błocie taplali.

ściany są wszędzie popękane. U sąsiadki jak okna wymieniali, to prawie pół ściany odpadło gdy młotkiem puknęli - mówi Anna. - Mam już dość awantur na temat mieszkań socjalnych. Tak samo nie mogę słuchać obiecanek na temat naszego budynk, który w planach na rok 2005 miał być zmodernizowany. W chwili obecnej panują tutaj warunki niegodne pozazdroszczenia. To mają być normalne warunki do mieszkania? Jakim prawem nasza gmina jest uznawana za jedną z najbogatszych w Polsce? - pyta retorycznie mieszkanka ul. Jerozolimskiej.

Wciąż planują. Urząd gminy planuje wyburzyć budynek, ale nie może tego zrobić, dopóki nie wybuduje nowych mieszkań socjalnych, by na pewien czas przekwaterować mieszkańców ul. Jerozolimskiej 17.
- Gdy przeniesienie mieszkańców będzie już możliwe, budynek zostanie wyburzony, a na jego miejscu powstanie nowy. Obecnie firma Partner przygotowuje dokumentację projektowo-kosztorysową nowego budynku, który ma powstać pod tym adresem - informuje Małgorzata Idaczek z Biura Promocji i Informacji Gminy Piaseczno.

Niestety od kilku lat piaseczyński urząd jest na etapie planowania i projektowania, a nowych lokali socjalnych jak nie było, tak nie ma. W dodatku wszelkie ich lokalizacje są oprotestowywane przez przyszłych sąsiadów, którzy boją się - jak mówią - elementu.
- Rozumiem obawy przed rodzinami patologicznymi, ale tutaj mieszkają też porządne rodziny - twierdzi Anna. - Ja chciałabym po prostu normalnie żyć. Jedni marzą o samochodzie, wycieczce w dalekie strony, a ja po prostu o łazience...

Autor: Anna żuber
Źródło: Kurier Południowy (wydanie nr 265, 2008-10-10)
Awatar użytkownika
Krystian Marciniak
 
Posty: 585
Rejestracja: pt lip 11, 2008 1:40 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: szto » pn lis 10, 2008 3:38 pm

Witam wszystkich.
Mieszkania socjalne to wielki problem dla radnych. Co zrobić by nie wywołać kolejnych protestów i broń Boże nie pozbawić się głosów wyborców (to przecież, a nie dobro ludzi, jest dla nich najważniejsze).
Mieszkam bardzo blisko piaseczyńskiego "Pekinu". Nie mam problemów z mieszkańcami Jerozolimskiej. Są wśród nich "normalni", pracujący są też tacy, którzy wolą spędzać czas w inny sposób. Generalnie nie jest źle. Nie zagrażają oni innym mieszkańcom więc nie ma się czego obawiać. Problem tkwi w czym innym. Mianowicie skupianie takich budynków w jednym miejscu jest pomysłem wręcz głupim, podyktowanym tylko i wyłącznie wyborczym interesem radnych. W takim przypadku następuje efekt równania w dół - przynajmniej tak wynika z moich obserwacji. Czy nie lepszym rozwiązanie byłoby rozmieszczenie takich budynków w różnych częściach Piaseczna? Wiadomo, że najprościej umieścić wszystkie rodziny na Jerozolimskiej (nikt nie będzie protestował) i problem z głowy. Ale chyba nie o to chodzi.
W czasie wojny na terenie ul. Jerozolimskiej utworzone było getto. Czyżby radni chcieli zafundować nam powtórkę z historii??? (To w sumie powinno być pytanie skierowane bezpośrednio do nich ale wątpię czy czytają oni cokolwiek - może poza wyciągiem z konta czy dieta wpłynęła).
Ps. Czy radny Słowik to ten sam pan, który podczas kampanii kandydując na burmistrza wsławił się hasłem "Metro do Piaseczna"??? (rozumiem, że ma na to sposób tylko to na razie tajemnica). Jeżeli tak to jego wyborcom gratuluję wyboru.
szto
 
Posty: 1
Rejestracja: pn lis 10, 2008 9:55 am
Lokalizacja: Piaseczno

Mieszkania Socjalne Piaseczno

Postautor: lukasz » czw sty 15, 2009 6:56 pm

W czasie kryzysu ceny mieszkań spadają. To dało do myślenia samorządowcom Piaseczna. Zamiast budować mieszkania socjalne, zastanawiają się nad zakupem 40 lokali u deweloperów.

Na razie magistrat zbiera oferty od firm budujących mieszkania, żeby zorientować się w cenach. W tym roku Piaseczno zaplanowało wybudowanie około 40 mieszkań socjalnych przy ulicy Jerozolimskiej. – Ale jeżeli okaże się, że za te same pieniądze możemy kupić dwa razy więcej niedużych mieszkań u deweloperów, to ja skłaniałbym się ku tej drugiej opcji. Trzeba korzystać z okazji, gdy jest tanio, i kupować na wolnym rynku – uważa wiceburmistrz Piaseczna Zdzisław Lis.

Gmina ma ponad 1040 problemów do rozwiązania – tyle jest wniosków o mieszkanie komunalne. Ponieważ w gminnej mieszkaniówce od kilku lat niewiele się dzieje, ratusz zaczyna chwytać się każdej nadarzającej się sposobności, aby zwiększyć liczbę mieszkań socjalnych o ustawowej powierzchni 5 metrów kwadratowych na osobę w rodzinie i 10 metrów kwadratowych na osobę samotną. Obecnie ma do zrealizowania około 300 wyroków eksmisyjnych. Dalsze 300 rodzin mieszka w budynkach nadających się do natychmiastowej rozbiórki.

Przed świętami samorządowcy Piaseczna byli także przekonywani do utworzenia Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Dyrektor TBS na Bemowie Wojciech Konieczny twierdzi, że jeśli gmina zaangażowałaby się w taką spółkę, mogłaby częściowo rozładować „kolejkę mieszkaniową”. TBS buduje lokale, kredytuje je, a potem do czynszu dolicza spłatę pożyczki. W ten sposób mieszkania powstają dość szybko i tanio, jeśli są wolne tereny budowlane. Przy czym lokale nigdy nie stają się własnością najemców.

Zdaniem wiceburmistrza Lisa Towarzystwo Budownictwa Społecznego nie jest receptą, która rozwiąże problemy gminy z mieszkaniami socjalnymi. – To raczej propozycja dla ludzi może zarabiających niewiele, ale płacących regularnie czynsz – uważa Lis.

autor: Piotr Chmielewski
źródło: Nad Wisłą nr 1 (267) 15 stycznia 2009
£ukasz £abuda
Awatar użytkownika
lukasz
 
Posty: 310
Rejestracja: pt maja 16, 2008 5:21 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: sharmlover » czw sty 22, 2009 11:14 am

TBS napewno nie rozwiaze wszystkich problemow ale moze okazac sie korzystna opcja dla czesci rodzin.
Oto jak Grojec radzi sobie z wykorzystaniem TBS
http://www.grojecmiasto.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=330&Itemid=184
Awatar użytkownika
sharmlover
 
Posty: 636
Rejestracja: sob kwie 21, 2007 5:40 am
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Postautor: Tulipano_0602 » czw sty 22, 2009 8:21 pm

Podobno gmina może kupić mieszkania od Multi-Hekk w budowanym pomiędzy Geodetów i Energetyczną tzw. "Mordorze" - wielkim bloczysku na jakieś 800 mieszkań.

http://www.elektrapiaseczno.fora.pl/mul ... 2.html#469

Jeśli to by zrealizowano, to powstałoby swoiste getto.
Ciekawe co na to mieszkańcy sąsiadujący z budowanym blokiem, wille i strzeżone osiedla w Józefosławiu i ogólnie okolica.
Oddziaływanie na okolicę może być ciekawe.

O ile to prawda, ale potencjalni klienci Multi-Hekka coś już wyczuli i trochę obawiają się o takie sąsiedztwo w swoim bloku.
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

Mieszkania Socjalne Piaseczno

Postautor: Tomasz » czw sty 22, 2009 8:30 pm

Jeżeli tak będzie, to ceny sąsiednich mieszkań spadną na pewno na wartości !!!
Tomasz z Henrykowa
Awatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 451
Rejestracja: ndz sie 10, 2008 8:59 pm
Lokalizacja: okolice Piaseczna

Postautor: Tulipano_0602 » pt sty 23, 2009 8:52 am

Bez dwóch zdań spadnie wartość okolicznych nieruchomości i ogólnie klimat "ekskluzywnego" Józefosławia się posypie.

Kilkaset mieszkań socjalnych w wielkim bloku będzie mało wpływ na atmosferę okolicy, do tej pory w spokojną. Mogą tam mieszkać różni ludzie, ale % problemowych mieszkańców na pewno jest w takim wypadku wyższy niż średnia. Dzielnica robi się mniej bezpieczna, ect...
Najgorzej mają ci co kupują tam za własne pieniądze mieszkania. Gdy im firma dokwateruje za ścianą "socjalnych" mogą mieć gratis ciekawych sąsiadów.

Ogólnie budynek pasuje tam jak pięść do oka, ale to już tradycja w Piasecznie - wsadzać wielkie bloki pomiędzy jednorodzinną zabudowę. O całkowitym zakorkowaniu ulicy Geodetów i Eneretycznej nie ma juz co wspominać.

Nazwa "Mordor" którą określają to miejscowi pasuje do tego behemota jak ulał.

Zobaczymy czy sie potwierdzi z tymi mieszkaniami socjalnymi, ale sporo wskazuje na to że tak. Tylko do końca będzie trzymane w tajemnicy.
Tulipano_0602
 
Posty: 724
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 8:29 pm

Postautor: tvpiaseczno » pt sty 23, 2009 9:41 am

Kupić mieszkania w "Mordorze" to mogą chyba tylko desperaci. Nikt o zdrowych zmysłach tam mieszkania nie powinien kupować niezależnie od ceny. Bloczysko o lokalizacji gdzie gorzej być nie może ( nalot na lotnisko oraz sąsiedztwo stacji transformatorowej), brak wyjazdów . Podobna lokalizacja to tzw. skocznie czyli Plaza I i II. Po kilku godzinach otwartego okna lub pobytu na balkonie to gorzej niż po koncercie rockowym. Szum i kurz 24 godziny na dobę. Przygotowujemy się do reportażu o tym "monstrum" w niedługim czasie wzorem filmów o Osiedlu Słowicza i Julianka. Nie wiemy tylko czy deweloper będzie chciał z nami gadać po reportażach o tamtych osiedlach. Ten będzie jeszcze mocniejszy.
iTV Piaseczno http://www.itvpiaseczno.pl
itvpiaseczno@wp.pl tel. 501-206-789
Awatar użytkownika
tvpiaseczno
 
Posty: 1108
Rejestracja: pn mar 17, 2008 8:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Krystian Marciniak » pt sty 23, 2009 11:05 am

tvpiaseczno pisze:Kupić mieszkania w "Mordorze" to mogą chyba tylko desperaci.

Sporo takich osób się znajdzie, bo ludzie patrzą na cenę - kupują, a potem płaczą, że jest źle...
Awatar użytkownika
Krystian Marciniak
 
Posty: 585
Rejestracja: pt lip 11, 2008 1:40 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 3 gości

cron