Biedronka w miejsce Rolnika

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Re: Biedronka w miejsce "Rolnika"

Postautor: stentonik » śr lut 08, 2012 5:12 pm

sanchez pisze:A druga sprawa - poruszona przez Kuca. Czy bardziej się Gminie opłaca działać w interesie 50 drobnych kupców, czy też w interesie 3500 klientów sklepu.


No tak, ale o czym my mówimy w takim razie? że lepiej poświęcić 50 swoich ludzi dla interesu 3500 potencjalnych przyszłych wyborców? Ja tylko przypomnę, że tych 50 drobnych kupców prowadzących tu sklepy płaci niemałe czynsze i podatki na poczet miasta. A tych potencjalnych 3500 klientów zostawi kasę francuskiemu panu i zostanie w Piasecznie obsłużonych przez pracowników ściągniętych z lubelskiego, bo takie teraz sa kierunki angażu do Biedronek gdyby ktoś nie wiedział. Błagam Cię Sanchez, nie stawiaj sprawy w ten sposób, przecież nie mając kasy na zakupy na drogim bazarku lub w piątce bis albo Almie można by spokojnie walnąć z buta na sam dół świętojańskiej do Biedronki, która powstałaby tuz obok gimnazjum . Nikt by nie protestował co do takiej lokalizacji, ci biedniejsi też zapewne nie. Tak sobie myślę, że w tym mieście żyje mnóstwo ludzi dla których....to miasto może nie istnieć. Ja się z tym nigdy nie zgodzę.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Biedronka zamiast "Rolnika" w Piasecznie

Postautor: argrabi » śr lut 08, 2012 6:49 pm

Się to chyba nazywa Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego dopuszczający w danym rejonie drobny handel i usługi...

Bo albo będzie centrum z duszą (i tak jej część okradziono ze studzienki i murów na obecnym placu), albo zwykła "bardacha" z marketami.. Całkowicie obca i nieprzyjazna. Bo nie tylko o kupców się rozchodzi..
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

Biedronka zamiast "Rolnika" w Piasecznie

Postautor: sanchez » śr lut 08, 2012 7:23 pm

stentonik pisze:Błagam Cię Sanchez, nie stawiaj sprawy w ten sposób


Ale w jaki sposób mam postawić ? Z mojego (klienta) punktu widzenia to mam sie opowiedzieć, czy wolę aby była biedronka i ludzie mieli mozliwość kupienia taniej, czy też wolę aby było drożej, ale za to kupować w pawilonach prywatnych przedsiebiorców ?

No to jaką opcję mam wybrać ?

Ty sprzedajesz - ja kupuję. Jesteśmy po przeciwnych stronach tej barykady. żaden z nas nie przekona drugiego.

Nie zmienia to oczywiście faktu, że wartoby kiedyś spotkać się przy piwie i pogadać o tym, tamtym, czy siamtym :-)
Awatar użytkownika
sanchez
 
Posty: 673
Rejestracja: pt cze 22, 2007 2:53 pm

Biedronka zamiast "Rolnika" w Piasecznie

Postautor: stentonik » śr lut 08, 2012 9:21 pm

Przecież cały czas masz wybór, ale spłycasz dyskusję do relacji klient-sprzedawca, a nie do końca o to kaman w tej lokalnej dyskusji;) No i nie wiem o co Ci chodzi z tymi barykadami, bo dla mnie jako mieszkańca i przedsiębiorcy priorytetem zawsze będzie to miasto, chcę tu pracować i płacić podatki, móc rozwijać swoją firmę, wybudować dom dla syna i tu umrzeć. Jeśli chcesz, żeby nie było niczego w tym mieście prócz banków i sieci dyskontów to nasza dyskusja faktycznie nie ma tu sensu i trzeba sobie wszystko będzie wyjaśnić przy butelce czegoś mocniejszego (sobota?). Przecież niech sobie będzie ta Biedronka ale w takiej lokalizacji aby nie wykańczać lokalnego handlu. Każdy do zajmuje sie handlem wie doskonale na jakich zasadach działają sieciówki, jak pozyskują towar na półki nie dając szans sklepom na zdrową konkurencję, jak traktują pracowników itd itd...to dopiero jest kurestwo i bezprawie. Ale to dyskusja na wiele wiele tygodni i sporo już o tym powiedziano i napisano.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Biedronka zamiast "Rolnika" w Piasecznie

Postautor: Kuchnia Polowa » śr lut 08, 2012 9:42 pm

Dobre. To ja poproszę o likwidację Biesiadowa, Da Grasso i innych sieciówek gastronomicznych bo tak jak Ty Stentoniku wiążę cale życie z tym miastem :)
Kiedy w 1992 r. zaczynałam pracę w P-nie były dwa biura rachunkowe. Potem powstało ich mnóstwo, klienci odpływali to i pensje malały. I prowadzę sobie ciulowy interes zamiast grzać dupsko przy biurku.
Anna i Ernest
Awatar użytkownika
Kuchnia Polowa
 
Posty: 153
Rejestracja: sob sty 14, 2012 5:08 pm
Lokalizacja: Stara Iwiczna/Piaseczno

Biedronka zamiast "Rolnika" w Piasecznie

Postautor: stentonik » śr lut 08, 2012 9:53 pm

Ernest pisze:Dobre. To ja poproszę o likwidację Biesiadowa, Da Grasso i innych sieciówek gastronomicznych


O matko. Ani tam tanio ani smacznie. I jeszcze masz problem z utrzymaniem swojego biznesu, to dla Ciebie konkurencja jest? No to gratuluję.

ps, Anka uwaga, skup się bo tłumaczę. Nie piszemy tu o drobnych sieciach, niskopowierzchniowych żabkach i innych takich dzięki którym rośnie konkurencja i atrakcyjność ofert dla mieszkańców, tylko o dużych i silnych sieciówkach wpuszczanych do centr handlowych i pasażów w małych miastach, które to sieciówki mają wpisane w politykę rozwoju przejęcie i zlikwidowanie lokalnego handlu.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Biedronka zamiast "Rolnika" w Piasecznie

Postautor: Kuchnia Polowa » śr lut 08, 2012 10:03 pm

Uwaga Grzesiek. Skup się. To była ironia do cholery.
Można się przebranżowić jak coś :wink:
Co do usytuowania w Rolniku, to jest to takie samo "obrzeże" jak Tesco, Lidl, czy Kaufland. Weź pod uwagę ( Adaś wybacz ) ceny np. w żabce. Ludzie z "miasta" na stówę polecą do Biedrony, bo tam po prostu będzie taniej. I im ten sklep jest potrzebny.
Anna i Ernest
Awatar użytkownika
Kuchnia Polowa
 
Posty: 153
Rejestracja: sob sty 14, 2012 5:08 pm
Lokalizacja: Stara Iwiczna/Piaseczno

Biedronka zamiast "Rolnika" w Piasecznie

Postautor: stentonik » śr lut 08, 2012 10:07 pm

Rolnik to nie są obrzeża, w Biedronce są zupełnie inne produkty niż w żabce. Nie o to chodzi.

Dobra.

Ja swoje zdanie wyraziłem i kończę na tę chwilę swoje wywody. Idę się narąbać bo mnie połamało i jutro mam wolne.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Biedronka zamiast "Rolnika" w Piasecznie

Postautor: Torex » śr lut 08, 2012 10:19 pm

Bardzo mi przykro, że nie będzie gdzie kupić sznurka do snopowiązałki.
Sprawdzę gdzie jest najbliższy GS i dam znać - może w Czachówku?
Torex
 
Posty: 41
Rejestracja: sob cze 13, 2009 6:54 pm

Biedronka zamiast "Rolnika" w Piasecznie

Postautor: Kuchnia Polowa » śr lut 08, 2012 10:20 pm

Stentoniku dla jednego obrzeża dla drugiego centrum. Zależy gdzie się mieszka :wink:

Dobra. Zakończę to w ten sposób. Choćby nie wiem co i tak mój chomiczek nie będzie żarł żarcia z marketów, bo lubię Twój sklep i Ciebie:)

I nie narąb się czasem wódą z hipermarketu!
Anna i Ernest
Awatar użytkownika
Kuchnia Polowa
 
Posty: 153
Rejestracja: sob sty 14, 2012 5:08 pm
Lokalizacja: Stara Iwiczna/Piaseczno

Biedronka zamiast "Rolnika" w Piasecznie

Postautor: stentonik » śr lut 08, 2012 10:34 pm

Torex pisze:Bardzo mi przykro, że nie będzie gdzie kupić sznurka do snopowiązałki.
Sprawdzę gdzie jest najbliższy GS i dam znać - może w Czachówku?


Tak, najlepiej tam się na nim powieś jak już kupiszi nie dawaj juz znać na forum.


Ernest pisze:bo lubię Twój sklep i Ciebie:)

I nie narąb się czasem wódą z hipermarketu!


Eee, zapraszam Cie do kina jak tylko powstanie w Oszą.Mam nadzieje, że nie odmówisz :)
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Biedronka zamiast "Rolnika" w Piasecznie

Postautor: argrabi » czw lut 09, 2012 10:02 am

Pytanie chyba bardziej dotyczy, jak ma wyglądać rozwój Piaseczna.. Czy będzie miejsce dla pani Jadzi z jej pietruszką, jak i dla dużego marketu? Czy jedno wyprze drugie? A za chwilę kolejna Biedronka, potem dwa Polo markety na bazarku i Intermarche w miejsce planowanej szkoły. I będzie pozamiatane...
Oby nie było podobnej sytuacji ze sklepami wielkopowierzchniowymi, jak z deweloperką...
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

Biedronka zamiast "Rolnika" w Piasecznie

Postautor: Kuchnia Polowa » czw lut 09, 2012 7:43 pm

Pani Jadzia handlując pietruszką, wg uchwały musi chyba z pięć dych dziennie wywalić do urzędowej kasy, więc nie wiadomo czy jej się to opłaci.
Dopóty developerzy budują blokowiska, dopóki ktoś kupuje mieszkania. To samo dotyczy marketów.
Sklepy oferujące droższy niż markety towar, ale lepszej jakości - jak to słusznie stwierdził Kucyk - obronią się, poza tym mniejsze sklepy służą szybkim zakupom, a w tych molochach spędza się ( marnuje ) dużo czasu.
Pietruszkę zawsze kupię u pani Jadzi, wódę w markecie.
Anna i Ernest
Awatar użytkownika
Kuchnia Polowa
 
Posty: 153
Rejestracja: sob sty 14, 2012 5:08 pm
Lokalizacja: Stara Iwiczna/Piaseczno

Biedronka zamiast "Rolnika" w Piasecznie

Postautor: wdolinski » czw lut 09, 2012 8:42 pm

Pani Jadzia, pani pod komunalnym i wiele innych nie znajdzie innego sposobu zarabiania na życie. Tylko o nich mało kto myśli, szczególnie nasza władza, która ustaliła "zbójeckie stawki i zaiwaniła za 3 dni handlu tylko 1200 złotych" cytat z jednej wypowiedzi. Moim zdaniem władza swoją arogancją z jednej strony a z drugiej nieudolnością działań celowo niszczy ludzki kapitał bo biedny co moźe jej zrobić.? Inna sprawa gdy żbliżają się wybory ale kiedy to będzie! Proponowałbym zainteresowanym napisać w temacie "Otwarty Dialog". Wierzę w szczerość Piotra Kandyby, radnego powiatowego i w jego entuzjazm w pracy dla ludzi. Pan Grzegorz Szestowicki nie jest mi bliżej znany ale też u niego widzę zapał i znajomość spraw samorządowych. http://forum.powiat-piaseczynski.info/v ... highlight=
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Nie będzie Biedronki? Burmistrz musi odejść!

Postautor: Paulina » śr lut 22, 2012 9:09 am

Ciekawostka o przywiązaniu ludzi do Biedronki. Może ktoś będzie chciał odwołać Burmistrza Piaseczna za to, że w Piasecznie ma powstać Biedronka. :lol:


Nie będzie Biedronki w £ebie? Burmistrz musi odejść! Na sprzedanej przez samorząd £eby działce nie powstanie dyskont Biedronka, lecz supermarket innej sieci. I za to grupa mieszkańców postanowiła odwołać burmistrza Andrzeja Strzechmińskiego (..) Więcej... http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/ ... ejsc_.html
Awatar użytkownika
Paulina
 
Posty: 604
Rejestracja: pn wrz 05, 2011 12:12 pm
Lokalizacja: okolice

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości