EXPRESS PIASECZNO - opinia o prywatnym transporcie Piaseczna

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Postautor: Jankes » pn lip 30, 2007 12:33 pm

Masz rację Joniec, że gdyby każdy wymagał od kierowcy wydrukowanego biletu, to nie byłoby problemu z tym, że właściciel myśli że nikt nie jeździ Expressem i zawieszają nocny.

Firma Moblis ma kasę, bo słyszałem że mają w planach zakup PPKS Piaseczno. Nie wiem ile w tym prawdy, ale już takie plotki się pojawiają. Wydaje mi się, że firma Moblis coś kombinuje i chcą jak najwięcej ściągnąć dofinansowania do nocnych z Gminy Piaseczno.

Stan techniczny jest beznadziejny. Autobusy Express Piaseczno rozsypują się na oczach pasażerów. Wszystko skrzypi. Nie ma klimatyzacji i dobrego przewiewu. Tak jak Martin wspomniał w pierwszym poście, o niepełnosprawnych nikt nie myśli. A niepełnosprawni to też klienci, którzy zapewne korzystaliby z Express Piaseczno.
Awatar użytkownika
Jankes
 
Posty: 1647
Rejestracja: czw mar 22, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Martin » pn lip 30, 2007 12:59 pm

Joniec pisze:możecie przeciez zażądać biletu od kierowcy

Masz rację Joniec. Ja nie miałem takiej sytuacji, ale może wypowiedzą się ci którzy w tym poście pisali o tym, że nie otrzymali biletów.

Na innym forum (grono.net) pojawiła się informacja i zarazem potwierdzenie tego co kiedyś pisałem, że firma do której należy Nocny Express Piaseczno wnioski o małym zapotrzebowaniu na nocne połączenie wyciągano na podstawie sprzedanych biletów. Dlatego każdy kto kupi bilet w Expressie powinien kategorycznie go otrzymać i jego zażądać!!!

Podobno ma być kolejna runda rozmów...
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: trzyfx » pn lip 30, 2007 1:42 pm

Już kiedyś rozmawialiśmy na temat taboru Expressu Piaseczno:
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=234&w=56661584

Później mieliśmy nadzieję na poprawę:
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=234&w=60903218

Niestety nadal możemy korzystać tylko z już prawie zabytkowych pojazdów, które ExP kupuje na jakiś złomowiskach:(

Hmmm... a może by tak: http://www.gitd.gov.pl/ ???

Ciekawe ile mają w 100% sprawnych pojazdów...
trzyfx
 
Posty: 241
Rejestracja: pn mar 05, 2007 2:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Jankes » pn lip 30, 2007 2:30 pm

3fx pisze:Hmmm... a może by tak: www.gitd.gov.pl???
Ciekawe ile mają w 100% sprawnych pojazdów...

Kilka razy jechałem Expressem i według mnie ich autobusy nie są w 100% sprawne i przy kontroli musieliby sporo autobusów wycofać z transportu ludzi, bo nadają się tylko na transport ziemniaków :)
Awatar użytkownika
Jankes
 
Posty: 1647
Rejestracja: czw mar 22, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: PESTKA35 » pn lip 30, 2007 3:28 pm

Jankes pisze:bo nadają się tylko na transport ziemniaków Smile


MASZ RACJE :wink:
"Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie pukałeś."
Awatar użytkownika
PESTKA35
 
Posty: 425
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 1:07 pm
Lokalizacja: PIASECZNO

Postautor: lucja » pn lip 30, 2007 9:46 pm

Sporo jeszcze brakuje autobusom Express Piaseczno do jakichkolwiek standardów Europejskich :D
Pozdrawiam serdecznie
Łucja
Awatar użytkownika
lucja
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz kwie 08, 2007 3:50 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Jankes » wt lip 31, 2007 7:28 am

lucja pisze:standardów Europejskich

Te autobusy nie są zgodne ze standardami polskimi, o europejskich to nie ma co wspominać.
Awatar użytkownika
Jankes
 
Posty: 1647
Rejestracja: czw mar 22, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Joniec » wt lip 31, 2007 11:42 am

Jankes pisze:
lucja pisze:standardów Europejskich

Te autobusy nie są zgodne ze standardami polskimi, o europejskich to nie ma co wspominać.


jakie są polskie standardy? yyy... bo z tego co ja widzę jeżdżąc po Polsce [wyłączając większe miasta bo tam faktycznie komunikacja miejska daje radę] to niestety autosan (ten stary oczywiście) rulez. wiec na tle kraju to ten express nie taki najgorszy.

ale jak już pisałam to i tak jest niedopuszczalne i to jest niestety wina gminy, że na to pozwala...

wiem, że łatwo powiedzieć, ale ja po prostu unikam expressu (teraz mi pomógł bo korzystałam tylko z nocnego :/). trudno... ZTM jedzie dłużej, ale wychodzę z założenia, że jak płacę to za coś. co nie zmienia faktu, ze bardzo bym chciała aby express te europejskie standardy spełniał :)
Awatar użytkownika
Joniec
 
Posty: 235
Rejestracja: pn lip 30, 2007 10:46 am
Lokalizacja: Pno

Postautor: Jankes » wt lip 31, 2007 12:56 pm

No właśnie też mnie to dziwi, że Gmina Piaseczno do tematu komunikacji podchodzi ze stosunkiem tak zwanym OLEWCZYM. Zawiesza Moblis nocne expressy i Gmina jedynie co wywalczyła podczas spotkania, to piątkowe i sobotnie nocne busy. Nie można mieszkańców podwarszawskiej gminy pozostawić na pastwę losu. Przecież sporo osób pracuje w Warszawie i w tygodniu też czasami wracają późno (w nocy) z pracy. Wiem, że Radnych i Burmistrza Piaseczna stać na taksówki, ale większość mieszkańców nie może codziennie w nocy jeździć taksówką z Warszawy do Piaseczna.
Awatar użytkownika
Jankes
 
Posty: 1647
Rejestracja: czw mar 22, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: kameleon » wt lip 31, 2007 2:19 pm

Radnych stać na własny samochód i już zapomnieli jak to mieszkańcy, którzy nie mają samochodu wracają z Warszawy do Piaseczna. Gdyby jeden z drugim miał w nocy wrócić z centrum Warszawy do Piaseczna i nie byłoby nocnego połączenia to zrozumieliby, że jest to potrzebne.
Kameleon
Awatar użytkownika
kameleon
 
Posty: 548
Rejestracja: pn mar 26, 2007 6:05 pm
Lokalizacja: Warszawa (Ursynów)

Postautor: Martin » wt lip 31, 2007 6:56 pm

Mam nadzieję, że Gmina Piaseczno nie spocznie na laurach wynegocjowania weekendowych nocnych expressów. Podobno mają być kolejne rundy rozmów... zobaczymy co z tego wyniknie...
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Marcin KANIA » śr sie 01, 2007 7:30 pm

Nocny zostaje bez zmian, to bardzo dobra dla nas wiadomość, cieszę się że wspólna akcja dała pożądany efekt, pozdrawiam :D
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Postautor: Martin » śr sie 01, 2007 7:57 pm

BARDZO DOBRA WIADOMOść!
:good:
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Marcin KANIA » śr sie 01, 2007 8:33 pm

Info mam od Jacka, kolegi admina z gazeta.pl. To także jemu zawdzięczacie moi sąsiedzi tak w ogóle kursowanie nocnego od sierpnia 2006 r. Można na niego zawsze liczyć.

Pozdrawiam :D
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Nocny Express Piaseczno

Postautor: Martin » śr sie 01, 2007 9:01 pm

Nocny Express Piaseczno

Firma Moblis poprzednie wnioski o małym zapotrzebowaniu na nocne połączenie wyciągnęła na podstawie sprzedanych biletów. Apelujemy do mieszkańców: każdy, kto kupi bilet w autobusie Express Piaseczno powinien kategorycznie go otrzymać i jego zażądać!
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

cron