EXPRESS PIASECZNO - opinia o prywatnym transporcie Piaseczna

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Postautor: Marcin KANIA » śr lip 25, 2007 3:49 pm

Proszę bardzo, jak Kolega Jankes zaglądał by na moją www to na pewno by przeczytał news z 24 lipca 2007 r. ... w dniu 23 lipca 2007 r. drogą elektroniczną zwróciłem się z prośbą do Pani Wójt o podjęcie rozmów z przewoźnikiem (wspólnie z Burmistrzem Piaseczna) mających na celu niedopuszczenie do likwidacji nocnego kursowania do Piaseczna...

Poza tym proszę pamiętać, że Gmina Lesznowola dokłada ogromne pieniądze do transportu, na terenie Naszej Gminy jest kilka linii, w tym kilkanaście lokalnych i to wszystko jest opłacane z budżetu. Przede wszystkim proszę pamiętać, że to w szczególności GMINA PIASECZNO powinna ponieść koszty. Mysiadło ma 3 tyś. mieszkańców... Piaseczno ponad 60 tyś.

ps. a co z innymi gminami np. Prażmów?

WYMAGAJĄC OD KOGOś, WYMAGAJMY NAJPIERW OD SIEBIE :good:

Polecam na mojej www archiwum z 2006 r. maj i sierpień... pozdrawiam
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Postautor: Martin » śr lip 25, 2007 5:31 pm

Marcin, czy otrzymałeś może odpowiedz z Urzędu Gminy Piaseczno na maile wysłane w sprawie zawieszenia nocnej linii Express Piaseczno? Wysłałem do nich maila, ale do tej pory nikt nie odpisał i nie wiem, czy komuś odpisali?
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Marcin KANIA » śr lip 25, 2007 6:42 pm

Jeszcze nie, dodatkowo złożyłem pismo, więc na pewno odpiszą, pozdrawiam :D
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Postautor: Marcin KANIA » śr lip 25, 2007 9:01 pm

Polecam także bezpośrednie wysyłanie maili do

mobilis@mobilis.pl

http://www.mobilis.pl/transport.php

Pozdrawiam :D
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Postautor: Martin » śr lip 25, 2007 9:39 pm

Marcin KANIA pisze:Polecam także bezpośrednie wysyłanie maili do mobilis@mobilis.pl

Co dadzą bezpośrednie maile do właścicieli Express Piaseczno? Jedynie będą mieli informację, że jest potrzeba nocnego połączenia: Warszawa - Piaseczno, ale oni o tym doskonale wiedzą. Według mnie trzeba naciskać gminę Piaseczno, która musi podjąć decyzję o tym - kto będzie obsługiwał nocny transport do gminy. Nocny transport musi być i to samorząd musi się zmierzyć z problemem.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: lucja » czw lip 26, 2007 12:16 am

Nie wyobrażam sobie, żeby taka gmina jak Piaseczno nie miała nocnego połączenia z Warszawą :(
Pozdrawiam serdecznie
Łucja
Awatar użytkownika
lucja
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz kwie 08, 2007 3:50 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Jankes » czw lip 26, 2007 7:17 am

£ucja nie tylko ty sobie tego nie wyobrażasz, ale i większość mieszkańców na pewno myśli podobnie.
Awatar użytkownika
Jankes
 
Posty: 1647
Rejestracja: czw mar 22, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Martin » sob lip 28, 2007 12:14 pm

W gazecie Kurier Południowy pojawiła się informacja, że Urząd Gminy Piaseczno miał się spotkać z prezesem firmy Mobilis Eugeniuszem Szymonik. Spotkanie miało odbyć się w piątek 27 lipca 2007 roku, o godzinie 9:00 w Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno. Miejmy nadzieję, że doszli do porozumienia.
:klotnia:
Jeżeli NIE, to urząd ma negocjować z ZTM'em.
Ostatnio zmieniony sob lip 28, 2007 1:33 pm przez Martin, łącznie zmieniany 1 raz
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Marcin KANIA » sob lip 28, 2007 12:20 pm

Spoko, jestem pewny że dogadają się, to jest w ich interesie, pozdrawiam :D
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Postautor: Martin » sob lip 28, 2007 1:32 pm

W interesie Gminy Piaseczno jest zapewnienie połączenia nocnego między Warszawą a Piasecznem, a czy to będzie Express Piaseczno, czy ZTM to mi już wszystko jedno.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Marcin KANIA » sob lip 28, 2007 1:41 pm

Martin pisze:czy to będzie Express Piaseczno, czy ZTM to mi już wszystko jedno


Popieram i trzymam kciuki, pozdrawiam :D
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Postautor: Katrin » sob lip 28, 2007 2:17 pm

Martin pisze:Miejmy nadzieję, że doszli do porozumienia.

W komentarzu pod informacją: Nocny Express Piaseczno wypowiedziała się Monia, że:
Monia pisze:Kursy Nocnego Expressa Piaseczno w nocy z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę pozostają bez zmian.
Awatar użytkownika
Katrin
 
Posty: 184
Rejestracja: czw lut 15, 2007 7:49 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Martin » sob lip 28, 2007 10:57 pm

Czy oby takie rozwiązanie, to nie jest gra na zwłokę?

Co będzie, jak ktoś będzie chciał wrócić z Warszawy do Piaseczna, w nocy z niedzieli na poniedziałek? Ta noc, to niby kres weekendu, ale sporo osób wraca wtedy z weekendowych wycieczek np.: pociągiem po Polsce... :)

Teraz w Kurierze Południowym napiszą, że uratowali Nocny Express, tak jak kiedyś napisali, że uratowali firmę TDP w Piasecznie.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Jankes » pn lip 30, 2007 9:02 am

Uważam, że kombinują bo powinni od razu kombinować z ZTM albo na stałe dogadać się z Expressem.
Awatar użytkownika
Jankes
 
Posty: 1647
Rejestracja: czw mar 22, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Joniec » pn lip 30, 2007 11:41 am

Martin pisze:
Jakub pisze:mnie to nie rusza. Niech sobie kierowcy dorabiają do swojej niskiej pensji.

Mi też to nie przeszkadza. Ja płacę i siedzę z czystym sumieniem. Co oni robią, to nie moja sprawa, bo nie wpływa to na mój komfort jazdy. Zadowolony kierowca jest podstawą transportu miejskiego :)


widzicie? nie wpływa to na komfort jazdy? znikają nocne od jutra, mobilis pewnie nie wpadł na pomysł ze jest taki tłok (czy w dziennych czy nocnych).brawo . jak widać wszyscy jestesmy za to odpowiedzialni. możecie przeciez zażądać biletu od kierowcy, ale skoro ważniejszy jest zadowolony kierowca niż moje nocne to OK.


druga sprawa a propos stanu technicznego. ja nie rozumiem jak w kraju UE w 2007 roku można pozwolić aby firma transportowa kupowała takie złomy. rozumiem Warszawę, która nie wyrzucila jeszcze ikarusów bo to masa autobusów. za to cały czas kupują nowe i one spełniają wymagania. rodzic z wózkiem to jeszcze. on nie ma tego przez całe życie. dlaczego osoba niepełnosprawna na wózku nie może jezdzić expressem? albo dlaczego ja nie mogę jechać autobusem z rowerem podzczas gdy Warszawa zlikwidowała za rowery dodatkową opłatę.
starszym ludziom tez by się przydała możliwość jeżdzenia expressem bo częściej można znaleźć tam wolne msce niz w ZTM.
marudzą wszyscy na ZTM a jeżeli chodzi o jakość usług to wygrywa w przedbiegach.

moja uwaga tyczy się w zasadzie wszystkich prywatnych przewoźników oraz ppks pno i pks grójec.
chyba można w umowie to zastrzec? wydaje mi się, że ZTM nie robi tego z własnej dobrej woli.

jedna z bogatszych gmin w Polsce :?

a Marcinie K. co ma wspólnego Prażmów z expressem? przeciez nikt nie napisał zeby Lesznowola płaciła połowę tylko żeby się dokładała.
Awatar użytkownika
Joniec
 
Posty: 235
Rejestracja: pn lip 30, 2007 10:46 am
Lokalizacja: Pno

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości