EXPRESS PIASECZNO - opinia o prywatnym transporcie Piaseczna

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Postautor: Jankes » pn lip 23, 2007 10:36 am

Przypomnijcie sobie co napisał w tym poście kameleon:
kameleon pisze:Musiałem pojechać z okolic Mysiadła na PKP i akurat trafił się Express Piaseczno. Wsiadłem, zapłaciłem 1 zł i kierowca nawet nie raczył mi wydrukować biletu z kasy fiskalnej. Zauważyłem na kolejnych przystankach, że każda osoba która jechała już wewnątrz Piaseczna to płaciła i nie otrzymywała biletu z kasy fiskalnej.

Widocznie w nocnych połowa biletów nie jest odznaczona na kasie fiskalnej i później przy rozliczeniu właściciele firmy myślą, że nikt nie jeździ tą trasą. Właściciele firmy powinni to sprawdzić i prześwięcić nie rzetelnych kierowców, którzy na boku ściągają kasę z kursów i nie rejestrują tego na kasach fiskalnych. Nikt nikogo nie złapał za rękę, ale powinno to być sprawdzone.
Awatar użytkownika
Jankes
 
Posty: 1647
Rejestracja: czw mar 22, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Marcin KANIA » pn lip 23, 2007 11:21 am

Pismo złożone, dodatkowo poprosiłem Panią Wójt o pomoc. Zachęcam do wysyłania maili, pozdrawiam
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Postautor: Martin » pn lip 23, 2007 1:04 pm

Na innym forum pojawiła się informacja:
kradam pisze:Mobilis odrzekł, że NA RAZIE ZAWIESZA i MOżE SIę W KOńCU GMINA ZAINTERESUJE

Express Piaseczno zostanie od 1 sierpnia zawieszony. Chcą postawić Urzędników Gminy pod ścianą, aby dofinansowywali nocną linię expressa. Warto, żeby teraz gmina zrobiła przetarg (ZTM, Express, inne...) i wybrała najkorzystniejszą ofertę zarówno cenową jak i zasięgu obsługiwanej trasy.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Martin » pn lip 23, 2007 8:39 pm

Marcin KANIA pisze:Pismo złożone, dodatkowo poprosiłem Panią Wójt o pomoc.

Zauważalne jest zainteresowanie sprawą Radnego Lesznowoli Marcina Kania, może
warto zainteresować tą sprawą Radnego Piaseczna Mariusza Słowika. Na swojej
stronie: www.slowik.k9.pl informuje:
"Po interwencji Słowika – problem znika!
Nasz priorytet – drogi i komunikacja!"

Pan Mariusz ma szanse wykazać się w sprawie nocnego transportu Piaseczno - Warszawa.
:pisze:
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: kameleon » wt lip 24, 2007 7:40 am

"Po interwencji Słowika – problem znika!
Nasz priorytet – drogi i komunikacja!"

Niezłe obietnice wypisuje Wasz radny na swojej stronie. Gdyby było przed wyborami samorządowymi, to na pewno starałby się pokazać, ale że nie jest - to zapewne nie będzie mu się chciało nawet nogą ruszyć :)
Kameleon
Awatar użytkownika
kameleon
 
Posty: 548
Rejestracja: pn mar 26, 2007 6:05 pm
Lokalizacja: Warszawa (Ursynów)

Postautor: Jankes » wt lip 24, 2007 9:20 am

Obiecanki cacanki. Zamiast wypisywać głupoty na swoim blogu Radny Piaseczna powinien zająć się problemem mieszkańców.
Awatar użytkownika
Jankes
 
Posty: 1647
Rejestracja: czw mar 22, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Martin » wt lip 24, 2007 9:32 am

Postanowiłem przejechać się Expressem (oczywiście załatwiałem sprawy w Warszawie). Wracając patrzyłem czy przy rozkładzie jazdy jest jakiś komunikat, ze planują zawiesić nocny - NIE MA NIC.

Wchodzę na ich stronę internetową: NIE MA NIC!! Ostatnia aktualność na ich "beznadziejnej" stronie z dnia: 23.12.2006. Rozkład nocnego na stronie jest bez adnotacji, że ma być zawieszony.

Przy przystankach, na których zatrzymuje się Express - ZERO INFORMACJI. Autobus Expres: w środku nie widziałem kartki z informacją o zawieszeniu nocnego.

Czy ta firma jest poważna? Planują zawiesić linię od 1 sierpnia. Informują o tym media (Gazetę Wyborczą), a nie informują o tym mieszkańców korzystających z ich transportu? Przecież NIE wszyscy mieszkańcy mają dostępu do internetu. Skąd osoby, które nie korzystają z internetu - mają się dowiedzieć, że od początku sierpnia ma być zawieszony Nocny Express Piaseczno???
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Jankes » wt lip 24, 2007 1:57 pm

Może żałują pieniędzy na tradycyjne informacje wywieszane przy przystankach.
Awatar użytkownika
Jankes
 
Posty: 1647
Rejestracja: czw mar 22, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Martin » wt lip 24, 2007 2:27 pm

Jak NIE poinformują w tradycyjny sposób (przystanki, informacje w expresie) i ktoś nie poinformowany będzie na początku sierpnia wracał z nocnej imprezy w Warszawie... to sobie postoi i poczeka na Nocny Express Piaseczno, którego nie będzie... ale skąd on ma wtedy o tym wiedzieć, skoro firma nie raczy poinformować wszystkimi dostępnymi "kanałami komunikacji" o zawieszeniu linii.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: kameleon » wt lip 24, 2007 2:43 pm

Może do tego czasu Gmina Piaseczno stanie na wysokości zadania i dogada się z przewoźnikiem, który obsługuje nocną linię?
Kameleon
Awatar użytkownika
kameleon
 
Posty: 548
Rejestracja: pn mar 26, 2007 6:05 pm
Lokalizacja: Warszawa (Ursynów)

Postautor: Osiedle_Karolinki » wt lip 24, 2007 6:25 pm

>Może do tego czasu Gmina Piaseczno stanie na wysokości zadania i >dogada się z przewoźnikiem, który obsługuje nocną linię?
Gmina powinna opracować całość kwestii komunikacyjnych CA£EGO Miasta i CA£EJ Gminy, zarówno w dzień, jak i w nocy. Do tego -jeden WSPÓLNY BILET dla całej aglomeracji.
Na razie do Cetrum Piaseczna dojechać można - a na boki (Julianów - tylko w dzień ROJ BUSem). A tymczasem: głównym graczem aglomeracji jest ZTM - a ExP tylko "ubogim krewnym". Tyle, że nawet ten "ubogi krewny" nawet w dzień na naszą Julianowską nie dojeżdża (o TMie nie wspomnę). A w rozmowie z Mobilisem usyszałem, że nie wjadą na Julianowską, tylko kursy dla "starego Piaseczna",a z Piaseczna najkrótszą rogą (Puławską) do W-wy...
Gmina zaś zamiast wśród nowych mieszkańcó zrobiśc sondaż - nie robi NIC, ludzie MUSZĄ mieć swoje samocody, a potem wszyscy narzekają na korki.....
Niech w kwestii komunikacji Gmina się wreszcie przebudzi, bo kwestia nocnego ExP- to tylko czubek góry lodowej... (góry, której na imię: nie rozwiazany problem komunikacji w gminie P-no).
Pozdrawiam,
Osiedle_Karolinki
 
Posty: 7
Rejestracja: sob cze 30, 2007 7:51 pm
Lokalizacja: Piaseczno-Julianów

Postautor: Jankes » śr lip 25, 2007 9:20 am

No właśnie nocny powinien obsługiwać całą gminę Piaseczno.
Awatar użytkownika
Jankes
 
Posty: 1647
Rejestracja: czw mar 22, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: kameleon » śr lip 25, 2007 9:51 am

Jankes pisze:nocny powinien obsługiwać całą gminę Piaseczno

Według mnie również gmina Lesznowola powinna się dokładać do nocnego, bo mieszkańcy pobliskiego Mysiadła zapewne również korzystają z nocnej linii do Piaseczna, która prowadzi przez Puławską.
Kameleon
Awatar użytkownika
kameleon
 
Posty: 548
Rejestracja: pn mar 26, 2007 6:05 pm
Lokalizacja: Warszawa (Ursynów)

Postautor: Martin » śr lip 25, 2007 10:45 am

kameleon pisze:mieszkańcy pobliskiego Mysiadła zapewne również korzystają z nocnej linii do Piaseczna

Myślę, że coś w tym jest. Nie znam szczegółów, ale z racji położenia Mysiadła jest to bardzo możliwe. Wtedy również Gmina Lesznowola powinna przyłączyć się do częściowego współfinansowania linii nocnej dla mieszkańców obu gmin naszego powiatu.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Jankes » śr lip 25, 2007 12:52 pm

Może Marcin Kania się wypowie na ten temat?
Awatar użytkownika
Jankes
 
Posty: 1647
Rejestracja: czw mar 22, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

cron