EXPRESS PIASECZNO - opinia o prywatnym transporcie Piaseczna

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

EXPRESS PIASECZNO i NOCNY EXPRESS PIASECZNO

Postautor: Kinga Panasiuk » ndz mar 09, 2008 12:45 am

W piątkowej gazecie Kurier Południowy również pojawiła się informacja o zawieszeniu linii Express Piaseczno.

FRAGMENT: W sobotę 1 marca piaseczyńskie Przedsiębiorstwo PKS zawiesiło Express Piaseczno i Nocny Express. Jednak zdaniem niektórych pasażerów obsługujące linię PPKS nie poinformowało o jej wycofaniu wystarczająco wcześnie. Według najświeższych informacji Express, który dowoził pasażerów do centrum Warszawy, powróci pod koniec maja z nowszym taborem.

Chyba w piątek lub sobotę widziałam autobus expressa na postoju autobusowym przy Metrze Wilanowska. Najzabawniejsze jest to, że chyba obsługiwał jakaś linię PPKS Piaseczno. Jak to jest, że Express Piaseczno trzeba zawieszać, bo mają stary tabor, a te same autobusy obsługują linie PKS?
Kinga Panasiuk
Awatar użytkownika
Kinga Panasiuk
 
Posty: 676
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 12:31 pm
Lokalizacja: Piaseczno

EXPRESS PIASECZNO i NOCNY EXPRESS PIASECZNO

Postautor: lucja » ndz mar 09, 2008 2:07 pm

EXPRESS PIASECZNO I TO CO SIę Z TĄ LINIĄ DZIEJE - TO PORAżKA!!!

Do tego dochodzi zawieszone nocne połączenie Piaseczna z Warszawą. Nie mogę sobie wyobrazić tego, że takie miasto jak Piasecznie nie ma nocnej komunikacji. Porażka!
Pozdrawiam serdecznie
Łucja
Awatar użytkownika
lucja
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz kwie 08, 2007 3:50 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PKS Grójec

Postautor: Goszczyn » ndz mar 09, 2008 6:45 pm

:-) Artykuł mojego autorstwa pt.: "Przewoźnik, co ma Pasażerów w nosie"
Ostatnio zmieniony sob mar 15, 2008 9:43 pm przez Goszczyn, łącznie zmieniany 1 raz
Goszczyn
 
Posty: 230
Rejestracja: wt lip 24, 2007 12:12 am
Lokalizacja: Warszawa

EXPRESS PIASECZNO i PKS GRÓJEC

Postautor: lucja » ndz mar 09, 2008 9:20 pm

Przeczytałam artykuł Twojego autorstwa i Goszczyn w pełni się z Tobą zgadzam.
Ciekawa jestem, czy PKS Grójec pomorze mieszkańcom powiatu piaseczyńskiego...
Pozdrawiam serdecznie
Łucja
Awatar użytkownika
lucja
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz kwie 08, 2007 3:50 pm
Lokalizacja: Piaseczno

EXPRESS PIASECZNO i NOCNY EXPRESS PIASECZNO

Postautor: justynka » wt mar 11, 2008 9:17 am

No i Piaseczno zostało bez nocnej komunikacji - PORAżKA!
Justyna
justynka
 
Posty: 1096
Rejestracja: pt sty 18, 2008 11:04 am
Lokalizacja: Piaseczno

PPKS PIASECZNO

Postautor: justynka » pt mar 14, 2008 12:56 pm

PPKS Piaseczno zlikwidował (choć mówią na razie o zawieszeniu) EXPRESS PIASECZNO i NOCNY EXPRESS PIASECZNO, ale jakby tego było mało to na swojej stronie poinformowali o kolejnych likwidacjach:

Zgodnie z decyzją Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno od dnia 1 kwietnia 2008 zlikwidowana zostanie linia "Piaseczno (Polkolor) - Wola Gołkowska - Głosków - Piaseczno (Polkolor)"

źródło: www.ppkspiaseczno.pl/wiecej.php?id=58

CO TO ZA FIRMA, KTÓRA ZAMIAST SIę ROZWIJAć LIKWIDUJE LUB ZAWIESZA LINIE?
Justyna
justynka
 
Posty: 1096
Rejestracja: pt sty 18, 2008 11:04 am
Lokalizacja: Piaseczno

PPKS PIASECZNO

Postautor: Jankes » pt mar 14, 2008 1:22 pm

CO TO ZA FIRMA, KTÓRA ZAMIAST SIę ROZWIJAć LIKWIDUJE LUB ZAWIESZA LINIE?

Może PPKS Piaseczno ma jakieś problemy finansowe i dlatego te zawieszania oraz likwidacje linii?
Awatar użytkownika
Jankes
 
Posty: 1647
Rejestracja: czw mar 22, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

PPKS PIASECZNO

Postautor: teresa » pt mar 14, 2008 1:31 pm

Zgodnie z decyzją Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno od dnia 1 kwietnia 2008 zlikwidowana zostanie linia "Piaseczno (Polkolor) - Wola Gołkowska - Głosków - Piaseczno (Polkolor)"

BRAWA dla Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno!
:klotnia:
Zamiast rozwijać komunikację w Piasecznie, to przyczyniają się do likwidacji kolejnych połączeń jakie świadczył PPKS Piaseczno. Nawet nie raczyli poinformować klientów (pasażerów), jaki był powód likwidacji tej linii?
teresa
 
Posty: 1076
Rejestracja: wt lis 06, 2007 11:32 am
Lokalizacja: Piaseczno

EXPRESS PIASECZNO i NOCNY EXPRESS PIASECZNO

Postautor: justynka » wt kwie 08, 2008 3:33 pm

Odświeżam wątek. Rozmawiałam teraz ze znajomymi z pracy odnośnie komunikacji w Piasecznie i braku nocnego połączenia Piaseczna z Warszawą i mówili mi, że kiedyś była akcja (zbieranie podpisów) i po petycji pojawił się nocny do Piaseczna. Czy ktoś z Was pamięta tą akcję i zna szczegóły. Może warto powtórzyć coś takiego, bo nie da się żyć bez nocnego autobusu.
Justyna
justynka
 
Posty: 1096
Rejestracja: pt sty 18, 2008 11:04 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Jacenty » wt kwie 08, 2008 5:05 pm

Oczywiście że pamiętam bo sam zbierałem podpisy i byłem przy wręczeniu petycji w Urzędzie Miasta.
Obrazek

Na razie lepiej poczekać do 26 maja i zobaczyć co zrobi Express.
Może jak powróci linia (w co szczerze mówiąc wątpię) to wznowią kursowanie nocnego.
Jeżeli nie to wtedy pomyślimy o petycji.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacenty
 
Posty: 2866
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 4:18 pm
Lokalizacja: inąd się znamy...

Postautor: barman » wt kwie 08, 2008 5:45 pm

Powiedzmy sobie szczerze. Nie chcemy w Piasecznie takich złomów, niebezpiecznych, zanieczyszczających środowisko, awaryjnych, brudnych , starych, brzydkich itp. Wymuśmy na radnych, gminie, samorządzie ażeby w końcu zajęli sie sprawą kompleksowo . Tylko tramwaje uratują to miasto. Więc expres Piaseczno jest tylko tematem zastępczym jeżeli chodzi o transport. WYMUśMY NA NICH TRAMAWAJE. Kto jest za. Może czas zacząć wziąć sprawę w swoje ręce i wywalić obiboków i zacząć działać w tej sprawie poważnie. Jeżeli ktoś jest ZA to zaczniemy pisać pisma do tych "urzędników" w gminie. COś PRZECIEż NALEżY ZROBIć !!!!!!!
barman
 
Posty: 114
Rejestracja: śr paź 17, 2007 8:36 am
Lokalizacja: PIASECZNO

EXPRESS PIASECZNO i NOCNY EXPRESS PIASECZNO

Postautor: Martin » wt kwie 08, 2008 6:45 pm

Jacenty pisze:Na razie lepiej poczekać do 26 maja i zobaczyć co zrobi Express.

Zgadzam się z Jacentym. Wydaje mi się, że Gmina Piaseczno również czeka na koniec maja i posunięcie PPKS PIASECZNO.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

EXPRESS PIASECZNO i NOCNY EXPRESS PIASECZNO

Postautor: Kinga Panasiuk » wt kwie 08, 2008 7:43 pm

Tramwaj do Piaseczna, o którym wspomniał barman to byłoby idealne rozwiązanie, jednak patrząc na działania samorządowców Piaseczna, to może być z tym problem. Warszawa oddala zajezdnię zakonnikom i już władze Piaseczna rozłożyły ręce, że nie ma gdzie zrobić pętli. Wydaje mi się, że ściemniają i nie mają pomysłów na rozwiązanie problemów komunikacyjnych. Powinni odżałować trochę kasy i poprosić specjalistów o pomoc w rozwiązaniu problemu komunikacyjnych w Piasecznie.
Kinga Panasiuk
Awatar użytkownika
Kinga Panasiuk
 
Posty: 676
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 12:31 pm
Lokalizacja: Piaseczno

EXPRESS PIASECZNO i NOCNY EXPRESS PIASECZNO

Postautor: Jakub » wt kwie 08, 2008 8:49 pm

No to co sąsiedzi? Czekamy do końca maja i jeżeli nic się nie zmieni, to piszemy petycję i zbieramy głosy np.: w autobusie 709?
Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jacenty » wt kwie 08, 2008 9:15 pm

pewnie tak...
Oby problem komunikacji nocnej rozwiązał się wcześniej
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacenty
 
Posty: 2866
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 4:18 pm
Lokalizacja: inąd się znamy...

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

cron