EXPRESS PIASECZNO - opinia o prywatnym transporcie Piaseczna

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Express Piaseczno

Postautor: Jankes » śr sty 02, 2008 10:48 am

MGX pisze:Już wiem, nie jeździ. Dałem się nabrać na informację z witryny Express Piaseczno

Czyli nie było Expressa w nocy z 31 grudnia 2007 na 1 stycznia 2008?
Awatar użytkownika
Jankes
 
Posty: 1647
Rejestracja: czw mar 22, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Express Piaseczno

Postautor: Jakub » śr sty 02, 2008 10:46 pm

MGX i jak dojechałeś do domu, skoro nie było nocnego Express Piaseczno? Taxi czy na piechotę?
Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

przegiecie pały to mało powiedziane...

Postautor: Zamfir » sob sty 12, 2008 1:12 am

to co dzis wieczorem przezylem to juz w pale sie nie miesci...
wyszedlem po pracy na przedostatni autobus (10.28 z pl. unii lubelskiej). po 20 minutach czekania stracilem nadzieje ze przyjedzie. Nic to. przecierz 22.58 jest kolejny... przebolałem że musze tyle wystac na mrozie i widze jak sie zbliża wiec podchodze do krawedzi jedni macham ręką... a tu nic... macham drugi raz prawie przed maską... i zobaczyłem jak ten marny sqr.... przejezdza leniwym tempem obok mnie... To jest poprostu zwykłę kurestwo bo inaczej tego sie nie da opisac. bylem cierpliwy kiedy tą linie przejelo PPKS. Teraz juz nie mam litosci dla tej bandy kretynow...
Zamfir
 
Posty: 1
Rejestracja: sob sty 12, 2008 12:58 am

Express Piaseczno

Postautor: Martin » sob sty 12, 2008 9:12 am

Sporo mieszkańców Piaseczna, z którymi rozmawiam ma podobną opinię na temat działania tej linii po wydzierżawieniu przez PPKS Piaseczno, jednak nie każdy ma odwagę do opisania tego na forum dyskusyjnym. Dzięki Zamfir za Twoją opinię na temat linii Express Piaseczno.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców powiatu piaseczyńskiego, którzy korzystają lub korzystali z obsługi tej linii do wyrażania w tym poście opinii na jej temat. Może osoby zajmujące się obsługą tej linii po przeczytaniu tych opinii przejrzą na oczy i coś zmienią w swoim postępowaniu oraz przede wszystkim podejściu do klienta korzystającego z linii Express Piaseczno.

:pisze:
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Express Piaseczno

Postautor: lucja » sob sty 12, 2008 10:59 am

Czy Urzędnicy z UMiG Piaseczno nie mogliby wpłynąć na firmę obsługującą Express Piaseczno?
Pozdrawiam serdecznie
Łucja
Awatar użytkownika
lucja
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz kwie 08, 2007 3:50 pm
Lokalizacja: Piaseczno

EXPRESS PIASECZNO

Postautor: Martin » sob sty 12, 2008 6:55 pm

Czy Urzędnicy z UMiG Piaseczno nie mogliby wpłynąć na firmę obsługującą Express Piaseczno?

Jakiś czas temu firma Mobilis chciała zlikwidować linię NOCNY EXPRESS PIASECZNO i wtedy dochodziły do mnie informacje, że linia Express Piaseczno nie jest dofinansowywana przez Urząd Miasta i Gminy Piaseczno. Skoro nie dofinansowują, to nie mają nic do gadania. Chyba, że w między czasie coś się zmieniło i UMiG ma swój udział w kursowaniu tej linii - wtedy mogliby wymagać poprawy jakości obsługi.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

EXPRESS PIASECZNO

Postautor: Jakub » sob sty 12, 2008 10:03 pm

Wydaje mi się, że Gmina nie współfinansuje Express Piaseczno i nic tutaj nie pomogą.
Musieliby się zbuntować sami mieszkańcy i jakby przestali korzystać z tej linii, to może czegoś nauczyłoby się PPKS Piaseczno.
Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: ParanoiK » wt sty 15, 2008 6:03 pm

Ja już przestałem. Szybciej się wygra w totka niż ekspress przyjedzie punktualnie (jeśli w ogóle przyjedzie, bo jeździ średnio co drugi). Nie mówiąc już o przesiadkach.

Dno, po prostu dno. ZTM witaj ponownie.
Pozdrawiam,
Kuba Wojewoda
Awatar użytkownika
ParanoiK
 
Posty: 48
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 9:46 am

EXPRESS PIASECZNO

Postautor: Jakub » wt sty 15, 2008 9:14 pm

Ja już przestałem

Gdyby wszyscy postąpili tak jak Ty, to na pewno dałoby to do myślenia dla PPKS Piaseczno i może bardziej zaczęliby dbać o klienta.
Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

EXPRESS PIASECZNO

Postautor: justynka » pt sty 18, 2008 11:27 am

Korzystam czasami z linii EXPRESS PIASECZNO, żeby dojechać do Warszawy. Jest to linia, dzięki której za niską kwotę możemy dojechać z Piaseczna do Centrum Warszawy, bez koniecznych przesiadek do metra jak to jest przy 709. Muszę jednak przyznać Wam rację, że jakość obsługi i częstotliwość jazdy autobusów pogorszyła się od czasu przejęcia tej linii przez PPKS Piaseczno. Czy nic nie da się z tym zrobić, żeby Piaseczno miało własną komunikację miejską a nie prywatna?
Justyna
justynka
 
Posty: 1096
Rejestracja: pt sty 18, 2008 11:04 am
Lokalizacja: Piaseczno

EXPRESS PIASECZNO

Postautor: Jakub » sob sty 19, 2008 12:29 pm

Czy nic nie da się z tym zrobić, żeby Piaseczno miało własną komunikację miejską a nie prywatna?

Chyba w tym roku nie ma co liczyć na lokalną komunikację Piaseczna, bo nie widziałem tej pozycji w Budżecie 2008 Gminy Piaseczno :(
Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

EXPRESS PIASECZNO

Postautor: justynka » czw sty 24, 2008 10:12 am

Jakub pisze:Chyba w tym roku nie ma co liczyć na lokalną komunikację Piaseczna

Szkoda. Gmina Piaseczno powinna o tym już dawno pomyśleć!
Justyna
justynka
 
Posty: 1096
Rejestracja: pt sty 18, 2008 11:04 am
Lokalizacja: Piaseczno

EXPRESS PIASECZNO

Postautor: Martin » śr lut 27, 2008 12:07 am

Przez najbliższe 3 dni jestem zmuszony korzystać z komunikacji miejskiej. Poszedłem dziś rano na Express Piaseczno i do centrum Warszawy jechałem 2 godziny. Powrót był niestety jeszcze gorszy. Czekałem na Express Piaseczno ponad godzinę (2 autobusy wg rozkładu nie przyjechały). Następnie z centrum Warszawy do Piaseczna wracałem kolejne 2 godziny. £ącznie droga z Piaseczna do Warszawy i po południu z Warszawy do Piaseczna zajęła mi 4 godziny (nie liczę już czasu, jaki spędziłem czekając na autobus, bo wyszłoby mi ponad 5 godzin). Masakra...

Czy to normalne, czy jedynie dziś trafiłem na taki dzień? Nazwa EXPRESS nie pasuje już do tego autobusu. Dobrze, że codziennie nie muszę dojeżdżać expresem do pracy. Jak radzą sobie osoby codziennie dojeżdżające do pracy w Warszawie?
:roll:

p.s. idę się przespać, bo jutro kolejny dzień, który będę musiał spędzić w komunikacji autobusowej...
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

EXPRESS PIASECZNO

Postautor: Martin » śr lut 27, 2008 7:55 pm

Rano czekałem na autobus Express Piaseczno prawie godzinę czasu (nie było 3 autobusów z rozkładu jazdy na słupie przystankowym). W między czasie przyjechało i odjechało kilka autobusów ZTM 709. Po godzinie oczekiwania na express zwątpiłem i wsiadłem do 709, którym bardzo szybko dojechałem do metra a później to już bajka...

Wczorajsza przygoda i dzisiejszy poranek wystarczył mi, abym zrezygnował z usług jakie świadczy linia EXPRESS PIASECZNO
:evil:

Co zyskała firma Mobilis, która wydzierżawiła linię Express Piaseczno dla PPKS Piaseczno? Raczej nic poza obniżeniem kosztów zatrudnienia kierowców? Na pewno stracili dużo, bo kursy i jazda autobusów ma się nijak do rozkładu jazdy. Jeżeli wypadło kilka kursów, to dlaczego PPKS Piaseczno nie raczy poinformować klientów o aktualnie obowiązującym rozkładzie jazdy? Na przystankach oraz stronach internetowych expresspiaseczno.pl oraz ppkspiaseczno.pl na pewno nie ma aktualnego rozkładu jazdy. Autobusy jeżeli jeżdżą, to na pewno tak jak im się podoba... TRAGEDIA!!! Dodatkowo firma PPKS Piaseczno nie raczy odpisywać na maile, bo dodzwonić się do nich też graniczy z cudem...
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12710
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

EXPRESS PIASECZNO

Postautor: Jakub » śr lut 27, 2008 8:11 pm

Ciekawy jestem czy inni są tak zadowoleni, że nikt tego nigdzie nie pisze i nie zgłasza? Może nikt już nie korzysta z tej linii? Dlaczego Gmina Piaseczno nie zainteresuje się jakością obsługi jaką świadczy PPKS Piaseczno na trasie Express Piaseczno? Urzędnicy jeżdżą samochodami i nie raczą zainteresować się problemami mieszkańców korzystających z komunikacji. Może trzeba napisać w tej sprawie do Mobilis, żeby odebrali wydzierżawioną linię firmie PPKS Piaseczno, bo to co zrobili z linią i jakością obsługi woła o pomstę do nieba. Może Radny Marcin Kania pomoże w temacie?
Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

cron