Strona 1 z 1

Radni i urzędnicy z Piaseczna taniej kupią nieruchomości

Post: pt kwie 01, 2011 7:21 pm
autor: Ireneusz
Podczas ostatniej sesji rady miejskiej w Piasecznie podjęto uchwałę, zgodnie z którą radni oraz urzędnicy będą mogli nabyć gminne nieruchomości z 98 proc. bonifikatą

Inicjatorem kontrowersyjnej uchwały jest wiceburmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz. - Osoby zatrudnione w urzędach zarabiają zbyt mało, by móc pozwolić sobie na zakup nieruchomości - uzasadnia wiceburmistrz Putkiewicz. - Chcąc zatrudniać fachowców i utrzymać w naszym urzędzie wyspecjalizowaną kadrę, postanowiliśmy zrobić ukłon w ich stronę i zaproponować duże bonifikaty przy zakupie nieruchomości.
Podczas sesji przegłosowano, by z przywileju mogli korzystać również radni.
- Praca radnego jest funkcją społeczną, diety są bardzo niskie, a chcąc pełnić swój mandat rzetelnie i odpowiedzialnie nie mam czasu na dodatkową pracę – argumentował wiceprzewodniczący rady Andrzej Swat. - Dlatego apeluję by ulgą objąć nie tylko urzędników, ale także radnych.
– Czy to nie jest nieetyczne ? - dzielił się swoimi wątpliwościami radny Andrzej Hubl.
Gdy będzie chciał pan kupić jakąś nieruchomość od gminy nikt panu nie zabrania zapłacić za nią 2 proc. a pozostałe 98 proc. przekazać gminie w formie darowizny – odparła radna Magdalena Woźniak.
Uchwałę podjęto jednogłośnie. Spotkała się ona z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony urzędników. Już następnego dnia naczelnik wydziału Infrastruktury i Transportu Publicznego, Włodzimierz Rasiński kupił od gminy działkę przy wjeździe do Piaseczna.
- Jeszcze nie wiem jakie będzie miała przeznaczenie – mówi Rasiński. - Według opinii rzeczoznawcy wartość tych gruntów wynosi 2 mln złotych. Jako urzędnik mogłem ją nabyć za 40 tys. zł. Szkoda byłoby nie skorzystać. Cieszę się, że po tylu latach ciężkiej i czasami niewdzięcznej pracy władze gminy postanowiły uhonorować urzędników.


http://kurierpoludniowy.pl/?page=artykul&id=7035

:bicz:

Radni i urzędnicy z Piaseczna taniej kupią nieruchomości

Post: pt kwie 01, 2011 7:31 pm
autor: wdolinski
Mam nadzieję, że to żart prima-aprilisowy :)

Oświadczenie I Zastępcy Burmistrza

Post: pt kwie 01, 2011 7:38 pm
autor: Karol
Podaję za urzędową stroną (piaseczno.eu):

Oświadczenie I Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno w sprawie artykułu „Radni i urzędnicy taniej kupią nieruchomości” w Kurierze Południowym nr XI (384)/W1

W nr XI (384)/W1 Kuriera Południowego, z dnia 1 kwietnia 2011 r. zamieszczony został artykuł zatytułowany „Radni i urzędnicy taniej kupią nieruchomości” - podpisany przez Panią Elżbietę Czerską. Artykuł ten zawiera wiadomości całkowicie nieprawdziwe.

Mam w pełni świadomość, że publikacja ta, to żart Redakcji „Kuriera Południowego” z okazji prima aprilis. Tego dnia w wielu mediach pojawiają się różne żartobliwe informacje. żartobliwe nie oznacza jednak informacji, które mogą osobom lub grupom zawodowym wyrządzić niepowetowaną szkodę, ze względu na kontekst w jakim zostały zamieszczone oraz czas ich publikacji i częstotliwość ukazywania się czasopisma uniemożliwiającą szybkie sprostowanie. Dotyczy to zwłaszcza osób wymienionych z imienia i nazwiska oraz pełnionej funkcji takich jak ja lub Pan Włodzimierz Rasiński, oraz Radnych Rady Miejskiej: Andrzeja Swata, Andrzeja Hubla i Magdaleny Woźniak.

Oświadczam zatem, że wiadomość jakoby w Piasecznie podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej (miała miejsce w dniu 23.03.11) podjęto uchwałę, zgodnie z którą radni oraz urzędnicy będą mogli nabyć gminne nieruchomości z 98 proc. bonifikatą oraz, że na jej podstawie nieruchomość taką za 40 tys. zł. nabył już Pan Włodzimierz Rasiński – Naczelnik Wydziału Infrastruktury i Transportu Publicznego - jest całkowicie nieprawdziwa i stanowi wyłącznie żart prima aprilisowy dziennikarzy Kuriera Południowego. Nie było i nie będzie takich uchwał.

Daniel Putkiewicz
I Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno


Gmina Piaseczno wystąpiła do redakcji Kuriera Południowego z prośbą o opublikowanie powyższego sprostowania na pierwszej stronie najbliższego wydania tej gazety.

Radni i urzędnicy z Piaseczna taniej kupią nieruchomości

Post: pt kwie 01, 2011 8:47 pm
autor: ola
Moim zdaniem przegięli

Post: pt kwie 01, 2011 9:08 pm
autor: Krzysztof Dynowski
Zwłaszcza, że przecież jeden "żarcik" - z Biedronką w Czersku był!

Jak już to przeczytałem uznałem, że limit głupot został wyczerpany w tym numerze i domniemaną uchwałę przyjąłem z prawdziwie słowiańską wiąchą na ustach...

Dobrze, że przynajmniej Gmina szybko sprostowała...

Post: sob kwie 02, 2011 10:24 am
autor: looky
Przegięli i to ostro.
Wkurw... się jak mało kiedy jak przeczytałem o tej bonifikacie...
I nie przyszło mi do głowy, że to żart :roll:

Post: sob kwie 02, 2011 12:13 pm
autor: ola
£ukasz, najlepsze jest to, że tą gazeta czytają ludzi dziś, jutro i przez cały następny tydzien, i nie pamiętają ze był 1.04 w dniu jej wydania, bo to nie jest codzienna gazeta