Przebudowa ul. Nadarzyńskiej i Wojska Polskiego w Piasecznie

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Postautor: trzyfx » sob lip 09, 2011 8:12 pm

A może ktoś z Metropolisu zrobi zdjęcie z góry?:)
trzyfx
 
Posty: 241
Rejestracja: pn mar 05, 2007 2:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: sanchez » ndz lip 10, 2011 10:09 am

Jak nie będzie padało i będę miał chwilę to wlezę na dach ...
Awatar użytkownika
sanchez
 
Posty: 673
Rejestracja: pt cze 22, 2007 2:53 pm

Postautor: sanchez » ndz lip 10, 2011 7:11 pm

Awatar użytkownika
sanchez
 
Posty: 673
Rejestracja: pt cze 22, 2007 2:53 pm

Postautor: stentonik » ndz lip 10, 2011 7:16 pm

£adnie. Ciekawe jeszcze jak rozwiążą problem przejść dla pieszych :)
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: trzyfx » ndz lip 10, 2011 8:26 pm

sanchez pisze:http://zapodaj.net/608a3c5546ee.jpg.html


Dzięki za zdjęcie:)

Twoje zdjęcie i sprawdzenie wszystkich wlotów i wylotów na/z ronda utwierdziły mnie w przekonaniu, że ciężarówki z przyczepami i naczepami nie zmieszczą się na tym rondzie. Ciekawe jaki plan ma inwestor czyli miasto.
trzyfx
 
Posty: 241
Rejestracja: pn mar 05, 2007 2:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Agusia » ndz lip 10, 2011 8:57 pm

Pewnie nie ma żadnego. Ktoś kasę bierze, a reszta się nie liczy. W sumie przecież nie potrzeba było tego ronda...
Awatar użytkownika
Agusia
 
Posty: 256
Rejestracja: ndz maja 31, 2009 10:13 pm
Lokalizacja: z Wenus

Postautor: sanchez » ndz lip 10, 2011 9:26 pm

Moim zdaniem ciężarowe się zmieszczą. Pamiętaj trzyfx, że to zdjęcie z dużej odległości, więc jest pewna skala tej inwestycji. Rondo jak wynika z projektu ma 6 m szerokości (2 pasy?). To wystarczy dla duzych pojazdów.
Awatar użytkownika
sanchez
 
Posty: 673
Rejestracja: pt cze 22, 2007 2:53 pm

Postautor: sanchez » pn lip 11, 2011 9:33 am

Agusia pisze:Pewnie nie ma żadnego. Ktoś kasę bierze, a reszta się nie liczy. W sumie przecież nie potrzeba było tego ronda...


Chyba niezbyt często tam bywasz co ? W przeciwieństwie do karetek pogotowia i policji ...
Awatar użytkownika
sanchez
 
Posty: 673
Rejestracja: pt cze 22, 2007 2:53 pm

Postautor: trzyfx » pn lip 11, 2011 9:46 am

No nie wiem... Jak stałem sobie na południowym wlocie to nie wydawało mi się to takie oczywiste. Samo rondo ok, 6 metrów, da się wykręcić jak już jesteś na rondzie, ale ten południowy wlot jest wąski (3,5m) i nie rozszerza się przy rondzie, więc wjeżdżasz prosto, masz 6 metrów szerokości ronda i musisz już kręcić, a tył jeszcze masz w tym wąskim dolocie. Zestaw ciągnik siodłowy i naczepa to jakieś 16,5 metra. Jakoś nie wydaje mi się, że uda się to zrobić bez jeżdżenia po krawężnikach.

Dwóch pasów na 100% nie będzie.
trzyfx
 
Posty: 241
Rejestracja: pn mar 05, 2007 2:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: sanchez » pn lip 11, 2011 10:11 am

No zobaczymy. W miarę postępu prac wlezę od czasu do czasu na dach, zrobić fotkę jak to wygląda.

Ale tak na zdrowy, chłopski ... to chyba projektanci MUSIELI uwzględnić, że to droga krajowa, więc mogą się tam również duże pojazdy pojawić. No ciekaw jestm strasznie. Może uda mi się jakiegoś kierownika budowy namierzyć, to zagadam do niego.
Awatar użytkownika
sanchez
 
Posty: 673
Rejestracja: pt cze 22, 2007 2:53 pm

Postautor: trzyfx » pn lip 11, 2011 10:27 am

Za nowe zdjęcia z góry... z góry dziękuję:)

A co do tego MUSIELI to ja już w to nie wierzę, za dużo spiep... źle zrobionych rzeczy już widziałem:)
trzyfx
 
Posty: 241
Rejestracja: pn mar 05, 2007 2:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Spartacus 999 » pn lip 11, 2011 11:36 am

Obwieszcam z wielkim żalem i smutkiem, że światła róg Dworcowej i JPII działają, co akurat w przypadku remontu to zły pomysł, a w przypadku poprawy bezpieczeństwa to dobry pomysł :(
"Look into my eyes, you'll see who I am
My name is Lucifer, please take my hand"- N.I.B.
Awatar użytkownika
Spartacus 999
 
Posty: 839
Rejestracja: wt sty 26, 2010 2:29 pm
Lokalizacja: Ze Squerów

Remont wywołał chaos

Postautor: Beata » pn lip 11, 2011 6:52 pm

Tydzień temu zaczął się remont ulicy Wojska Polskiego. – Tu dzieją się dantejskie sceny – alarmują mieszkańcy.

Zamknięcie fragmentu ul. Wojska Polskiego to kolejny etap przebudowy skrzyżowania z wyremontowaną niedawno ul. Nadarzyńską. U zbiegu tych dwóch ulic za dwa miesiące pojawi się rondo, które ma lepiej rozładowywać ruch o sporym natężeniu.

Mimo informacji w lokalnych mediach o rozpoczęciu zaplanowanego remontu kierowcy są zdezorientowani i nie bacząc na znaki, często jeżdżą na pamięć. Większość z nich zawraca tuż przed blokadami, ale nie brakuje też ambitniejszych, którzy po przesunięciu barierek... próbują przejechać przez rozkopany plac budowy.

Zawracają też karetki

Gmina zapewniła dojazd do prywatnych posesji i większych lokali usługowych. Wyznaczono też objazdy ulicami Jana Pawła II, Dworcową, Sienkiewicza i Kościuszki. Nie rozwiązało to jednak wszystkich problemów. Na najbliższej równoległej do Wojska Polskiego ulicy Kniaziewicza tworzą się ogromne korki.

Mieszkańcy mają propozycje, jak można temu zapobiec, ale – jak mówią – nikt nie chce ich zdania wziąć pod uwagę. – Dzwoniłem do straży miejskiej, która dopiero ode mnie dowiedziała się o tej sytuacji i odesłała do policji. Tam polecili zwrócić się do straży miejskiej – opowiada „NW” rozgoryczony pan Arkadiusz, mieszkaniec ul. Wojska Polskiego.

O remoncie nie wiedział nawet jeden z kierowców karetki. – Mknęli tędy na sygnałach, dojechali do blokady i dopiero zawrócili – relacjonuje nam piasecznianin. Gdy nasz dziennikarz rozmawiał z mieszkańcem na ul. Kniaziewicza, pojawił się patrol policji. Zapytaliśmy funkcjonariuszy, czy nie widzą źle zaparkowanych i blokujących przejazd samochodów. Obiecali się tym zająć i po chwili bez interwencji po prostu odjechali.

– To normalne zachowanie. A przecież obok jest prawie pusty ogólnodostępny parking. Tu powinni częściej pojawiać się strażnicy miejscy i chociażby upominać tych kierowców – wskazuje pan Arkadiusz.

Zmienić organizację
Wskazuje nam on rozwiązania, które mogłyby usprawnić tymczasowo ruch wokół placu budowy. Jego zdaniem należy znieść zakaz skrętu w lewo z ul. Jana Pawła II w ul. Kniaziewicza i wydłużyć zielone światło dla wyjeżdżających z ul. Jana Pawła II.

O komentarz zapytaliśmy komendanta straży miejskiej Romana Kornackiego. – Podejmowaliśmy już interwencje na tych ulicach – zapewnił „NW”. – Uważam, że zniesienie zakazu skrętu to nie jest dobry pomysł, ale mieszkańcy mogą złożyć taki wniosek – zdystansował się.

Pomysły mieszkańca przedstawiliśmy też wiceburmistrzowi Danielowi Putkiewiczowi. Obiecał nam, że urzędnicy przeanalizują wszystkie wnioski i najlepsze będą wprowadzane w życie. – Najgorsze są pierwsze dni, bo nie wszyscy o remoncie wiedzą, ale powinno się to uspokoić – uważa Putkiewicz.

http://www.nadwisla.pl/index.php?option ... Itemid=147
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: trzyfx » pn lip 11, 2011 7:37 pm

Dzisiaj około 17tej widziałem na Kniaziewicza strażników miejskich wypisujących mandaty zaparkowanym na zakazie pojazdom. Aż zwolniłem aby upewnić się czy to nie sen:) Brawo dla tych panów - lepiej późno niż wcale.
trzyfx
 
Posty: 241
Rejestracja: pn mar 05, 2007 2:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: ola » pn lip 11, 2011 10:54 pm

Wszystko fajnie, ale nadal nie ma odpowiedniego oznakowania na wjeździe do miasta.
Już od Laminy powinna by informacja ze Wojska Polskiego nie jest przejezdna, a nie tuż przed samym skrzyżowaniem z JPII. Z drugiej strony informacja o objeździe jest tuż przed Sienkieiwcza.
Ktoś długo się głowił nad tym jak zablokowac Dworcowa i Jana Pawła II, bo jakby trochę pomyślał to doszedłby do wniosku, że odpowiednie oznakowanie przed wjazdami do miasta, nie będzie powodowało tak wielkich utrudnień. Ale po co przecież to tak daleko od Urzędu, i tylko przeszkadza Mieszkańcom w dojeździe do PKP.

Poza tym czemu częśc ruchu nie jest kierowana na Kościuszki ? Tylko wszystko na Dworcową, gdzie jeżdżą autobusy. Ostatnio w tygodniu korek był już przy Pizerri Słoneczniki, i w korku stało 5 autobusów.
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

cron