Wylała Perełka ewakuacja okolic Nadarzyńskiej w Piasecznie

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Postautor: stentonik » wt sie 03, 2010 6:17 pm

"Zdążyć przed burzą"

Obrazek
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: Spartacus 999 » śr sie 04, 2010 9:52 am

No właśnie, była wczoraj ulewa. Swoją droga nie wiedziałem, że są tam prace prowadzone.

BRAWO !


P.S. Fota na mazowieckie press photo!
"Look into my eyes, you'll see who I am
My name is Lucifer, please take my hand"- N.I.B.
Awatar użytkownika
Spartacus 999
 
Posty: 839
Rejestracja: wt sty 26, 2010 2:29 pm
Lokalizacja: Ze Squerów

Postautor: stentonik » pt sie 06, 2010 9:21 pm

Właśnie wróciłem z miejsca na zdjęciu. Podczas dzisiejszej wieczornej nawałnicy umocnienia szlag trafił, tu gdzie stoi koparka wymyło i wypłukało dokumentnie ziemię, wszelkie pseudo-prace zabezpieczające koryto Perełki szlag trafił. Ja przepraszam za wyrażenie, ale to się w pale nie mieści. Ten kto za stan taki odpowiada, powinien beknąć parę latek za kratami. Wiele burz przeżyłem w Piasecznie i takiego kuriozum nie widziałem. Myślę, że wskazanie winnych, którzy doprowadzili do zaniedbań to tylko kwestia czasu.
Dzięki Bogu w ostatniej chwili przestało lać, bo brakowało kilku centymetrów by woda przelała się przez Kniaziewicza. Najniżej położone posesje znowu zalane.

To nie była wielka burza.

Od zachodu błyska się i grzmi konkretnie. To może być ciężka noc dla mieszkańców okolic Perełki...
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: tvpiaseczno » sob sie 07, 2010 10:28 am

Zobacz to w relacji filmowej na stronie iTVPiaseczno.pl
iTV Piaseczno http://www.itvpiaseczno.pl
itvpiaseczno@wp.pl tel. 501-206-789
Awatar użytkownika
tvpiaseczno
 
Posty: 1108
Rejestracja: pn mar 17, 2008 8:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: stentonik » sob sie 07, 2010 10:49 am

Znakomity reportaż. Co burza, to mieszkańcy muszą bronić swojego mienia, współczuję . Ciekawe jak długo to będzie trwało.

Czy jest jakiś plan/terminy udrożnienia kanału, poprawienia sytuacji, przede wszystkim pod Skwerem Kisiela, zanim sąd wskaże winnych zaniedbań? Czy będziemy czekać latami na zakończenie spraw sadowych, które na dobra sprawę jeszcze się nie rozpoczęły?
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: Kacperek » sob sie 07, 2010 2:59 pm

Dobry reportaż na iTV. Czy przy każdej burzy planowane są takie działania? Czy nikt z urzędników nie podejmie konkretnych działań, aby Perełka nie była zmorą mieszkańców przy każdej burzy?
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Postautor: Kucyk » sob sie 07, 2010 4:03 pm

Na końcu filmu najlepsi są koleszkowcy którzy zadrewnowują wlot do garażu podziemnego.

Ale teraz takie pytanie mam: czy Perełka przed Bożym Ciałem '10 nie wzbierała po burzach? Bo tak jako dziwne wydaje mi się to, że nagle jej przepustowość drastycznie zmalała.
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: jalokim83 » sob sie 07, 2010 8:06 pm

Perełka przed Bożym Ciałem - przez ostatnie 15 lat - doszła do takiego poziomu jak wczoraj, tylko raz - wtedy przepust przy Kniaziewicza był zatkany.

Mieszkańcy Kniaziewicza, którzy mieszkają tam od 50 lat nigdy nie mieli wody wewnątrz (dom ten jest postawiony w 1937 roku).

Faktycznie, ten rok jest taki, że większy deszcz powoduje zagrożenie wcześniej niespotykane. Jest to jednak efekt wieloletnich działań. Mały ciek wodny w pewnym momencie przestał po prostu odbierać coraz większe ilości wody do niego odprowadzane. Lepiej nie będzie, lecz coraz gorzej. Jedynym wyjściem jest przebudowa Perełki na odcinku od Orężnej do drogi krajowej nr 79. Niestety od 7 lat ani gmina, ani zarząd melioracji nie są w stanie wspólnie tego dokonać. Nie wspomnę ile już pieniędzy zostało przez te 7 lat wydane na kolejne ekspertyzy.
jalokim83
 
Posty: 120
Rejestracja: pt lis 07, 2008 2:58 pm

Postautor: yun » ndz sie 08, 2010 6:06 pm

Spartacus 999 pisze:No właśnie, była wczoraj ulewa. Swoją droga nie wiedziałem, że są tam prace prowadzone.

BRAWO !


P.S. Fota na mazowieckie press photo!


Te prace trwają już prawie dwa miesiące, najpierw płyty (którymi wykładają koryto) leżały miesiąc, póżniej im zabrakło, może do zimy skończą.
Skarpa którą zrobili ponoć fachowo, znowu spłynęła (ta przy parkingu).
A samowola, która obsuwa sie do kanału przy Peugeocie cały czas straszy.
yun
 
Posty: 19
Rejestracja: sob lis 14, 2009 7:19 pm

Postautor: jalokim83 » ndz sie 08, 2010 10:26 pm

Odnośnie samowoli przy salonie Peugeota, mieszkańcy jeszcze w czerwcu złożyli zawiadomienie do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, dodatkowo na spotkaniu mieszkańców z Burmistrzem 30 czerwca 2010 roku, na pytanie mieszkańców, stwierdził, że to zawiadomienie popiera i porozmawia z Mirosławem Sataleckim (PINB). Jak widać po 7 tygodniach od zawiadomienia nic się nie dzieje (a z kodeksu postępowania administracyjnego wynika, że organ ma miesiąc na udzielenie jakiejkolwiek odpowiedzi). Ech... piaseczyńska rzeczywistość.
jalokim83
 
Posty: 120
Rejestracja: pt lis 07, 2008 2:58 pm

Postautor: Mr.P » pn sie 09, 2010 9:22 am

jalokim83 pisze:Perełka przed Bożym Ciałem - przez ostatnie 15 lat - doszła do takiego poziomu jak wczoraj, tylko raz - wtedy przepust przy Kniaziewicza był zatkany.

Mieszkańcy Kniaziewicza, którzy mieszkają tam od 50 lat nigdy nie mieli wody wewnątrz (dom ten jest postawiony w 1937 roku).



absolutnie nie chce bronic nikogo odpowiedzialnego za "Perelke" - ale takiego lata jak mamy teraz jeszcze nie widzialem - jeszcze nigdy jak u nas dom stoi 50lat NIGDY praktycznie codziennie nie pompowalismy wody z piwnicy. zdarzalo sie czasem na wiosne po obfitych sniegach, czy jesienia jak padalo kilka dni non stop. A teraz przychodzi burza i na ogrodzie po piatkowej ulewie mam "staw" - ledwie co niektore kawalki trawy wystaja - woda wogole nie wsiaka :( Piec przytopilo juz kilka razy nie wiem czy odpali, czas poszukac kogos do przegladu, nie wiem czy nie przerzucic wszystkich urzadzen wyzej :(
Awatar użytkownika
Mr.P
 
Posty: 143
Rejestracja: pn sie 10, 2009 11:42 am
Lokalizacja: Jazgarzew

Postautor: krawczynskilukasz » pn sie 09, 2010 10:36 am

Moim zdaniem te zaniedbania wynikają m.in z tego, że od lat miasto nie jest wystarczająco reprezentowane w radach: gminy i powiatu. W tym roku są szanse na zmianę, jednak już pojawiają się pomysły, żeby np. podzielić miasto na pół i włączyć centrum Piaseczna z terenami koło Perełki do okręgu wiejskiego!!!

Dla mnie to szczyt głupoty, ale większość ma racje niestety.
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

Postautor: jalokim83 » pn sie 09, 2010 2:55 pm

Jeżeli zatopiło Ci piec powinieneś zrobić przegląd, facet przeczysza dysze, w których została woda. Podobno im szybciej tym lepiej (rdza!) - tak mi przynajmniej powiedział, ten, który był u mnie. Zapłaciłem fachowcowi od weishaupta 300 zł (z fakturą).
jalokim83
 
Posty: 120
Rejestracja: pt lis 07, 2008 2:58 pm

Jak wygląda sytuacja pół roku po powodzi w Piasecznie

Postautor: Redakcja » ndz gru 26, 2010 12:03 pm

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

Konwent burmistrzów i wójtów Powiatu

Postautor: iTV Piaseczno News » pn mar 07, 2011 9:26 pm

Obrazek

Konwent burmistrzów i wójtów Powiatu. Temat zabezpieczenia przeciwpowodziowe i segregacja śmieci. Czy grozi nam następna powódź?
Zachęcamy do obejrzenia realcji filmowej: http://www.itvpiaseczno.pl/rozne,1,1.4,1010
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości