Odnowiony Plac Piłsudskiego w Piasecznie

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Zobacz serce najdroższej fontanny w Europie

Postautor: Kowal » pn lis 15, 2010 9:09 am

Jacenty pisze:I się wyjaśniło co to za telewizornia była.
TVP3.

Gdyby w Piasecznie wybudowali coś takiego http://www.tvnwarszawa.pl/-1,1682218,0, ... omosc.html to przyjechałaby nawet TVN oraz inne stacje, a tak tylko regionalna telewizornia. ;)
Awatar użytkownika
Kowal
 
Posty: 742
Rejestracja: śr lut 24, 2010 12:07 pm

Postautor: Agnieszka Jarzębska » pn lis 15, 2010 9:34 am

miałam okazję przejeżdżać wczoraj samochodem przez odnowiony plac Piłsudskiego i ku mojemu zdziwieniu tłum ludzi zebrał się, aby podziwiać nową fontannę. Głównie byli to ludzie wychodzący z kościoła, rodzicie z małymi dziećmi itp.
Fontanna robi wrażenie.
Na pewno będzie stanowić jakąś atrakcję turystyczną w naszym mieście, i dobrze ze coś takiego w Piasecznie w ogóle powstało.
Ale wydanie, tak jak czytałam w artykule na gazeta.pl 7,5 mln złotych na to, wydaje mi się dużym nadużyciem.
ta co tak krzyczy i terroryzuje biednych ludzi na siatkówce :)
Awatar użytkownika
Agnieszka Jarzębska
 
Posty: 253
Rejestracja: śr kwie 08, 2009 9:00 am

Postautor: malarczyk » pn lis 15, 2010 9:40 pm

W sprawie fontanny i kampanii burmistrza to lekka przesada. Projekt został wykonany w 2002 r a realizacja przewidywała zakończenie do końca listopada 2010r. Tak postanowiono lata temu.
malarczyk
 
Posty: 141
Rejestracja: czw sty 14, 2010 6:50 pm

Postautor: Witold Regner » śr lis 17, 2010 11:40 am

Ja wczoraj zauwazyłem że są wyznaczone miejsca parkongowe na rynku?
przeciez miało nie być ich.Juz jest kostka ubrudzona olejami , gdyz nie została zabezpieczona środkiem do granitu. bedzie to samo co na Krakowskim Przedmieściu
Witold Regner
 
Posty: 75
Rejestracja: czw kwie 29, 2010 11:33 am
Lokalizacja: Piaseczna

Postautor: Agnieszka Jarzębska » śr lis 17, 2010 4:01 pm

jechałam dziś rano do pracy i widziałam 3 zaparkowane samochody na rynku. Szczerze mówiąc dziwnie to wyglądało i zdziwiłam się że można tam stawać.

@ Witold
gdzie dokładnie zostały wyznaczone te miejsca parkingowe?
Na przeciwko sklepów ( Igi itd)?
ta co tak krzyczy i terroryzuje biednych ludzi na siatkówce :)
Awatar użytkownika
Agnieszka Jarzębska
 
Posty: 253
Rejestracja: śr kwie 08, 2009 9:00 am

Postautor: stentonik » śr lis 17, 2010 4:43 pm

Tak, Plac powinien być oczyszczony z samochodów. Straż Miejska zamiast latać po mieście i wlepiać mandaty za parkowanie pod sklepami na namalowanych wysepkach (bo niby gdzie parkować), powinna zająć się parkowaniem na nowym rynku.
Awatar użytkownika
stentonik
 
Posty: 4102
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 7:57 pm
Lokalizacja: Kradziejów;)

Postautor: looky » śr lis 17, 2010 5:04 pm

ola pisze:szczególnie że dziś było 19stopni to te mrozy realne

Napisałem "byłyby". Nie tak dawno w nocy łapały już mrozy, więc chyba lepiej chuchać na zimne ;)

A co do samochodów to w nocy z soboty na niedzielę samochodów na placu było chyba 8 szt. :x
Pozdrawiam
£ukasz Rakowski


GG: 1195018

Drodzy Ludzie Tego świata,
Nie chcę zabrzmieć dziwkarsko, ale korzystajcie ze mnie kiedy chcecie.

Z poważaniem,
Gramatyka
Awatar użytkownika
looky
 
Posty: 1886
Rejestracja: czw lis 29, 2007 7:36 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: ola » śr lis 17, 2010 11:03 pm

looky pisze:ola napisał:
szczególnie że dziś było 19stopni to te mrozy realne

Napisałem "byłyby". Nie tak dawno w nocy łapały już mrozy, więc chyba lepiej chuchać na zimn


no tak za droga zabawka :)
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: looky » czw lis 18, 2010 7:26 pm

ola pisze: za droga zabawka

Ostatnio byłem wieczorem obejrzeć "na żywca" fontannę i naprawdę pretenduje do miana zabawki :)
Nie wiem jak was, ale rozczarowało mnie /cholera, jak to nazwać/... O! - repertuar fontanny :P
Nie stałem długo, ale wydaje mi się, że jeden cykl pokazu sikania wodą /ekhmm... wiem, dziwnie brzmi/ trwa bardzo krótko i szybko się nudzi patrzenie na wciąż to samo.
No chyba, że po zimie repertuar sikania zostanie wzbogacony ;)
Pozdrawiam
£ukasz Rakowski


GG: 1195018

Drodzy Ludzie Tego świata,
Nie chcę zabrzmieć dziwkarsko, ale korzystajcie ze mnie kiedy chcecie.

Z poważaniem,
Gramatyka
Awatar użytkownika
looky
 
Posty: 1886
Rejestracja: czw lis 29, 2007 7:36 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: pminnesota » czw lis 18, 2010 8:42 pm

looky pisze:że po zimie repertuar sikania zostanie wzbogacony


Zwłaszcza przez wracających z parku amatorów kilku browarów" :!: :peace:
Awatar użytkownika
pminnesota
 
Posty: 732
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 3:41 pm
Lokalizacja: Ze świata :)

Postautor: tvpiaseczno » czw lis 18, 2010 8:53 pm

Podsumowując wszystkie zdarzenia i wydarzenia na terenie Gminy Piaseczno i nie tylko szkoda, że wybory do rad są co 4 lata a nie np. co roku. Kraj byłby mlekiem i miodem płynący. Istny raj na ziemi. Programy wyborcze prześcigają się w futurystycznych wizjach. Ale nie bujajmy w obłokach. Na ziemię spadamy 22 listopada w POniedziałek POwyborczy. Miejmy nadzieję, że nie POchlastamy się z rozpaczy.
Ostatnio zmieniony czw lis 18, 2010 9:06 pm przez tvpiaseczno, łącznie zmieniany 1 raz
iTV Piaseczno http://www.itvpiaseczno.pl
itvpiaseczno@wp.pl tel. 501-206-789
Awatar użytkownika
tvpiaseczno
 
Posty: 1108
Rejestracja: pn mar 17, 2008 8:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Kucyk » czw lis 18, 2010 8:55 pm

tvpiaseczno pisze:Kraj byłby mlekiem i miodem

Chyba miodem z uszu... O mleku od byka nie wspomnę.
Obrazek
Z założenia co drugie słowo to: dziękuję, proszę, przepraszam - z tytułu oszczędności czasu i na rzecz "konkretyzacji" części z nich nie będę pisał, co nie zmienia faktu, że są w domyśle.
Awatar użytkownika
Kucyk
 
Posty: 1481
Rejestracja: pt maja 15, 2009 9:06 pm
Lokalizacja: Z wąskiego toru

Postautor: amasoft » czw lis 18, 2010 9:27 pm

Ahh jak przejeżdżam koło placu to widzę tych ludzi stojących wokół fontanny.
Owszem ładna jest ale czy to konieczna inwestycja... Za tą kasę można by wyremontować wylotówkę na Górę Kalwarię, takie tam dziury że to głowa boli. Jadąc 20 km/h trzeba je omijać aby zawieszenia nie urwać. Na ten cel pieniędzy brak, a na świecącą fontannę się kasa znalazła... Cóż, Polska.
Moje GG: 8932250.
Awatar użytkownika
amasoft
 
Posty: 201
Rejestracja: śr mar 03, 2010 1:21 am
Lokalizacja: żabieniec

Postautor: malarczyk » czw lis 18, 2010 10:11 pm

ul. 17 Stycznia - wylotówka do Góry Kalwarii należy do Zarządu Dróg Wojewódzkich. W ramach remontów bieżących jest planowany remont odcinka od 1 Maja do DK79 w 2 kwartale 2011r.
Fontanna jest wyposażona w system umożliwiający uzyskanie milionów kombinacji. Wiosną zostaną zaprezentowane inne kombinacje, które w miarę użytkowania będą urozmaicane.
malarczyk
 
Posty: 141
Rejestracja: czw sty 14, 2010 6:50 pm

Postautor: ola » czw lis 18, 2010 10:47 pm

malarczyk pisze:ul. 17 Stycznia - wylotówka do Góry Kalwarii należy do Zarządu Dróg Wojewódzkich. W ramach remontów bieżących jest planowany remont odcinka od 1 Maja do DK79 w 2 kwartale 2011r



No i co z tego ? Od tego mamy władze lokalne aby "problemy" mieszkańców były rozwiązywane tak aby ułatwiać życie. Wieczne tłumaczenie to nie my, nie moja, nie do mnie należy. Jak to się ma do rozwiązywania problemów ?
Zacznijcie coś robić, a nie ciągle się usprawiedliwiać
Ola
Awatar użytkownika
ola
 
Posty: 2966
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości