Thomson Displays Piaseczno TDP

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Postautor: żONA » sob maja 19, 2007 11:20 am

Z tego co mi wiadomo, jakieś pismo od przedstawicieli gminy już wpłynęło do zakładu (jakiś czas temu) z informacją, że gmina się nie martwi o pracowników z Piaseczna, bo jest ich zaledwie 20% z całej załogi i dla tych ludzi praca w Piasecznie znajdzie się na pewno.

żONA
żONA
 
Posty: 29
Rejestracja: sob maja 12, 2007 10:35 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Martin » sob maja 19, 2007 5:12 pm

żONA pisze:gmina się nie martwi o pracowników z Piaseczna, bo jest ich zaledwie 20% z całej załogi i dla tych ludzi praca w Piasecznie znajdzie się na pewno

Od razu widać jak Gmina Piaseczno angażuje się w problemy mieszkańców. Nikt nie oczekuje, żeby sama Gmina Piaseczno coś robiła, ale skoro w zakładzie pracuje 3000 osób i są to osoby przede wszystkim z powiatu piaseczyńskiego, to wszystkie gminy, urząd pracy jak i starostwo powiatu powinno zebrać się i zastanowić się co zrobić i jak pomóc takiej ilości zwalnianych osób.

Jeżeli władze samorządowe będą tak dalej podchodzić do tego problemu, to zobaczymy kto na nich zagłosuje w kolejnych wyborach samorządowych, kiedy to te 3000 osób powie, ze nie będzie na nich głosować, bo sami sobie poradzą.

Jest powiedzenie: "prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie". Interpretacja i dopasowanie tego do sytuacji zwalnianych osób nasuwa się sama.
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Marcin KANIA » sob maja 19, 2007 6:30 pm

Zawsze można na mnie liczyć, o dalszych krokach na pewno poinformuję, zaoferowana z mojej strony pomoc dla pracowników jest dla mnie czymś naturalnym, pozdrawiam :D
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Postautor: Jakub » ndz maja 20, 2007 4:09 pm

Chociaż jeden Radny wykazuje zainteresowanie tematem Thomsona. Ciekawe co ci odpiszę z Urzędu Gminy Piaseczno. Może powinniście się jako samorządy spotkać wspólnie, bo w tej firmie nie pracują tylko pracownicy Piaseczna, ale całego powiatu piaseczyńskiego i tak naprawdę każda gmina powinna się zaangażować w tą sprawę. Tak jak napisał Martin.
Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: PESTKA35 » ndz maja 20, 2007 4:25 pm

witajcie,

Dziś dołączyłam do Was, powiem Wam z autopsji, pracuje w Thomsonie, jestem teraz na postoju do 15 czerwca, co dalej będzie nie wiem :( wiem ze podobno zachęcają ludzi by sami sie zwalniali to w nagrodę dostaną 9 pensji..., nie wiem ale trochę ludzi sie zwalnia... Ja czekam co bedzie..., chyba do końca :?: ale nie wiem czy to tylko na moim wydziale, jest sporo ludzi z Warki i Garwolina, nas z Piaseczna jest garstka, acha i jeszcze z Góry Kalwarii tez sporo..., to chyba bezrobotnych z samego Piaseczna będzie niewiele, jak sie mówi :roll: pisze na mój babski rozum, to są moje tylko przemyślenia i to prawda co tu gdzieś przeczytałam, ze jest nam trudno teraz znaleźć prace, ja pracowałam 20lat i nic po za tym co teraz robie nie umiem, ale już myślę o jakiś kursach itp, bo jak przyjdzie czas. Ale sie rozpisałam, temat rzeka.
"Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie pukałeś."
Awatar użytkownika
PESTKA35
 
Posty: 425
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 1:07 pm
Lokalizacja: PIASECZNO

Postautor: Martin » ndz maja 20, 2007 6:38 pm

PESTKA35 pisze:chyba bezrobotnych z samego Piaseczna będzie niewiele

No to w takim razie dobrym pomysłem będzie jak wszystkie samorządy gmin spotkają się + urząd pracy i pomyślą w jaki sposób pomóc i złagodzić skutki masowych zwolnień.
PESTKA35 pisze:pracowałam 20 lat i nic po za tym co teraz robie nie umiem, ale już myślę o jakiś kursach

Z tego co słyszałem od sąsiadki to chodzi teraz na jakieś kursy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Piasecznie. Znalazłem informacje: http://www.puppiaseczno.com/index.php?id=szkolenia może podejdź i podpytaj czy mają jakieś kursy doszkalające dla osób z Thomsona. Jesteś teraz na postoju do 15 czerwca, to mogłabyś ten czas wykorzystać na jakiś kurs.

Oprócz tego zachęcam do przeglądania na bieżąco ofert pracy na podstronie:
oferty pracy w Piasecznie + oferty pracy w Auchan Piaseczno
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: PESTKA35 » ndz maja 20, 2007 6:41 pm

Bardzo dziękuję, mam blisko do Urzędu to jutro zajrzę, bardzo mi zależy na jakimś szkoleniu lub kursie...
"Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie pukałeś."
Awatar użytkownika
PESTKA35
 
Posty: 425
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 1:07 pm
Lokalizacja: PIASECZNO

Postautor: Jankes » pn maja 21, 2007 7:50 am

PESTKA35 pisze:bardzo mi zależy na jakimś szkoleniu lub kursie

Dla chcącego nic trudnego. Trzeba tylko pójść do urzędu pracy i powiedzieć im czego chcemy. Kilka dobrych lat temu sam korzystałem ze szkoleń w urzędzie pracy, ale w Warszawie, jednak myślę że wszędzie mają podobną ofertę kursów finansowanych przez urząd pracy.
Awatar użytkownika
Jankes
 
Posty: 1647
Rejestracja: czw mar 22, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: kameleon » pn maja 21, 2007 8:34 am

Witamy kolejną osobę pracującą w Thomson. Teraz to mamy zapewnione informacje z pierwszej ręki. Pozdrawiam
Kameleon
Awatar użytkownika
kameleon
 
Posty: 548
Rejestracja: pn mar 26, 2007 6:05 pm
Lokalizacja: Warszawa (Ursynów)

Postautor: Marcin KANIA » pn maja 21, 2007 1:57 pm

Witajcie,

W dniu dzisiejszym zgodnie z umową złożyłem pismo interwencyjne do Pana Burmistrza i Pani Przewodniczącej.

Pozdrawiam
Marcin Kania
Dążę do wyznaczonego celu...

Radny Gminy Lesznowola Powiat Piaseczyński Mysiadło

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin KANIA
 
Posty: 1687
Rejestracja: pt mar 02, 2007 5:30 pm
Lokalizacja: Mysiadło/Gmina Lesznowola

Postautor: Jakub » pn maja 21, 2007 8:28 pm

Marcin KANIA pisze:W dniu dzisiejszym zgodnie z umową złożyłem pismo interwencyjne do Pana Burmistrza i Pani Przewodniczącej.

To pismo złożyłeś do Burmistrza Piaseczna. A jak na zwolnienia w Thomsonie zareagował Burmistrz Lesznowoli? Przecież w Thomsonie pracują ludzie także i z tej gminy, zresztą z każdej gminy w naszym regionie. Ciekawy jestem jak inne gminy widzą masowe zwalnianie?
Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Hindusi wybudują fabrykę za pięć miliardów złotych

Postautor: Jakub » pn maja 21, 2007 11:20 pm

My tu sobie gadamy, a Hindusi knują wielkie inwestycje w Polsce:

Hindusi wybudują fabrykę za pięć miliardów złotych. Tak gigantycznej inwestycji zagranicznej nie mieliśmy w Polsce dawno. Jak dowiedział się "The Wall Street Journal Polska" DZIENNIKA równowartość aż 5 mld zł zamierza zainwestować w podwarszawskim Piasecznie hinduski koncern Videocon.

Powstanie tu fabryka najnowszej generacji paneli LCD używanych w płaskich telewizorach. Na tym jednak nie koniec. Docelowo Hindusi zamierzają aż czterokrotnie zwiększyć wydatki. £ączna wartość ich inwestycji ma sięgnąć 20 mld zł. To znacznie więcej, niż wydali u nas tacy światowi potentaci branży elektronicznej jak LG Philips, Toshiba, Sharp czy Funai, którzy w Polsce również mają już swoje fabryki.

Będziemy pierwszym krajem w Europie, gdzie najnowszej generacji panele LCD będą produkowane od początku do końca, a nie montowane z gotowych elementów. Dziś taka produkcja ma miejsce tylko w Japonii, Korei oraz na Tajwanie. Koncern wniesie więc do Polski najnowocześniejszą technologię, a ponadto zbuduje centrum badawczo-rozwojowe, podobne do wybudowanego wcześniej w Japonii. Dla nas będzie to okazja do umocnienia niekwestionowanej pozycji europejskiego lidera w produkcji nowoczesnych telewizorów LCD.

Według firmy doradczej Ernst & Young już za trzy lata z fabryk w Polsce będzie wysyłanych do całej Europy ok. 40 mln telewizorów rocznie. W najbliższych dniach przedstawiciele Videoconu mają rozpocząć rozmowy z polskimi władzami. Od ich rezultatu zależy ostateczna decyzja Hindusów: jeśli rząd zgodzi się na finansowe wsparcie inwestycji, fabryka stanie w ciągu 18 – 24 miesięcy od podpisania umowy.

Znajdzie w niej pracę 3 tys. osób. Kolejne miejsca pracy powstaną w jej sąsiedztwie. Według szacunków Videoconu, korzyści z nowej inwestycji odczuje blisko tysiąc lokalnych firm.

http://www.dziennik.pl/Default.aspx?TabId=14&ShowArticleId=45333

CO WY NA TO SĄSIEDZI?
Jakub
Jakub
Moderator
 
Posty: 1973
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 9:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jankes » wt maja 22, 2007 7:56 am

Czegoś nie rozumiem. Zwalniają pracowników, kuszą ich nagrodami żeby sami odchodzili a tutaj pojawia się w Dzienniku informacja, że hindusi mają zainwestować w Piasecznie pięć miliardów złotych na fabrykę. O CO CHODZI?
Awatar użytkownika
Jankes
 
Posty: 1647
Rejestracja: czw mar 22, 2007 4:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Martin » wt maja 22, 2007 9:19 am

Dzięki Jakub za link i informację. Skomentowałem to w informacji:
Hinduski Videocon i gigantyczna inwestycja w Piasecznie
Marcin Borkowski [Martin]
- usługi fotograficzne zapraszam na fotoblog ze zdjęciami
Awatar użytkownika
Martin
Site Admin
 
Posty: 12712
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:28 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: kameleon » wt maja 22, 2007 9:43 am

Niezła ściema z tymi inwestycjami. Te wszystkie informacje płynące z mediów ogólnopolskich i prasy regionalnej na wzajem się wykluczają. Ciekawy jestem jak dalej rozwinie się sytuacja.
Kameleon
Awatar użytkownika
kameleon
 
Posty: 548
Rejestracja: pn mar 26, 2007 6:05 pm
Lokalizacja: Warszawa (Ursynów)

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron