Piaseczno opieka medyczna w nocy

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Postautor: JP » wt sie 18, 2009 12:08 am

I tu masz rację, niewydolny jest system, z którym nikt nie ma odwagi nic zrobić... Tylko odpowiedzialność burmistrza Piaseczna, czy jakiegokolwiek innego miasta w tym kraju, jest w tym wypadku taka sama, jak za pogodę w dniu jutrzejszym...

A "mediom" polecam uważniejsze czytanie przepisów. Owszem, burmistrz odpowiada za zapewnienie opieki zdrowotnej, która akurat - o zgrozo - wbrew pozorom nadal jest zapewniona... NPL nie jest świadczeniem obligatoryjnym... Ciekawe, dlaczego nikt, łącznie z radnym powiatu, nie zauważa, że tak samo powiat odpowiedzialny jest za zapewnienie opieki medycznej na swoim terenie...
Ostatnio zmieniony wt sie 18, 2009 12:27 am przez JP, łącznie zmieniany 1 raz
JP
 
Posty: 20
Rejestracja: pn sie 17, 2009 8:19 pm

Piaseczno opieka medyczna w nocy

Postautor: Artur N. » wt sie 18, 2009 12:27 am

JP pisze:niewydolny jest system, z którym nikt nie ma odwagi nic zrobić

System jak system, ale pracownicy służby zdrowia również za bardzo wykorzystują ten nieudolny system, naciągając tym samym swoich pacjentów na dodatkowe koszty. Jakże byłoby cudownie, gdybyśmy nie chorowali i nie musieli odwiedzać lekarzy. Zdrowia wszystkim życzę.
Artur Najdeker
Awatar użytkownika
Artur N.
 
Posty: 852
Rejestracja: sob lut 28, 2009 11:43 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Piaseczno opieka medyczna w nocy

Postautor: teresa » wt sie 18, 2009 8:02 am

Chorej służby zdrowia w Polsce nie uleczymy lokalnie, ale powinny zmienić się zasady przyjmowania lekarzy do nocnej pomocy lekarskiej, bo jeżeli będą brali tylko samych doświadczonych lekarzy ze sporym doświadczeniem to oni na pewno nie będą pracowali za takie pieniądze. Niech wezmą młodych lekarzy, którzy wcale nie są gorsi a w wielu przypadkach przekonałam się, że pomogli mi młodzi lekarze, którym jeszcze chce się pracować.
Teresa
teresa
 
Posty: 1076
Rejestracja: wt lis 06, 2007 11:32 am
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Piaseczno opieka medyczna w nocy

Postautor: JP » wt sie 18, 2009 11:55 am

teresa pisze:Chorej służby zdrowia w Polsce nie uleczymy lokalnie.


miło, że w końcu ktoś to zauważył... tym bardziej chciałbym więc dowiedzieć się od tych, którzy winą za zaistniałą sytuację obarczają burmistrza, co ich zdaniem powinien (był) on zrobić, żeby NPL wciąż w Piasecznie istniała...
JP
 
Posty: 20
Rejestracja: pn sie 17, 2009 8:19 pm

Piaseczno Nocna Pomoc Lekarska

Postautor: kinga » wt sie 18, 2009 12:25 pm

Jestem daleka od tego, aby kogokolwiek obarczać za to co się stało, bo żeby było lepiej to rządzące obecnie w parlamencie PO - powinno zrobić porządek ze służbą zdrowia. Naobiecywali ludziom przed wyborami a teraz pokazują na każdym kroku, że są niezaradni jak wszyscy dotychczasowi politycy. Problem jest odgórny a skutki przeszły na lokalną służbę zdrowia i odczuwamy jest przez nas mieszkańców. Pewne przepisy powinny ulec jak najszybciej zmianie, a później to wszyscy urzędnicy poszczególnych gmin naszego powiatu, powinni zebrać się i pomyśleć nad poprawieniem tej sytuacji. Musi być Nocna Pomoc Lekarska w Piasecznie!
Awatar użytkownika
kinga
 
Posty: 146
Rejestracja: czw lip 05, 2007 10:38 am
Lokalizacja: Józefosław

Postautor: krawczynskilukasz » wt sie 18, 2009 12:29 pm

Witam

Pozwolę sobie zacytować statut SZPZLO w Piasecznie:

w art. 8 czytamy par. 1 :" Organem kierującym pracą Zespołu, odpowiedzialnym jednosobowo za jego działalność jest Dyrektor Zespołu". Dla niewtajemniczonych dyrektorem jesr Dr £ączyński radny powiatowy stowarzyszenia Centrum ( trzecia kadencja) główny architekt Centrum i doradca Burmistrza. Najwięsze zaniedbania w dziedzinie opieki medycznej w Piasecznie były właśnie za kadencji starosty Kongla ( Centrum)
Czytamy dalej : w paragrafie 2 tego art. :" Dyrektora powołuje i odwołuje...Zarząd Gminy. " W myśl przepisów ustawy o samorządzie gminnym - jedoosoowy zarząd gminy sprawuje burmistrz!!!

Więc proszę nie robić z Zalewskiego dziewicy:-)

Prawdą jest,że NPL nie jest obowiązkowy, ale można bylo wcześniej poinformować mieszkańców o zmianach i wcześniej można było rozmawiać o tym problemie z wójtami i starostą.

Aha i ad vocem - nie pracuje w komisji zdrowia ale popieram PPP w zakresie służby zdrowia. Dlatego popieram wydzierżawienie szpitala prywatnemu operatorowi. Niestety przejęcie szpitala jest uzależnone od wartości kontrkatu a ten na 2009 jest jednym z najniższych - dla powiatu piaseczyńskiego.

I o Zalewskim: mnie najbardziej irytuje jego zachowanie, problem NPL jest bardzo ważny i mieszkańcy mieli prawo do informacji a jego zachowanie było niedopuszczalne. Elementem demokracji nawet tak kulejącej są media jakie one by nie były. ten stan rzeczy trzeba zaakceptować albo zrezygnować.

Co do dąbka i nowego operatora nie mam żadnych informacji. Ciekawe skąd Pan czerpie takie informacje ?

POzdrawiam
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

Postautor: JP » wt sie 18, 2009 1:40 pm

krawczynskilukasz pisze:statut SZPZLO w Piasecznie:

w art. 8 czytamy par. 1 :" Organem kierującym pracą Zespołu, odpowiedzialnym jednosobowo za jego działalność jest Dyrektor Zespołu". Dla niewtajemniczonych dyrektorem jesr Dr £ączyński radny powiatowy stowarzyszenia Centrum ( trzecia kadencja) główny architekt Centrum i doradca Burmistrza.


I jednocześnie osoba, która potrafiła postawić przychodnię przy Fabrycznej na nogi, doprowadzić do jej remontu i dzięki której przychodnia ma zysk. Myślę, że jego przynależność do czegokolwiek nie jest w tym wypadku najistotniejsza...

krawczynskilukasz pisze:Najwięsze zaniedbania w dziedzinie opieki medycznej w Piasecznie były właśnie za kadencji starosty Kongla ( Centrum)


Powiat w ogóle genialnie zajmuje się podlegającą mu służbą zdrowia - patrz: szpital, pogotowie ratunkowe, b. ZOZ powiatowy przy Nadarzyńskiej i niejaki pan Kula jako jego dyrektor... Co do przynależności - patrz wyżej. W tej kadencji zmieniło się coś na lepsze? Może coś pominąłem?[/quote]

krawczynskilukasz pisze:Czytamy dalej : w paragrafie 2 tego art. :" Dyrektora powołuje i odwołuje...Zarząd Gminy. " W myśl przepisów ustawy o samorządzie gminnym - jedoosoowy zarząd gminy sprawuje burmistrz!!!


Przypominam Waćpanu, że burmistrz gminy jest organem WYKONAWCZYM (art. 26 ustawy o samorządzie gminnym), który WYKONUJE UCHWA£Y rady gminy i zadania gminy określone przepisami prawa (art. 30). W którym miejscu dyrektor SZPZLO złamał prawo, co byłoby podstawą do jego odwołania? Obarczajmy winą tych, którzy naprawdę ponoszą odpowiedzialność za tę sytuację. Czy wymysłem dyrektora lub burmistrza jest to, że w tym kraju można kontraktować podstawową opiekę zdrowotną bez nocnej pomocy lekarskiej?

krawczynskilukasz pisze:Prawdą jest,że NPL nie jest obowiązkowy, ale można bylo wcześniej poinformować mieszkańców o zmianach i wcześniej można było rozmawiać o tym problemie z wójtami i starostą.


Telefonicznie, pocztą, czy przez megafon? A może osobiscie powinien zrobić to burmistrz, chodząc od drzwi do drzwi, bo przecież "piaseczyńskie media" też nie do wszystkich docierają...?

krawczynskilukasz pisze:Dlatego popieram wydzierżawienie szpitala prywatnemu operatorowi. Niestety przejęcie szpitala jest uzależnone od wartości kontrkatu a ten na 2009 jest jednym z najniższych - dla powiatu piaseczyńskiego.


Typowy sposób myślenia we władzach powiatu od lat - nie radzimy sobie, oddajmy to, ktoś zrobi to na pewno lepiej... Bynajmniej nie mam nic przeciwko prywatnej służbie zdrowia, ale w tym wypadku jest to jednoznaczne z przyznaniem się do własnej nieudolności...
I kto negocjował kontrakt z NFZ?

krawczynskilukasz pisze:I o Zalewskim: mnie najbardziej irytuje jego zachowanie (...)

na szczęście nie maniery burmistrza były jedynym wyznacznikiem dla mieszkańców, którzy wybrali go na drugą kadencję... może jednak coś zrobił dobrego dla tego miasta, skoro mieszkańcy go doceniają? Taką myśl Waćpan w ogóle dopuszcza do siebie?

JP

P.S. A w ogóle to chętnie dowiedziałbym się, jaki "pomysł na Piaseczno" ma Platforma Obywatelska w naszym mieście. Bo jeśli taki, jaki jest na stronie www.piaseczno.platforma.org w zakładce "Program dla gminy", to mnie już nie dziwi, że swoje działania ograniczasz Waść tylko i wyłącznie do kiepsko uzasadnionej krytyki...
Ostatnio zmieniony wt sie 18, 2009 8:46 pm przez JP, łącznie zmieniany 1 raz
JP
 
Posty: 20
Rejestracja: pn sie 17, 2009 8:19 pm

Piaseczno Nocna Pomoc Lekarska

Postautor: kinga » wt sie 18, 2009 1:56 pm

Mieszkańców Piasecznie nie do końca interesuje kto zawinił i raczej z tego co rozmawiałam z sąsiadami i znajomymi, to wszyscy oceniają źle pracę wszystkich samorządowców oraz dyrekcji placówki przy Fabrycznej, że doprowadziła do takiego stanu rzeczy, że nikt nie chciał pracować. Raczej z dnia na dzień wszyscy nie odeszli, tylko informowali dyrekcję przychodni o tym, że warunki finansowe są złe i do tego dostali więcej pacjentów, bo zaczęli przyjmować ludzi ze wszystkich okolicznych gmin.

Nie szukajmy na siłę winnych, bo nie od dziś wiadomo, że "sukces ma wielu ojców, porażka jest sierotą". Trzeba wziąć się w garść i znaleźć najlepsze rozwiązanie, tak aby była nocna pomoc lekarska w Piasecznie!
Awatar użytkownika
kinga
 
Posty: 146
Rejestracja: czw lip 05, 2007 10:38 am
Lokalizacja: Józefosław

Postautor: JP » wt sie 18, 2009 2:44 pm

kinga, radziłbym dokładnie przeczytać ten wątek od poczatku. W tym wypadku bynajmniej nie chodzi o brak pieniędzy. Lekarze po prostu nie chcą pracować, bez względu na to, że proponuje im się wysokie wynagrodzenia za nocne dyżury.

A pacjentów nie dostali więcej, od dawna obsługiwali też tych z okolicznych gmin...

I tak oto pojawia się po raz kolejny pytanie - co miał zrobić dyrektor, żeby zmusić lekarzy do pracy? przywiązać ich do gablotki w gabinecie?
JP
 
Posty: 20
Rejestracja: pn sie 17, 2009 8:19 pm

Piaseczno Nocna Pomoc Lekarska

Postautor: kinga » wt sie 18, 2009 2:48 pm

JP pisze:Lekarze po prostu nie chcą pracować, bez względu na to, że proponuje im się wysokie wynagrodzenia za nocne dyżury.

A czym się tłumaczą, że nie chcą pracować? Nie rozumiem? Zostali lekarzami i nie chcą pracować, nawet jak otrzymują za pracę spore pieniądze? W głowach się niektórym przewraca, jeżeli to prawda. Ktoś zna powody, dlaczego nie chcą lekarze pracować w NPL?
Awatar użytkownika
kinga
 
Posty: 146
Rejestracja: czw lip 05, 2007 10:38 am
Lokalizacja: Józefosław

Postautor: krawczynskilukasz » śr sie 19, 2009 8:30 am

Tajemniczy JP:-)

śmieszy mnie podejście niektórych osób które w internecie pod tajemniczymi nickami uprawiają mniej lub berdziej barwne przytyki pod kierunkiem PO w Piasecznie. śmieszy mnie to bo nie licząc radnego Muchy, PO ma swoją reprezentację w gminie i w powiecie od trzech lat.
Pyta się Pan co zrobiłem lub co robię? Proszę przeczytać artykuły w prasie loklanej z 3 ostatnich lat a Pan się dowie. Zachęcam do przyjścia w poniedziałek do starostwa to zobaczy Pan ile osób przychodzi do mnie na dyżury, wreszcie zapozna się Pan z aktami Komisji Rewizyjnej.
Jeżeli chodzi o nasz program zachęcam do czytania coijaka tam od 4 lat mówimy jaka jest nasza wizja Piaseczna, zresztą TO WIDAć PO TYM CO MÓWIMY I CO ROBIMY!!!
Nikt z tajemniczych niedzielnych internautow ( nicki pojawiają się ad hoc ) nie krytykują burmistrza i jego gwardii, trochę to dziwne biorąc pod uwagę jego dokonania.
Mój subiektywny wniosek jest taki: w piaseczyńskim betonie zapanowała panika bo może się okazać że za rok nie wygra centrum i Zalewski i co wtedy??? Dlatego każdy robi co może żeby obrzydzić mieszkańcom faworyta wyborów. Obrzydza tylko tak trochę nieudolnie bo pomija inteligencję internautów. No bo kto uwierzy, że anonimowy ktoś mający doskonałą wiedzę ( o urzędzie i zakulisowych działaniach) to zwykły internauta.
Mnie jak i moich kolegów ocenią mieszkańcy i tylko oni. Nie mam problemu ze spotkaniami i szczerą rozmową. Niestety z małymi wyjątkami tylko radni PO prowadzą dialog z mieszkańcami.

Ad Fabryczna

Trudno wychwalać Dyrekcję ZOZ na Fabrycznej jeżeli sprawdzi się ile ta placówka dostała pieniędzy z gminy. To my wszyscy z naszych podatków remontowaliśmy tą przychodnie. Tylko nielada nieudacznik mógłby zmarnować tyle pieniędzy. Piszę to nie bez kozery, bo na rynku działa wielu prywatnych opertaorów którzy bez dotacji i subwencji świadczą usługi medyczne na takim samym lub lepszym poziomie.
Dziwi mnie że myśli Pan, że wpuszczanie prywatnych operatorów to przejaw nieudacznictwa. To jedyny kierunek. Po pierwsze w systemie jest za mało pieniędzy po drugie właśnie przez brak nadzoru te pieniądze które są, są źle wydawane.
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

Piaseczno Nocna Pomoc Lekarska

Postautor: kinga » śr sie 19, 2009 8:58 am

krawczynskilukasz pisze:kto uwierzy, że anonimowy ktoś mający doskonałą wiedzę ( o urzędzie i zakulisowych działaniach) to zwykły internauta.

£ukasz, masz rację - wiedza anonimowego JP jest zbyt duża i zdecydowanie przekracza wiedzę zwykłego "Kowalskiego" mieszkającego w Piasecznie.
Wydaje mi się, że pod nickiem JP - kryje się ktoś z obecnych lub byłych samorządowców Piaseczna.
krawczynskilukasz pisze:tylko radni PO prowadzą dialog z mieszkańcami

Zgadzam się i jest to zauważalne, że jedynie radni z PO potrafią imiennie z nami rozmawiać. Dzięki.

Odnośnie służby zdrowia, jestem za prywatyzacją służby zdrowia, bo wiedziałabym na co idą moje opłaty, pobieranie z pensji.
Awatar użytkownika
kinga
 
Posty: 146
Rejestracja: czw lip 05, 2007 10:38 am
Lokalizacja: Józefosław

Postautor: JP » śr sie 19, 2009 9:38 am

krawczynskilukasz pisze: śmieszy mnie podejście niektórych osób które w internecie pod tajemniczymi nickami uprawiają mniej lub berdziej barwne przytyki pod kierunkiem PO w Piasecznie. śmieszy mnie to bo nie licząc radnego Muchy, PO ma swoją reprezentację w gminie i w powiecie od trzech lat.


No teraz to ja się ubawiłem! Owszem, PO ma swoją reprezentację, ale więcej głosów zyskała w 2006 r. grupa list z Centrum i N aszego Sportu i Kultury, czego - jak widać - piaseczyńska PO wciąż nie może przeboleć. Jeśli ktoś zastanawiałby się skąd to wiem, to informuję, że wszystkie dane są w PKW i nie trzeba się natrudzic, żeby je znaleźć.

krawczynskilukasz pisze:Pyta się Pan co zrobiłem lub co robię? Proszę przeczytać artykuły w prasie loklanej z 3 ostatnich lat a Pan się dowie. Zachęcam do przyjścia w poniedziałek do starostwa to zobaczy Pan ile osób przychodzi do mnie na dyżury, wreszcie zapozna się Pan z aktami Komisji Rewizyjnej.
Jeżeli chodzi o nasz program zachęcam do czytania coijaka tam od 4 lat mówimy jaka jest nasza wizja Piaseczna, zresztą TO WIDAć PO TYM CO MÓWIMY I CO ROBIMY!!!


A co zrobił Pan dla NPL, od kiedy zasiada w Radzie Społecznej SZPZLO? Jest Pan bezwolny i bezradny, że ostatnio tylko narzekał Pan na to, że od maja nie została ona zwołana? Wystarczyło trochę bardziej zainteresować się tematem...

krawczynskilukasz pisze: Mój subiektywny wniosek jest taki: w piaseczyńskim betonie zapanowała panika bo może się okazać że za rok nie wygra centrum i Zalewski i co wtedy??? Dlatego każdy robi co może żeby obrzydzić mieszkańcom faworyta wyborów.


A któż jest tym faworytem wyborów? Chetnie się dowiem...

krawczynskilukasz pisze: Obrzydza tylko tak trochę nieudolnie bo pomija inteligencję internautów. No bo kto uwierzy, że anonimowy ktoś mający doskonałą wiedzę ( o urzędzie i zakulisowych działaniach) to zwykły internauta.


To już jest śmieszne... Może jeszcze napisze Pan, że jestem burmistrzem? :lol:

kinga pisze:£ukasz, masz rację - wiedza anonimowego JP jest zbyt duża i zdecydowanie przekracza wiedzę zwykłego "Kowalskiego" mieszkającego w Piasecznie.
Wydaje mi się, że pod nickiem JP - kryje się ktoś z obecnych lub byłych samorządowców Piaseczna.


No brawo! A może jednak po prostu wystarczy być mieszkańcem Piaseczna od urodzenia, a nie od 2-3 lat, żeby pamiętać, że szpital nie zawsze był polikliniką MSWiA, że izba przyjęć znajdowała się na Mickiewicza, a nie na Wołoskiej i że w mieście była stacja pogotowia ratunkowego?

krawczynskilukasz pisze: Mnie jak i moich kolegów ocenią mieszkańcy i tylko oni.


Owszem. Więc jako mieszkaniec mam trzy pytania, abym mógł obiektywnie Pana ocenić:
- czy aby zapoznać się z Pana oświadczeniem majątkowym trzeba pofatygować się do starostwa?
- z czego Pan się utrzymuje poza dietą radnego?
- jaki stołek zajmie Pan po wprowadzeniu do Piaseczna komisarza?

krawczynskilukasz pisze: Trudno wychwalać Dyrekcję ZOZ na Fabrycznej jeżeli sprawdzi się ile ta placówka dostała pieniędzy z gminy. To my wszyscy z naszych podatków remontowaliśmy tą przychodnie.


I to jest dziwne? Tak już chyba jest, że płaci się za to, z czego się korzysta... Składki zdrowotne odprowadzane z podatków idą na świadczenia, na remonty idą pieniądze z gminy, która jest organem założycielskim placówki. Rozumiem, że wolałbym Pan, żeby przychodni nie remontować, aby tylko nie wydawać pieniędzy z podatków mieszkańców?

krawczynskilukasz pisze: Tylko nielada nieudacznik mógłby zmarnować tyle pieniędzy. Piszę to nie bez kozery, bo na rynku działa wielu prywatnych opertaorów którzy bez dotacji i subwencji świadczą usługi medyczne na takim samym lub lepszym poziomie.
Dziwi mnie że myśli Pan, że wpuszczanie prywatnych operatorów to przejaw nieudacznictwa. To jedyny kierunek. Po pierwsze w systemie jest za mało pieniędzy po drugie właśnie przez brak nadzoru te pieniądze które są, są źle wydawane.


A z czego, Pana zdaniem, ci prywatni operatorzy utrzymują swoje placówki? Myśli Pan, że wkładają w ich funkcjonowanie własne, PRYWATNE pieniądze? świadcząc usługi medyczne w ramach kontraktu z NFZ utrzymują się dokładnie z tych samych pieniędzy...

A co do nadzoru nad wydawanymi pieniędzmi - kto sprawuje funkcje kontrolne nad ich wydawaniem? Czy przypadkiem nie organ założycielski i rada społeczna?
JP
 
Posty: 20
Rejestracja: pn sie 17, 2009 8:19 pm

Postautor: krawczynskilukasz » śr sie 19, 2009 9:56 am

Drogi JP

nie wiem dlaczego Starosta nie publikuje oświadczeń ale na życzenie internautów opiszę swój majątek ( stan na 12.2008) ( piszę z pamięci więc będę zaokrąglał)

Pracuje w S-P, który jest częścią globalnej korporacji Merck Co.

w 2008 zarobiłem ok 90.000 PLN, plus ok 23.000 PLN diety, byłem właścicielem Vw Passata z 2008 r o wartości ok 80.000 PLN, moje oszczędności wyniosły ok 90.000 PLN

Z drugiej strony mam kredyt konsumencki do spłaty pozostało ok 39.000 PLN

Oświadczenie jak i PIT badał urząd skarbowy a jego treść nie była kwestionowana :-)


Jak Pan widzi nie mam nic do ukrycia:-) A takie przytyki utwierdzają mnie w przekonaniu, o którym pisałem wcześniej

I jeszcze jedno za sytuację na Fabrycznej odpowiada Zalewski i £ączyński.

Zapraszam Pana na spotkanie, żeby ułatwić Panu kontakt podaje swój nr 504-011-831. Czekam na wyznaczenie miejsca i czasu, a chętnie z Panem porozmawiam.
krawczynskilukasz
 
Posty: 538
Rejestracja: sob cze 27, 2009 10:18 am

Piaseczno Nocna Pomoc Lekarska

Postautor: teresa » śr sie 19, 2009 10:08 am

JP pisze:No brawo! A może jednak po prostu wystarczy być mieszkańcem Piaseczna od urodzenia, a nie od 2-3 lat

Czytam wypowiedzi JP i wiedza na temat pracy samorządu lokalnego oraz przepisów obowiązujących w urzędzie jest ogromna i ja chociaż interesuję się sprawami Piaseczna, to nie wiedziałabym np:
JP pisze:burmistrz gminy jest organem WYKONAWCZYM (art. 26 ustawy o samorządzie gminnym), który WYKONUJE UCHWA£Y rady gminy i zadania gminy określone przepisami prawa (art. 30)

Chodzi mi o te przepisy prawne. Jesteś prawnikiem czy pasjonatem spraw samorządu od podwórka? To tylko jeden przykład Twoich wypowiedzi, które wskazują, że jesteś lub byłeś bardzo blisko związany z samorządem i funkcjonowaniem urzędu w Piasecznie. Typowi mieszkańcy interesują się powierzchownie tematami i interesuje ich głównie czy coś jest lub nie itp. Tak więc, zrozum również innych, że przy rozmowach o charakterze i sposobie rozmów mieszkańców, Twoja wiedza zdecydowanie wyróżnia się w tłumie i to budzi zdziwienie oraz sprawia, że zastanawiamy się kto też kryje się pod nickiem JP?


Wątek Nocnej Pomocy Lekarskiej zszedł trochę na sprawy bardziej polityczne i przepychanek między samorządowcami o różnych poglądach na określone tematy. Rozmawiajmy rzeczowo, ale trzymajmy się tematu NPL i sposobu na rozwiązanie tego problemu, bo to interesuje mieszkańców.
Teresa
teresa
 
Posty: 1076
Rejestracja: wt lis 06, 2007 11:32 am
Lokalizacja: Piaseczno

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

cron