Piaseczno Park Miejski przy Chyliczkowskiej w Piasecznie

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

program Interwencje Jolanty Erol na temat Parku w Piasecznie

Postautor: Kacperek » pn wrz 16, 2013 6:58 pm

Nagrywali dziś ten program w Parku? Był ktoś?
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

Re: program Interwencje Jolanty Erol na temat Parku w Piasec

Postautor: Filip » pn wrz 16, 2013 7:40 pm

Kacperek pisze:Nagrywali dziś ten program w Parku?

Słyszałem, że było kilka osób. Pewnie materiał będzie można obejrzeć w czwartek o godz. 17.50 na TVP Warszawa a później na stronie http://www.tvp.pl/warszawa/publicystyka ... lanty-erol
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

program Interwencje Jolanty Erol na temat Parku w Piasecznie

Postautor: wdolinski » pn wrz 16, 2013 8:05 pm

Byłem w czasie nagrywania audycji. Nie bardzo się nadaję do takich spraw. Było kilkunastu mieszkańców, starosta, vceburmistrz Putkiewicz oraz K.Kasprzycki ze strony władz. Pani redaktor pilnowała, by z boku nie można było robić zdjęć czy filmować. Czyli niekończącej się historii ciąg dalszy. Rano ITVPiaseczno została zaproszona do starosty, który skorzystał by odnieść się do wywiadu burmistrza przedstawiając odmienna wersję.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

program Interwencje Jolanty Erol na temat Parku w Piasecznie

Postautor: Kacperek » pn wrz 16, 2013 8:12 pm

Filip pisze:Pewnie materiał będzie można obejrzeć w czwartek o godz. 17.50 na TVP Warszawa a później na stronie http://www.tvp.pl/warszawa/publicystyka ... lanty-erol

Zobaczymy w czwartek. :)
woytazo pisze:Pani redaktor pilnowała, by z boku nie można było robić zdjęć czy filmować.

Chciała mieć wyłączność na to co działo się w Parku?
woytazo pisze:Rano ITVPiaseczno została zaproszona do starosty, który skorzystał by odnieść się do wywiadu burmistrza przedstawiając odmienna wersję.

Jaka jazda, burmistrz swoje - starosta swoje. Z takim podejściem obu stron, jeszcze bardzo długo nie będzie skończy się temat Parku.
Awatar użytkownika
Kacperek
 
Posty: 1734
Rejestracja: śr maja 13, 2009 5:48 am
Lokalizacja: Powiat Piaseczyński

program Interwencje Jolanty Erol na temat Parku w Piasecznie

Postautor: wdolinski » pn wrz 16, 2013 8:16 pm

Pani redaktor Erol pilnowała raczej by jej pracy nikt nie wykorzystał do innych celów. Dla mnie to też nowe doświadczenie popatrzeć jak TVP pracuje. Mając taki budżet mogą sobie pozwolić na kilku osobowa ekipę.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

program Interwencje Jolanty Erol na temat Parku w Piasecznie

Postautor: Justi » pn wrz 16, 2013 9:47 pm

Czy przed kamerą TVP Warszawa padły jakieś nowe fakty dotyczące parku, czy był dalszy ciąg przepychanek między starostwem a gminą, z których nic nie wynika?
Awatar użytkownika
Justi
 
Posty: 588
Rejestracja: wt sty 01, 2013 3:42 pm

Postautor: wdolinski » pn wrz 16, 2013 10:26 pm

Poczekajmy na reportaż. Mi się wydaje, że dopiero coś się zmieni jak zmienimy władnych. Wydaje mi się, że też tak powiedziałem do kamery.
Czuć się lokalnym patriotą to powód do dumy.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

Starosta o Parku Chyliczkowskim

Postautor: iTV Piaseczno News » wt wrz 17, 2013 9:22 am

Obrazek

Odpowiedź starosty Dąbka Panu Burmistrzowi w sprawie Parku Chyliczkowskiego. Co najbardziej wzburzyło starostę w wypowiedzi burmistrza? http://www.itvpiaseczno.pl/w-starostwie-,1,6.7,1451
Awatar użytkownika
iTV Piaseczno News
 
Posty: 1936
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 10:14 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Park, czyli ciągły pat

Postautor: Justi » czw wrz 19, 2013 10:57 am

Nie ma przełomu w negocjacjach powiatu i gminy na temat zagospodarowania Parku Miejskiego. Pod koniec sierpnia doszło do przełomowego, jak twierdziły obie strony, spotkania.

Starosta wyraził na nim gotowość wydzierżawienia Piasecznu działki pod budowę placu zabaw i odstąpił od żądania w zamian działki przy ulicy Nadarzyńskiej w mieście, co dotychczas blokowało porozumienie.

Ale po dwóch tygodniach od sierpniowego „przełomu” burmistrz Zdzisław Lis ujawnił mediom dokument ze spotkania roboczego urzędników. Wynika z niego, że w dokumentacji działki, którą starosta zaoferował gminie, nie ma uzgodnień z konserwatorem zabytków w kwestiach wycinki drzew i usunięcia obiektów małej architektury.

– Do budowy placu zabaw niezbędne byłoby również nawiezienie półtorametrowej warstwy ziemi – dodaje burmistrz Zdzisław Lis.

Starosta Jan Dąbek jest pretensjami bardzo zaskoczony. – Przecież gmina sama chciała właśnie tę działkę – mówi.

Ale – jak zauważa wiceburmistrz Daniel Putkiewicz – Piaseczno zdecydowało się na grunt między Perełką a zabudowaniami mieszkalnymi, ponieważ... według projektów starostwa to w tym miejscu miał się znaleźć plac zabaw. – Sądziliśmy, że dokumentacja jest pełna – mówi Putkiewicz.

Pytany o to, Jan Dąbek odsyła do oświadczenia wydanego przez starostwo po sierpniowym spotkaniu, w którym czytamy: „Realizacją kwestii roboczych dotyczących uzyskania niezbędnej dokumentacji, opracowania aktualnej inwentaryzacji drzew, zgody na wycinkę chorego lub suchego drzewostanu i prac geodezyjnych zajmą się wydziały merytoryczne Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno”.

Wiceburmistrz Daniel Putkiewicz zaprzecza, jakoby zapadły takie ustalenia.
Sprawą Parku Miejskiego zainteresowało się TVP Warszawa. Reportaż pokaże dziś o godz. 17.50.

Joanna Ferlian-Tchórzewska http://nadwisla.pl/index.php?pokaz=arch ... st&id=2686
Awatar użytkownika
Justi
 
Posty: 588
Rejestracja: wt sty 01, 2013 3:42 pm

zamiast odpoczywać w parku idą do skateparku

Postautor: Filip » czw wrz 19, 2013 11:57 am

Obrazek
Awatar użytkownika
Filip
 
Posty: 1752
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 3:18 pm
Lokalizacja: okolice

Re: zamiast odpoczywać w parku idą do skateparku

Postautor: ulica Puławska » pt wrz 20, 2013 8:53 am

Obrazek

ViedoInterwencja Jolanty Erol dot. Parku Chyliczkowskiego:

http://www.tvp.pl/warszawa/publicystyka/interwencje-jolanty-erol/wideo/19092013/12448248

Materiał jest dostępny po wyłączeniu funkcji Adblock.

Pozdrawiam :)


Redakcja: edytowaliśmy wypowiedź dodając screen z reportażu
ulica Puławska
 
Posty: 438
Rejestracja: ndz kwie 01, 2012 7:41 pm
Lokalizacja: ulica Puławska

ViedoInterwencja Jolanty Erol dot. Parku Chyliczkowskiego

Postautor: DominikaK » pt wrz 20, 2013 10:31 am

ulica Puławska pisze:ViedoInterwencja Jolanty Erol dot. Parku Chyliczkowskiego:
http://www.tvp.pl/warszawa/publicystyka ... 3/12448248

Reportaż ciekawie przygotowany, jednak niczego nowego się nie dowiedziałam. Wszystko było już poruszane i nadal brak odpowiedzi. Może niech gmina i starostwo przycisną Ministerstwo, aby wydane były prawa własności, żeby oba urzędy mogły dysponować tym co ich, a co za tym idzie, aby mogli wreszcie zrobić na terenie parku to co planują.

p.s. nie wiem czy tylko mnie to zraziło i czy ktoś jeszcze to zauważył, ale rzucie gumy przed kamerą w wykonaniu p. Krzysztofa Kasprzyckiego bardzo mnie drażni
DominikaK
 
Posty: 128
Rejestracja: śr cze 19, 2013 7:19 am

ViedoInterwencja Jolanty Erol dot. Parku Chyliczkowskiego

Postautor: wdolinski » pt wrz 20, 2013 11:42 am

DominikaK pisze:p.s. nie wiem czy tylko mnie to zraziło i czy ktoś jeszcze to zauważył, ale rzucie gumy przed kamerą w wykonaniu p. Krzysztofa Kasprzyckiego bardzo mnie drażni


O kurczę, ja tego nawet nie zauważyłem. Wracając do meritum dobrze że w programie jest fragment jak przedstawiciele Gminy kłamią o porządkach w parku a kamera pokazuje syf. Brakuje mi też kilku ostrych stwierdzeń, które skierowałem do włodarzy. Jednak mam ogromną satysfakcję, że sprawą zainteresowała się TVP Warszawa i nie omieszkałem całej ekipie biorącej udział w przygotowaniu programu podziękować.
wdolinski
 
Posty: 1195
Rejestracja: pt lis 26, 2010 12:47 pm
Lokalizacja: Chyliczki

ViedoInterwencja Jolanty Erol dot. Parku Chyliczkowskiego

Postautor: Majkel » pt wrz 20, 2013 2:07 pm

Fajnie, że TVP Warszawa zajęła się tematem, jednak obawiam się, że nic to nie zmieni i nie przyśpieszy decyzji urzędników. Tyle lat się ten temat ciągnie, że chyba trochę jeszcze poczekamy, zanim w Parku będzie tak jak każdy by z nas chciał.
Awatar użytkownika
Majkel
 
Posty: 1378
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 8:52 pm
Lokalizacja: okolice

TVP w Parku

Postautor: Redakcja » śr wrz 25, 2013 4:52 pm

Awatar użytkownika
Redakcja
Site Admin
 
Posty: 11350
Rejestracja: śr gru 22, 2010 2:28 pm
Lokalizacja: Powiat piaseczyński

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron