Piaseczno Park Miejski przy Chyliczkowskiej w Piasecznie

Pisz tutaj o nurtujących problemach mieszkańców gminy Piaseczno, ich pomysłach oraz propozycjach rozwiązania.

Moderator: GTW

Postautor: Alex » sob mar 22, 2014 7:30 am

Dobrze-dobrze :) Oby tylko na spontan nie przyszlismy tylko my :)
Alex
 
Posty: 56
Rejestracja: pt sty 25, 2013 9:21 am

Postautor: anuleksa » sob mar 22, 2014 7:01 pm

Niepotrzebnie wspomniałam o naszych planach do lokalnych społeczników...Po co? Jaki cel? Co chcecie osiągnąć? Ręce opadają, ale nie nadzieja, że da się skrzyknąć fajnych ludzi. Kto nie chce TO NIEEE, ale bez takich mi tu :twisted:
Cel jeden "by żyło się lepiej" cel drugi "integrujmy się gdzie się da" :P
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Alex » sob mar 22, 2014 7:50 pm

Jakas opozniona reakcja chyba :) Ale co sie przejmowac. Dla nich pewnie bylby sens, gdyby to mialo wynik wymierny w wyborach :) Dzis bralem udzial w Ekosplywie. Bylo super! Ledwo zyje, ale to moj brak kondycji :) Wazne, ze sa ludzie, ze chca cos robic dla nas wszystkich. I sprzatanie parku tak samo. I jak powiedzialas, kto nie chce, to nie ma musu! :)
Alex
 
Posty: 56
Rejestracja: pt sty 25, 2013 9:21 am

Postautor: kornelia » ndz mar 23, 2014 10:00 pm

a ja chętnie się przyłączę :)
Awatar użytkownika
kornelia
 
Posty: 222
Rejestracja: pn sty 28, 2008 12:09 pm
Lokalizacja: piaseczno

Postautor: anuleksa » pn mar 31, 2014 5:01 pm

We wczorajszych Faktach coś wspominali o zielonych partyzantach :mrgreen:
Tu też coś jest:
http://www.tvp.info/7061768/magazyn/po- ... artyzanci/

Zatem pomysł z ukwieceniem parku trafiony...Niebawem założymy wydarzenie na FB i do dzieła :).
Kto z Forumowiczów chętny pomóc w organizacji, ma ciekawe pomysły, uwagi, proszę o PW.
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Alex » czw kwie 03, 2014 8:15 am

Jakoś nie zauważyłem nowy wpis w temacie :) Jestem chętny do pomocy jak najbardziej :)
Jeśli chodzi o sadzenie kwiatków, to trzeba by chyba wybrać się na wizję lokalną, bo osobiście nie mam na razie pomysłu gdzie konkretnie te kwiatki miałoby sens zasadzić.
Przydałoby się z ławkami zrobić też porządek, ale sądzę, że nie wyrobimy się ze wszystkim w jednym podejściu. Chyba że zgłosi się wiele osób i podzielimy się. No i sprawa zakupu farb, które nie są tanie. Czy jest szansa, żeby Gmina to sfinansowała, czy pozostaję nam tylko zrzutka na farbę?
Alex
 
Posty: 56
Rejestracja: pt sty 25, 2013 9:21 am

Poćwiczymy mięśnie w parku?

Postautor: Beata » czw kwie 03, 2014 7:18 pm

Młodzi chcą powstania siłowni zewnętrznej w piaseczyńskim parku. Starosta jest na tak, gmina „przygotowuje dokumenty”.

Street workout park, czyli siłownia na świeżym powietrzu, to jeden z projektów zgłoszonych przez młodzież do tegorocznego budżetu gminy. W lutym pierwsze przyrządy do ćwiczeń postawiono obok boisk przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Ale – jak tłumaczą urzędnicy – to rozwiązanie tymczasowe, w celu sprawdzenia reakcji mieszkańców, a stała lokalizacja nie została jeszcze wyznaczona.

Młodzieżowa rada Piaseczna od początku była za umiejscowieniem siłowni w parku miejskim, chociaż wiadomo, że powiat i gmina spierają się o zagospodarowanie tego terenu. – Młodzi chcą, żeby w tym miejscu działo się coś pozytywnego – zaznacza Michał Iwan, przewodniczący samorządu nastolatków.

Wszystko wskazuje na to, że młodzież dopnie swego. – Przygotowywana jest dokumentacja przedsięwzięcia. W przyszłym tygodniu złożymy ją w starostwie – powiedział nam we wtorek rzecznik burmistrza Krzysztof Kasprzycki.

Starosta Jan Dąbek przyklaskuje. – Musimy tylko ustalić dobrą lokalizację, tak by nie kolidowała z planami dotyczącymi budowy biblioteki – oznajmia.

Joanna Ferlian-Tchórzewska http://nadwisla.pl/index.php?pokaz=arch ... st&id=3438
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej - na miotle:)
Awatar użytkownika
Beata
 
Posty: 1755
Rejestracja: śr lut 10, 2010 4:15 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Alex » czw kwie 03, 2014 7:28 pm

Super jak sie to uda. Moze I mniej "element" bedzie sie krecilo w parku :) Ale te plany chyba nie przeszkadzaja nam w posprzataniu parku :) Przy okazji moze to pokazac wadza, ze nam zalezy na tym miejscu I pomoze w podjeciu decyzji o lokalizacji workout.
Alex
 
Posty: 56
Rejestracja: pt sty 25, 2013 9:21 am

Postautor: argrabi » czw kwie 03, 2014 7:58 pm

Ja tam w JAD-a wierzę. On zawsze chce dobrze, ale kurde zawsze jakoś tak coś obiektywnego w ostatnim momencie wyskoczy. No, ale On może sobie na to pozwolić, bo go nie wybierają mieszkańcy.
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

Postautor: Alex » czw kwie 03, 2014 8:07 pm

Oswieccie mnie prosze, kto lub co to jest JAD?
Alex
 
Posty: 56
Rejestracja: pt sty 25, 2013 9:21 am

Postautor: argrabi » czw kwie 03, 2014 8:30 pm

Jak się domyślasz, wyraz ten ma wiele znaczeń. Od tych oczywistych po różne skróty. W tym wypadku chodzi o niejakiego Jana Adama Dąbka, który zasłynął wieloma rzeczami, m.in. podpisywaniem umów na suporeksach.
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
argrabi
 
Posty: 920
Rejestracja: wt paź 25, 2011 7:28 am
Lokalizacja: Piachowo

Postautor: Alex » czw kwie 03, 2014 8:47 pm

Dziekuje bardzo! Tak trez myslalem, ale wolalem sie upewnic :)
Alex
 
Posty: 56
Rejestracja: pt sty 25, 2013 9:21 am

Postautor: anuleksa » pt kwie 04, 2014 8:01 am

Alex jaka znowu farba :D. Ukwiecamy i ogarniamy śmieci ;). Nie ma co pchać sie w koszty bo to nie działka mieszkańców...Wizja lokalna musi być :piwko: .
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Alex » pt kwie 04, 2014 10:32 am

Farba do drewna oczywiście :) No dobrze, może się rozpędziłem :) To kiedy wizję organizujemy? Przyszły weekend zapowiadają deszczowo. Ale może jakieś okienko trafi się :) Zresztą cały tydzień kiepski chyba będzie. Ten weekend już mam niestety cały rozpisany.
Alex
 
Posty: 56
Rejestracja: pt sty 25, 2013 9:21 am

Postautor: anuleksa » pt kwie 04, 2014 5:17 pm

Zobaczcie jaki troll z forumpiaseczno.info...żal ścisnął? :D

Jeśli zależy Ci aby w Twoim mieście było czysto, przyłącz sie do naszej społecznej inicjatywy "Nie śmiecę w Piasecznie!". Tak naprawdę nie musisz prawie niczego robić. Nie musisz wyręczać w sprzątaniu miasta służb do tego przeznaczonych. Nie musisz oklejać koszy na śmieci ulotkami edukującymi brudasów. Nie musisz donosić do Straży Miejskiej na sąsiada, którego pies załatwił się na trawniku. Nie musisz po godzinach sadzić kwiatków w Parku by odwrócić uwagę od problemu.

Jedno co musisz, to nigdy więcej nie zaśmiecać miasta. W myśl zasady: "zacznij od siebie i daj przykład innym" wyróbmy w świadomości społecznej naszych mieszkańców nawyk "nie zaśmiecania". Najtańszy, najskuteczniejszy i nie wymagający żadnych dodatkowych i niepotrzebnych nakładów pracy.


https://www.facebook.com/niesmiecewpias ... eam_ref=10

Negowanie fajnych pomysłów mają we krwi, ale mądrzy ludzie nie łapią się na takie zagrywki ;). Ukwiecimy, jest moc :).
Awatar użytkownika
anuleksa
 
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:45 pm
Lokalizacja: Piaseczno

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy mieszkańców gminy Piaseczno

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron